» »

Plavi ekran pomoč Flashplayer

Plavi ekran pomoč Flashplayer

D-PaX ::

Pozdravljeni.

Imam nov sistem proc intel i7 960, grafa radeon gigabyte 5870,
spomin 3x 2gb, kingston 2000mhz, 150GB WD raptor(samo sistem),
plata gigabyte x58A-UD7.

Problem:
Imam Firefox (zadnjo verzijo) in flasha (zadno verzijo), ko hočem pogledat bilo kaki posnetek na youtube se mi pokaže plavi ekran in se comp ponovno zažene.
Lp
Paxy

popster ::

Si probal z alternatvinimi flashi? swf,...

Icematxyz ::

Je pa prvič da slišim da flash povzroči ponoven zagon računalnika. Če je to res...

Moder zaslon ti pokaže. Pa kakšne številke? In to celoten zaslon. Ali le tam ko se predvaja video.

ender ::

Katero kodo dobiš na modrem zaslonu? Poizkusi posodobiti gonilnike za grafično kartico.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

D-PaX ::

Kopiram
Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.1.7600.2.0.0.256.48
Locale ID: 1060

Additional information about the problem:
BCCode: 116
BCP1: FFFFFA80053694E0
BCP2: FFFFF880044FDC48
BCP3: 0000000000000000
BCP4: 0000000000000002
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

Files that help describe the problem:
C:\Windows\Minidump\070410-16270-01.dmp
C:\Users\Peter\AppData\Local\Temp\WER-37175-0.sysdata.xml

Kaj je vzrok?
Paxy

jan01 ::

Poglej s bluescreenview, če že v windowsovu ne zanaš najt http://www.nirsoft.net/utils/blue_scree...

D-PaX ::

Ta gonilnik dxgkrnl.sys se pravi grafična kartica?
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

jan01 ::

A directx si že updatal? Najnovejši junij 2010 http://www.microsoft.com/downloads/deta...

D-PaX ::

Na to pa sem čisto pozabo. Ti javim če bo to pomagalo.

Žal to ni rešitev :( kaj bi še lahko bilo?
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

D-PaX ::

zdaj pa je kr tri pokazalo
atikmpag.sys
dxgkrnl.sys
dxgmms1.sys
Paxy

jan01 ::

Katero verzijo gonilnikov imaš? Najnovejši 10.6? Poskusi še s 10.5
http://game.amd.com/us-en/drivers_catal...

D-PaX ::

zdaj sem šel na uradno stran gigabyte, pa bom te gonilnike naložo upam, da bo to to.
Paxy

D-PaX ::

zdaj sem probal 10.5 od gigabyte strani in nič ne pomaga. :(
Zdaj bom dal dol 10.6, da vidim kaj bo.
A misliš, da je 100% problem pri gonilniku za grafo?
------------------------------------------------------
tudi 10.6 ne pomaga :(
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

jan01 ::

Odinstaliraj grafične driverje, v safe modu počisti s driver sweeperjem http://www.guru3d.com/category/driversw... še enkrat zaženi in instaliraj driverje iz amdjeve strani 10.5 http://support.amd.com/us/gpudownload/w...
S 10.5 ne bi smelo biti problemov, saj šele 10.6 doda podporo grafične za dekodiranje v flash playerju 10.1


Poglej točno(res polno ime!) kater model grafične imaš, morda je kak nov bios na gigabytovi strani. Tudi bios posodobi...
Poskusi še updatat driverje matične(poišči na intelovi strani za najnovejše)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

D-PaX ::

Hvala ti za nasvet, bom točno tak naredil pa ti javim.
Paxy

D-PaX ::

nep nič ne pomaga, pa sem dal zadnje biose F6 potem zadnji chipset za plato intel. zadnji Flashplayer pa cat.l. 10.5, še vedno mi pokaže modri ekran. :(
Zgleda, da bom mogo počakat na nove gonilnike za grafo.
Paxy

jan01 ::

Zdanji F6 za matično? Jaz sem mislil BIOS za GRAFIČNO. Zdaj ne vem kater TOČEN model imaš, recimo link do dveh hd5870
http://www.gigabyte.us/Support/VGA/BIOS...
http://www.gigabyte.us/Support/VGA/BIOS...

ABX ::

D-PaX je izjavil:

Pozdravljeni.

Imam nov sistem proc intel i7 960, grafa radeon gigabyte 5870,
spomin 3x 2gb, kingston 2000mhz, 150GB WD raptor(samo sistem),
plata gigabyte x58A-UD7.

Problem:
Imam Firefox (zadnjo verzijo) in flasha (zadno verzijo), ko hočem pogledat bilo kaki posnetek na youtube se mi pokaže plavi ekran in se comp ponovno zažene.
Lp


Desni klik na flash player animacijo in ugasni hardware acceleration.

Flash player zamrzne win 7 64bit
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

D-PaX ::

jan01 je izjavil:

Zdanji F6 za matično? Jaz sem mislil BIOS za GRAFIČNO. Zdaj ne vem kater TOČEN model imaš, recimo link do dveh hd5870
http://www.gigabyte.us/Support/VGA/BIOS...
http://www.gigabyte.us/Support/VGA/BIOS...


točno to imam GV-R587UD-1GD aham bios za grafo, bom probal še to, :) ti javim. Pa še to bom probal, ko je napisal ABX.
Paxy

D-PaX ::

Ne pomaga najdo pa sem še eno rešitev, hmm samo ne vem če se bom glih v to spravo.
--------------------------------------------------
Maybe it was GigaBytes way to fix the powerplay clocking change problems. LOL

This BIOS investigation all started after my 'working perfectly for months' 5870's began crashing the PC when YouTube videos were played. Seemed to be the Powerplay versus flash (UVD?) issue encountered by many. And I could not really tie it in to the Flash Player 10.1 update 100% for sure as far as the date of the update. But I thought it was that.

The other last thing I changed before was trying out Cat 10.6 (when it came out) after having used 10.4a Preview ever since those came out. The 10.4a seemed to be totally fine in every way (for me), but the 10.6 caused other crashes (grey screen, bluescreen reboots). But a total driver clean out and going back to 10.4a did not change it back to all working fine like before!
Uninstalling Flash totally, and reinstalling the latest version didn't help either.
Turning off Flash HW Accel did stop it occuring though.

I have just tried Musho's Bios edit and that does not help either - but when I edited that to have a constant 1200MHz memory clock, it did fix that Powerplay/Flash (UVD?) issue. And now I can use HW Accel fine with Flash.
It seems, from forums I checked, that the real issue with Flash is ATI's fault (Powerplay) but Adobe help it work better by altering the ATI clocks themselves when Flash is used.

So it does seem to me that it IS all ATI's fault, with Powerplay... and now mine is all working fine - so far....

Now I want to have a new fan profile - which I did also change in my BIOS edit, but it is not used. It still seems to run at the same default temp/speed sequence. I set the Min to be 40% but it runs at 21%. Mine is set to hit 100% by 70degC, but it actually isn't even over 30% by 70degC. So the BIOS edit is not being used.
-----------------------------------------------------
Mislim, da je najboljše počakat na nove gonilnike od grafe.
Pa pozabo sem že kako se flasha graf. kartica. :(
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

D-PaX ::

Naj povem. da je problem rešen ;)
Rešo pa ga je novi Firefox v3.6.6.
Paxy

lukazzz ::

Jaz imam skoraj identične komponente računalnika z Gigabyte ATI radeon 5870 (pomoje da isto kot ti). In že od prvega dne mi najnovejši flash player ne dela oz. mi zmrzne ko uporabljam hardware acceleration (youtube filmčk, itd.)
Ne vem zate, ampak jaz sem zelo razpizden nad to karico, zato jo bom raklameral za neko durgo tam kjer sem kupil računalnik.
Pomoje je to neka serijska napaka, in za tako dobro kartico se mi zdi to nesprejemljivo.

Probal sem pa res tut že vse: od večih vrst win7 do linuxov, pa do updateanja vseh driverjev, do originalnih driverjev... pa nč ne dela :/

**piece of shit**

D-PaX ::

lukazzz je izjavil:

Jaz imam skoraj identične komponente računalnika z Gigabyte ATI radeon 5870 (pomoje da isto kot ti). In že od prvega dne mi najnovejši flash player ne dela oz. mi zmrzne ko uporabljam hardware acceleration (youtube filmčk, itd.)
Ne vem zate, ampak jaz sem zelo razpizden nad to karico, zato jo bom raklameral za neko durgo tam kjer sem kupil računalnik.
Pomoje je to neka serijska napaka, in za tako dobro kartico se mi zdi to nesprejemljivo.

Probal sem pa res tut že vse: od večih vrst win7 do linuxov, pa do updateanja vseh driverjev, do originalnih driverjev... pa nč ne dela :/

**piece of shit**



Jaz nimam več problemov z mojo grafično kartico vse dela tako kot treba.
Rešitev je bila samo ta, da sem moral počakat na novo verzijo firefoxa. Pa flasha redno nadgrajujem.
Za kartico potegni nove gonilnike in najnovejši Catalyst.
Paxy

D-PaX ::

To kar sem napisal delno drži problema sem se rešil tako, da sem na flash video posnetku dal vstran kljukico, kjer piše enable hardware acceleration
Če to zadevo vklopim se mi takoj pokaže plavi zaslon
atikmpag.sys atikmpag.sys+745c fffff880`04633000 fffff880`04683000 0x00050000 0x4dae3558 20.4.2011
Nadgradil sem že 3 najnovejše verzije flash playerja in gonilnike za grafično kartico.
Sedaj imam Adobe Flash Player 10.3.181.14 in Catalyst Software Suite 85.1 MB 11.5 5/9/2011.

Problem še zdaj ni rešen, zato sem se odločil, da bom grafično kartico zamenjal za drugo serijo, ker se mi več ne, da čakat na nove gonilnike.
Najbolj me moti to, da ne morem convert blu-ray v mkv, saj se mi takoj pokaže plavi ekran. atikmpag.sys :O

Morem povedat, da sem imel s tem problemom potrpljenje kar 10 mesecev.
Zdaj pa me zanima če pri seriji HD 6000 je enak problem če ni bom kar zamenjal za HD 6000.
Paxy

ABX ::

Problem je v flash player, izklopi hardware acceleration in bo mir. Sej nimaš počasen PC da bi opazil razliko.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

D-PaX ::

ABX je izjavil:

Problem je v flash player, izklopi hardware acceleration in bo mir. Sej nimaš počasen PC da bi opazil razliko.

Sej sem napisal, da je to rešitev.
Napisal sem tudi, da convert/am blu-ray filme v mkv in se mi pojavi plavi ekran, ker tega preoblema ne morem rešit bom zamenjal grafično kartico.

Če hočem naredit test v PCMark 7 in 3dmark se mi tudi pojavi plavi ekran.
Pri fabu mi napiše DXVA acceleration enabled in se pojavi plavi ekran. To pa mislim da flash player ni kriv.
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

atikmdag.sys - rabim pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
255640 (4123) The Player
»

PC freeze

Oddelek: Pomoč in nasveti
141557 (873) Krizmk
»

atikmpag.sys BSoD

Oddelek: Pomoč in nasveti
162832 (2580) zupanman
»

moder ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
181171 (915) gogregy
»

Youtube navija grafično

Oddelek: Strojna oprema
162709 (2317) Xserces

Več podobnih tem