» »

Radiohead prosto delijo svoj kolažni DVD s koncerta

Radiohead prosto delijo svoj kolažni DVD s koncerta

Thom Yorke v elementu

Guardian - Britanska rokovska skupina Radiohead se je odločila na zanimiv način izrabiti moč modernih tehnologij in medijev. Lani so imeli 23. avgusta koncert v Pragi na Výstavištih Holešovicah, ki ga je kosoma s svojimi mobilnimi telefoni posnelo ogromno obiskovalcev. Vse te posnetke so zbrali, združili in jih z glasbeno podlago iz originalnih plošč spravili na DVD, ki je prosto dostopen. Posnetke so zbrali z okoli 50 videokamer na mobilnih telefonih, ki pa so seveda razdrobljeni. Objavljeni so na YouTubu, z domače strani pa je mogoč prenos celotnega DVD-ja.

Podobne kolaže so že pripravile nekatere druge skupine. Pred štirimi leti so to poizkusili The Beastie Boys, lani pa Nine Inch Nails.

8 komentarjev

Kurzweil ::

Je kdo to downloadal do sedaj? ...je kvaliteta vsaj približno na nivoju (ko dam downladat HD, ki bi naj zasedel cca 7gb pridem do torrenta s 950Mb).

Sicer pa so Nine inch nails...

stb ::

Posnetke so zbrali z okoli 50 videokamer na mobilnih telefonih, ki pa so seveda razdrobljeni.

Bravo, iz razdrobljenih telefonov so uspeli rešiti posnetke! :)

Prospekt ::

Meni je pa stavek čisto jasen...

Kurzweil ::

Tudi meni je vse popolnoma jasno, pač so morali iz večih fragmentov skupaj zmontirati neko celoto, kar pomeni da je še malce bolj dinamičen posnetek (z večih zornih kotov). To je še en način več promocije bandov, ki vedno manj prodajajo originale po drugi strani pa višajo koncertne karte...

Poldi112 ::

>Vse te posnetke so zbrali, združili in jih z glasbeno podlago iz originalnih plošč spravili na DVD, ki je prosto dostopen.

Ne da se mi brati originala, ampak valda so dali posnetek s koncerta, ne iz studijskih plošč, video pa pobrali od fanov?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

crush ::

Poldi112 je izjavil:

>Vse te posnetke so zbrali, združili in jih z glasbeno podlago iz originalnih plošč spravili na DVD, ki je prosto dostopen.

Ne da se mi brati originala, ampak valda so dali posnetek s koncerta, ne iz studijskih plošč, video pa pobrali od fanov?


Tako je, skupina je castla "masterje" iz koncerta.

C_maniak ::

Je kdo to downloadal do sedaj? ...je kvaliteta vsaj približno na nivoju (ko dam downladat HD, ki bi naj zasedel cca 7gb pridem do torrenta s 950Mb).



klikni na video, da odpre YT stran, tam je pa pol v playlisti cel koncert.
dobra ideja, sem že sam razmišljal, da bi isto naredil z enim koncertom na katerem sem bil, pa ni bilo volje (in predvsem preslab zvok).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: C_maniak ()

Isht ::

Nine Inch Nails so zadevo speljali drugače:
Na net so dali VES material, ki so ga posneli s HD kamerami na treh ločenih koncertih. Vsega materiala je bilo za več kot 500 gigabajtov. Zadevo so prosto dali na Torrente, fani pa so sami ustvarili DVD in BluRay release (miks vseh treh koncertov, pa tudi vsak koncert posebej).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lily camera - mnenja

Oddelek: Zvok in slika
71272 (1055) terryww
»

VAIO se poslavlja

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
76136 (4977) skika
»

Radiohead prosto delijo svoj kolažni DVD s koncerta

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
83661 (3166) Isht
»

Najboljši posnetek neba v zgodovini iz Microsofta

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
105694 (3710) maxum
»

10 najhujših programskih hroščev v zgodovini

Oddelek: Novice / Varnost
225043 (3831) neoto

Več podobnih tem