» »

Plavi zaslon

Plavi zaslon

Border ::

Lep pozdrav!

Imam tezavo z racunalnikom. Racunalnik je nov (P4 2.4, MB asus p4pe, XELO radeon 9000pro 64ddr, RAM 512ddr333, 60WD 8Mb) in kupljen pri AGT. Reklamiral sem ze graficno (sapphire). Dali so mi sedaj XELO. Na racunalik imam priklopljeno se RAID PCI(2x80WD 8Mb), SIEMENS Gigaset3070 ter Epson20UX. Vsi driverji so bili dobljeni zraven hardwarea.

Ko delam z racunalnikom (igre, DV obdelava, word...) mi vcasih izpise plavi zaslon. Zakaj to? Kako popraviti? So rami (naredi sem ze test z mem86 bilo je brez napak)? Je maticna plosca? Procesor?

-----------PRVIC-----------------------------------------------
A problem has been detected and Windows has been shut davn to prevent damage to your computer.

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

If this is the first time you have seen this stop errors screen, restart your comuter. If this screen appears again folow this steps:

Chech to make sure any new hardware or software is properly installed. If this is a new installation ask your hardware or software manufacturer for any Windows updates you might need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware or sofware . Disable BIOS memory options such as caching or shadowing. If you need to use safe mode to remove or disable components, restart your computer. Press F8 to select advanced startup optuions and select safe mode.

Teehnical inforation:

*** STOP: 0x000 000 D1 (0xFF8FE000, 0x00000002, 0x00000000, 0xF81A9B41)
*** hrampa.sys – Address F81A9B41 base at F819F000, Datestamp 3C501F6E

Beginning dump of physical memory
Physical memory dump complete
Contact your system asministrator or tehnical support group for forther assistence
---------------------------------------------------------------
-----------DRUGIC-----------------------------------------------

Teehnical inforation:

*** STOP: 0x000 000 D1 (0xFE82A000, 0x00000002, 0x00000000, 0xF81A9B41)
*** hrampa.sys – Address F81A9B41 base at F819F000, Datestamp 3C501F6E

---------------------------------------------------------------

Hvala za vase cenjene odgovore in pomoc!

JLP ::

Probi ugotovit, kermu drajverju pripada fajl hrampa.sys. ker ta povzroča probleme. Pa tisith drajverjov k jih dobiš zravn hardwarea raj ne inštalirej sploh. So ponavad stari pa majo probleme. pejt lepo na net pa najnovejše dol dej.
Live long and prosper!

Border ::

A pol hardvare ni? Samo driverji so krivi?

lp Uros

miki16 ::

jaz imam cisto enak problen kot Border,samo da meni napise namesto hrampa.sys nek drug fajl.kako naj ugotovim kermu drajverju pripada fajl.

lp

AngelOfDeath ::

desni klik na njega properties in si prebereš :)

Kriko ::

Najprej si izključi automatični reset pri plavem ekranu, boš lažje prebral vse kar ti bo izpisalo!
Meni se je pojavljal podoben problem, plavi ekarni iz čistega mira, ali pa restiranje mašine prav tako pri običnih opravilih kot so peka cd-jev, surfanje....
Vse možno se mmenjal in stestiral na koncu pa ugotovil da je ram v okvari.
Aja še to, skoraj vedno je bil krivec nekje drugje, vsakič drugi xxxxx.sys!
lp

Border ::

Lep pozdrav ponovno!

No, jaz sem ugotovil kateremu hardwareu pripada datoteka ""hrcmpa.sys"":
::Različica datoteke: 2.50.402.0
::Opis: NDIS 5.0 WAN Miniport Driver for Windows 2000
::Avtorske pravice: Copyright Š SIEMENS AG 2001-2002

Zanimivo pa je, da men vedno enak driver izpise in vedno enake naslove, ki so opisani zgoraj! RAM ne vrjamem, da je, ker sem ga ze 3x testiru in ni javlo nc z mem86!

Sm veste ka mi ni jasno, da delam razlicna opravila, igre, Adobe,... in nic kej z GIGASET centralo oz. z internetom, pa mi izpise plavi zalon?!?! Kako potem delujejo WIN XP???

Kaj zaj narest? Zamenjat driverje? Al kaj drugega? Ma kdo kak nasvet?

lp Uros Hren

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Border ()

Border ::

Lep pozdrav!

Imam win XP profesional in mi nagajajo driverji za telefonsko centralo GIGASET 3070 isdn (plavi zasloni), ki jo uporabljam za internet!

DRIVER, ki ni kompatibilen z WIN XP:
-- hrcmpa.sys
-- NDIS 5.0 WAN Miniport Driver for Windows 2000
-- Razlicica datoteke: 2.50.402.0
-- Copyright Š SIEMENS AG 2001-2002
-- Vrednost: ISDN Data Adapter

Kje dobiti tak driver za WIN XP?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako ugotoviti kaj mi serje? Bluescreeni...

Oddelek: Pomoč in nasveti
192579 (1970) Cold1
»

win 7 bsod - okvara matične ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121726 (1555) vander
»

Kako razbrati minidump fajl ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81845 (1652) Jst
»

PC se mi resetira

Oddelek: Pomoč in nasveti
81497 (1304) Parsifalius
»

windows Xp - problem

Oddelek: Operacijski sistemi
442332 (1349) Maxtor

Več podobnih tem