» »

Pci ali usb tv tuner?

Pci ali usb tv tuner?

sokel ::

Dost je napisanega na forumu o tv karticah. Samo nikjer pa nisem našel konkretnega posta, o tem vprašanju in odgovoru.
Ker kupujem za namizni pc. Me zanima, pri kateremu je bolje: Slika, stabilnost, hitrost pretvor slike pri snemanju na pc disk?
Bi bil kak Gigabyte pci model ok al je bolj Avermedia?. Trenutno imam analogno kabelsko, kasneje pa še ne vem kaj bo.

Najlepša hvala.

Desty ::

Za stacionarni PC je najboljša varianta PCI TV tuner. Če pa hočeš prenosljivost, pa vzemi USB.

sokel ::

Bo skoz gor priklopljen snemalnik in tv+vhs. Pa tud kable ne mislm ven pa not devat. To ne bo mobilno.
Zanimalo me je sam, kot kvaliteta slike, stabilnost med usb in pci.
Sedaj gledam en pci Gigabyte gt e8000 in
gt 6000.
Je treba pazit med različnimi pci tunerji, al se ne razlikujejo veliko, po delovanju?

Hvala

Desty ::

Bolj zanesljiva je seveda PCI varianta. Pri TV tunerjih velja isto načelo - več denarja, več muzike. Tako, da če boš kupoval en poceni šrot, slika ne bo ravno high. Ne bo pa seveda neke ogromne razlike, če boš dal za kartico 30 ali 100EUR. Veliko je odvisno tudi od kakovosti TV signala...

sokel ::

Imam analogno kabelsko in je kar lepa slika. Mam prek optike kabelsko.

Najbolj mi je važn snemanje iz vhs/dv kamere/vhs na pc disk. Pa konverzija v H264.Ttx ne rabim, slika v sliki tud ni nunna. Važno da je zelo stabilen in ne zmruje med snemanjem. Programska oprema za obdelavo slika/zvok, so pa tud večinoma vsi te programi dobri. Cena se suče med 30 in 50EUR.

sokel ::

Bi bla ta ok z temi funkcijami?
: http://www.gigabyte.com/products/produc... ali ni v redu?.

Desty ::

Ta bo OK.:)

gensi ::

Dobro je, da ima kartica tudi možnost priklopa dekoderja.

sokel ::

Mi lahk napišeš, kak dekoder? Misliš za dvb-c al kaj?.

Sem se dans z enim kolegom menil, ki mi je rekel: Da bi mioral met tuner z dvb-c, ne pa dvb-t/anlog.
Sedaj pa gledam po googlu, iptv tv tuner. Ker res ne vem več, kak signal mora podpirat. Sam če bi mel sam dvd snemalnik, dv kamero, vhs, je pomoje dovolj analogni signal. Edino, če mi slučajno crkne dvd snemalnik in bi lahk kar direkt tv priklopu an pc in snemal na disk.
A ti poznaš te tv kartice?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sokel ()

Desty ::

Če imaš analogno kabelsko, zakaj potem IPTV? To so čisto različni standardi. Če pa že hočeš imeti support za naprej, pa kupi kombinirano (ki so dražje). Ali pa takšno, ki ima analogen in DVB-C signal, če hočeš.

sokel ::

Vprašanje je, kaj bo po 1.1 2011. A bo ostalo isto al bjoj spremenil v dvb-c. Sam jaz že sedaj prejemam prek optike digitalen sprejem, sam da ga pretvarja v analogno kabelsko. Ker optika omogoča čuda...

Gledam po netu in ne vem kaj je bolj. Al bi pci-e al usb tuner? Usb gigabayte gt u8300 se ne greje full in deluje kar dobro, kakor mi nekateri pravjo. Ne vem pa kk je glede pci-e tunerjev. Je kaj bolj stabilno in kvaliteten prenos podatkov med snemanjem al je isto?

Desty ::

Ti že skos govorim, da vzami PCI(e). So stabilni in preprosto, delajo. :)

sokel ::

Pol mi ap še napiš kak model, ki deluje in ma kvalitetno sliko. Pa da ma kodiranje v H264, mpeg 1/2/4. Mislu sem vzet gigabayte gt u8300 usb. Ker ne najdem podobnega na pci-e.
Pa ta pci-e je tako malo vodilo, premera 5cm v dol-ino? Pri men se nahaja pod pci-e 16 za vga.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB TV kartica Gigabyte U7300 Pomoč

Oddelek: Zvok in slika
375264 (1769) mstrax
»

GIGABYTE TV KARTICA U8300

Oddelek: Pomoč in nasveti
123953 (2997) kmetek
»

TV Tuner

Oddelek: Kaj kupiti
282718 (1621) MachineKing
»

TV tuner - sočasno gledanje enega in snemanje drugega kanala

Oddelek: Kaj kupiti
74620 (3541) sokel
»

TV tunerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
507322 (5389) Tiash

Več podobnih tem