» »

Zmanjšanje sistemske particije

Zmanjšanje sistemske particije

trto ::

Pozdravljeni

Imam prenosnik acer 5741g. Na njem imam nameščen win 7 64bit. V njem je 640gb disk ki je trenutno razdeljen na 3 particije. Problem je v tem da ne morem zmanjšati particije c ki je trenutno velika okoli 300gb, rad pa bi jo pomanjšal na nekje 100gb. Probal sem to narediti v upravljanju diskov, vendar mi skrči disk samo za 110mb

Ali obstaja kak program s katerim bi lahko to c particijo ki je sistemska dejansko tudi pomanjšal?

Prosim za pomoč

popster ::

partition magic lahko probaš, na tvojem mestu se nebi igral, ker si mimogrede ob podatke.

z00s ::

Ce pa s partition magicom ne bo slo mas pa Hiren's Boot - cudovita zadeva...

Ja na podatke pa pazi;)

lp

mat3 ::

Jaz bi najprej naredil varnostno kopijo C particije z Acronis True Image in nato z boot CD-jem Acronis Disk Director zmanjšal C particijo na željeno velikost.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

trto ::

Zdej imam drug problem
Povozil sem obstoječe Windowse 7 z 32 bitno verzijo in zdej pa nimam nobenih driverjev niti za internet niti za nič. Kako to popravim oz. naložim?

Zero0ne ::

Tako, da inštaliraš driverje oziroma operacijski sistem, ki jih ima že naložene.
uname -o

overlord_tm ::

trto je izjavil:

Pozdravljeni

Imam prenosnik acer 5741g. Na njem imam nameščen win 7 64bit. V njem je 640gb disk ki je trenutno razdeljen na 3 particije. Problem je v tem da ne morem zmanjšati particije c ki je trenutno velika okoli 300gb, rad pa bi jo pomanjšal na nekje 100gb. Probal sem to narediti v upravljanju diskov, vendar mi skrči disk samo za 110mb

Ali obstaja kak program s katerim bi lahko to c particijo ki je sistemska dejansko tudi pomanjšal?

Prosim za pomoč


Najprej pozeni defrag, potem pa resize cudovito dela tudi iz prilozenega upravljalca diskov. Problem je da so tvoji podatki razmetani po celem disku, zato lahko zmanjsas za najvec 110MB. Z defragom bos podatke uredil in jih premaknil na zacetek particije, ves preostanek pa bos lahko potem namenil drugi particiji.

Defrag najdes nekje med orodji, desni klik na disk, lastnosti in potem zavihek orodja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povečanje sistemske particije WIN7

Oddelek: Pomoč in nasveti
155727 (2877) Hanzi77
»

Premajhna sistemska particija

Oddelek: Pomoč in nasveti
212550 (2078) joze67
»

Spreminjanje particije v MAC OS X

Oddelek: Operacijski sistemi
121436 (1312) vojko20
»

Kako povečati particijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81918 (1722) šernk
»

Kako razdeliti 250GB disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
515832 (4945) bajsibajsi

Več podobnih tem