» »

GIGABYTE TV KARTICA U8300

GIGABYTE TV KARTICA U8300

Moskri ::

Pozdravljeni računalniški geek-i.
Imam eno vprašanje in ker sem noob, prosim za malo potrpljenja.

No, zadeva je taka: kupil bi si GIGABYTE TV KARTICA U8300 in me zanim, če jo samo priklopiš na anteno (kabelska tv) in to potem dela?

še link: http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp...

Hvala! :D

zavajon ::

Točno tako. Le da ti bo na kabelski lovila le analogne kanale.

Moskri ::

ja, a pa se jo potem splača kupiti? Jaz pi pač želel gledati tv tako kot na tv-ju.

kaj pa tole čudo od kartice: http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

hvala ti zavajon ;)

zavajon ::

Slika analognih kanalov je iz TV kartic slabša kot na "tapravih" TV-jih, a je gledljiva. Za digitalne pa ne vem, če je kakšna razlika.
Če hočeš s TV kartico spremljati digitalne programe z zunanjo anteno, mora imeti DVB-T tuner, kar imata obe, ki si ju navedel.
Če pa bi želel gledati kabelske digitalne programe, bi rabil tako z DVB-C tunerjem in CI modulom za Conax dekodiranje. Npr.tale ne pride v poštev, ker boš z njo lahko sprejemal le RTVSLO digitalne programe. TV kartice s CI modulom pa so bolj redke, največ jih je PCI, ki uporabijo dodaten slot za CI. Mislim, da obstajajo tudi zunanje, vendar je gotovo večja škatla kot USB ključek.

Moskri ::

Zavajon zadeva je taka: imam kablsko tv (analog-telemach). Ali lahko spremljam večino tv programov prek teh dveh kartic. Ne gledam veliko TV-ja, zato sem se odločil TV vržt ven iz sobe in si kupiti neko poceni usb tv kartico. Večinoma spremljam športne programe, history channel itd...Tisto kar me zanima je to, ali moram nujno kupiti DVB-C tv tuner, da spremljam kabelsko TV na računalniku ali je potrebna DVB-T tv kartica?

Hvala ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Moskri ()

zavajon ::

Če imaš Telemach, dobivaš po kablu analogne in digitalne signale, ne glede na to, da imaš analogno naročnino.
S tema karticama boš lahko gledal vse analogne programe, tako da je DVB-T zate nepomemben.
Ampak kot mi je znano, je History Channel na Telemachu le v digitalni shemi in še to ne v osnovni. History Viasat pa je analogen.
Predlagam ti, da kupiš čimcenejšo analogno TV kartico iz druge roke, ki bo uporabna dokler bo Telemach oddajal analogen signal. Potem pa boš rabil DVB-C s CI modulom, ki pa bodo takrat gotovo precej cenejše.

Moskri ::

Zavajon hvala!:D

andre75 ::

Sem testiral kartico GB U8300 in podpira tudi AAC kodiran zvok, se pravi tudi slovenski miltiplex b. Ko pa sem jo kupoval nisem v podatkih zasledil, da ga podpira.

MTB ::

Kakšna je kaj kvaliteta sprejemnika na u8300? Je slika ok, teče tekoče? Lahko napišeš na katerem računalniku ti laufa?

andre75 ::

Slika je v redu, kot mora bi, priložena antena deluje tudi v stanovanju, zelo zadovoljen. deluje pa na računalniku: P4 dual core 4300+, 4 GB RAM (Asus K50ij).

easyrider3 ::

Sem se okrog malo pozanimal in dobil iformacijo da tale kartica Gigabyte U8300 ima tudi to funkcijo,da lahko na njo priklučiš videorekorder ali kamero in tako,lahko potem presnameš kako VHS kaseto v računalnik in potem imaš lahko vse na CD-ju ali DVD-ju. A je to res kar sem omenil.če vse to drži potem je to zelo dobra stvar in jo bom šel takoj kupit.

QuickShot ::

Jaz imam tudi tole Gigabyte U8300 in jo imam priklopljeno na analogno kabelsko. Slika je sicer super, sploh za analogno TV, samo mi pri nekaterih programih vsake toliko časa migotajo horizontalne belo-prozorne črte po zaslonu. A je to zaradi slabega signala?

Pa še zanima me, če je kateri alternativni program za gledanje analogne TV poleg tega VIVO, ki je priložen. V Windows Media Center mi nikakor ne uspe nastaviti, da bi iskal analogne signale.

kmetek ::

QuickShot je izjavil:

Jaz imam tudi tole Gigabyte U8300 in jo imam priklopljeno na analogno kabelsko. Slika je sicer super, sploh za analogno TV, samo mi pri nekaterih programih vsake toliko časa migotajo horizontalne belo-prozorne črte po zaslonu. A je to zaradi slabega signala?

Pa še zanima me, če je kateri alternativni program za gledanje analogne TV poleg tega VIVO, ki je priložen. V Windows Media Center mi nikakor ne uspe nastaviti, da bi iskal analogne signale.


Lahko malo več poveš ta problem tega migotanja? Se svetuje potem boljša antena?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB TV kartica Gigabyte U7300 Pomoč

Oddelek: Zvok in slika
375125 (1630) mstrax
»

tv kartica

Oddelek: Zvok in slika
133115 (2901) Duhec
»

tv kartica - izkušnje?

Oddelek: Kaj kupiti
61363 (1187) musicfreak
»

TV kartica gigabyte u7300 pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
92481 (1543) BCSman
»

Pci ali usb tv tuner?

Oddelek: Kaj kupiti
12901 (680) sokel

Več podobnih tem