» »

Razsmernik?

Razsmernik?

Tero ::

Torej v avto bi rad priklopil neko napravo ki ima izmenično napajanje.
Ker pa slika pove več kot tisoč besed...




Torej kaj bi potreboval da bi dobil lep sinus in 50hz? Z razsmerniki nimam ravno veliko izkušenj...
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.
  • zavaroval slike: Azrael ()

stromar ::

Za kakšno napravo gre? Mislim, da bi prav lepo delovala iz avtomobilske napetosti

Zakaj?

Verjetno vsebuje usmernik iz greatza in kondenzatorja, kjer se napetost po usmerjanju dvigne na 9V* sqrt(2), kar znese skoraj 13V

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

radiator ::

Jaz tudi tako mislim.
Če pa cilaš na to da boš gor priklopil 9 na 220V trafo pa povej.
Kaj je jutri že bilo?

Tero ::

jah kolko sem vido ima moja naprava usmernik vgrajen ja..
Torej če bi ker tole priklopo na enosmerno napetost nebi nič bilo?
Problem je v tem da je usmernik v samem tiskanem vezju. (no vsaj zdi se mi da je bil to usmernik ker sem vido 4diode in kondenzatorje poleg prikljucka za napajanje)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Azrael ::

Ali lahko poveš, kaj je ta naprava, če ni skrivnost ?

Če naprava ne uporablja v svoji notranjosti npr +9, maso in -9V, bo naprava delovana povsem OK, če nanjo priklopiš 12V, polariteta pa sploh ne bo pomembna, ker bo vgrajen usmernik poskrbel za pravilno polariteto.

Pri izdelavi kabla, na zunanji, lahko dosegljiv kontakt konektorja priklopi minus pol, ker s tem zelo zmanjšaš možnost povzročitve kratkega stika, če se kabel iztakne.

Zgoraj omenjeni način + in - napajanja uporabljjajo modemi (tega najbrž ne misliš vgraditi) in nekateri zvočni efekti s switcher napajalnikom.
Nekoč je bil Slo-tech.

Tero ::

Gre za eno napravo ki ustvarja razne efekte z zvokom.(odmevi, razna popacenja itd..) Se pravi ima vgrajen tudi AD in DA pretvornik, tole nameravam priklopit na avtoradio(oz. na ojačevalec)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Azrael ::

Pred leti sem imel v rokah nekaj takega, firma je bil Alessis ali nekaj podobnega, AD/DA pretvornik, ki je spreminjal zvok na mnogo načinov, od echo naprej, kar vse si izbiral z vrtljivim preklopnikom.

Ta zadeva je obvezno potrebovala izmenično napetost, ker je napajalni del v sami napravi dajal od sebe -5, +5, in nisem ziher še +9V. Če imaš nekaj takega, potem res rabiš izmenično napetost. Mogoče imaš kakšno sliko notranjosti in zunanjosti ?
Nekoč je bil Slo-tech.

madviper ::

@Azrael

Ej za +5V in -5V ne rabiš nujno izmenične napetosti. Lahk tud narediš z umetno maso.
I'd like to do something crazy!

radiator ::

@madviper: Ne se hecat ;)

iz +Vcc lahko z H bridge-om narediš +-Vcc (pravokotno) na dokaj enostaven način. Zaradi enostavnosti ti priporočam da si amplitudo torej +Vcc reguliraš pred H-bridg-om tako neboš rabil PWM-ja pa stikalna frekvenca bo zelo nizka 50 - 200Hz. Ne vem kolko ta tvoja naprava toka vleče ampak od tega je vse skupaj odvisno. Pa ne pozabit dušilke v serijo dat. Ker priklopit kondič na H-bridge, ki daje pravokotno napetost (ali modified sine wave, kot rečejo temu pri UPS-u) ni ravno dobro. In tvoje breme je kapacitivno.
Kaj je jutri že bilo?

Tero ::

Em zakaj pa ste vsi tako proti razsmerniku? kaj zadeva je tak draga ali kaj?:\
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

WarpedGone ::

To zna bit tele sorte problem:

Gre matematik po poti in pride do goreče kopice sena, zraven pa stoji vedro vode. Pravi matematik sam pri sebi: "Saj to je vendar trivialno" in gre naprej.
Zbogom in hvala za vse ribe

Azrael ::

V primeru razsmernika.

Rabil boš nek oscilator in trafo s primerno prestavo (da dobiš galvansko ločitev, ker ne vemo kako je z masami.

Pri oscilatorju imaš en zoprn problem:
- če uporabiš oscilator, ki bo dajal sinusno napetost, imaš ali dokaj komplicirano izvedbo PWM modulacija izhodnih tranzistorjev ali več kot 50% izgube na teh tranzistorjih -> toplota)
- če uporabiš enostaven oscilator, ki daje pravokotne impulze, pa ni 100%, če bo avdio naprava, ki bi jo rad uporabil, delovala OK s tako obliko napetosti.

Trafo je tukaj še najmanjši problem, ker bi lahko uporabil že trafo z lamelirano pločevino (50Hz), ustrezne moči s prestavo približno 1:1.2.

Lahko si stvar "poenostaviš" tako, da na trafo spraviš še eno navitje in potem rabiš minimalno zunanjih elementov, vendar je določitev ovojev, da tak oscilator dela na pravi frekvenci nočna mora, ker se frekvenca menja (tudi) z obremenitvijo.
Nekoč je bil Slo-tech.

madviper ::

Nekako je veličina proti razsmerniku zato, ker jih je zelo teško naredit. Pa še potem je vprašanje če bo stvar pravilno delovala.

Drugače pa velik sreče pri sestavljanju :D
I'd like to do something crazy!

radiator ::

Jaz mislim da bo usmernik v napravi sfiltriral vse višje harmonske komponente tako da nebo težav. Le z osnovno frekvenco ne smeš iti previsoko ker drugače dobiijo usmerniške diode rahel problem :). Omejit moraš le tok. To pa narediš z dušilko.
Kaj je jutri že bilo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop el. radiatorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173780 (3451) ...:TOMI:...
»

Leti, leti tehnologija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
577771 (6202) Thomas
»

Comp. napajalnik za ojacevalec???

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
265038 (4635) jRk0
»

12v====>220v 50Hz

Oddelek: Pomoč in nasveti
141394 (1220) MadMax

Več podobnih tem