» »

Radeon HD 6870?

Radeon HD 6870?

««
19 / 20
»»

galu ::

Ti pa Physix izklopi:))
Tako to gre.

galu ::

Bi malo na lepše napisal kot sme prej, ampak ker mi internet od Teleinga dela za kurac v pizdo materno (ludi, ne met neta pri njih ker so idioti. Neke tajnice dajejo na telefone ko niti ne ve kaj je ruter, jebo jih vrag).

Anyway, poročam o odklenitvi Sapphire HD6950 grafe v HD6970. Ima full clocke ter vse shaderje. Je stabilna v 3D, in v povprečju za kakih 5°C bolj vroča od HD6950...
 HD6950....@HD6970

HD6950....@HD6970



Tu je še nekej statistik in podatkov/informacij: http://www.techpowerup.com/articles/ove...


To je pa dejanski mod program, ki sem ga uporabil: Je 90% avtomatiziran, bolj ali manj samo OK klikaš.
http://www.techpowerup.com/downloads/19...
Tako to gre.

mihco ::

galu je izjavil:

...Anyway, poročam o odklenitvi Sapphire HD6950 grafe v HD6970. Ima full clocke ter vse shaderje. Je stabilna v 3D...


Pa ne , da ti je dejansko uspelo nemogoce? :)

Machiavelli je izjavil:

-6950 ni samo slab nakup ampak je nateg na periodo,(mišljeno kako so hvalili tessalacijo in vse ponpozno naredili) sploh pa cene pri nas.Odklepanje je loterija in večinoma neuspešna in samo omamlja kupce da kupijo v upanju za odklep


Za 260eur si dobil kartico, ki se z lahkoto primerja z 70EUR drazjo gtx570...res "nateg na periodo" //sarcasm off

galu ::

I hit the lottery I guess.. xD
BTW, grafa se navija BOLJŠE kot pa prej. Ne vem zakaj, ampak pritoževal se že ne bom.. :D
Še en bench na Warhead, OC meja še ni dosežena.


Stvar je zelo zelo podobna GTX460 SLI... Vsaj po tem testu sodeč. Mislim da dobi moja 'HD6970' cca 3FPS manj, kot pa 2x Hawk GTX460 SLI OC..
Ajde, kje je zdaj tista GTX470? xD
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Xserces ::

ahahah xD jst bi tut to meuuuuu :$:$:$:$ xD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

mihco ::

neee...ne se "nategnit na periodo" raje kupi 70EUR drazjo gtx570(ce jo lahko dobis tam do februarja), ker dobis isti performance pa se v hawk 2 mas namesto 150 kar 200fpsjev. Poleg tega je odklep totalna "loterija", ker je po dosedaj znanih podatkih uspelo le 43im od 43ih uspesno odkleniti 6950.

galu ::

Na 940MHz mi grafa v benchu zašteka (fan je omejen pod 35% - neslišno), tako da je max OC za neslišno delovanje 930MHz (testirano). Pošteno, IMO :D
Tako to gre.

jazbec ::

When we looked at the 6900 series on launch day we saw that generally the GTX 570 was faster than the 6970 with the 6850 a little further behind. When we overclock the cards and run them through a selection of games the Gigabyte GTX 570 still managed to come out on top for most of the tests however the 6970 did close the gap a little under these enhanced configurations.

By adding an overclocked 5870 to the test results we also got to see how the new models compared to the last generation. While the 6950 doesnt improve performance by much in most of the tests we can see that as game engines adopt advanced features such as tessellation it will become the fastest card over time.

In terms of overall experience from the cards the reference model findings still apply. The Radeons use less power, the GTX 570 runs quieter. NVIDIA offer better stereoscopic 3D gaming and PhysX with AMD matching them on Blu-Ray 3D playback. The GPU computing experience is also very similar between the two sets of cards and of course the Radeons allow us to game on three displays with a single card which isnt possible on NVIDIA.

Looking specifically at the models being tested today, Sapphire offer great value with their products thanks to an exceptional bundle on each version which includes HDMI cable and DisplayPort convertor. We also get access to their ever improving Select Club which adds value through access to free software and some decent competitions. Gigabyte also offers a free HDMI cable and of course a good warranty, though we have never had one of their products fail on us.

mihco ::

predvidevam, da si zelel s tem navedkom potrditi dejstvo da je 2%pocasnejsa in 25%cenejsa kartica se kako smiseln nakup?

jazbec ::

če si na tesnem z denarjem ja:))
če pa hočeš boljšo ta 60 evrov več boš kupu gtx570
js osebno sm dal teh 60 evrov več za physx, cudo in driverje
ne pa da se morem z unimi od atija zafrkavat
ne me razumet narobe-ati ni slab
js sm mel slabe izkušnje zn njim zato bom vzel nvidio razen če je re tehten razlog-kar pa cena ni

galu ::

HD6950 stane 280e. GTX570 stane 370EUR. To je za mene 90e razlike...:|
Tako to gre.

jazbec ::

sory man
gtx570 je na dinokomp 342 evrov

galu ::

Yo, maš prav.
Torej 63e razlike, ker je HD6970 za 279e pri dinoju :))
Tako to gre.

Xserces ::

nevem glede driverjev jst nimam nekih posebnih težav xD razn enga buga k mi pac load nabije na 100% in morm reseterat komp :D ampak nevem ce so to driverji XD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

mihco ::

jazbec je izjavil:

če si na tesnem z denarjem ja:))
če pa hočeš boljšo ta 60 evrov več boš kupu gtx570
js osebno sm dal teh 60 evrov več za physx, cudo in driverje
ne pa da se morem z unimi od atija zafrkavat
ne me razumet narobe-ati ni slab
js sm mel slabe izkušnje zn njim zato bom vzel nvidio razen če je re tehten razlog-kar pa cena ni

Razumem tvojo situacijo:
Verjetno na veliko igras Mass Effect in ostale udarne naslove, ki uporabljajo Physx ter dnevno GPGPU programe, ki dejansko uporabljajo Cudo...
Glede driverjev situacija pri AMD-ju res ni roznata...ampak v prihodnosti je lahko le boljse
mmm...glede denarja pa je tako, da tisti, ki ga moramo sami zasluziti dejansko gledamo tudi na za tebe usivih 70EUR. Ce pa ti denar ni ovira pa nevem zakaj nisi bozicku pisal, da prinese gtx580?

jazbec ::

mogoeč zato ker sem za njega prestar in denar služim sam
in ja igram metro2033 in tako naprej

in gtx570 ponudi veliko za svoj denar

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

mihco ::

v metro je razlika med physx on/off astronomska. Nevem kako mi je uspelo pregrati igro brez te napredne tehnologije.

jazbec ::

no pa reči, da nisi radeon fan

če nimaš dovolj vzameš hd6950
js ga imam zato sm vzel gtx570, ki pa naščije hd6970 in hd6950

Xserces ::

lol vidva sta pa res carja ej xD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

D3m ::

js ga imam zato sm vzel gtx570, ki pa naščije hd6970 in hd6950


V pravem pomenu :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

mihco ::

jazbec je izjavil:

no pa reči, da nisi radeon fan

če nimaš dovolj vzameš hd6950
js ga imam zato sm vzel gtx570, ki pa naščije hd6970 in hd6950

nop nisem...ampak sem ti samo na nek nacin hotel pokazati, da tvoji argumenti zakaj dati 70EUR za enako zmogljivost pac ne vzdrzijo

galu ::

Jaz pa bi vzel GTX580 čez HD5970 kdajkoli.. :)
Sem pač velik fan single GPU variant.. GTX295 se mi je preveč zamerila s svojo turbino :D
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

M-XXXX ::

jazbec je izjavil:

no pa reči, da nisi radeon fan

če nimaš dovolj vzameš hd6950
js ga imam zato sm vzel gtx570, ki pa naščije hd6970 in hd6950

Če imaš dovolj vzameš 5970, ki naščije vse tvoje GTX-e 570 in 580...

Se še niste naučil, da je dobro vsaj malo na ceno gledat? Kaj dobiš za neke €€? Ker vedno lahko vzameš kaj boljšega... Ker če bi imel res denar bi vzel CF 5970... Ampak to še ne pomeni, da je to pameten nakup:D

jazbec ::

galu je izjavil:

Jaz pa bi vzel GTX580 čez HD5970 kdajkoli.. :)
Sem pač velik fan single GPU variant.. GTX295 se mi je preveč zamerila s svojo turbino :D


se strinjam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

onitam ::

Malo sem se danes igral z benchi na moji 6870 v BO in prišel do dokaj zanimivih rezultatov.
V SP sem z 1440*900 in 4xAA dobil naslednje rezultate:
minFPS:36 (35 na 8xAA)
avgFPS:90 (88 na 8xAA)
maxFPS:115 (109 na 8xAA)

V MP z enakimi nastavitvami pa nalednje:
minFPS:59
avgFPS:98
maxFPS:178

Prej sem pa se še mučil z Catalystom, da sem potegnil kar največ FPS.

IvoJan ::

evo vam benche GTX570 pa primerjajte :)

3D mark 11
http://3dmark.com/3dm11/301739

crysis


3D mark Vantage(performance)


3D Mark 06(Stock settings)


heaven benchmark(normal tessellation)


heaven benchmark(extreme tessellation)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

galu ::

Kake clocke maš to?
Tako to gre.

IvoJan ::

stock
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

galu ::

Jst v Vantage (STOCK) dobim 1k manj pik kot ti, Warhead pa ne morema primerjat ker maš ti 22" monitor jst pa 24"..

IMHO še je Vantage najboljše merilo čiste moči grafične, tako da 1k pik od 23000.... GTX570 je za 4.5% močnejša od 'rebirth' HD6970>:D
Tako to gre.

IvoJan ::

pa sej spremenis resolucijo pri crysisu na 1680x1050 xD
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Machiavelli ::

vantage ni merilo čiste moči saj je dx10,
OC 570 doseže 26-29K

Glej tessmark,hawx,in pa skerekane nvidia demote ki lahko laufajo na radeonkah ;)
Nigaaazz

galu ::

Ko bo čas...:))
Kako pa se ti kaj navija?

@zoom:
Al pa pejt igrat eno igro na obeh grafah, pa ti garantiram da ne boš videl spremembe.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

IvoJan ::

nisem se probaval :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Machiavelli ::

Jaz gledam malo bolj obširno pač zdaj kupiš pa 1-3leta lahko igraš lepo :)
Nigaaazz

galu ::

Machiavelli je izjavil:

Jaz gledam malo bolj obširno pač zdaj kupiš pa 1-3leta lahko igraš lepo :)


Ok, HD6970 ti bo držala 2 leti in 12 mesecev, GTX570 pa 3 leta :))
Tako to gre.

Machiavelli ::

Zakaj se delaš norca in nepriznaš da je 570 dejansko boljša kartica?
Nigaaazz

mihco ::

Machiavelli je izjavil:

Zakaj se delaš norca in nepriznaš da je 570 dejansko boljša kartica?


70eur(25%) BOLJSA? :)

galu ::

Machiavelli je izjavil:

Zakaj se delaš norca in nepriznaš da je 570 dejansko boljša kartica?


Priznam.
Lej to: Nvidia GTX570 je močnejša grafična od HD6970/HD6950!
Ampak ko pogledamo cene, te za GTX570 mine ^^
Tako to gre.

IvoJan ::

hahaha xD ubistvu je vseeno kaj kupis :) vse kartice so NORE za ta denar. edino 570 izstopa pri teselaciji in pri spilih s podporo za physx, performance v ostalih stvareh je skoraj identicen.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Machiavelli ::

zakaj ko pogledaš ceno 570 te mine? 320eur pa je čist lepa cena.....

kar se tiče performanca zopet povem dx9/10 570,6950,6970 so enake,dx11 in uporaba tessalacije 570 zmaga.
Nigaaazz

galu ::

HD69xx serija ima celo popravljeno teselacijo... V unigine Heaven vidim med HD5870 in HD6970 OGROMNO razliko.
Ja, ti si dobil za 320e. Kaj pa ostali? Pa jaz sem tudi dobil HD6950 za 260e.
Tako to gre.

Machiavelli ::

Da navedem par zadev zakaj je 570 boljši nakup od 6970/50

1.Boljša kakovost driverjov
2.fizike,cuda
3.manj hrupa
4.hladnejša
5.večji OC potencial z opaznim boostom
6.faktor tessalacije je 2-4x močnejši
7.defult nastavitev slike je boljša
8.ima boljšo korektnost

Edino kar pri 570
je pomankanje je da rabiš 2kartici za 3displaye kar je tud logično saj z eno radeonko ni čist glatko igranje sploh 3displaji pa 3d on xD
2gb rama vs 1.3gb za singl monitor res ni razlike.

Cenovno
6950 255eur+ benči -2-7fpsa
6970 330eur+ benči -2-7fpsa
570 320eur+

Da še 1x ponovim za tessalacijo na 6900 seriji ja je dupla moč prejšne 5800 ampak še vedno več kot POL MANJ v primerjavi z 400/500.
Dokazno gradivo
HAWX
Nvidia crack Demo s
Tessmark
itd...
Nigaaazz

M-XXXX ::

1.Boljša kakovost driverjov

Povej kaj natančno imaš za očitat ATI driverjem, oziroma kaj je za igranje iger toliko slabše?


3.manj hrupa

Ja pa jade. Podobna oziroma 6850 zna biti celo tišja!


4.hladnejša

Temperature pri stock coolerju so ranga +-1:2C, tako da to ni nobena prednost.


5.večji OC potencial z opaznim boostom

Kolika je končna razlika v OC-ju? nekaj %? Ker če ni 20-25% (kolikor je razlika v ceni) potem je prednost kvečjemu na ATI strani.


6.faktor tessalacije je 2-4x močnejši

Z navadnega uporabnika v 99.9% primerih popolnoma nepomembno.


7.defult nastavitev slike je boljša

Bullshit da večjega ni. Kvečjemu ima ATI boljšo AA filtracijo. Plus da te razlike ne boš nikoli videl!

8.ima boljšo korektnost

Explain!

Xserces ::

naaaaah vi se kr kregite jst sm z mojo 5850 izredno zadovoljen... xD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Machiavelli ::

Jaz se poščijem na kartico pa naj bo še tako nova če mi z njo nemore normalno delat 6let stara igra !!
Da nebo pomote tudi v novih je polno bugov pa utripajočih textur itd..

Korektnost je moj izraz za čim bolj perfect alu-render ali pač kakor si želiš razumet.

z faktorjem tessalacije pa je pomembno za uporabnika na dolge proge in bi to lahko reku future proof.

Razlika se vidi ko je vžgana optimizacija eni grmički kar zginejo zelo hitro pa kaki predmeti v igri...kvaliteta slike po defult je pa tud malce slabša.

6950 ko odkleneš je bolj vroča in posledično glasnejša ;)

Oc boost na 6900 je bolj bogi v primerjavi z 500 v smislu 6970 maš lahko na 1000mhz pa bo manj dejanskega boosta kot 570 na 1000mhz ;)

o amd driverih da negovorim ker ti lahko naštejem ogromno napak...+ vsak novi driver,hotfix, zniža kak score itd... v smislu optimizacije...
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

galu ::


HD6950 ima 21% možnost navijanja.

btw, ko grem preko 975, se mi na 3. testu pojavijo OGROMNI fps dropi, potem pa sledijo tiste sive ali pa rozne črtice (skratka da grafa faila). Je to mogoče zaradi pomankanja moči (pač, nima 2 dodatnih pinov, kot jih ima HD6970), ali pa kak driver problem?
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Machiavelli ::

negre se za zmožnost navijanja v % ampak koliko dobiš real boosta :)
Nigaaazz

M-XXXX ::

90% uporabnikov, ki kupuje high end grafično jim je vseeno za situacijo čez 3-4 leta...

Razlika se vidi ko je vžgana optimizacija eni grmički kar zginejo zelo hitro pa kaki predmeti v igri...kvaliteta slike po defult je pa tud malce slabša.

Kot prvo izbi si kakršno koli razliko v kvaliteti. Ker vse kar vidiš... No dejansko ne vidiš. Naredi test na ISTIH nastavitvah, slike IDENTIČNE scene pa ti bomo kaj verjel. Edina razlika (pa še to tako minimalna) je da ima ponavadi ATI BOLJŠI AA.

6950 ko odkleneš je bolj vroča in posledično glasnejša ;)

Postane IDENTIČNO glasna in vroča kot 6970 tako da ne, ni res kar si rekel. Glasnost in temperature, katere sem omenjal so bile vse za 6970.

Oc boost na 6900 je bolj bogi v primerjavi z 500 v smislu 6970 maš lahko na 1000mhz pa bo manj dejanskega boosta kot 570 na 1000mhz ;)

Ko boš 570 GTX spravil na 1000MHz se pa oglasi. Nikoli ne smeš primerjati frekvenc! NIKOLI!

o amd driverih da negovorim ker ti lahko naštejem ogromno napak...+ vsak novi driver,hotfix, zniža kak score itd... v smislu optimizacije...

Najbrž si hotel reči: POVIŠA. Dajte vsaj prebrat kaj pišete, lube duše...

Da nebo pomote tudi v novih je polno bugov pa utripajočih textur itd..

Pri Nvidiji prav tako. Pravzaprav si upam trdit da recimo en mesec po izidu kartice ni praktično nobenih razlik.

PS: ko je nvidia zajebala driverje in je kurilo kartice, ker se ventilator ni vključil pa nobeden omenja? No ATI še ni naredil takega kiksa (vsaj v zadnjem času ne, ali pa jaz ne vem za njega).

negre se za zmožnost navijanja v % ampak koliko dobiš real boosta :)

Praktično gledano (dokler te procesor ne bremza) je % navitja ob enem tudi % boosta. Ob pogoju, ki sem ga napisal ravno v tej vrstici!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Machiavelli ::

testeru sem 6870 z 10.10 in potem ko sem dau hotfixe sem dobu kar manjši score v heaven benchu,pol sem zbrisu in dau 10.12 in dobu nek umesni med 10.10 in hotfixi tak da mi ne klobasat lepo prosim.Dokazno gradivo na teli temi par strani nazaj ;)
Pa nenadni padci frejmou v igri,pa utripajoče texture,pa nepravilno delovanje 3d clockov ko je kaka aplikacija ki rabi 2d clock pa kar throtla itd...

newem al si narobe razumeu al...
6950 ko odkleneš ima temperaturo kot 6970 torej višjo!!
posledično več hrupa ker mora več obratov da hladi..

v frkvenci sem ti govoril ker gtx z nižjo frkvenco ima že tak boljši score

ventilatorji pa tud na amdju nedelajo kot morajo na eni znani temi je en meu 6870 pa se je pregrevala ker ventilator ni delovau kot mora je pa moru ročno štelat..

Pa mal poglej forume na 6950/70 se že nekaterim trgajo slike pa artifakti itd...Lepo darilo za praznike ni kaj xD



Karkoli prepirat se je res brezveze ker se ve kaj je boljše in ja
Srečnega pa zdravega Vsem veliko Sreče,Zdravlja in Ljubezni v novem 2011 letu.

Za AMD/ATI pa eno pesmico od mene vsaj do naslednje serije kartic xD

Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

galu ::

Še stock HD6970


Torej, razlika med 880MHz in 970MHz je 400pik.
Razlika med stock in OC frekvneco je 10%. Razlika med TOTAL scori je 8%, razlika med GRAPHICS scori pa je 9.5%.
Jaz ne vem kakšen izkoristek še hočeš več, od navitja no... Sej je praktično 1:1 !

Btw, HD6970 oz. HD6950 dela čist vredu. Nobenih artefaktov še niti na hudo navitem memoryu nisem opazil, pravtako nobenega 'trganja slika'..
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()
««
19 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kartico kupiti 6870 ali 6950? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17330747 (27178) galu
»

Radeon 6950 se odklene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
11828671 (23110) Jst

Nvidia vs AMD,Gtx 470/570 vs 6970/50HD+Novice (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
36381031 (75346) bluefish
»

Nova Radeona sta tukaj

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4616120 (14807) PrimozR
»

GeForce GTX 580 v sliki in številkah (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6617445 (15318) Senitel

Več podobnih tem