» »

Računalnik piska ob premikanju miške

Računalnik piska ob premikanju miške

zagi123 ::

Pozdravljeni, moj računalnik mi piska oz. oddaja zvok pri okoli 1khz, kadar premikam miško.. res da to dela odkar je bil nov, ampak nikoli se nisem spomnil vprašat zakaj... ne piska pa vedno, ampak večinoma se sliši, resda zelo potiho, je pa moteče v nočnih urah...
Sistem je AMD x2 6000+, 2x1gb rama, m4a79 deluxe, 8800gts 320, wd640gb black sata, wd 80 ide, asus xonar stx, lc power prophecy v2.2 850W.

Izvora tega piskanja ne morem določiti, ker če odprem stranico da bi ugotovil izvor, se tega ne da ker ga šum ventilatorjev preglasi...

Bi kdo vedel kaj to je?
Lp

Tac20 ::

A piska iz plate, al iz zvočnikov?

BALAST ::

Statična napetost na zvočnem izhodu, to se pojavlja tako na asus, kot gigabyte matičnih ploščah z AMD čipovjem, pa mogoče še katerih.
Nekateri pravijo da so rešili piskanje z dodatnim USP napajanjem, spet drugi pa imajo tudi z UPS enako težavo.

Kurzweil ::

Jaz sem nekoč imel isti problem, a sem pri ugotvaljanju izvoru imel zvočnike izklopljene (praktično še v OSu nisem bil)... nisem pa toliko vešč strojne opreme, da bi vedel od kot prihaja ta zvok...

Lahko nekdo razloži, ki mu je bolj jasno kaj natančno bi naj to bilo (kateri osnovni del vezja ali česarkoli pač) ???

p.s. to me že res lep čas zanima kaj bi bilo - hvala!

zagi123 ::

@bayte: iz kište, piska tudi če so zvočniki izklopljeni.
@balast: Amm, to najbrž govoriš za piskanje iz zvočnikov?

69charger ::

Ta problem sem pa že videl,problem je bil rešen ko sem odstranil zvočnik na matični plati (vsaj v tistem primeru).

Tac20 ::

Men se čez zvočnike sliš vse ven, ni pogojeno z glasnostjo le teh, ampak se sliš recimo ko se procesor obremeni, premikanje miške, če se flash animacija začne izvajat na straneh itd. Kaj bi bilo jst nevem, sm se pa že navadu. Je pa kot neko šumenje, ki ni tok moteče, bi blo pa lepo bit brez njega.

st0jko ::

Problem je integrirana zvočna. Če te dovolj moti, nabavi ločeno zvočno.
keks?

Tac20 ::

Če si to meni napisal, ne uporabljam integrirane zvočne, ampak dve druge (Creative x-fi in pa m-audio fast track pro), ker je na plošči izklopljena.

st0jko ::

Ne tebi.. OP-u..
keks?

zagi123 ::

@69 charger: Hm, bom probal...

Bral sem tudi nekaj glede 1khz usb osveževanja pri miški, bom dal na 500hz pa probal če se kaj spremeni...

@st0jko: Imam asus xonar essence stx, kot sem že v uvodu napisal

Uglavnem piskanje NI iz zvočnikov in NIMAM integrirane zvočne ;)

Duhec ::

Membrano internega zvočnika prelimaj s koščkom selotejpa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero zvočno kartico ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7712128 (7987) Janac
»

Nasvet: integriran zvok vs zvočna kartica

Oddelek: Zvok in slika
143440 (3092) MaticKregar
»

Miti o zvoku pri PC-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5613369 (11538) Nummy
»

Bass kitara na komp (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
563835 (3196) dottor
»

Nakup slušalk in zvočne

Oddelek: Kaj kupiti
292446 (1862) cinkaCR7

Več podobnih tem