» »

Intel, kupi nVidio!?

Intel, kupi nVidio!?

FlyingBee ::

Ob branju članka na anandtech-u (http://www.anandtech.com/show/3871/the-... o novi CPU arhitekturi Intela Sandy Bridge, sem se spomnil še na druge članke v katerih so razglabljali o možnih črnih scenarijih in usodi nVidie, saj ima AMD nekdaj rivalskega ATI-ja in s tem Fusion, Intel pa Sandy Bridge. Celotna zadeva je sicer precej obširna in vsebuje veliko negotovosti, spremenljivk, finančnih zagat in neodkritih (ali celo namerno prekritih) dejavnikov.
Skratka kaže na to, da bo počasi nVidia izgubila ogromen trg low-end diskretnih grafičnih kartic (vezna čipovja in s tem integrirana čipovja so se ustavila pri seriji 8000, razen ION še stežka vztraja). Res je, da se Tegra in Tesla ter s slednjim CUDA že lepo uveljavljata, vendar mi ob tem takoj na pamet pade misel o Intelu, ki gre v shoping ter kupi nVidio, s čimer postane proizvajalec:

- vrhunskih x86 CPU-jev in diskretnih grafičnih kartic od mainstream-a do high-end-a (za igralce in profiče)
- integrirane rešitve za nižji razred (za vse, razen iger in profesionalne rabe)
- proizvajalec naslednika Sandy Bridge-a, ki ima namesto nerodne Intel HD grafike (poleg CPU-ja), raje naslednika ION-a
- SoC na ARM in x86 arhitekturi (naslednika Tegre in Atoma) za prenosne naprave
- še močnejši konkurent AMD1-ju, kar je za nas uporabnike v dobrobit

Za dober denar bi se tole izšlo, seveda pa je to le povsem moje mnenje, torej enega človeka, ki ne more vseh dejavnikov poznati, pa tudi, če bi imel na razpolago vse interne dokumente in posnetke prisluškovanj glavnim akterjem v omenjenih firmah in kaj vem še koga iz ozadja.

1 konkurenca med dvema podjetjema v isti branži je za nas končne uporabnike vedno bila in bo koristna. Brez pripomb kdo je boljši, ker še noben ni naredil dovolj dobre raziskave in preveril vseh dejavnikov za tako trditev (vse je relativno, gre se za razmerja cena/hitrost, hitrost/poraba, ...)

BALAST ::

Intel je že pokupil toliko podjetij, da mu protimonopolna združenja zagotovo ne bodo dovolila prevzetja tako uspešnega podjetja.
Lahko vlaga v njih, ampak vodilnega deleža ne bo smel imeti.

Saj intel je imel "odlično" partnerstvo z Nvidia, saj so naprimer pri Core2Duo bile grafične za najman 10% hitrejše, kot na konkurenčnem AMD.

Lonsarg ::

intelov Sandy Bridge sploh ne zaosaja več toliko dosti za AMD/Nvidia, kar se performanse/tranzistor gre. Ne rabi Nvidie, bo že z izkušnjami naredu tut GPU fajn. Nvidia bo pa pač izgublala počasi od spodaj tržno nišo. mal bo nadoknadla z kakimi ARM+GPU SoCi. In prihodnosti sploh ni tako slaba zanjo, ker imajo ARM svetlejšo prihodnost, kot x86 čipi. OSi za mobilne naprave so bodisi ARM, ali pa so ARM+x86, izključno x86 Mobilni OS si noben ne upa in si nikoli ne bo narediti, pač premalo odprta arhitektura.

opeter ::

BALAST ima poponoma prav. Prej bo AMD kupil Nvidio kot Intel.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Senitel ::

S čim bo AMD kupil NV? >:D

Xserces ::

za per bojo dal pa je to to xD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Rias Gremory ::

Xserces je izjavil:

za per bojo dal pa je to to xD

:))
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

mtosev ::

Senitel je izjavil:

S čim bo AMD kupil NV? >:D

ati bodo prodali intelu.oni pa bodo kupili nvidio
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

galu ::

mtosev je izjavil:

Senitel je izjavil:

S čim bo AMD kupil NV? >:D

ati bodo prodali intelu.oni pa bodo kupili nvidio


Ta stavek je dovolj za failanje do naslenjega meseca.:D
Tako to gre.

Senitel ::

mtosev je izjavil:

ati bodo prodali intelu.oni pa bodo kupili nvidio

Sej vem, da je težko google vprašat kolk je market cap od AMD-ja ali pa od NV. Pa da pojasnim: Lahko se lastniki AMD-ja odločjo pa celo firmo prodajo Intelu. Pa bodo lahko šli na počitnice "na Havaje" ampak NV pa še zmer ne bodo mogli kupit.

Sicer pa en on topic komentar:
2006, ko se je ATI prodajal (ja ATI je bil naprodaj, ni prišel AMD do ATI-ja in rekel "mi bi pa vas kupli"), je bila za trenutek v igri tudi NV. Naslednji trenutek je postalo jasno, da tak nakup ne bi šel čez protimonopolno zakonodajo. AMD je seveda lahko kupil ATI, ker ni imel svoje grafične veje.
Intel ne bi mogel ne 2006 kupit ATI ne potencialno danes kupit NV iz istega razloga. Intel je po številu prodanih "grafičnih" čipov vodilni (ne pa po prihodkih) na trgu in ima zato precej zvezane roke glede tega. Pa čeprav so edini približno grafično sposobni Intelovi čipi itak licencirani od Imagination Technologies.

mtosev ::

ce nihce ni ugotovil da je bil joke je to zalostno
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Riff ::

mtosev je izjavil:

ce nihce ni ugotovil da je bil joke je to zalostno


:D

detroit ::

vsi glasni in močni kako se nvidie ne da kupit:) se pa ne zavedate tega da to je le stvar delnic IN da lahko eno leto slabe prodaje naredi nvidi vredno kot čokolino. Remember 3dfx sicer niso bili veliki ampak good will je bil prisoten.
Skero

Senitel ::

Ni vprašanje ali se da NV kupit... Vprašanje je kdo jo lahko kupi in tukaj niso samo finance v igri.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi Intelovi procesorji bodo z AMD-jevo grafiko! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5520832 (17647) Markoff

Skočimo na Intelov vlak !? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7113106 (10890) Gandalfar
»

AMD v prihodnosti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6040198 (38236) Dr_M
»

AMD ni naprodaj, razen z dobro ponudbo

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
409664 (8318) Gandalfar

Več podobnih tem