» »

Monitor Samsung 2443- brenčanje

Monitor Samsung 2443- brenčanje

mblazi22 ::

Omenjeni monitor Samsung Sync Master 2443 je star okoli dva mesca, pa mi je začel brenčati. To se dogaja samo ko znižam osvetlitev pod 90%. Kaj je lahko vzrok? Napajalec ima vgrajen.
Verjetno je najbolš da ga nesem na servis? Samo da se mi potem ne bojo izgovorili da je to normalno al kaj takega...

Je pa drgač to kar moteče, me dela kar živčnega. Brenči ravno toliko da je slišat in nikakor ne morem pozabit na to. Kupu sem ga pa pri Enaa.

Kaj mi svetujete?

popster ::

To se dogaja samo ko znižam osvetlitev pod 90%.

pusti brightness na 91

BALAST ::

Meni se je to pojavilo pri Samsung 226BW, ko sem znižal pod 75% svetilnosti, zdaj imam že pol leta LG pa se ne sliši nikakršnega brenčanja pri spreminjanu osvetlitve.

mblazi22 ::

popster je izjavil:

To se dogaja samo ko znižam osvetlitev pod 90%.

pusti brightness na 91


Je malo neprijetno imet svetilnost na ful, ko si v bolj temnem prostoru. Kaj pravite je možno uveljavit garancijo, al se mi bojo zgovarjali?

BALAST
Po kolikšnem času se je tebi to pojavilo. Si mogoče kaj probal popravit, uveljavit garancijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mblazi22 ()

MadMax ::

Imam 2 24" LGja, pa sta oba malce brenčača.
Tudi HP LP2475 ni bil neslišen (imel 2 primerka), ampak ajd, se da preživet.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

mblazi22 ::

Ja samo je malo čudno da mi to začne delat po 2 mesecih. Ne bi reku nč če bi se to zgodilo po 2 letih, samo tako pa ne vem kaj bi. Ker me kar dela živčnega, saj ne zarad druzga.

Po kolikšnem času je tebi začelo brenčat.

popster ::

garancijo lahko uveljaviš brez problema, lahko uporabiš greasemonkey+darken za temne barve spletnih strani

mblazi22 ::

Ja to za temne strani je kar zanimivo. Samo delam dosti s pdf dokumenti, tako da mi se najbolj pomaga za zdej da mam radijo vključen. Je pa malo nerodno za se učit.

Bom pa kar garancijo uveljavu, pa bomo vidli kaj bo.

mblazi22 ::

Zdaj sem pa se opazu, da ko grem iz svetle strani na temno, mi ekran dodatno zatemni sliko. Podobno ko grem iz temne na svetlo mi sliko posvetli.

In jaz sm mislu da sm kupu en dobr minitor, pa je vse skup eno jajce, da mam probleme že po dveh mescih. Ni biu lih najcenejši(278EUR).

SG_101 ::

tudi meni je brenčal (piskal) moj samsung 2233bw, ampak le takrat, ko je bil izključen, vendar je še vedno bil priklopljen na elektriko. uveljavil sem garancijo in so popravili. tako da ti priporočam, da storiš enako.

mblazi22 ::

Bom, enkrat po 20. septembru, ker ga zdej nujno rabim in ne morem čakat da mi ga popravijo.

Drgač pa hvala vsem, ker na začetku kar nism vedu kako je s temi stvarmi al bojo uposteval al ne.

Vitamin-B ::

mblazi22 je izjavil:

Zdaj sem pa se opazu, da ko grem iz svetle strani na temno, mi ekran dodatno zatemni sliko. Podobno ko grem iz temne na svetlo mi sliko posvetli.

Dynamic Contrast dela (namenoma) natanko to. Preveri, če imaš vklopljenega (verjetno je kar v meniju od zaslona).

mblazi22 ::

Ja pa res, sem imel vlopljen Dynamic contrast. Sploh nism vedu da dela na ta način in ko je nekaj narobe, takoj pomisliš da je še kaj drugega. Hvala še enkrat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z vidom.

Oddelek: Pomoč in nasveti
81125 (1022) xda develope
»

Glavobol ter računalnik

Oddelek: Loža
213183 (2695) demon#666
»

Osvetlitev slike (video)

Oddelek: Zvok in slika
102065 (1899) Damjan Jagar
»

Kakšne imate nastavitve na LCD monitorjih ??

Oddelek: Strojna oprema
231451 (1135) TribesMan
»

Belinea 105035

Oddelek: Strojna oprema
5855 (755) msmiha

Več podobnih tem