» »

Satelitska antena

Satelitska antena

damjandx ::

Lp mi lahko kdo svetuje kaj narediti! Imam navadno satelitsko anteno (astra 19,2") in zdaj če zraven kupim DVB-T sprejemnik pol mi ostanejo tile programi kot jih imam zdaj? Lp

lebang1 ::

Malo bol razloži tvoj problem... dvb-t je za sprejem programov preko navadne antene in ne satelitske antene...

lp

JK007 ::

Lahko oboje skombiniraš - obstajajo SAT sprejemniki z vgrajenim satelitskim in zemeljskim kanalnikom - gor priključiš obstoječe antene ( verjetno bo potrebna prilagoditev zemeljskih anten ).
....... www.kabelska.net .........

damjandx ::

lebang1 je izjavil:

Malo bol razloži tvoj problem... dvb-t je za sprejem programov preko navadne antene in ne satelitske antene...

lp

Zdaj imam analogno satelitsko anteno, in ker se v decembru spremeni v digitalni signal se mi bodo sedanji programi ukinili. In zdaj če dam zraven DVB-T MPEG-4 sprejemnik bom lahko dalje uporabljal to satelitsko anteno?

Modri dirkač ::

Analogna satelitska je eno.
Digitalna zemeljska TV je drugo.

Jabolka in hruške, eno z drugim nima prav nobene veze, razen tega, da oboje gledaš na TV-ju.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

lebang1 ::

joj... pa sem mislil da analogne satelitske noben več ne uporablja,
sam sem prešel na digitalno že skoraj 10 let nazaj, saj na analognem oddaja tudi le peščica programov.
V kolikor imaš še analogno satelitsko si kupi nov satelitski sprejemnik (vsi so digitalni že kar nekaj let), pa lnb na sat. krožniku bo tud treba zamenjat.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebang1 ()

damjandx ::

Vem da je stvar zastarela,zdaj še imam cca 50 programov,seveda vsi nemški,in tudi zaradi tega hočem to obdržat.

In kdo o kakem Digitalna zemeljska TV-ju govori?! Kolko jas vem je DVB-T MPEG-4 sprejemnik,to da ti anlogni signal pretvori v digitalnega! Ali?

Alexius Heristalski ::

Sprejemnik DVB-T potrebuješ, če bi rad gledal domače programe na navadno anteno, ne satelitsko.

Analogna satelitska nima zveze s tem.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

damjandx ::

Nobene navadne antene ni,analogno satelitsko anteno imam,in ker v decembru ta signal preide v digitalnega nebom moral več gledat! Zdaj pa me zanima če dodam ta DVB-T sprejemnik zraven tej analogni satelitski, bom lahko dalje gledal te programe?

misek ::

Analogna satelitska nima ničesar skupnega z izlopom analognih zemeljskih oddajnikov v decembru (ali kdaj že). Pa nekdo je že to napisal pred mano.

damjandx ::

To je res da nima ali se bo analogna satelitska tudi preklopila na digitalni signal. Baje da do 2012 bi se naj ukinili vsi analogni satelitski programi! In zdaj če jas k temu priklopim DVB-T sprejemnik mi bo to delovalo??

misek ::

DVB-T je digitalni zemeljski sprejemnik.
Za satelitsko potrebuješ DVB-S oz. DVB-S2 sprejemnik (S kot satellite). Če pa bodo res prenehali oddajati pa sploh ne vem.
In danes smo 2010. Torej imaš še 2 leti časa oz. dokler ti ne zmanjka programa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

paljer ::

Ne bo delalo. Potrebuješ, kot so ti že petkrat povedali nov sprejemnik za satelitski signal.

Alexius Heristalski ::

damjandx je izjavil:

Baje da do 2012 bi se naj ukinili vsi analogni satelitski programi!

Ja, to je sicer res. 30. aprila 2012 bodo na Astri 19,2° izklopili še zadnje analogne programe, MTV Nemčija pa že 1. januarja 2011. Ampak to nima nobene zveze z DVB-T.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

JK007 ::

Sateltska ( analogna ) ti bo še dalje delala, dokler tudi tam nebodo popolno prešli na digitalno. Boš pa moral za nadaljni ogled zemeljskih programov dokupit zunanji sprejemnik, ki nima nobene zveze s satelitskim, edino 1 daljinec več boš imel.
....... www.kabelska.net .........

damjandx ::

Uh, nevem,rad bi res obdržal te programe, zdaj pa če je tak pa bom preklopil na digitalno satelitsko. Ok hvala vam za odgovore.Lp

JK007 ::

Vsi programi, ki so dosegljivi preko analogne so dosegljivi tudi preko digitalne satelitske - noben pa ti ni reko, da ne moreš več uporabljat stare analogne satelitske !
....... www.kabelska.net .........

Alexius Heristalski ::

Tako je, ni treba menjati, če ti dela. Imaš čas do 30. 4. 2012.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

lebang1 ::

Ni treba, vendar vseeno priporočam menjavo, saj boš videl veliko več programov:
Digitalno, (okoli 250 brezplačnih programov)
kot pa Analogno.(okoli 45 programov)

bbenci2 ::

Lahko pa nabaviš kombiniran sprejemnik, s katerim lahko gledaš digitalne satelitske (DVB-S) in digitalne prizemne (DVB-T) programe. Vse z eno škatlo, da ne boš imel več škatel in ravno toliko daljincev. Ker si boš slej ko prej moral omisliti digitalno satelitsko, ker se bodo kmalu tudi analogni satelitski programi ukinili.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Alexius Heristalski ::

On sploh nima navadne antene, če prav razumem.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

digitalni satelitski sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
185148 (4900) green heart
»

televizija-signal

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
141997 (1831) Alexius Heristalski
»

Digitalna satelitska

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
104505 (4215) gapic_8
»

LCD in DVB-T sprejemnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
7954 (856) Kriko
»

ktera sateliska antena

Oddelek: Kaj kupiti
253935 (3666) blue96

Več podobnih tem