» »

Spletna naročilnica (malce dinamike)

Spletna naročilnica (malce dinamike)

Kurzweil ::

Za diplomsko (VŠ) nalogo načrtujem nekakšen portal, kjer pa boš lahko naročil tudi izdelke, ki bodo v kontekstu (ne vem še kaj, recimo majice, šalice, vžigalnike... pač karkoli)... to je povsem irelavantno.

Ustavilo pa se mi je pri naročilnici, ki pa sem si jo zastavil nekako takole:
 Obrazec za naročilo...

Obrazec za naročilo...



Pa če na kratko razložim, obrazec je sestavljen naprimer iz 3-5 polij, kjer nek uporabnik vnese svoje podatke, nato pa pod izbirnikom/scrollom (kjer je puščica) zbiraš artikle ali karkoli pač bo, pri tem pa se v formi nižje ti izdelki izpisujejo po vrstnem redu in seštevajo se cene izdelkov, kjer pa sem napisal SUMA pa seveda končna vsota...
Nato bi vse izpolnjeno naprimer poslal z neko skripto recimo sendmail.php, oz. če predlagate kakšno drugo (varnejšo)...


Kako bi se bi tega lotili, bi bilo to mogoče brez podatkovnih baz? ...in seveda na najlažji način... stvar je izredno koristna za v bodoče in ne samo zame temveč za marsikaterega obiskovalca Slo-techa...

Hvala za rešitev in napotke!

popster ::

Ja lahko si podatke enostavno pošlješ na mail ali pa jih shraniš na server v "flat databazo" ki je u bistu txt file, lahko csv

Kurzweil ::

Če prav razumem naredim stvar z običajnimi HTML formami in izbirnik tudi običajen HTML scroll? ...kako potem dosežem, da se prepiše izbrana stvar v formo nižje (kolikor jih naklikam) po vrsnem redu in se sešteva?

Potem pa v obliki naprimer pošlje preko neke skripte ali kako:

Srečko Kosovel
Kosovelova 10
041 041 041
srecko@kosovel.com
Vživalnik (5EUR)
Kozarec (3EUR)
Skupaj (8EUR)

Hvala...

Kurzweil ::

popster je izjavil:

Ja lahko si podatke enostavno pošlješ na mail ali pa jih shraniš na server v "flat databazo" ki je u bistu txt file, lahko csv


Govoriš že o funkcionalni in polni formi?
Jaz sem še pri samem začetku, kako sploh pripravit formo da počne prej omenjeno...

bluefish ::

Eh, to so osnove PHP. Vsakemu polju določiš svoj id, nato pa preko POST pošiljaš podatke v prej omenjeno datoteko ali na mail ali bazo. Na koncu le še ustrezno oblikuješ izpis.

Tody ::

Kurzwell, to lahko narediš za ajaxom oz javascripotm. Zakaj bi to delal brez baze mi ni jasno, pravtako noben noče met samo ene vrstice teksta in se na podlagi tega odločit za nakup, tko da je obrazec že v temeljih brezvzna.

Kurzweil ::

@bluefish sej pravim, da nimam težav s pošiljanje, v naslabšem primeru uporabim že obstoječi sendmail.php skripto, se pa nekak spominjam, ko so nam dejali da s POST ukazom se ne dela, bojda ni varno...

@Tody to sem mislil, baza se mi zdi nesmiselna, ker bo zelo malo izdelkov, imaš mogoče kakšen tutorial ali kaj podobnega, res nisem najbolj vešč temu...

bluefish ::

Glede varnosti res nimam preveč pojma, vendar je najbrž POST dovolj varen, če preveriš input in počistiš neželene znake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Kurzweil ::

Ima še kdo kakšno idejo, kako bi to naredil?

Torej moj največji problem je to, da bi se dinamično izdelki dodajali v formo, kot kaže slike, hkrati pa bi se seštevale vsote izbranih izdelkov/stvari...

Ima še kdo kakšen namig ali mogoče tutorial?

Mislim, da je Tody edini res razumel kaj hočem...

Hvala še enkrat za morebitno pomoč!

Tody ::

Uh nevem poguglej mal mogoče kaj takega http://www.openjs.com/scripts/examples/...

Kurzweil ::

Ok kaj pa da bi stvar bila identična samo, da nebi bilo seštevanja, mislim, da je potem implementacija precej lažja?

Gost ::

Najprej k osnovam - html, javascript, php. Nato k načrtovanju. Za javscript ti priporočam jquery.

Osnovna funkcionalnost:
- izbirnik pri vsakem izboru doda formi en hidden field definiran z arrayem:
<input type="hidden" value="0" name="products[0]" />
<input type="hidden" value="1" name="products[1]" />

in doda potem še za uporabnika en prijazen izpis v html:
<div>Vžigalnik 0</div>
<div>Vžigalnik 1</div>

...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gost ()

Kurzweil ::

Torej naredim izbirnik... recimo:

<select name="stvar"> 
<option value="" selected="selected">izberi...</option> 
<option value="vzigalnik1">Vžigalnik1</option> 
<option value="vzigalnik2">Vžigalnik2</option> 
</select>


S tem input typeom shranim verjetno izbrano (nekje moram verjetno neko potrditev naredit?)

in potem če prav razumem bi s temi DIVi dosegel izpis izbranega... pač v prej omenjenem prostoru pod izbirnikom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Gost ::

Se ne bi raje lotil osnov za začetek? Obstaja morje rešitev za zadani problem, ki ga želiš rešiti. Tvoja rešitev je pa daleč od idealne. Šepa tako oblikovno kot funkcionalnostno.

Potrebuješ neke vrste multiple select.

Kurzweil ::

Tole kar je narisano je samo skica, da si lažje predstavljate, to sem spacal v minutu v Photoshopu kot rečeno za lažjo predstavo...

Stvar niti ni toliko pomembna kako zelo je izpiljena, pomembno je samo da deluje, bi se pa rade volje lotil (se tudi bom) vendat imam zelo malo časa (slab teden) da oddam...

Gost hvala za tvoj trud, kaj predlagaš da naredim da bo stvar čimprej funkcionalna? hvala

Gost ::

Copy paste potemtakem.

http://quasipartikel.at/multiselect/

Tody ::

sej seštevanje ni problem samo ajax moreš zaposlit da ti tisti div vsakič na novo izpiše, ko uporabnik doda element (izdelek). Zadeva je malce bolj kompleksna kot si pa človek tkole predstavlja :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

jquery in div-i (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8710784 (9522) lisjak
»

Magento - Sistem ne pošilja email-ov

Oddelek: Izdelava spletišč
9869 (688) BlueBerry
»

[PHP+HTML]Vprasanje glede forme s comboboxi

Oddelek: Programiranje
161387 (1206) cobrica
»

Forma za pošiljanje na email

Oddelek: Izdelava spletišč
12885 (683) KoMar-
»

[php] contact form

Oddelek: Izdelava spletišč
81633 (1504) fictionel

Več podobnih tem