» »

Samsung 226bw+utripajoča slika

Samsung 226bw+utripajoča slika

gor13azd ::

Zdravo!

Prejšni teden v petek se mi je začel pojavljati problem z omenjenim lcd-jem. Ko prižgem kišto, slika utripa par sekund potem pa vse deluje normalno. Če imam monitor dlje časa prižgan, ter ga izklopim in ponovno vklopim težave ni. Problem je takrat, ko je monitor dlje časa izklopljen(se ohladi)in ga hočem ponovno vklopit, slika utripa cirka 10s nato monitor deluje normalno.
Glede na to, da slika bliska že ob vklopu kompa(ko še ne prije niti v win) sem izključil softwarsko težavo. Problem je verjetno nekje v hardwaru - probal sem že zamenjat oba kabla, vendar ni pomagalo. Grafa je 9800gtx, napajalnik 550W LC, monitor bo v kratkem star 2 leti.
gogi

ST-777 ::

LCD monitor ima neonsko žarnico in možno je, da je ona vzrok za težavo, ki jo opisuješ. Sicer pa si verjetno že videl kakšno okvarjeno veliko neonko, ki je na stropu osvetljevala prostor in občasno utripala.

Tovarne monitorjev sicer uporabljajo kvalitetne neonke, vendar se kljub temu lahko zgodi, da se kakšna pokvari, še preden poteče garancija.

Zako ::

to se pri meni isto dogaja. Slika pri vklopu racunalnika utripa, nato pa dela normalno naprej, čist lepa ostra slika, kot je bila.

monitor je pa Samsung 2232bw, se v garanciji.

Zdaj ne vem, če ga naj nesem na servis?

lp
Zako je zakon!!!

gor13azd ::

Priporočam da ga neseš na servis sploh če še je v garanciji kot praviš. Men so ga zrihtal na servisu, kaj pa je blo dejansko narobe pa nevem:). Problem je bil le to, da sem čakal 3 tedne na monitor. Zato je mogoče pametno vprašat preden ga daš na servis, če ti lahko dajo kakega nadomestnega.
Servis za samsung monitore pa je mislim da samo v Lj in se potem to še dodatno zavleče če nisi od tam.
gogi

Zako ::

sm v LJ, saj tukaj studiram. Monitor pa si bom izposodil iz firme na kateri delam. Danes, ga bom peljal na servis, pa naj porihtajo stvar. Danes sm se opazi, da se mi sploh ne pokaze slika med zagonom racunalnika, ampak, se le cez slabe pol minute, ko je ze v windowsih.

Moram, samo pogledat kje je servis za Samsunge, drugace sm ga kupil na enaa.

lp
Zako je zakon!!!

PrvaPomoč ::

LCD monitor ima neonsko žarnico in možno je, da je ona vzrok za težavo, ki jo opisuješ. Sicer pa si verjetno že videl kakšno okvarjeno veliko neonko, ki je na stropu osvetljevala prostor in občasno utripala.

Tovarne monitorjev sicer uporabljajo kvalitetne neonke, vendar se kljub temu lahko zgodi, da se kakšna pokvari, še preden poteče garancija.


Sigurno je težava z osvetlitvijo, se pridružujem odgovoru.
PRP

Pyr0Beast ::

Verjetno je prej težava v sami regulaciji kot pa neonki. Samsung je imel ene slabe serije z zanič kondiji.

Fluorescentka s hladno katodo ali ne dela, ali dela, ali pa se zelo počasi prižiga. Drugega dejansko ni za biti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zako ::

Sm priklopil LCDja na prenosnik na VGA port in je slika OK, odlična.
Potem sm pa priklopil na drugi DVI port na računalniku in je slika isto odlična, tako, da mislim da je nekaj z enim DVI portom na grafični kartici. Bom še malo testiral dans sliko in oba porta, pa če je res en DVI port na grafični, jo bom nesu na garancijo.

lp
Zako je zakon!!!

globoko grlo ::

lohka da je sam kabl

gor13azd ::

Pa preden si sprobal na prenosniku ti je monitor laufal oziroma je bil segret???
Ker meni se je to z utripanjem dogajalo le ko je monitor bil en čas izklopljen in se je ohladil.
V kolikor pa je bil monitor segret(na delovno temp. če temu tak rečemo:) oziroma je encajt laufal sem ga lahko izklopo-vklopo pa je delal normalno.

Tak da probaj še to če nisi - pusti encajt monitor na miru da se ohladi pa ga potem preklopi na en drugi računalnik. Če bo delal normalno, veš da ni kriv kabel niti lcd in je najbrž težava v grafični.
gogi

Zako ::

Preden sem probal na prenosniku je bil monitor prizgan na DVI portu od računalnika.

delal mi je normalno ko sm ga preklopil na drug DVI port, potem sm pa opazil, da ko sm prisel domov iz sihta, sm monitor vklopil z power gumbkom in je spet pričela slika utripati, zdaj bom zamenjal še grafično in bom videl, če je res grafična. Malo dvomim, saj je grafa novejsa Sapphire 3650 512MB AGP(kupljena pred pol leta).

LP
Zako je zakon!!!

DarwiN ::

Enak problem, stem da že bolj v kritični fazi. Začelo se je pred cirka dvema mesecema ko je slika po vklopu utripala 10 sec, danes pa potrebuje že minuto da se sploh prikaže slika, ki nato še malo utripa in počasi pridobiva na svetilnosti...Ko je enkrat segret, je vse ok..
So pa mu dnevi šteti, se bom moral pozanimati ker je 2.5 let star in nevem če imajo vsi ti samsungi 3 leta garancije. ??
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gor13azd ::

Preden sem probal na prenosniku je bil monitor prizgan na DVI portu od računalnika.

delal mi je normalno ko sm ga preklopil na drug DVI port, potem sm pa opazil, da ko sm prisel domov iz sihta, sm monitor vklopil z power gumbkom in je spet pričela slika utripati, zdaj bom zamenjal še grafično in bom videl, če je res grafična. Malo dvomim, saj je grafa novejsa Sapphire 3650 512MB AGP(kupljena pred pol leta).

LP

Ravno to sem ti hoto povedat, da ko je monitor segret dela normalno in ga nima smisla preklapljat na različne dvi porte ker bo laufal brez problema. Ko pa boš monitor pustil ugasnjen dlje časa da se ohladi, pa ti bo ziher spet utripal na bilokerem protu dokler se ne segreje. Jaz sem 100% da imaš isto napako kot sem jo imal jaz in da je kriv monitor.

Pa možnost da bi mel pokvarjena oba porta na grafiki je tudi mala oz. je skoraj ni:).
gogi

Zako ::

Saj, zato pa še rajši probal z eno drugo grafo, da se prepičam kdo je kriv (LCD ali grafa) in nato drug petek peljem v MB na Lancom na servis.

Pa od kar si ga pripeljal iz servisa je vse v redu? Slika več ne utripa?

lp
Zako je zakon!!!

Pyr0Beast ::

Eh, kondiji skoraj 100% potem. :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gor13azd ::

Pa od kar si ga pripeljal iz servisa je vse v redu? Slika več ne utripa?lp


Zdaj dela odlično kot da bi bil nov. Slika mi ni več nič utripala.
gogi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

27" monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7020904 (13092) scipascapa
»

nvidia gtx 750 (ti) 2 monitorja,na drugem ni slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
152024 (1842) Senitel
»

velikost monitorja + laptop

Oddelek: Pomoč in nasveti
111174 (1010) BullDozer
»

Problem z racunalnikom (again -.-)

Oddelek: Strojna oprema
25989 (815) st0jko
»

Samsung 226BW - motnje

Oddelek: Zvok in slika
192384 (1483) macgajver

Več podobnih tem