» »

Svetovno prvenstvo v košarki - Turčija 2010

Svetovno prvenstvo v košarki - Turčija 2010

1 2
3
»

neo ::

Do Istambula imate z avtom cca. 16-17 ur, čez Bolgarijo še nekaj manj, ampak ne priporočam zaradi ceste. Zdaj pa če vzamete nek kombi v najem, vas sigurno pride precej manj ko pa letalska karta.

Kar pa se tiče tekem, a še koga mogoče motijo je*ne reklame med vsako minuto odmora?? Namesto da bi prikazovali malo plesačice, vrtijo nonstop ene in iste reklame, ok, bi zastopil da tekme predvaja POP TV, ne pa neka f*ckin TV SLO. Iz principa ne bom 1 mesec šel v Špara in ne bom pil Uniona in Laškega, ker nas praktično posiljujejo z njihovimi reklamami :)
Neo's

DuleKrtola ::

Kar pa se tiče tekem, a še koga mogoče motijo je*ne reklame med vsako minuto odmora?? Namesto da bi prikazovali malo plesačice, vrtijo nonstop ene in iste reklame, ok, bi zastopil da tekme predvaja POP TV, ne pa neka f*ckin TV SLO. Iz principa ne bom 1 mesec šel v Špara in ne bom pil Uniona in Laškega, ker nas praktično posiljujejo z njihovimi reklamami :)


Sej to prvenstvo ni neka izjema, tudi med drugimi prenosi so vedno bile reklame. Nimam TVja, na MMCju ni prenosov, tako da gledam tle

Zheegec ::

neo je izjavil:

Do Istambula imate z avtom cca. 16-17 ur, čez Bolgarijo še nekaj manj, ampak ne priporočam zaradi ceste. Zdaj pa če vzamete nek kombi v najem, vas sigurno pride precej manj ko pa letalska karta.

Kar pa se tiče tekem, a še koga mogoče motijo je*ne reklame med vsako minuto odmora?? Namesto da bi prikazovali malo plesačice, vrtijo nonstop ene in iste reklame, ok, bi zastopil da tekme predvaja POP TV, ne pa neka f*ckin TV SLO. Iz principa ne bom 1 mesec šel v Špara in ne bom pil Uniona in Laškega, ker nas praktično posiljujejo z njihovimi reklamami :)

Raje glej na Šport TV. Komentar je bistveno bistveno boljši, reklame so pa prav tako. Ampak vsaj niso sponzorirani s strani države.
Drugače saj pravim, prevoz ni problem, težava je dobiti karte za tekmo Turčije. Pa dopust sem skenslal, tako da edino če pridemo v polfinale...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jrtjtejtt ::

jao, jao, dejmo mal obrambo igrat...

kaj se reporter čudi da trofijo trice, če so pa sami na šutu!!

djordjevic ::

Nekaj odprtih šutov so jim pustili, drži, zlasti onemu malemu klincu Onlinu ali kaj je že, ampak nekaj časa so zadeli čisto vsaki šut, ki so ga dali z roke, magari skoraj s polovice igrišča.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Double_J ::

Tudi trenerske izkušnje so pomembne, eden je trener drugi pa slaščičar po poklicu.:D
Dve šivanki...

jrtjtejtt ::

pa dajmo no, igrajo ko mone...preveč na bloku zaostajajo, to je napaka. že na začetku moraš en tak blok z osebno prebit in to prav nasilno, da se vidi kako je na stvari, naši se pa zaletavajo brezveze. tak blok se z laktom med rebre prebija!

noraguta ::

stari to ni hokej
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jrtjtejtt ::

tako se igra basket, včasih je to tud hokej ;)

noraguta ::

Double_J je izjavil:

Tudi trenerske izkušnje so pomembne, eden je trener drugi pa slaščičar po poklicu.:D

bedarija , pa kaj je "izobražen" trener?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jrtjtejtt ::

evo,bolj trdo v obrambi, pa turki ne letijo več tako...sam kaj ko ne morejo naši bazena trofit!!!!!

Double_J ::

bedarija , pa kaj je "izobražen" trener?


Sej ne določa izobrazba poklica. Poklic je pač nekaj s čem si služiš denar. Zato je to za enega poklic, za drugega pa bolj stvar ljubiteljstva.:)
Dve šivanki...

noraguta ::

eh bečirovič in naši je vsaj mene z igro presenetu na svetovnem prvenstvu. pozitivno . čeprav danes sta tako pamet kot kemija na drugi strani. ampak niti med osem ni slabo
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

djordjevic ::

Nocoj ni bil naš večer, žal. Turki so povsem zasluženo zmagali. Zdaj pa vse moči vpet v boj za peto mesto.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Icematxyz ::

Po navdušujočih predstavah naše reprezentance. Je težko bilo to tekmo gledat. Ampak OK. Turki so pač bili za razred boljši. So pač trenutno dobri in ni jih šlo premagati. Oziroma težko se je bilo sploh dostojno boriti proti njim.

Za to bodo pa Turki na koncu nekje na vrhu. Morda celo popolnoma na vrhu. Mi pa nekje med 5 in 8 mestom. Kar je vseeno uspeh. In jaz nisem razočaran.

Če bo Slovenija hotela postati svetovni prvak. In če bodo druge ekipe na takšnem nivoju kot so ZDA in Turki. Potem bo to težko.

Ampak bomo že nekako. Tako kot smo postali redni udeleženci velikih prvenstev. In povsod že praktično naredijo nek odmeven rezultat. Tako bo tudi tisti največji rezultat prišel. Pa ne zaradi sreče. Ampak kvalitete. Zdaj pa težka tekma proti Špancem pa da vidimo če se bodo naši pobrali in jih ZMLELI!!!

sash69 ::

+1

Vsaj nekje na enem forumu da naletim na nekakšen komentar, ki je napisan s pametjo, in ne samo z ozkim pogledom na današnjo tekmo - katero so naši, res, danes odigrali slabo; oz. so jo Turki veliko bolje. Če delno quotam nekoga iz drugega foruma:


Samo, da razčistimo:

Slovenija
Košarka TOP8
Nogomet TOP20
Rokomet TOP16
Hokej TOP16


(tu bi lahko dodal tudi sicer naše ligaške odbojkarje, ACH Volley, ki so se v letošnji sezoni evrolige uspeli uvristiti na zaključni turnin) mislim da bi vsi tisti Slovenci, ki timski šport redno spremljajo, se klanjali, drugi pa jasno...ob vsakem porazu naših kritizirali, spljuvali do konca vse in vsakogar kakor se da.

Vikking ::

sash69 je izjavil:

+1

Vsaj nekje na enem forumu da naletim na nekakšen komentar, ki je napisan s pametjo, in ne samo z ozkim pogledom na današnjo tekmo - katero so naši, res, danes odigrali slabo; oz. so jo Turki veliko bolje. Če delno quotam nekoga iz drugega foruma:


Samo, da razčistimo:

Slovenija
Košarka TOP8
Nogomet TOP20
Rokomet TOP16
Hokej TOP16


(tu bi lahko dodal tudi sicer naše ligaške odbojkarje, ACH Volley, ki so se v letošnji sezoni evrolige uspeli uvristiti na zaključni turnin) mislim da bi vsi tisti Slovenci, ki timski šport redno spremljajo, se klanjali, drugi pa jasno...ob vsakem porazu naših kritizirali, spljuvali do konca vse in vsakogar kakor se da.


Točno. Lahko naštejete na eno roko države, ki so se letos uvrstile na SP v nogometu, na SP v košarki in SP v hokeju divizije A.

Košarkarji so dosegli vse zastavljene cilje in lahko jim samo čestitamo. Vesel sem da tako mala državica v svetovnem merilu dosega tako veličastne uspehe. Če k temu dodamo še to, da v bivši jugi nismo nikoli sloveli kot dobri v ekipnih športih.

noraguta ::

ja pa dons so se poznal tisti kateri so manjkal tko , da naredl so svoje. + tega so tud turki imel svoj dan. ker prva četrtina s trojkam je bla za tud neki zegna.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Tarzan ::

Danes je šlo Turkom v koš vse. So dnevi, ko sam sebe nadigraš za 100%. To so bili danes Turki. Naši so jih danes lahko žal samo gledali, ker bi praktično vsako ekipo sneli. Ali se jim bo že na naslednji tekmi met razštelal in bodo odigrali vlogo opazovalca, kot smo jo danes mi, je pa odvisno malo od njih in veliko od sreče. Igrati znajo, publiko imajo fenomenalno, dokazati se pa tudi želijo. Jaz jim privoščim dobro uvrstitev.

Upam, da smo se danes nalezli njihovih "noric" in bomo sprašili špance. Pa četudi jih ne, letos smo se odlično odrezali. Prišli smo dlje, kot sem pričakoval. Če bi se manj kregali in bi imeli še kakega igralca, ki ni želel prisostvovati, potem bi lahko bila zgodba tudi drugačna. Čeprav danes proti Turkom ne. :)

djordjevic ::

Ma, danes se nam je zgodila Avstralija. Žal smo bili mi na receiving endu.
No grave is deep enough to keep us in chains.

USS Liberty ::

no, saj sem napovedal, da bodo turki v četrfinalu previsoka stopnica za naše... škoda pa, da so naši bili tako nadigrani od prve do zadnje minute, saj so na tem prvenstvu pokazali, da zmorejo bistveno več... vseeno čestitke našim... važno, da smo se zasidrali med najboljše košarkarske ekipe na svetu...

pa upam, da bomo v prihodnosti še videli tisto simpatično voditeljico v rtvslo studiu....
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Icematxyz ::

škoda pa, da so naši bili tako nadigrani od prve do zadnje minute


Od prve minute pač ne.

Double_J ::

Reveži Srbi, vedno oropani...;(
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

šernk ::

škoda za srbe :(

naši pa še enkrat...katastrofalno v obrambi, da prejmeš 80 pik na tekmo je mnogo preveč, če želiš sanjat o zmagi.

saj biti med 8 najboljših na svetu ni slabo, vendar koga smo pa premagali za to? hrvate in brazilce, s katerimi smo roko na srce po imenih bili favoriti, še najbolj od vsega me boli da smo prejeli na tekmo v povprečju skoraj 79 točk, turki recimo le 64, američani 80 točk sploh še niso dobili.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

USS Liberty ::

Za Srbe redkokdaj navijam, sem pa včeraj zelo navijal za njih, da bi zmagali in to bi si tudi zaslužili, saj so odlično igrali skoraj celo tekmo v tem turškem peklu, pred polno dvorano fanatičnih turkov. Človek mora Srbom res čestitat in jim reči "kapo dol", njihova mlada ekipa se je od prve minute odlično borila proti močni izkušeni turški reprezentanci, ki je imela prednost domačega terena....

Se pa lepo vidi, kakšna je razlika med srbsko in slovensko reprezentanco in da naša "multikulturna" reprezentanca, pa če imamo še tako dobre igralce, ki igrajo za vrhunske klube, nikoli ne bo tako motivirana za svojo državo, kot je recimo srbska reprezentanca, ki se res bori na parketu z vsem srcem... Pri nas je v kolektivnih športih polovica reprezentantov za Slovenijo, polovica pa še vedno za jugoslavijo, zato ni čudno, da potem ni takšnih uspehov kot pri Srbih, kjer so vsi s srcem za Srbijo….
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

jrtjtejtt ::

škoda za srbe res, ampak sodniški kriterij je pa bil malo pristranski. sploh na začetku, se spomnim enega napada srbov, kjer bi onan moral dobit 3 osebne v 10 sekundah, pa so sodniki samo gledali. drugače pa trda tekma in turki so meli malo sreče v zadnjem napadu, ker se mi zdi je turkogluju žoga ušla iz roke in tunčeriju v roke. je pa zajebal ivkovič v osnovi, ker ni Kecmana vzel v reprezentanco :D

ameri pa suvereno. s tako obrambo bojo ubili turke. kje si še na tem prvenstvu videl reprezentanco, ki igra tako zanič kot ameri, pa vodijo za 20 pik. Durantu pa samo kapo dol 8-O, model razturi.

KandazaR ::

Se strinjam škoda Srbov. Je pa po drugi strani res, da bo ta ekipa samo še boljša. Srbi in Američani so naredil pametne odločitve z menjavo generacij. Tako imajo sedaj zelo mlado reprezentanco.

Pa da naštejem nekaj povprečnih starosti reprezentanc:

Srbija 23,75let
ZDA 25,16let (2 igralca čez 30 kvarita statistiko)
Španija 26,83let (Navaro in Reyes že 30let)
Turčija 26,92let (Onan 32, Türkoglu 31)
Grčija 26,75let
Slovenija 27,50let (Lakovič 32, kup igralcev že 30 let)

Kot vidite ima že sedaj probleme s starostjo predvsem Slovenija, pa pomoje tudi Grčija (preprosto to ni več Grčija iz pred let). Turška reprezentanca v tej sestavi ima zadno šanso, da še doseže kak viden rezultat na SP. Tudi Španci bodo zelo padli oz. že počasi padajo. Tako da se kar upam trdit, da bo v bljižni prihodnosti na vrhu dominirala Srbija (kar se tiče EP) in pa ZDA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

Samuel ::

Na naslednjem velikem turnirju bodo za USA nastopali čisto drugi igralci, tko da to povprečje računat za USA je čisto brez veze.

Pri nas pa seveda odpadejo Jagodnik, Lakovič.. pridejo pa brata Lorbek, Vujačič etc.

Tarzan ::

Kriterij je bil pristranski, tudi ko smo mi z njimi igrali niso ničesar piskali. Na koncu sem bil zadovoljen, da so zmagali Turki, čeprav sem navijal za Srbijo.
Če bi Turki igrali proti nam igrali tako kot včeraj, definitivno ne bi bilo take razlike. Proti nam jim je šlo v koš vse, pa magari s sredine igrišča, včeraj pa so imeli enake probleme, kot mi proti njim, žoga se je odkotalila iz obroča, ko je praktično že bila notri. V zadnji sekundi so Srbi dobili tisto, kar so tekom celega prvenstva bili sposobni dajat ostalim. Če bi zmagali Srbi, bi bil zadovoljen, ker so zmagali Turki, nisem prav nič manj, borili so se do zadnje sekunde, ves čas rahlo zaostajali in v končnici stopili na plin. V bistvu bi jim zdaj privoščil, da zmeljejo tudi Američane. Če bodo igrali kot proti nam, potem imajo vse možnosti odprte, če bodo pozabili na obrambo in igrali v napadu mlačno kot proti Srbom, potem lahko Ameriko že pišemo kot zmagovalca.

Double_J ::

Dve šivanki...

djordjevic ::

Čim sodniki Turčinom ne gledajo skozi prste in jim ne gredo skozi koš tudi najbolj morski meti, pušijo kot zmaji. Sweet. Vsa čast Amerom. :D
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zheegec ::

Čeprav število korakov, ki so jih naredili američani, je pa tudi - ne tako nizko :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jrtjtejtt ::

suvereno američani, kot sem predvidel, bo ameriška obramba pretrd oreh za turke. sojenje je bilo tako-tako, obojestransko v škodo bi rekel:D

je pa na mmc bolj zanimiva debata, moam rečt da na slo-techu ni takih športnih zanesenjakov:))

dukenukem ::

teli turki so meli celo tekmovanje sodnike na svoji strani ,tekma med srbijo je bla pa itak sramota za pravično sojenje ,ves šport bojo pokvarli na tak način

djordjevic ::

Evo, ravno zato sem jim iz srca privoščil, da popušijo. In želja se mi je uresničila. Sweet. :D
No grave is deep enough to keep us in chains.

Vajenc ::

USS Liberty je izjavil:

Se pa lepo vidi, kakšna je razlika med srbsko in slovensko reprezentanco in da naša "multikulturna" reprezentanca, pa če imamo še tako dobre igralce, ki igrajo za vrhunske klube, nikoli ne bo tako motivirana za svojo državo, kot je recimo srbska reprezentanca, ki se res bori na parketu z vsem srcem... ….

Včeraj mi je še ne 7 letni sin med tekmo Srbija-Litva prijavil, da imajo Srbi veliko slovenskih imen in priimkov ;) In jaz tudi razmišljam v tej smeri. Če se ima državljan Slovenije po priimku Bečirovič(ć) za Slovenca, potem je Slovenec. In jaz sem ponosen na njega.

V bistvu čestitke vsej reprezentanci. Pred prvenstvom jih je veliko dvomilo, da bodo premagali Iran.

Srbija in Turčija so lepo presenečenje prvenstva, sploh Srbija ima perspektivno mlado reprezentanco, ki bo zelo verjetno osvajala odličja na naslednjih velikih tekmovanjih. ZDA so bili superiorni, sploh v trenutkih, ko so imeli visoko vodstvo. Španija je razočarala, ostali pa bolj kot ne po pričakovanjih. Med tekmami, ki sem jih pogledal, me je najbolj navdušila tekma Srbija-Turčija. Totalen preobrat Turkov, po tem, ko so na srbski klopi že slavili. Sodniki so pač sodniki, za tisto točko so verjetno res oškodovali Srbe, ampak za celoten preobrat pa niso krivi.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

PacificBlue ::

;((
Kerem Tunceri, ki je v soboto s polaganjem tik pred koncem tekme zagotovil zmago Turčiji v polfinalu svetovnega prvenstva v košarki, je med zmagovitim prodorom z levo nogo stopil na stransko črto, kar pomeni, da je bil v avtu. To kaže amaterski posnetek, ki ga je nekdo posnel med tekmo Turčija - Srbija


http://www.rtvslo.si/sport/videodneva/a...

jrtjtejtt ::

pa še to

ajme srbi nimajo sreče :)

USS Liberty ::

Vajenc je izjavil:

In jaz tudi razmišljam v tej smeri. Če se ima državljan Slovenije po priimku Bečirovič(ć) za Slovenca, potem je Slovenec. In jaz sem ponosen na njega.


Nikomur ne odrekam pravice, da se nacionalno opredeljuje kakor mu paše. Upam pa, da Bečirović ni tak kot nogometaš Mile Ačimović, ki je za našo reprezentanco odigral kar nekaj tekem, sedaj pa mu je v Beogradu za srbske medije težko povedati, da navija za Slovenijo in je izjavil, da navija za Jugoslavijo. Ni čudno, da potem naša reprezentanca v nogometu proti Srbiji remizira že dobljene tekme v zadnjih minutah, včasih celo takrat, ko vodi s tri nula. Mogoče bi morala celo uefa kakšno preiskavo narediti, če se slovenski reprezentanti ne dogovarjajo s Srbi za neodločen izid....
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

jrtjtejtt ::

Tisto kar nekdo izjavi ni vedno tisto kar pristane v cajtngu ;)
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914155920 (34599) bambam20
»

Evropsko prvenstvo 2019 - odbojka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11412347 (8815) Drevesce
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2014 v Španiji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šport
17539802 (32440) bambam20
»

EP Beograd 2005 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1358396 (5753) LapD

Več podobnih tem