» »

Problem s flash playerjem - šteka in obremeni procesor

Problem s flash playerjem - šteka in obremeni procesor

Midnas ::

Imam prenosnik Asus F5Z (ogromno problemov z njim, ne priporočam :D), ki ima procesor Athlon X2 QL62 2GHz, 2GB rama, 780G chipset + grafo, 250GB disk..

No problem je, da mi ob gledanju flash posnetkov v brskalniku video šteka. Procesor se obremeni na preko 50%(pri DivX je 10-15%) . Brskalnik ni kriv, ker se problem pojavi v IE7, IE8, FF3, Opera, v WinXP in Ubunto OSju.

Ima(Je imel) kdo podobne težave in pozna kako rešitev?

P.S. Sem imel po nakupu podobne težave, pa mi jih je nekako uspelo rešiti, a po odpovedi diska in ponovnemu nalaganju XPjev mi ne rata.

ABX ::

Working as intended.

Boš moral nabavit hitrejši CPU. Ali pa pobereš posnetke iz neta in jih gledaš z lastnim predvajalnikom.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

amigo_no1 ::

Katero verzijo flasha uporabljaš ?

%WINDIR%\system32\Macromed\Flash\NPSWF32.dll
preveri verzijo

Flash mi je vedno delal bp , in to na 633 Mhz Celerončku (P3, Socket 370), torej gre imho za softverski problem.
Tale prenosnik kot vidim ni namenjen za win xp, (oziroma na enaa paničarijo) kot kaže dodali xp 32bit driverje :)

http://support.asus.com/download/downlo...
Namesti te driverje (predvidevam da si jih sedaj zbral skupaj z vseh vetrov), sp3, reinstall flasha.
Kateri AV uporabljlaš ?
Kakšno je stanje s flashem v Visti :D ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

jan01 ::

1. posnemi najnovejše gonilnike iz http://game.amd.com/us-en/drivers_catal... (pod Motherboard/Integrated Video Drivers)
2. posnemi najnovejši flash player
Procesor je večč kot dovolj dober

Midnas ::

Flash verzija je 10.0.22.87.

Driverje sem potegnil direktno iz Asusove spletne strani za ta prenostik. Računalnik je bil na novo naložen pred petimi dnevi, trenutno še nimam naloženega AV programa. Bom sedaj probal naložiti te gonilnike od AMDja, pa bom vidu, kaj bo.

ABX ::

Jaz imam kot PC-TV enega AMD 2300+. Youtube v HQ in full screen pobere 80% CPU-ja.

Tvoja trenutna obremenitev CPU-ja je popolnoma v meji normale.

Adobe Flash player je zelo požrešen, kot kot vsi Apple izdelki.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Midnas ::

ABX@ Glede obremenitve se ne morem strinjati s tabo. No saj sem malo kilavo povedal - eno od jeder mi obremeni na 100%, medtem ko drugo počiva, zato tudi pride do štekanja. Pa tudi tukaj ne govorim za Youtube HQ full screen video, pač pa za poptv.si karkoli pač. Tam neke hude kvalitete ni.

Eno jedro QL62 je primerljivo z AMD Athlon 64 3000+, vsaj take rezultate sem sam dobil, torej ne moreš reči, da je problem procesor.

V nastavitvah Flash playerja je checkbox Enable hardware acceleration. Ali Flash sodeluje z grafično kartico? Mu ta pomaga predvajati video? Ko sem gonilnike za grafično odstranil, je bilo predvajanje enako. Je mogoče to težava?
Imam neke probleme z driverji oz. z setupom za grafično(tako z ASUSovm, kot tudi z ATIjevim), ker mi pri vseh setupih sporoči, da nimam naprave oz. OS, ki bi potrebovali ta driver. Zato sem moral gonilnik naložiti ročno preko upravitelja naprav.

ABX ::

Ko ugotoviš kaj je narobe se javi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Štekanje youtube full hd...pomoč?

Oddelek: Pomoč in nasveti
364438 (3396) KTr1sk
»

se da še kako pohitriti pc?

Oddelek: Strojna oprema
417166 (6086) mtosev
»

Flash player in poraba CPU

Oddelek: Programska oprema
292960 (2606) slovenec_89
»

Plavi ekran pomoč Flashplayer

Oddelek: Pomoč in nasveti
253448 (3042) D-PaX

Več podobnih tem