» »

Company of Heroes Online (sedaj kot brezplačna večigralska igra)

Company of Heroes Online (sedaj kot brezplačna večigralska igra)

«
1
2

BALAST ::

Kdor še ne ve za kaj se gre, naj povem le to da je ta igra prerojena večigralska inačica legendarne realočasovne strateške igre "Company of Heroes".

3. septembra je prešla igra v "Open beta" fazo in ponuja tako sedaj, kot tudi po izidu igre, brezplačno igranje.

Kako se registriram?
Svoj račun narediš tukaj.

Kako poteka namestitev?
Sprva si moraš namestiti klienta, mu v Windowsih omogočit komuniciranje prek požarnega zidu, in bo začel z nalaganjem 6,5Gb datotek. (približno 24ur za lastnike 1MB povezave, med namestitvijo lahko pavziraš prenos za tvoja prioritetna opravila)

Kako dobim enkratno kodo za dodatne točke in enote. Ko si ustvariš račun se prijavi na tej povezavi. Lahko da je ta akcija že potekla!

Kako je to mogoče, da da bo brezplačna?
Razvijalci Relic, želijo vpeljat sistem mikroplačil, ki bodo ponujale nakup bolj elitnih enot, ter nadgradenj orožja, vida, oklepa...
Za navadne igralce te nadgradnje ne bodo predstavljale velikega razkoraka, ker bodo lahko z pogostejšim igranjem in pravo taktiko tem lahko enakovredni.

Kako začeti z igranjem?
Za vse nove igralce in tudi za poznavalce igre COH je priporočeno, da začnejo s "tutorial" učilnimi misijami, kjer jim bo prijazni vmesnik razložil, kakšni so cilji te igre in jih bo po vsaki misiji nagradil s točkami izkušenj, katere bodo nadgradile vašega generala z novimi triki, ter karticami za boljše enote.

Pa mnogo užitkov!
(takoj ko se registrirate in namestite igro, se ve) 8-)

Še link do Wikipedie.
In 15minutni uvodni filmček CoHO.

Nejc1994 ::

jst to ze igram ampk me ni nevem kaj potegnila notr...

jizzer ::

lol logično da ne če je free :D

Berserker ::

Mene pa nekaj zanima, imam COH , dodatek OF in EF. Bo možno igrat z igralci ki imajo to verzijo. Nejc pomojem te ni noter potegnila ker si preveč navajen sranja tipa C&C.

Nejc1994 ::

Ohhh ne. Ne spilam tega srajna.

SupCom

Conquest of the Aegean

Sej mo COH dobro: Efekti, Grafika,
Gameplay: Mors flankat, mortarji, skrivanje za ograjam...

Sam mene pritegnejo bolj take igre k te so stevilke z tremi (3) nulami (0)
pa mors zravn se glavo uporablat.

Pa se kksne druge stare igre... TA, Duke...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejc1994 ()

bluefish ::

Sam mene pritegnejo bolj take igre k te so stevilke z tremi (3) nulami (0)
Am, what?

def0r ::

bluefish je izjavil:

Sam mene pritegnejo bolj take igre k te so stevilke z tremi (3) nulami (0)
Am, what?

Mogoce misli velikost vojske

flood ::

a bo to delalo na mojem pc-ju v podpisu?
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Pesimist ::

kam nej key nalepim? o nekem storu govori ki pa ga ne najdem.

Rokomah ::

kakšen je občutek igranja? So kaj spremenili, dodali, izboljšali? Je dovolj igralcev? Je kaj slovencev?
Jaz si ravno dol vlečem, popoldan bom igral. če je še kdo zainteresiran, lahko skupaj katero odigramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rokomah ()

BALAST ::

Ja tista koda je le za dodatne izkušnje in nekaj naključnih enot. Pozor pri vpisu kode, ker jo lahko samo enkrat koristite zato sprva poizkusite več različnih Commanderjev, da vidite kaj vam odgovarja, ter jo kasneje vpišite da hitreje pridobite točke za posebna orožja.
Ko prideš v igro imaš zgoraj 4 zavihke in zadnja je STORE, kodo vpišeš tako da prvo klikneš tipko REDEEM CODE in jo prepišeš.

Igralnost je super, prvo se je najbolje pomeriti proti AI sovražnikom, da odkriješ strateške možnosti enot in terena, potem greš pa multiplayer.
Najbolj mi je všeč 3v3 in 4v4, tako da se zraven naučim še kakšnega trika od zaveznikov.

Pri Alied mi je najbolj všeč da imajo dobre izboljšave za enote, kot so nevidni sniper, padalci sticky bombe za rušenje tankov... pri Axis pa imajo sprva boljše tanke kot so Tiger, King Tiger, Panzer 4, pa neke super komandose.

Pesimist ::

Jaz bi najrejsi mel en mod. King of the hill kjer samo z pehoto spilas, ter seveda tudi mortalisti, torej nix vozil oz ce ze da vsej vozila nemrejo prevec blizu hilla. :)
Je kaj takega? Vem da je v singleplayeru ena podobna mapa bila, ko si mogo neki visoki plato zavzet in ga potem obranit, sl je bil to drugi spil. Sej nevem :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

bluefish ::

Ja, v CoH je bila ena taka misija, vednar se mi zdi, da so bila vozila na voljo.
Če igraš MP proti osebi, potem se magari dogovorita za igro brez vozil.

Berserker ::

Vrjetno bi se kdo zmenil ampak coh ni brez vozil, mislim da je od vseh strategij prav coh prikazana prava moč oklepnikov, so počasni, ranljivi na eksplozive, mine in at izstrelke ampak jim navadna pehota z puškami nemore nič a hkrati je tank brez pehote nula(ajde kakšen Jaghpatner je izjema)

bluefish ::

Tudi res.

Rokomah ::

Evo, igro sem downloadal in jo že igram. Prvi vtis je zelooooo dober. Predstavitev in trening misije zelo dobro in prepričljivo narejene in ti dobro pokažejo kakšna igra to je in kako se jo igra. Možnosti igranja je zelo veliko, igra je že precej dobro dodelana, čeprav je samo beta verzija. Predvidevam, da bo v končni verzijo še boljša.
Priporočam jo vsem.

Najdete me pod "Krpan".

StarCraft2, ugrizni se nekam 8-)

Berserker ::

Dajte povedat kako je kaj z povezavo z igralci ki imamo igro kupljeno se da skupaj igrati.

BALAST ::

Žalostna novica:
V prometni nesreči umrl 33 letni Brian Wood, glavni oblikovalec na CoH:O zaposlen pri Relic Entertainment.

:'(

Rokomah ::

Ni mi čisto jasno, kako so v lobyjih narejeni tisti kanali..
Iščem kakšnega slovenca gor pa ga ne najdem. Kaj se lahko loby kanali tudi kreirajo, npr. Slovenija?

fireX88 ::

BALAST je izjavil:

Žalostna novica:
V prometni nesreči umrl 33 letni Brian Wood, glavni oblikovalec na CoH:O zaposlen pri Relic Entertainment.

:'(


beda:'(

jizzer ::

BALAST je izjavil:

Žalostna novica:
V prometni nesreči umrl 33 letni Brian Wood, glavni oblikovalec na CoH:O zaposlen pri Relic Entertainment.

:'(


who cares? All we can say is R I P

Berserker ::

To ni nič, pri Eastern Fronts sta umrla kar dva modderja v manj kot pol leta , oba enako zaradi nesreče, očitno coh fani radi umirajo za volanom.

Rokomah ::

Nehajte pisati o morbidnih temah, raje pridite na on-line.
Pod kakšen nick vas najdem?

Rokomah ::

Se pričakujejo kakšne večje spremembe pri končni verziji?
Bo ostala igra dejansko brezplačna?

DOOM_er ::

mikrostransakcije za določene predmete bo mislim da treba plačati. Podobno kot pri battlefield heroes kjer služijo z oblekcam ipd
Robots will steal your job. But that's OK

Pesimist ::

ziher nemores skup spilat z kuplenimi, sej tu je komander kerega levelas ter skille ki kupujes. En zgoraj je reko da je dobro narejena za beto. Sej pa te lol. V osnovi je ze vec let v retailu. Dodan je samo novi sistem, keri se mi ne dopade najbolj. Ampak jebat ga.

Vbistvu se mi zdi da je retail kopija boljsa ko nimas te levelup navleke. Ampak to je pac moje mnenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Rokomah ::

Takole je....prej sem igral StarCraft2, vendar me ni prepričala v taktičnem smislu, čeprav bi si StarCraft fani raje koleno izkrizli, kot pa to priznali.

Sedaj igram že nekaj dni COH-online, ki me je že na začetku v celoti navdušil.
V taktičnem smislu je veliko veliko bolj kreativen kot tako zelo opevana StarCraft2, spopadi so pregledni, dopušča dejanske taktične rešitve (obkolitev, bočni napad, kombinacija veliko različnega orožja....) in je veliko manj odvisna od hitrosti tipkanja in miškanja. COH ima tudi daljše industrijsko drevo, več različnih enot, ki postajajo boljše v toku spopada (iskušenost), kar v SC2 ni niti slučajno primer.
In kar je zame še najbolj pomembno, gre za zgodovinsko resnične spopade, vojaške enote, vrsto oborožitev, ne pa nekakšna fikcija, izmišljena orožja in bizarne lastosti orožij, kot je primer v StarCraft2.

Skratka obe igri sploh niso primerljive (SC2 moraš plačati 50EUR, COH-online je zastonj 8-) ). Če govorimo še o tem, da je COH samo v beta fazi, mi sploh ni jasno, kdo še sploh igra SC2 8-)

Pozivam tudi druge, da sami preizkusite COH in se prepričate o kvaliteti. Mislim, da je to trenutno daleč najboljša RPG igra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rokomah ()

Pesimist ::

nehaj z takimi primerjavami. ceprav se strinjam mislim da primerjava ni primerna. V beta fazi pa coh nikakor ni. Novi sistem je maybe v beta fazi. Sama igralnost je ze 2 leti? izpiljena dokonca sej to ni novi spil ampak kopija retail coha z dodanim rpg elementom.

Rokomah ::

Pesimist je izjavil:

nehaj z takimi primerjavami. ceprav se strinjam mislim da primerjava ni primerna. V beta fazi pa coh nikakor ni. Novi sistem je maybe v beta fazi. Sama igralnost je ze 2 leti? izpiljena dokonca sej to ni novi spil ampak kopija retail coha z dodanim rpg elementom.


...zakaj primerjava ni primerna?
Način igranja je zelo podoben, osnovni elementi igranja so praktično isti, razlike so v niansah.
Ko prideš v špil, na prijavi, ti z veliko piše "Welcome to Company of Heroes Open Beta", kaj si ti misliš, je tvoja stvar 8-)
V celoti je predelan multiplayer vmesnik, kjer je dodano veliko novosti.

Špil pa ni nov, sem ga igral že prej, vendar je v tej novi obliki dost bolj privlačen, pa še zastonj je :)

Rokomah ::

...pa še neki sem prej pozabil, grafika je enostavno izredna, predvsem v podrobnostih. Naprimer, pri bunkerju valovi šotorsko krilo ob streljanju, vidiš vse podrobnosti, ko mitraljezka trojka postavlja ognjeni položaj, ko topničarji pripravljajo top za streljanje, podrobnosti na tankih...

Rokomah ::

Ravno danes se je zgodil novi velik dodatek, ki online multiplayer dela še bolj atraktiven.
Med drugimi bo možno kreirati guilde, zato pozivam vse Slovence, da se prijavimo-naredimo (vsaj na začetku) SLO guild in se preizkusimo proti drugim.

Prednosti slo guilda je v tem, da bi lahko bila komunikacija med igralci hitrejša, bolje bi se lahko dogovarjali o taktiki, se učili drug od drugega in po bitki mogoče tudi preko skypa analizirali zmago ali poraz. Novinci bi lahko zaradi tega hitreje napredovali, s tem pa bi oblikovali dobro jedro preizkušenih poveljnikov. Lahko bi se udeleževali turnirjev in dosegali tudi dobre rezultate.

Ne bit totalni Slovencli in se udinjati drugim vojskam, dajmo se enkrat za spremembo zbrati, organizirati lastno vojsko (Slo-guild) in složno skupaj udariti po nepridipravih.

My InGame name is: Krpan

Vsi zainteresirani mi pišite na: platina66@gmail.com

Nejc1994 ::

jaz sem za. Sm level 5 armor.Najnol je armored car al kaj je ze, pa sherman s sandbagi :)

Rokomah ::

Ima še kdo drug danes težave z igranjem COH ?
Zgleda da je server down.
Ima kdo kakšen info?

Berserker ::

Upam da bo v prihodnosti podpora za mode. Bi se pridružil če bi bila podpora za EF >:D :

Zveroboy

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Rokomah ::

Strežnik je spet UP. Navali narode :D

Rokomah ::

Sem v defender modu, pa nekako ne znam narediti flak 88 gun !?
V defender modu bi moral imeti tudi 88 top. Kako pridem do njega?

st0jko ::

Nadgradit ga moreš. Imaš pod Contracted Reinforcements.
keks?

Rokomah ::

emmm....ne najdem, kje je to?
Sem lvl 13 in igram brez gun88, enostavno ne vem, kje ga nadgradim?

st0jko ::

izvoli

...

keks?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Rokomah ::

Hvala, sej sem iskal tudi po tej liniji, vendar ne pod to ikono.

Zanima me pa še neki...sedaj je COH on-line zastonj, ali se izplača kupiti kljub temu še COH-Anthology? Je tam bolj dodelan multiplayer in ostalo? Nasploh me zanima primerjava COH online z COH-fullgame?

Pipi_Karamba ::

Sem igral originalni CoH (2. najboljša strateška igra na planetu) in moram reč, da je tole totalna debilizacija igre. Saj vem, da mora Relic nekje zaslužit, ampak heroji in nadgradnje enot ter sposobnosti so totalno off. Heroji in razne nadgradnje enot in sposobnosti igro naredijo neuravnoteženo, poleg tega pa sposobnosti enot niti niso očitne. Rifleman z več armorja niti ne zgleda nič drugače od navadnega rifleman-a. Mar bi ostali samo pri tem, da z višjim levelom tvoj komandir dobi nove sposobnosti (boljše jasno stanejo več virov), kar bi bilo edino fer, tako pa gre spet za dobro trapasto mmorpg situacijo, ko so nekateri igralci enostavno premočni, ker pač igrajo več kot ti:(
MMO-ji enostavno niso za nedeljske igralce:(

Rokomah ::

Sem podobnega mnenja.
Vendar dejstvo je, da je COH-online zelo dobra igra, zato sem si naročil tudi COH-Anthology. Sem jo dobil za 15€ preko spleta, kar ni slabo ;)

Na sploh me je COH zelo prijetno presenetil, saj ti ponudi res širok izbor taktičnega pristopa. Zanima me ali ima naveden COH implementirano napredovanje enote glede na bojne izkušnje?
COH-online ime narejeno napredovanje z upgrejdanjem enot, ne pa glede na bojne izkušnje. Nasprotno se mi pa zdi, da v COH-online campaniji pa napreduje enota glede na izkušnje v boju.

@Ecislav
Katera je pa zate 1. najboljša taktična igra na planetu? ;)

Berserker ::

Navaden coh ima navaden MP brez napredovanje, igra ima samo napredovanje levelov, drugače je to brez pomena. Folk najbolj moti neuravnoteženost med frakcijami, saj so panzers elite proti američanom precej močni.

Rokomah ::

Berserker je izjavil:

Navaden coh ima navaden MP brez napredovanje, igra ima samo napredovanje levelov, drugače je to brez pomena. Folk najbolj moti neuravnoteženost med frakcijami, saj so panzers elite proti američanom precej močni.


...ker je tudi dejansko bilo tako.
Nemški panzerji ali tanki (Panter, Tiger in King Tiger) so bili leta 1944/45, še vedno strah in trepet tako angloameričanov kot tudi rusov, kljub temu, da so zavezniki imeli popolno premoč v zraku. Saj že številke povedo dovolj....proti 30.000 ruskih, ameriških in angleških oklepnikov se je relativno uspešno opiralo slabih 2000 nemških tankov (!??) Znana je krilatica, ki je krožila med ameriškimi vojaki, maja `45, ko je Nemčija kapitulirala...."hvala bogu, ustavil se je zadnji Tiger".

Resnica je, da so nemški tanki v kombinaciji z odlično posadko bili veliko boljši od nasprotnikov, zato mislim, da vse to v COH ni preveč nerealno.

Berserker ::

Se strinjam s tem kar si napisal. Ampak vedi da so tudi zavezniki vključno z rusi imeli težke tanke, nemškim tankom(vključno z tigrom) se bi slabo pisalo če bi rusi spravili na zahodno fronto IS-3 tanke ali IS-4 pa mogoče še kak angleški centurion.

Panzer elite NE sestavljajo jurišni tanki kot sta tiger in panther, ampak tako imenovani tank hunterji kot so marder 3, jaghpanther, hetzer in jaghtiger, seveda proti tem hunterjem ameriški tanki nimajo za burek ker so prešvoh. Poleg tega hunterje spremljajo znameniti SS panzergrenadier infarty z jurišnimi MP44. Največ lahko naredijo britanci z močnejšim kalibrom static haubic.

Če bi rad zgodovinsko resnično se spusti v en skirmish z rusi na katerokoli težavnosti večji nad normal pa boš potem ugotovil kako hudiča je nemcem spodletela vzhodna fronta.

Rokomah ::

Trenutno igram samo COH-online (čama na COH standard) in ne vem, kako se igra v navadnem COH-u. Če je tako, kot ti pišeš, potem se strinjam s tabo, da bi bilo potrebno strani uravnovesiti. Verjetno se bo na tem še kaj naredilo.
Zakaj ne prideš kaj igrati COH-online?
Poskušam zbrati Slovence v guild, pa jih ni veliko.
Dajte se pridružiti, mislim, da zna biti zanimivo, če pa ne COH-online, pa lahko kej skupaj odigramo v navadnem COHu.

Pipi_Karamba ::

Rokomah je izjavil:

@Ecislav
Katera je pa zate 1. najboljša taktična igra na planetu? ;)


Medieval 2: Total War.

Berserker ::

Rokomah je izjavil:

Trenutno igram samo COH-online (čama na COH standard) in ne vem, kako se igra v navadnem COH-u. Če je tako, kot ti pišeš, potem se strinjam s tabo, da bi bilo potrebno strani uravnovesiti. Verjetno se bo na tem še kaj naredilo.
Zakaj ne prideš kaj igrati COH-online?
Poskušam zbrati Slovence v guild, pa jih ni veliko.
Dajte se pridružiti, mislim, da zna biti zanimivo, če pa ne COH-online, pa lahko kej skupaj odigramo v navadnem COHu.


Verjetno zato ker je vedno manj časa na voljo, online ponavadi igram BC2, pa tudi taktično sem precej že izpuhtel v COH(včasih me še AI premaga). Sem bolj igram tam nekje 2007/2008 tole.

Rokomah ::

COH, čeprav je v osnovi stara igra, se z lahkoto kosa z najnovejšo StarCraft 2. V bistvu, po igralnosti in predvsem taktičnih možnostih jo z lahkoto prehiteva. Edina slabost v primerjavi s SC2 je neuravnoteženost frakcij, vendar bi se to, če bi bila volja lahko hitro popravilo. Res škoda, da ste izgubili voljo. Če si primislite me najdete ingame name: Krpan

LP

st0jko ::

OOOoo po več mesecih hočem spet kak coh, pa vidim da je zadeva zaključena.. Zgleda da so si premislili pri THQ glede cele zadeve.
keks?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Company of heroes 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
7817578 (4336) keba
»

company of heroes op pomoč

Oddelek: Igre
253309 (2538) fireX88
»

RTS igre v Sloveniji

Oddelek: Igre
284676 (4171) fireice
»

Company Of Heroes (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
595525 (3438) Dobrawc

Več podobnih tem