» »

dva monitorja-ena grafična-deljena slika

dva monitorja-ena grafična-deljena slika

birtija ::

na comp sem na grafično ATI HD 4850 priklopu 2 enaka monitorja (LG 2261), enega na DVI in drugega na VGA. V nastavitvah sem nastavil na razširjen pogled.
Sliki na motnitorjih sta OK, moti me le, da je ima vsak monitor po sredini navpičnico, leva stran je svetlejša, desna pa malo temnejša.
naložil sem najnoveše ATI Catalist driverje, pa nikjer nič ne najdem. Sistem je W7 Pro 32 bit.

Slika



Ima kdo že izkušnje s tem?
Hvala!

Zamenjal sem tudi priključke tako da sta bila oba monitorja vezana na digitalne priključke (DVI in HDMI), pa je slika ostala enaka.
  • spremenil: birtija ()

birtija ::

A res nima nihče izkušenj s tem?

Senitel ::

Če to ni samo artefakt na sliki, in je dejansko tko rahlo poševno desna stran temnejša na obeh monitorjih... Je to pomojem nek driver bug. Ampak prvič vidim kaj takega.

birtija ::

črta ni poševna, je čista navpičnica na sredini ekrana (obeh), sem slikal s fotoaparatom pa je drugačen kot.
bom naredil še printscreen zaslona

birtija ::

zanimivo, ko narediš zaslonsko sliko, tega na njej ni videti. čisto normalna slika. se pravi je to omejitev (napaka?) monitorja? srediska črta ve vedno na sredini in se ne premika, če premikaš okno oz. objekte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: birtija ()

Senitel ::

Isto črto imaš na obeh monitorjih, ali samo na enem?

birtija ::

ja, na obeh monitorjih

Lonsarg ::

Print screen slika sliko, preden jo pošlje v grafiko za obdelavo, da konča v monitorju. Ker oba monitorja ne moreta imeti enake napake zgleda grafična kartica da tak čuden output. Najbrž je res bug driverja.

birtija ::

ok, zgleda da mi ni pomoči v tej konfiguraciji compa.

hvala!

joze28 ::

Če je pa en monitor priklopljen je pa v redu?

birtija ::

ja, če je samo en monitor ptikljopljen, je slika popolnoma OK!

Invictus ::

Mogoče priklopi oba na DVI, če kartica to podpira ...

LP I.

birtija ::

vga-dvi-hdmi vse kombinacije sprobal, ni razlike

birtija ::

REŠITEV: nastavitev monitorja - v celem kupu nastavitev je bila tudi taka, ki je delila zaslon na dve polovici.
Kako se je ta opcija vklopila ne vem, vem pa da sedaj vse deluje tako kot je potrebno.

hvala vsem!



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD doublemonitor na 7600gs

Oddelek: Strojna oprema
71659 (1590) Pesimist
»

Ni slike preko DVI izhoda

Oddelek: Pomoč in nasveti
51368 (1249) Smorny
»

2x 24" LCD 1920x1200, ali bo ATI 9600pro dovolj?

Oddelek: Kaj kupiti
301546 (1546) umetnic
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318750 (12266) Ursus
»

dual monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
232937 (2303) kunigunda

Več podobnih tem