» »

Company Of Heroes

Company Of Heroes

«
1
2

Tr0n ::

Po dolgem casu spet eden odlicen RTS, tokrat od Relic Entertainment (Homeworld, Warhammer 40,000: Dawn of War,..). Single player demo si lahko presnamete na spodnjem torrentu.

Company of Heroes
Relic Entertainment

http://reliccommunity.com/tracker/torrents/CoH_demo.exe.torrent
Filename: CoH_demo.exe.torrent
Total Size: 1.52 GB (1632839146bytes)
Category: Games-Strategy

N-joy!

VidKo ::

Hmm, trailer je interesanten. Bom kar demo dljal :)
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

Hux ::

Bah :D jurja rama rabite da sploh pozenete to beto pa 3giga na procesorju. Mozno da bo z manj procesora tudi startalo ram pa vseeno rabis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

VidKo ::

Špil zgleda seksi, pa tudi na moji konfiguraciji lepo laufa. Sem pa razočaran nad taktičnim in strateškim delom same igre :(

čisti klon Command&Conquer, z nadgradnjo enot med samim igranjem in postavljanjem baz :(

Faces of War zaenkrat bolj igrabilna.
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VidKo ()

Hux ::

Hm meni se faces of war generalno po nacinu igranja in da nerabis nic gradit cuje bolse samo sem tudi sponal da igranje takega spila v realtimu hudo tesko sploh pa ce vojaki ne ubogajo najraje.
btw na kiri c&c te to spominja ker tega nisem nikol maral.

VidKo ::

Mah na vse. Isto morš resource nabirat (z zajemanjem kontrolnih točk, so tri različne vrste: man power, ammunition, fuel. Baze gradiš, nadgrajuješ enote... Če bi to glupost odstranli bi bil špil ful dober. Moram pohvalit vmesne sekvence ki so res carske.

Ne vem, Faces of War mi vseeno nekak bolj diši. Čeprav se strinjam s tabo da vojaki ne ubogajo najraje. Špil bi moral vsebovat aktivno pavzo, kot recimo kak Baldurs gate ali pa ostali frp špili.
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

IVo ::

Povezava med C&C in CoH je samo to da gradiš bazo in nadgrajuješ enote. Demo je narejen tko da ne rabiš uporabit kake posebne taktike...Multiplayer je pa čisto drug špil... Tam je skor vse odvisno od taktiziranja. Tak da...NE VEŠ O ČEM GOVORIŠ:\

Hux ::

Tu se mi tak najbol dopade da ko vojake nedelas 1 po 1 ampak cele kompanije.

smesno se mi samo zdi ko so ludi pravli da je realisticen spil a za mene ni to realisticno da fabrike za panzere gradis na bojiscu. Dobis neomejeno zalogo vojakov iz barak itd.

Panzere tudi nemaram kaj dosti samo lahko en infatry ce ga kontroliras rocno kr enostavno panzer v luft spusti.
V demotu je tudi vse bedno skriptirano. Prva misija je kompletno zanic jo koncas v 5 minutah.
Druga je bolsa ampak mi deluje da majo nemci neomejeno zalogo panzerov in vojakov na svoji strani. Zaenkrat mi se ni ratalo najti strategije da nebi prisli nemci preko mostov recimo in mislim zato ker je nemogoce jih zadrzat.
Replaybilnost take stvari je seveda cista nula te.

Sicer se to bol gradi za multiplayer kot singleplayer.

VidKo ::

IVo, Company of heroes je pač še eden iz vrste klonov C&C postavljen v okolje II. svetovne vojne. Če ti je všeč ali ne. Nekaterim pač te igre ležijo, nekaterim pa pač ne.

Zame obeta Theatre of War. Upam da bo res tako realističen kot obljubljajo.

Lp, VidKo
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

Hux ::

Heh z masivno produkcijo AT gunov mi je uspelo drzati nazaj nemce pred mostom. Ko so arterary 2x vrgli so verjetno spucali vse ATgune potem sem se pa mel malo odzadaj drugo linijo AT gunov ki jih simple naprej premakno. Po 2 snajpera v vsaki bajti pri mostu ter mashine gunere v hisicah zraven snajperov. Je kr easy blo drzati. Verjetno bi bol en snajper dovol v vsaki bajti ali pa morda celo reje mashin guneri samo.
Mortalci pa nevem niso nekak uporabni sej falijo navlko :D

Nekaj mi vseeno ni jasno. Ko tutorial pravi da moras rear armor trofit itd. Moji infatry in AT guni lahko to tudi od spredne strani naredijo. Bol random hiti so to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

Jutri v sredo bo fileplanet mel spet 15k betakeyev za raztalat. Tak da ne zamudit.

Koncno bom lahko vido ce je spil vredni pol para ali ne.



btw. Tron jutri sem v lublani zvecer od 13:00 do 22:00 tak da mi lahko en key rezerviras ceprav dvomim da bo 15k jih tak hitro zmankalo ampak zaziherco :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Evil mind ::

Kdaj pa bojo betakeyi zuni? Ob kteri uri.

Zgodovina sprememb…

Hux ::

Ah prav si mel tron. Spil totalka smrdi. Sem mislo da ni tolko grajenja, upgrejdanja, skillsov etc. Le tisto kaj je v demotu blo zaj pa sem MP sprobo pa je tega ko gnoja fuj! Lahko si v rit ftaknejo to govno. Cisto tipicno strategjo nic posebnega. Le animacije so dobre.

Tr0n ::

Moram priznat, da zelo uzivam v single player kampanji. :)

Vzdusje je enkratno, zvocni efekti in grafika vrhunski in sama igralnost odlicna. Sploh nekatere misije (kot recimo 4. kjer branis mostove) je prav adrenalinska, ko se nate vsipajo nemski tanki in bombe letijo vse okoli tebe, hise in tanki explodirajo,... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Hux ::

to je ze prevec nadziranja in grajenja. Aboslutno ne za mene!

Idealni spil za mene bi bil ce bi mel samo infatrijo nic vozil, nic snajperov... Samo grupe po 6 in gremo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Tr0n ::

Samo mors priznat da je zadeva adrenalinska in polna akcije. :)

Prvi RTS po Warcraft in Starcraft serijah, ki mi ga je res uzitek igrat.

Hux ::

nevem sinegleplayer me ne zanima. Skirim proti kompu pa je brezvze ker chita. Proti playerom pa nimam za pol burka. Iz tega sledi da mi COH sux!
Je ze na zacetku frustrirano ko takoj napadejo tvoje 3 najblizje zastave. Nimas nic lufta za uzivat v spilu. Tolko ko sem probo par iger v beti nisem mel niti malo funa. V demotu edino odkar sem tudi mislo da bo cool ampak zaj pa je totalka prevec enot in moznosti za moj okus.

Faces of War je bol moj tip spila samo je graficno in animacijsko zelo primitivni napram COHu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Tr0n ::

Potem probaj Joint Task Force. Tudi kr precej cool zadevscina.

IVo ::

Faces of war vsebuje malo več taktike kot CoH, CoH pa vsebuje management resourcev... In če tebe nasprotnik premaga že na začetku, jst ne vem kak teb sploh uspe premaknit enoto iz ene točke v drugo v Faces of war ne da bi skuru ne vem kok možganskih celic + tam moraš pazit na velik več stvari kot CoH ...ala benzin, ki ga moraš v določenih trenutkih (ko ga zmanjka) pretakat iz enih tankov v druge ipd. stvari) ki so časovno zelo potratne, ne izboljšajo pa igralnosti...

Hux ::

joint ops pa je se enkrat bol primitivni graficno in animacijsko proti faces of war :D

OldSkul ::

Joint ops sm mal probal pa suxa lol. Grafika je res slaba.

IVo ::

Lih probal ta Faces of war... ne seže CoHu niti do kolen. Noč in dan...Preveč so zakompliciral vse skp; da o grafiki niti ne začnem. Še soldiersi so bli velik boljši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

VidKo ::

Ivo ne morš primerjat teh dveh špilov, ker nista v isti zvrsti. Je pa dejsto da je Faces of war dosti bolj realistična od company of heroes.
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

IVo ::

Aja nista RTS? Ja velik bolj realistična je...:\ pri stvareh, ki ne bi rabila bit...

VidKo ::

A je tebi realno da misijo začneš s "headquarters", tremi inženirji in začneš štancat bajtice ter enote???
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

IVo ::

OMFG... REAL TIME STRATEGY...realno časovna strategija poudarek na ČASOVNA:\ . To RTS pomen; nima nobene veze če se teb zdi nerealistično če maš "headquaters" ali ne. Reku sm da je bolj realistična od npr. C&C ipd.

VidKo ::

Nisva nazadnje primerjala Faces of war in company of heroes, ti pa zdaj C&C iz klobuka privlečeš? [EDIT] Nevermind. Zabluzo sem. Definitivno je realnejša od C&C
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VidKo ()

IVo ::

Ti si reku da nista v isti zvrsti ne jst...

Hux ::

Ja meni se tudi ne dopade da neke bajtice postavlas sredi bojisca pa fabrike. Da zavzemas hise ok samo tisto tudi nesme bit vec kot ena dodatna stena pred metki. Ne porodnisnica 20 let starih dojenckov :D

Tr0n ::

Eh Hux, prevec kompliciras. Ce bos tako izbircen, ti noben RTS spil en bo vsec. :)

VidKo ::

Hux ne komplicira, pac bolj uziva v realisticnih spilih. tako kot jaz.

Lp, VidKo
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

EvilDare ::

Sploh ne vem zakaj sploh komentirata vidko in hux ker očitno ne marata strategije. Pojdita kam drugam smetit. Jaz nikoli nisem bil pristaš strategij ampak bolj fps. Tale Coh me je pa res presenetil. Niti za trenutek ne postane dolgčas, kot recimo Joint task force, Faces of war. Popolna strategija. Mp še nisem poizkusil, bo treba na kakšnem lan-u. Drugače edino kar me moti pri igri je ker sem prvič obrnil na normal težavnosti je population cap 75. To pomeni ali 60 navadnih vojačkov ali pa 8 tankov. Na hard nisem poskušal saj je bil že to izziv zame. Vse ostalo je narejeno super. Tudi umetna pamet tankcov je kar v redu, samo je pa res da se malo preveč zaletavajo.

IVo ::

MP dela na Hamachiju čemaš "khm" verzijo... lohk se zmenmo za kak špil...ti bom pustu zmagat;) .

Paradiz ::

Hmmm...


Prek hamatchija ko se hočem povezat z enim mam tak lag (32s, 90s, 2, 130s) skos skače. Ne moreš tk igrat ;((.

A slučajno kdo ve kk se znebit tega ?

Lag je na začetku in med igranjem. Čudno je da včasih če kdo kaj napiše v igri, tekst takoj prileti, ampak drugo še vseeno stoji.

Ping do tistega ko sma igrala je pa bil 40msec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Paradiz ()

IVo ::

Jst nimam tega problema...Povej kej več o firewallu, antivirusu ipd. pa bom poskušal pomagat... Drgač maš na uradnih forumih pod technical support odgovore na taka vprašanja...

Paradiz ::

Hamachi nima veze z ruterjem.


Sem pravkar tudi probal s cimrom prek navadnega LAN-a.

Noben se ne more povezat do drugega ;(( ;(( ;( .

Špil sma še updejtala na 1.2 verzijo.

Kao fixed connectivity problems.

My ass.

IVo ::

Jah men dela zlo lepo...nobenga lagga..nč...sm pa mel probleme s firewallom in NOD32...sam sm jih odpravu...tak da ne metat puške v koruzo, ker je špil prek neta noro hud...

Paradiz ::

Da malo bumpam ta topik.

Kar sem na novo ugotovil pri tem mojem problemu.



Smo 3je cimri. Če kdorkoli od nas treh naredi igro na LAN omrežju ali na hamači omrežju bo igra nenormalno štekala, ampak ko igrata samo 2 (ni važno v kateri kombinaciji) bo delalo normalno.

Potem isto je prek hamači omrežja (prek interneta). Ko igramo 3je šteka, ko igrava 2 dela normalno.



Ni mi jasno kk lahk folk igra 2 vs 2 oz 3 vs 3 (vsi igralci seveda - prek hamačija), če mi tu ne mormo igrat ko smo sam 3je na navadnem lokalnem omrežju. Igra normalno deluje tudi takrat ko igrava samo 2 proti 4im računalnikom npr. samo ko pride 3ji player zravno bo začelo jebat tk da slabo postane.


Če je kirmu kaj bol jasno kje je tu problem, naj pove zato ker meni je zmanjkalo idej.



ps: Imamo cel špil, ne demo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Paradiz ()

BendeR ::

Sicer sem šel samo skoz tuturial do zdaj, ampak že tam sem po stolu poskakoval kot mali otrok. Ql špil :D :D
:=)

Klemzz ::

@Paradiz posodobte špil kr so kao popravl neke buge...

drgač jst sm ubrnu ta špil pa mi "zgodba" ni ušeč, mal je tut kratek, use ostale je pa pošteno dobr :D

BendeR ::

Ok, igro sem začel igrat na skirmish ... da pač dobim malo v kri zadevo. No, PC me obvezno analno zlorabi. Prvo lepo zavzemam ozemlje, monicijo, benz ... delam okrog ono utrdbo. Na začetku pc lepo nazaj držim in ga celo potiskam v njegovo ozemlje in par minut me lepo pusti na miru. Potem pa vseka. Iz vseh strani me napade in jaz ne folgam skakat okol in delat nove enote (čeprav mam okol polno min, barjer za tanke, zasedb v bajtah itd). Potem pride pa še s tanki in noja ... kaj je potem si lahko mislite. :D

Ma kdo kakšne napotke, kak začet in kak vstrajat? :o
:=)

IVo ::

Jst bi ti lohk dal napotke, sam ne morm zdej tle napisat 10stranskega eseja. Po tvojih besedah se zalomi ko rač. udari z tanki... Zakaj pa ti nisi gradil tankov, ATgunov, antitankovske pehote? Povej mal več pa ti lohk svetujem, lahko se pa tudi namenmo za kak špil pa ti sproti rečem kaj delaš narobe... Drgač maš pa na relicovih forumih veliko strategij.
Glede igranja 2v2 in 3v3... Na relicovih forumih imajo vliko tehničnih rešitev... Jst osebno sem imel probleme z NOD32 in windows firewalom. Le tega pri igranju izklopim, pri nodu pa v IMONu dodam exe fajl (RelicCOH mislim da je) med exceptions list...
Upam da sem kej pomagal...
LP IVo

BendeR ::

Ok, kak se spravim na igro. Prvo zgradim barake, par enot za širitev in zavarovanje ozemlja (nekje 3 .... za začetek). Potem gradim "tiso sranje okol monicije in benza ... pač na čim več lokacijah ... vse itak ne sfolgam). Potem zgradim ostale zgradbe v bazi ... tukaj se malo zavleče zaradi pomanjkanja "surovin" . Potem me začne po malem napadat in gradim novo pehoto, ki jo namestim na strateških mestih, ki krijejo križišča in pomembne točke v mapi (najboljžji bazi in na meji s švabi). No, tukaj začnem tudi gradit na obrambi najbolj ogroženih mest .. mine, tank bariere in začne gradit oklepnike. No, tukaj pa se vsipa švaba. Prve še sicer skinem, a potem se prebijejo do baze in sem pečen. Sicer se z vsem kar še mam vrnem v bazo a je prepozno. Vse mi razsujejo in na poti do baze mi še tisto malenkost zdesetkajo na tretino. ;(( ;((
:=)

IVo ::

Upam da sam eno barako... Na začetku ne rabš več kot 2 enoti GIjev, rabiš pa vsaj 3 engenirje. OBservation poste NE gradiš na vsakem mestu. Na začetku samo na high in medium točkah...kasneje po potrebi (če je nasprotnik predobro zavaroval svoje pinte in mu jih ne moreš prevzet) gradiš tudi na low točkah ali ko imaš preveč man powerja MP. TEGA TI NE SME NIKOLI PRIMANJKOVAT. Posameznih točk ne rabiš branit...raje oblikuj eno napadalno grupo (enota GIjev in dve enoti inženirjev z flamethrowerji; GIje maš za pinnat...surrpress, inženirje pa da požgejo vse kar leze)...tak da ne pretiravat z pehoto.
Aja pzabu povedat...OPje ne postavljaj na okrogle (MP točke) ampak samo na municijo in benzin...predvsem benzin ker ga rabiš za "težje" enote. Municijo rabiš predvsem za upgrejde pa posebne offmap opcije... Ovir, min ne postavljat, jst se najraje branim z dobrim napadom...mapo dobro preglej nekatere točke z zavzemom prekinejo njegovo dobavo surovin... uničuj njegove OPje...in čimprej nared TANKE...če jih on dobi pred tabo pa delaj tanke in ATgune ker so zeeeelo efektivni proti tankom in pehoti (proti pehoti samo na daljše razdalje). Če postavi MG v stavbo ga zbriši z obličja z sniprejem, mortarjem ali dvema skupinama pehote ene da zvabi metke nase druga da flanka (my way) čeprav, sniper pa mortar tudi nista slabi ideji (odvisno tudi od tega katero companijo sm izbral). Nazaj ki GIjem... Moraš upgrejdat puške in sticky bombs... sticky bombs ponavad ne naredijo kake štale razen če ne massaš GIjev... večinoma poškodujejo oz ohromijo motor tako da ga pokončaš s svojim tankom... Če te kej več zanima vpraš...
LP

BendeR ::

V bistvu se v prvih 3 misijah kampanije naučiš več kot v eno tedenskem igranju skirmisha. Lepo se poigravaš skoraj z vsemi enotami in vidiš razliko. :D

Prej sem delal napako, da sem mel ene engenjerje za vse lol. Sem mislo, da so neuporabni oz. da so samo za grajenje zgradb pa take fore. :D :D :D Pač zmota iz drugih strategij. Bom nadaljeval kampanijo pol pa se vrgo v skirmish. >:D
:=)

Tr0n ::

Kampanja = dbest zadevscina po dolgem casu.

BendeR ::

Res je. Danes sem šel skoz misijo, kjer moreš obranit mostove. No, potisnili so me nazaj do cerkve, tam pa mesarsko klanje. :D :D

Jaz pa tak lepo plental mine okol mostov, mgje postavljal itd. :))

P.S. Odkril sem zakaj je blo na začetku tak težko igrat skirmish in kampanijo. Po defaultu sem mel na hard. Ni mi jasno zakaj pa dobro (sem predvideval, da bo na normal, kot v vsaki igri in nisem niti pogledal). Sem kr pusto hard. Malo se jebem, a gre naprej. :D :D
:=)

Paradiz ::

[quote=Klemzz]
@Paradiz posodobte špil kr so kao popravl neke buge...
[/quote]


par postov gor poglej...


[quote=Paradiz]
Špil sma še updejtala na 1.2 verzijo.
[/quote]

--------------------------------------------------

1.2 verzija je zadnji update kolker js vem. Če imaš kje novo verzijo, prosim daj link.





...i need teh help.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Paradiz ()

Paradiz ::

Bump!

Andrei15 ::

Prvo sem izdelal vse treninge potem sem pa začel igrati campanijo in sem pri 11 misiji igra je pa vredu nareta
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Company of heroes 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
7817556 (4314) keba
»

Dobra strategija?

Oddelek: Igre
212838 (2047) GabrieLeo
»

iščem ultra realistično vojaško strategijo (taktika,operatika,strategija) (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
638098 (5839) Berserker

dobre Strategije (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
5811303 (9102) Tilen
»

Igre 2009 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
36227796 (17765) Berserker

Več podobnih tem