» »

SE Vivaz vs. Nokia X6

SE Vivaz vs. Nokia X6

volp ::

Zdravo!

Katerega izmed modelov bi vzeli in zakaj?

Hvala

XtodaZ ::

Vivaz brez kakršnega koli dvoma.
- lepši
- ima 1x več rama kot x6
- ima neprimerljivo boljši cpu
- neprimerljivo boljša kamera in fotoaparat
- podpira spominske kartice
- hitrejši hsdpa in hsupa

in še bi lahko našteval..
sam sem si ga lastil 1 mesec in dela res hitro.. prodal sem ga naprej zaradi OSja (symbian s60 ni po mojem okusu)
če bi pa dali na ta telefon androida si upam reč da bi bil najboljši price/performance/size/beauty telefon na tržišču:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XtodaZ ()

svetetko ::

Izgled je itak stvar uporabnika... Meni je X6 lepša.
Nokia ima kapacitativni zaslon, medtem ko ima Vivaz rezistivnega. Velik plus za X6. Prav tako ima X6 16 GB pomnilnika, SE pa 75 MB. Je pa res da ima SE boljši fotoaparat in cpu (čeprav več MP še ne pomeni avtomatsko boljših fotografij).

volp ::

pa ima zaslon x6 tako presdnost glede na rezistivnega?

kartico pa že imam 16gb tako da mi pomnilnik ne igra vloge.

svetetko ::

Nisem še sprobal ne enega ne drugega, tako da ne vem. Sem pa probal že nekaj rezistivnih in nekaj kapacitativnih zaslonov in bi že samo zaradi te razlike vzel X6.

XtodaZ ::

svetetko je izjavil:

Nisem še sprobal ne enega ne drugega, tako da ne vem. Sem pa probal že nekaj rezistivnih in nekaj kapacitativnih zaslonov in bi že samo zaradi te razlike vzel X6.


in s čim te je kapacitativen zaslon tako zelo prepričal, da bi zaradi tega žrtvoval ogromno rama in cpuja?

nokie x6 še nisem uporabljal, tako da nevem če ima boljši ali slabši zaslon.
vem pa, da vivazov zaslon je WAW. resno. zelo dober kontrast (celo xperia x1 nima tako lepe slike kljub viši resoluciji)
občutljivost dotika je tudi v redu (pač obično, ne vem če je kakšen zaslon bolj občutljiv od drugega)
tako da, glede zaslona se ni kaj bat.

x6 ima 32gb ali 16gb (in mislim da tudi 8gb) spomina in nima spominske kartice
vivaz ima v paketu 8gb micro sd kar je za moje pojme za telefon dovolj. (lahko si pa dokupiš večjo)
tako da je to zame še en + za vivaza

vivaza lahko izbereš navadnega ali pro (qwertz tipkovnica) za isto ceno

več MP ne pomeni boljši fotoaparat ampak vivazov je dejansko zelo dober.
videokamera snema z ločljivostjo 720p in ima autofocus (eden redkih telefonov ki to ima v video načinu)
medtem ko x6 720p ne more niti predvajat, kaj šele snemat.

x6 ima 128mb rama, vivaz 256.. razlika ogromna
x6 ima cpu 430mhz, vivaz 720mhz

x6 je harwersko prepakirana nokia 5800 z novim zaslonom, kamero in 32gb spomina (po domače rečeno zastarel hardware)

edini + ki ga vidim jaz ja x6 je uporabniški vmesnik, kateri SKLEPAM, da je bolj izpiljen kot na vivazu (konec koncev je symbian S60 OS od nokie)
bo pa dobil vivaz update z "SPB Mobile Shell" tako da.. še en plus sa vivaza :))

mislim da ta 2 telefona se ne moreta primerjat.. razen okvirne cene in OSja nimata nič skupnega

sample vivazovega fotoaparata iz prve roke:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XtodaZ ()

Blue30 ::

Kaj misliš s tem?
"SPB Mobile Shell"

Pa vivaz nima 256 RAMA, ampak 75, nekje 52 MB ostane na voljo.

XtodaZ ::

Blue30 je izjavil:

Kaj misliš s tem?
"SPB Mobile Shell"


SPB Mobile Shell je "Home Screen" vmesnik,
je zelo uporaben, in se ga da zmodificirat tako kot ti najbolj paše (bližnjice, ura, vreme itd..)
sam ga uporabljam na windows mobile telefonu.
če te zanima več imaš tukaj review: http://nokiaexperts.com/review-spb-mobi...


Blue30 je izjavil:

Pa vivaz nima 256 RAMA, ampak 75, nekje 52 MB ostane na voljo.

jah.. in slončki letijo..
RAM in internal storage ni isto!
rama ima 256mb, notranjega spomina (za programe itd) pa ima 75mb + 8gb na spominski!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XtodaZ ()

ModriN96 ::

glas za vivaz-a

LukaSLO ::

Sem imel možnost uporabljati Vivaza. Kaj naj rečem. Všečen telefon z odličnim HD snemanjem. Vendar je zaslon rezistiven, kar pomeni da je potreben močnejši pritisk itd., poleg tega je uporabniški vmesnik občasno nekoliko počasen. X6 poleg kapacitivnega zaslona ima bolj izpiljen vmesnik. Ni vse v številkah (proc itd.)

Poleg tega je velika prednost X6 vgrajen pomnilnik. To je 100x boljše od spominskih kartic, ki so občutno počasneje.

Moj glas za X6, v kolikor pa bi rad zraven še vrhunske foto možnosti in video (sicer foto so običajne, video pa iztopa) potem vzemi Vivaz. Samo vedi, da če ne boš veliko snemal, slikal je veliko boljša opcija X6.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LukaSLO ()

dmk ::

v primerjavo bi dal še Samsunga Wave, ker ga precej hvalijo in ogromno prodajo
http://www.gsmarena.com/samsung_s8500_w...
sam sem ga mislil kupit zaradi HD video snemalnika,, vendar zdaj čakam na Nokio N8
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dmk ()

XtodaZ ::

LukaSLO je izjavil:

Sem imel možnost uporabljati Vivaza. Kaj naj rečem. Všečen telefon z odličnim HD snemanjem. Vendar je zaslon rezistiven, kar pomeni da je potreben močnejši pritisk itd., poleg tega je uporabniški vmesnik občasno nekoliko počasen. X6 poleg kapacitivnega zaslona ima bolj izpiljen vmesnik. Ni vse v številkah (proc itd.)

Poleg tega je velika prednost X6 vgrajen pomnilnik. To je 100x boljše od spominskih kartic, ki so občutno počasneje.

Moj glas za X6, v kolikor pa bi rad zraven še vrhunske foto možnosti in video (sicer foto so običajne, video pa iztopa) potem vzemi Vivaz. Samo vedi, da če ne boš veliko snemal, slikal je veliko boljša opcija X6.


Hitrost uporabniškega vmesnika je zelo odvisna od rama.. X6 ima bolj izpiljen vmesnik ampak to s hitrostjo nima veze, ker kar je na x6 bolj izpiljeno je "kinetic scroll"
os v osnovi je isti.
če je bil vivaz občasno počasen je bil za to lahko kriv kakšen program v ozadju (zato je na symbian telefonih nujen program v stilu "Swiss Manager").
meni je deloval zelo hitro in odzivno.. je najhitrejši s60 telefon ki sem ga imel možnost sprobat (n95 in 5800xm so proti vivazu počasne kot polž)
in glede na to da je hw v x6 identičen kot v 5800xm dvomim da je napredek velik..
ne moreš me prepričat da nokia z 128mb rama in 434mhz cpujem, zaradi svojega izpiljenega vmesnika na istem kernelu, deluje boljše od 256mb rama z 720mhz cpujem:)

kar se tiče vgrajenega pomnilnika je prednost ta da so hitrosti prenosa višje.
hitrost sd kartice preko usbja je cca 5mb/s, hitrost vgrajenega pomnilnika pa okoli 8-10mb/s..
kar je 2x hitrost. s tem da kartice lahko menjaš (naprimer imaš eno ločeno samo za gps) in jo lahko odstraniš in jo daš v drugo napravo..
z vgrajenim spominom pa si omejen na točno določeno količino na točno določeni napravi.
to je samo stvar okusa če kdo želi vgrajen pomnilnik ali na kartico! teh 32gb je bolj kot ne marketinška poteza.. kdo rabi tolko spomina na symbian telefonu?


dmk je izjavil:

v primerjavo bi dal še Samsunga Wave, ker ga precej hvalijo in ogromno prodajo
http://www.gsmarena.com/samsung_s8500_w...
sam sem ga mislil kupit zaradi HD video snemalnika,, vendar zdaj čakam na Nokio N8


+1 za wave (če dodatnih 40EUR ni problem)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XtodaZ ()

dmk ::

@ePCh, kaj pa misliš glede Nokie N8? Sicer še ni v prodaji, ampak če imaš že kakšne info glede hitrosti/odzivnosti, idr.,...
sam si v bistvu želim android telefon, samo n8-ka mi je najbolj povšeči zaradi super kamere in videa ter zaradi oblike/velikosti. Glede OS pa mora biti tudi menda v redu al kaj? Najbolj mi je všeč funkcija FM transmitter - sem slučajno videl na youtubu
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dmk ()

XtodaZ ::

dmk je izjavil:

@ePCh, kaj pa misliš glede Nokie N8? Sicer še ni v prodaji, ampak če imaš že kakšne info glede hitrosti/odzivnosti, idr.,...


nimam pojma.. po HW specifikacijah sodeč bo telefon v redu, me pa zanima kko se bo odrezal symbian^3 in kakšna bo cena.
Če bo telefon dražji od 350€ v prosti prodaji bo overpriced. HW ima povprečen, edino kamera naj bi bila oh in sploh in je poleg S^3 glavna lastnost telefona.
Od vivaza in podobnih se razlikuje še po AMOLED zaslonu in hdmi izhodu. Če bo cena primerna in če bo S^3 hiter, bo pomojem zelo dober multimedia telefon.

Na youtubu se najde nekaj filmčkov, in zgleda dokaj odzivna.. ampak dokler ne sprobam ne verjamem.
Realno gledano symbian (s60) propada (oz je možno da bo zamenjal "java" telefone), bomo videli če bo ta ^3 prinesel kaj revolucionalnega.

no.. to je moje mnenje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XtodaZ ()

dmk ::

thnx za komentar. bo pa n8 menda slabih 500eur v prosti prodaji
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia ali HTC

Oddelek: Kaj kupiti
294595 (3356) rzidar1
»

Mobitel do 200€

Oddelek: Mobilne tehnologije
476631 (5358) gregor
»

Najbolsi telefoni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5616095 (13415) amacar

Iščem telefon, nujno

Oddelek: Mobilne tehnologije
413729 (2625) koro13
»

Kateri telefon nabavit (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
929368 (5969) globoko grlo

Več podobnih tem