» »

Gmail dodal sortiranje pošte po pomembnosti

Gmail dodal sortiranje pošte po pomembnosti

Google - Google je priskočil na pomoč uporabnikom njegovega elektronskega predala, ki dnevno dobivajo veliko elektronskih sporočil. Doslej je namreč Google samodejno odstranjeval le nezaželeno elektronsko pošto oziroma spam, a to za marsikoga ne zadošča več. Da bi olajšali življenje prejemnikov ogromnih količin pošte, so dodali funkcijo Priority Inbox. Gre za nadgradnjo klasičnih zastavic (pomembno in nepomembno), ki jih elektronska pošta že pozna, a jih uporabniki bodisi prezirajo bodisi zlorabljajo.

Ta bo odslej vsako sporočilo razvrstila v eno izmed treh kategorij: pomembno in neprebrano, označeno (tu so sporočila, ki smo jih označili za poznejše prebiranje) ali vse ostalo. Gmail bo poizkusil sam ugotoviti, katera sporočila so pomembna. V ta namen bo opazoval več indicev, na primer pogostnost prejemanja in pošiljanja pošte neki osebi, katero pošto običajno med branjem preskočimo in podobno. Seveda mu lahko pomagamo tudi sami, saj bo vsako sporočilo moč označiti kot pomembno in nepomembno. Ideja je, da bi se sčasoma Gmail naučil razvrščati pošto v spam, bacn in pomembno. Vsi uporabniki bodo Priority Inbox dobili naslednji teden.

35 komentarjev

subby ::

o kul, zdaj bo mel google lažje delo, ko bo hotel vohuniti za gmail uporabniki

RoSeR ::

subby, seveda, zato pa dela Google vse to, da se lahko potem njegovi zaposleni igrajo vohune. Super službe so to, jaz bi tudi. Ti pa si idealen za nasprotno stran, za žrtev.

Putr ::

Ok pač whatever subby, ampak to je točno tisto kar sm že dolgo rabu. V inboxu vsak dan dobi več deset mailov, ki jih moram prebrat.. enkrat(newsletterji itd) in pomembnih mailov (ponodb za delo, obvestilo o izpitu ipd). Ločt vse to je.. nočna mora. Se mi doskrat zgodi da pomembne založim.

Tko da Google, a nother good product!

zee ::

Pa ni ravno nek "killer feature". Sporočila, ki dejansko ostanejo v mojem Inboxu, so največkrat spam ali kaj manj pomembnega. Vsa ostala pošta se že na strežniku presortira v ustrezne mape (IMAP) oz. označi. 8-)

Kar je spam-a, gre tako ali tako samodejno v smeti. >:D (seveda potom definiranega filtra)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

smash ::

evo kako lepo prikrito se AI razvija - še zavedal se ne bomo ko bo karnaenkrat tu

Looooooka ::

Wow...kako je nekdo filtre spet zapakiral v neki revolucionarnega.

Poldi112 ::

In kateri filter ti še dela točno to?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

c3p0 ::

Temu ne bi mogel reči nič bolj AI, kot kakšnim Bayes filtrom. AI my ass.

smash ::

c3p0 je izjavil:

Temu ne bi mogel reči nič bolj AI, kot kakšnim Bayes filtrom. AI my ass.


seveda - če AI ne "zgleda" tako kot si si ga zamislil, ga ni, oz. so to filtri - tudi prav

Testman42 ::

Sepravi tale stvar je za tiste ki dobivate vsak dan eno samokolnico sporočil. Kaj pa recimo če, tako kot jaz, malo manj...
Pri koliko neprebranih mailih v inboxu se pokaže to sortiranje?

ikeman ::

Predvidevam, da bo življenska doba tele reči kratka.
Utemeljitev: 1 napačna klasifikacija maila je dražja kot 1.000 pravilnih ;)

Poleg tega pa imamo možnost filtriranja mailov že danes.

RejZoR ::

Lol, sej ti ne bo izbrisalo mailov, samo ločilo bo Inbox na dva dela, en prioritetni, drug normalen. To je to.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

manaay ::

Mi za službene namene v Gamilu uporabljamo dodatek Superstars in se zelo dobro obnese. Ni avtomatično, je pa z minimalno tuda dosti boljši pregled nad pošto.

Tear_DR0P ::

tudi jaz ne razumem kako se tole razlikuje od filtrov - liste in podobno je že prej letelo v svoje mape, maili ki jih nisem hotel brati so leteli v mapo "pozneje" kar je bilo pa nujnega, je pa takoj dobilo odgovor in sem spravil v mapo nujno, da sem lahko čez par ur težil, če ni bilo odgovora - sedaj bo nek avtomatizem poskušal razumeti na podlagi česa sem se jaz odločal ali je nujno ali ne?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

MrStein ::

A ima gmail funkcijo za iskanje mailov po tem, ali je bilo poslani direktno meni ali na mail list, na katero sem naročen?
Ima sicer označevanje (poslano meni, poslani meni in drugim, ter poslano na mail listo) tega, ne pa iskanja, oziroma vsaj jaz ne najdem.

Trenutno uporabljam workaround, da v polje za iskanje vpišem svoj naslov.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ABX ::

MrStein je izjavil:

A ima gmail funkcijo za iskanje mailov po tem, ali je bilo poslani direktno meni ali na mail list, na katero sem naročen?
Ima sicer označevanje (poslano meni, poslani meni in drugim, ter poslano na mail listo) tega, ne pa iskanja, oziroma vsaj jaz ne najdem.

Trenutno uporabljam workaround, da v polje za iskanje vpišem svoj naslov.


Seveda.

Uporabi filtre pod options.
Jaz recimo imam vsako stranko pod svoj filter.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

MrStein ::

Misliš search options?
Tam pa res ni nič podobnega.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gost ::

Kot so že predhodniki ugotovili, ne gre za nič drugega kot neke vrste naprednejši filter. Pravzaprav se mi zadeva sploh ne dopade. Če imaš toliko nepotrebnih mailov, da jih ne dojemaš več, potem je nekaj v tvoji organiziranosti narobe.

lambda ::

Saj zgleda zanimivo, ampak povzroči več zmede, kot je koristi od njega. Vsaj v mojem inboxu.

ABX ::

Gost je izjavil:

Kot so že predhodniki ugotovili, ne gre za nič drugega kot neke vrste naprednejši filter. Pravzaprav se mi zadeva sploh ne dopade. Če imaš toliko nepotrebnih mailov, da jih ne dojemaš več, potem je nekaj v tvoji organiziranosti narobe.


Ko boš začel delat v večji organizaciji boš razumel.

Jaz prejemam po 30-60 mailov na dan. ~10 je v vednost vsi ostali potrebujejo odgovor. Ker določenim osebam je potrebno prej odgovorit, vsak pameten filter je dobrodošel.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

#000000 ::

A še komu ob odgovarjanju na nek mail občasno ta odgovor pride v inbox namesto k tistemu ki mu je namenjen ?

lurker ::

MrStein je izjavil:

A ima gmail funkcijo za iskanje mailov po tem, ali je bilo poslani direktno meni ali na mail list, na katero sem naročen?
Ima sicer označevanje (poslano meni, poslani meni in drugim, ter poslano na mail listo) tega, ne pa iskanja, oziroma vsaj jaz ne najdem.

Trenutno uporabljam workaround, da v polje za iskanje vpišem svoj naslov.
Jaz bi za to uporabil iskanje z operatorjem 'deliveredto:' oz. kombinacijo 'to:' in 'deliveredto:', odvisno kaj točno hočeš najt.

Tole seveda poznaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()

Smeagol ::

#000000 je izjavil:

A še komu ob odgovarjanju na nek mail občasno ta odgovor pride v inbox namesto k tistemu ki mu je namenjen ?


Ne uporabljam gmaila, ampak mogoce gres v sent folder in odgovarjas od tam? Potem pa zna leteti v tvoj inbox.

Se strinjam z vecino - nepomemben feature.

BigWhale ::

Smeagol je izjavil:


Ne uporabljam gmaila, ...

Se strinjam z vecino - nepomemben feature.


Emm, kako pa ves, da je nepomemben?

ABX ::

BigWhale je izjavil:

Smeagol je izjavil:


Ne uporabljam gmaila, ...

Se strinjam z vecino - nepomemben feature.


Emm, kako pa ves, da je nepomemben?


Error: does not compute
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Smeagol ::

Emm. Ne vidim neke koristi.

Ti jo vidis?

c3p0 ::

>> Jaz prejemam po 30-60 mailov na dan. ~10 je v vednost vsi ostali potrebujejo odgovor. Ker določenim osebam je potrebno prej odgovorit, vsak pameten filter je dobrodošel.

Si napišeš lastne filtre, vsaj veš kaj se bo vedno zgodilo z določenim mailom. Ko je vmes nek bayes, GA, kvazi AI, tega nikoli ne veš. Za spam je to uporabno, za ham IMO ne ravno.

Sicer sam gmaila za profi zadeve ne bi nikoli uporabljal. Ker da mi vsake toliko napiše "mailbox is currently unavailable", ni sprejemljiva opcija.

BigWhale ::

c3p0 je izjavil:

Sicer sam gmaila za profi zadeve ne bi nikoli uporabljal. Ker da mi vsake toliko napiše "mailbox is currently unavailable", ni sprejemljiva opcija.


Ce je kak tvoj osebni postni streznik bolj dosegljiv kot gmail sem jaz papez. :>

trnvpeti ::

tudi mene zanima, kateri postni streznik pri katerem ispju je bolj zanesljiv kot google

ABX ::

c3p0 je izjavil:

>> Jaz prejemam po 30-60 mailov na dan. ~10 je v vednost vsi ostali potrebujejo odgovor. Ker določenim osebam je potrebno prej odgovorit, vsak pameten filter je dobrodošel.

Si napišeš lastne filtre, vsaj veš kaj se bo vedno zgodilo z določenim mailom. Ko je vmes nek bayes, GA, kvazi AI, tega nikoli ne veš. Za spam je to uporabno, za ham IMO ne ravno.

Sicer sam gmaila za profi zadeve ne bi nikoli uporabljal. Ker da mi vsake toliko napiše "mailbox is currently unavailable", ni sprejemljiva opcija.


/facepalm

zato imaš offline način.

Na žalost za poslovne namene morem uporabljat Outlook, čeprav mu moram priznat da za calendar in tasks je kak korak pred Gmailom.
Problem je v tem da ne znajo vsi uporabljat napredne filtre, zato je potrebno izumit nek način za računalniško napol pismene osebe, ki prejemajo po 100 mailov na dan, da se lahko znajdejo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

CaqKa ::

Jaz sem sicer preklopil in bom videl kaj se bo zgodilo ko ga kaj naučim.
do sedaj sem pa imal v labsih vklopljen multiple inbox in sem na vrhu imel zadnjih 5 mailov ki so pod oznako nujno.

Tr0n ::

Smeagol je izjavil:

Emm. Ne vidim neke koristi.

Ti jo vidis?

Ce imas dosti mailov, je tole zelo uporabno.

lambda ::

Je uporabno, a le dokler se ne zmoti, zadeva pač izvaja neke machine learning metode. Problem je le v tem, da nikoli ne veš, kdaj bo kakšen od tistih "NUJNO" mailov pristal nekje med tistimi ostalimi 100 nepomembnimi. Bolj zanesljivo je, da imaš filtre narejene tako, da ti tiste maile, ki so zagotovo low-priority, vrže pod nek tak label, ki se sploh ne prikazuje v inboxu. Tiste, za katere nisi prepričan, pač ostanejo brez labela in jih pregledaš po potrebi. Tisti, ki so pa pomembni pa jim določiš nek URGENT rdeč label, da jih takoj opaziš. Tako veš zakaj je nek mail pristal tam kot je.

Tr0n ::

Saj te filtre in labele imas ze od vsega zacetka v gmailu in dela cisto ok. Ampak tole nov sistem je se lazji in cez cas verjetno se boljsi.

techfreak :) ::

BigWhale je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Sicer sam gmaila za profi zadeve ne bi nikoli uporabljal. Ker da mi vsake toliko napiše "mailbox is currently unavailable", ni sprejemljiva opcija.


Ce je kak tvoj osebni postni streznik bolj dosegljiv kot gmail sem jaz papez. :>

Kaj bolje od 100% (vsaj ne spomnim se, kdaj je bil nazadnje down) je težko doseči, podobno se pa lahko brez problema.

trnvpeti je izjavil:

tudi mene zanima, kateri postni streznik pri katerem ispju je bolj zanesljiv kot google

Rackspace? Če pa ni bolj, je pa vsaj primerljiv.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gmail za 15. rojstni dan dobiva štoparico (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5016991 (13379) MrStein
»

Google ukinja Inbox, ostaja dobri stari Gmail

Oddelek: Novice / Ostale najave
4511353 (7487) sgdjkdlsugi4
»

Google Inbox - večnamenska elektronska pošta

Oddelek: Novice / Android
4613111 (9187) smash
»

Gmail dodal sortiranje pošte po pomembnosti

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3511846 (10379) techfreak :)

Več podobnih tem