» »

samodejni vklop in izklop računalnika

samodejni vklop in izklop računalnika

tevz70 ::

Pozdravljeni
Sem eden od novincev na vaši spletni strani in imam sledeči problem!!!

-Ko računalnik vklopim se vse postavi na svoje mesto - brez problema
- Po določenem času približno 1 - 5 min.se računalnik samodejno izklopi in se ponovno vklopi to traja dokler ga fizično ne
zaustavim izklop na trdo - el.omrežje.

-Ponovim zadevo iz prvega odstavka postopek enak do konca

Za odgovor in pomoč se že vnaprej zahvaljujem

Rippy ::

Hm koliko dolgo imaš ta računalnik in kdaj se je pojavila težava? Čisto možno je, da se nekaj pregreva zaradi praha ali "trdega" ventilatorja. Lahko je grafična, procesor ali napajalnik.

Duhec ::

Predvidevam, da imaš XP op.sistem.
Izberi "Nadzorna plošča" - "Sistem" - zavihek "Dodatno" - klikni pri Zagon in obnovitev na "Nastavitve" .... in za začetek izklopi (odstrani kljukico) pred "Samodejno zaženi ponovno" - glej moder krogec.


Klikni v redu, zapri vsa okna in restartaj komp.
Zdaj se ti zna (namesto tvoje napake samodejnega restarta) pojaviti moder ekran s kodo napake. Prepiši celoten ekran znova v to temo in pomagali bomo naprej.
Po vsej verjetnosti imaš slab ali (pre)star kak gonilnik za npr. grafiko.
Če ne bo BSOD ekrana potem imaš lahko težave s pregrevanjem ali pa je napajalnik nestabilen.
Povej še kaj več! Imaš vse varnostne popravke in zadnje gonilnike za tvoj neznan sistem ?!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

tevz70 ::

No kar si rekel sem uredil in se je tudi pokazalo modro okence - sledi


-A problem has been detected and windows has been down to pevent damage

-If this is the first time you"ve seen stop error scren,restart your computer.If this screnappears,fllowthese steps:

- chek to be sure you have adequate disk space.If a driver is identifid in the stop assege disable the driver or check with the manufacturer for driver updates.Try changing video adapters

-Chek with your hardware vendor for any BIOS updates.Disable Bios memory options such as caching or shadowing.If you needto use safe mode to remove or disable components,restart yourcomputer,pres F8 to select advanced startup,and thenselect safe mode.

- Technical information:
***STOP:0x0000008E (0xc0000005,0x8054BBB4,0xF77E908,0X00000000 )

- Beginning dump of physical memory
Physical memory dump complete
Contact your system administrator or technical support group for furthe assistance




to je to hvala že vnaprej za odgovor

l.p.

Mitch ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mitch ()

tevz70 ::

Zdravo

- Glede ram-a imel sem 1x 1giga rama in sem jih zamenjal- poizkusno vendar se napaka ponavlja.

- Glede napajalnika:
poizkusno odklapljal vse povrsti 2x trdi disk dvd-pekač in 3.5 disketnik napaka se še vedno pojavlja

-Hladilnik na procesorju čist na novo namazana pasta B.P. hlajenje

To pomeni da je še samo možno delna okvara procesorja ali napajalnika

Grafično bom še poizkusil zamenjati da vidim kakšno bo potem stanje

l.p.

Duhec ::

Ja povej točno konfiguracijo!
Naredi Clear Cmosa, da se naložijo tovarniške nastavitve/timingi tudi za spomine.
In seveda naredi memtest !!!

FeniksX ::

Ummm .. da ne bom ravno nove teme odpiru, ker ima prijatelj podobno težavo. Vendar je pa pri njemu problem tak. Ko se vklopi računalnik, se po 3-4 sekundah izklopi in nato ponovno vklopi in spet izklopi. To se ponavlja v nedogled. Rame sem probu nanovo vstaviti, mal računalnik spihat tudi. Zdej najbolj sklepam, da bi blo na napajalniku kej narobe..... lahka kdo mogoče potrdi to ali pa če je kaj drugega?

RuskiSnajper ::

Kak je smešno ko folk začne sam delat in kr zamenjevat komponente po nepotrebnem , počakaj malo , sen ne sedim cel dan na forumu , ... malo potrpežljivosti pa boš ceneje skozi prišo.

Uglavnem , mel sem že tolko izkušenj tak da je to kar rutinsko povedano , enostavno resetiraj cel sistem, torej bios. Ampak TO NAKONCU.

NAJPREJ spucaj vse crapware programe , drajverje , itd . vse totalno. Nerabiš na novo windowsov inštalirat kot mnogo kar naredi, sploh ni potrebno, redko kdaj , ... meni se je zgodlo vse ŽIVO , skoraj nikoli nisem rabo windowsov na novo delat ker sem se pač jebal tak dugo dokler nisem popravo, enkrat samo , NAMERNO ko sem se špilal v registru z "permissions" tako da nisem več imel oblasti nad kompom potem sem pač moral preko linuxa podatke shranit in reinstall win :)


Programe ki rabiš:
CPUZ
GPUZ
Driver Sweeper
jv 16 Tools (registery cleaner)
najnovejši memtest in zapeči na cd.
svojo glavo

večin stvari se dela ročno ,
dodaj odstrani programe > vse drajvere zbrišeš , PRED TEM seveda downloadaj najnovejše NETWORK drajvere za tvojo matično (nimamo informacij ker nisi skor nič obrazložil) ker potem ne boš mogo na net da bi jih sploh dobil (logično)

Če je kaj specifičnega se lahko tudi čisti ročno z jv 16 toolsi , registery finder , potem pač iščeš besede v zvezi z driverom ki ga hočeš zbrisat , pač za grafično boš recimo iskal "ATI" "Catalyst" "radeon" ... ampak tole bi moral že opraviti driver sweeper , ... hecno pa je da driver sweeper nima AMD in INTEL chipset driverov pokritih , tisto pa moraš pač ročno.

Če ti komp sploh nedela da narediš to , potem resetiraj bios zdaj , povej še vse podatke , ker morm vedet kateri bios sploh imaš.

vse kar je preostalo je ĆAS ki boš rabil da boš to naredil , kar pa traja da se komp lepo spuca , je pa zastojn.

Malo verjetno da bi grafična bila problem , edino če je kaj narobe na ramu grafične , pcie konektorom ali bios konflikti.

Vsi problemi skoraj ki jih na slo techu vidim so rezultat ne skrbenja za kompe , ampak misliš da je meni fajn , windows bi lahko bil dost bolši kot je , to je napol narjen sistem ki vedno kreša zarat kurcov palcov in nekih čudnih bugov , jah , tak pač so kompi , moreš znat drugač ne dela nič :P

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi...

Oddelek: Pomoč in nasveti
152127 (1457) Cifix63
»

Sesuvanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
101289 (1085) Mitch
»

Težava z zagonom računalnika (strojna napaka?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141837 (1630) jat2406
»

plata zjebava z modrim zaslonom smrti !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
191426 (1213) SavoS
»

Plavi zaslon

Oddelek: Pomoč in nasveti
72126 (1927) Border

Več podobnih tem