» »

pretvorba zunanjega diska v notranjega

pretvorba zunanjega diska v notranjega

nightbird ::

Pozdravljeni!

torej malo sem prebrskal forum in sem našel nekaj podobnih tem, ampak nisem čisto ziher o vseh stvareh zato še raje taq vprašam.

mam seagate 1,5T barracuda disk, ki je prej bil kot zunanji. sedaj bi ga rad namestil kot notranjega. priklopil ga bom preko sata priklopa. disk bo kot dodatni in ne kot primarni (s katerega se sistem boota).

zanima me, če bom moral disk pri priklopitvi oz. pred tem da bo postal disk funkcionalen formatirati? namreč ne bi rad izgubil fileov na disku. pa še nekaj, win sam zazna disk al so potrebne kakšne nastavitve v biosih? mam win7.

če bi slučajno želel disk razdeliti na particije (tega še nisem počel) pa bi ga moral formatirati ne?

hvala za odgovore.

lp

bluefish ::

Diska najbrž ne bo potrebno formatirati, če je sedaj formatiran v FAT32 ali NTFS. In da, Win ob priklopu samodejno zazna disk.

nightbird ::

aha, super :)

ker sem v večih temah prebral, da ga je včasih potrebno formatirati. to je v primeru, da ga uporabiš za primarni disk.

pa še eno off. topic vprašanje.

sledeča povezava je možna? disk priklopim na napajalnik in s kablom sata to esata priklopim disk na esata priklop.

in na takšni način bi disk teoretično delal kot zunanji disk? razmišljam, da bi na taq način spraznil disk od laptopa. je možno, da bi pri tem nastali kakšni problemi, ker so na disku laptopa inštalirani windowsi? oz. bi bil problem (zaradi windowsov), če laptopov disk priklopim kar direk preko sate na matično?

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Formatirati ga je potrebno le v primeru nakupa novega. Za primarnega ga lahko določiš tudi brez formata.

ST-777 ::

nightbird je izjavil:

če bi slučajno želel disk razdeliti na particije (tega še nisem počel) pa bi ga moral formatirati ne?
Disk lahko razdeliš na particije tudi naknadno in ga ni treba formatirati. Free programe , ki to omogočajo, dobiš na spletu, vpiši v Googla "disk partition".

nightbird ::

"sledeča povezava je možna? disk priklopim na napajalnik in s kablom sata to esata priklopim disk na esata priklop.

in na takšni način bi disk teoretično delal kot zunanji disk? razmišljam, da bi na taq način spraznil disk od laptopa. je možno, da bi pri tem nastali kakšni problemi, ker so na disku laptopa inštalirani windowsi? oz. bi bil problem (zaradi windowsov), če laptopov disk priklopim kar direk preko sate na matično?"

kaj pa pravite glede tega?

NazgulRR ::

ja, je možna in bi delal kot zunanji disk. mogoče ti ga matična ne bo takoj prepoznala, vendar bi po ponovnem zagonu moral delati 100%. Kaj je gor nima veze.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z laptopom

Oddelek: Pomoč in nasveti
161187 (871) SplitCookie
»

ZUNANJI trdi disk naredim sam

Oddelek: Strojna oprema
224174 (3559) Bodiny
»

Zunanji disk

Oddelek: Strojna oprema
131162 (925) bigbug
»

Zunanji HDD v Hoferju (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20515185 (7558) pirlo
»

SATA kot "safely remove hardware"

Oddelek: Strojna oprema
61132 (962) ...:TOMI:...

Več podobnih tem