» »

Apple dobil tožbo zoper proizvajalca jajčnih podstavkov

Apple dobil tožbo zoper proizvajalca jajčnih podstavkov

eiPOTT

vir: Heise
Heise - Nemško družinsko podjetje Koziol je prodajalo jajčnike, ki so jih poimenovali eiPOTT. Jajčnikom oz. jajčnim podstavkom se v nemščini sicer pravi eierbecher, a ker je ei jajce in pott lonec, ni besedno poimenovanje njihovega izdelka nič nenavadnega, je pa vsekakor sumljiva raba velikih in malih črk. Z imenom se ni strinjal Apple, ki trži vsem dobro poznani MP3-predvajalnik iPod. Ker se imeni izdelkov prebereta zelo podobno (ˈaɪ.pɒd proti ˈaɪ.pɔt), je Apple na Višje deželno sodišče v Hamburgu vložil tožbo zoper proizvajalca jajčnikov in tožbo dobil.

Sodišče je namreč ocenilo, da obstaja nevarnost zamenjave izdelkov zaradi podobnega zvena imena. V obrazložitvi so zapisali, da gre za šaljivo idejo podjetja Koziol, ki jo mora človek najprej dojeti, a je vseeno ne smejo dovoliti. Od danes je na spletu tudi celotno besedilo sodbe in obrazložitve, ki jo je sodišče sicer izreklo že 9. avgusta. V njej lahko preberemo, da je Apple registriral znamko iPod ne le za MP3-predvajalnike in podobne naprave, marveč tudi za naprave in posode v gospodinjstvu in kuhi. Nadalje sodišče piše, da zaradi velike razlike med jajčnikom in MP3-predvajalnikom Koziol spoštovanja, ki ga ime iPod uživa, ni izkoristil zase. Je pa uporaba znanega tujega imena v nasprotju z ustaljenimi običaji in navadami v poslu, so zapisali, saj se s tem izkorišča prepoznavnost znamke. Za vsako nadaljnjo kršitev grozi podjetju Koziol kazen v višini 250.000 evrov. Jajčnik se bo za zdaj imenoval preprosto Pott, Stephan Koziol pa se bo na razsodbo pritožil.

61 komentarjev

«
1
2

Mikrohard ::

Ok... to je pa zares stupid. Upam, da jim bo uspela pritožba na razsodbo.

ShowDown ::

OMFG, to pa je neverjetno neumno. Kaj pa vžigalniki iPot, ki so v prodaji? To je naslednja Appleova križarska vojna?
KLIK

galu ::

A je to kak joke, ali res živimo v svetu kjer jabuka jebe vsem mater?
Tako to gre.

Blisk ::

Vedu sem da so pri Aplu kreteni. Ampak da so taki uber kreteni sem pa šele sedaj izvedu.
Nič ne kupim od njih, če pa že bo kaj bo pa ponaredek.

Hardstyle ::

Ko sem bral novico sem mislil da bo govora o kitajskem ponaredku iPod-a ki ima funkcijo kuhanja jajc...

Bvz...

baal24 ::

To je genialen primer dobrega marketinga. Celi svet bo zvedel za en klinčev podstavek za jajca.... Svetovna reklama, praktično zastojn.

Rias Gremory ::

Appla očitno rad kaže svojo debilnost.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

opeter ::

baal24 je izjavil:

To je genialen primer dobrega marketinga. Celi svet bo zvedel za en klinčev podstavek za jajca.... Svetovna reklama, praktično zastojn.


Heh, Koziolu je tudi uspel marketinški podvig. Skratka, vsaka čast.
Za tiste, kako sploh izgleda tale eiPOTT, pa imate tukaj slike:
http://www.designboom.com/weblog/cat/8/...

Oz. izvirni studio, ki je tole načrtoval:
http://shop.qed-design.de/product_info....
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

st0jko ::

Hočem ta podstavek za jajca!
keks?

Kurzweil ::

Mislim, da bi bilo bolj smotrno kupit podjetje in uporabljat podstavke za dotični iPod :)

...to je bilo malce za šalo, ampak malce bi se tudi sam počutil užaljenega, če bi mi kot proizvajalcu česarkoli nekdo za podstavke za jajce uporabljal fonetično isto ime. Sicer pa kar se tožb tiče je Microsoft svetlobna leta spredaj...

McHusch ::

techfreak :) ::

Podobno ime in design? Logično, da so jih tožili.

bosmla ::

V vsakem primeru iJajca >:D

PaX_MaN ::

Podobno ime

Ki sploh ni to, kar je. Lonec != podstavek.
Mistejka tu mejka?
Vushde.
Plus, oglašujejo med drugim "together it is pronounced
like the famous MP3 - player", čeprav se ne - kot piše v novici - zato upam, da jih bodo stožili še za zavajajoče oglaševanje (WTF natačno je podstavek za jajca "a must for all music fans"?).

bosmla ::

Pa kaj zdaj ne smes oglasevat "pijte naso vodo v soncnem vremenu" ker ima patent na sonce pac nekdo?

Pocasi se bosta na ulici dva pogovarjala in bo eden rekel "i" pa se bosta na njega vrgla dva policaja, ker krsi 285 patentov...

SodVina ::

A dej dej.

Zadeva zgleda zelo podobno, sliši se zelo podobno, Še embalaža je podobna. In potem kao, da sploh niso vedeli, da kopirajo...

Itak pa je to dobra reklama, saj se bo zdaj teh podstavkov neverjetno veliko prodalo ;)

Xserces ::

st0jko je izjavil:

Hočem ta podstavek za jajca!


haha xD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

bosmla ::

Zadeva zgleda zelo podobno, sliši se zelo podobno, Še embalaža je podobna. In potem kao, da sploh niso vedeli, da kopirajo...


Ocitno rabijo eni veckrat: to je za jajca (kurja!!) drzat in ne muziko predvajat!

Dead_Meat ::

Škoda, ker hejtrji appla bi se jokali od veselja, ko bi na TVju slišali "Vaš ejpod je za en jajc!"

SodVina ::

bosmla je izjavil:

Zadeva zgleda zelo podobno, sliši se zelo podobno, Še embalaža je podobna. In potem kao, da sploh niso vedeli, da kopirajo...


Ocitno rabijo eni veckrat: to je za jajca (kurja!!) drzat in ne muziko predvajat!


Ja samo apple je patentiral izgled in ime. Ne pa predvajanje muzike.

Key Quest ::

Koncno uporaben iPod.

mtosev ::

bravo apple. vsak dan si bolj beden. bravo:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

dronyx ::

Od kje applu sploh pravica do uporabe besede APPLE? Delajo sramoto sadežu! Glupa firma, ki bi jo morali potrošniki masovno ignorirati, ne pa da doživljajo trans vsakič ko dajo kaj novega na trg. Apple je 90% marketing in 10% močno precenjena Kitajska roba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Spc ::

Zgleda, da lahko apple dela kaj hoče oz. če njim ni kaj všeč lahko to takoj prepovejo.
 

PaX_MaN ::

Zgleda, da lahko apple dela kaj hoče oz. če njim ni kaj všeč lahko to takoj prepovejo.

No, no, miško, ni treba paranoje zganjat.

techfreak :) ::

dronyx je izjavil:

Od kje applu sploh pravica do uporabe besede APPLE? Delajo sramoto sadežu! Glupa firma, ki bi jo morali potrošniki masovno ignorirati, ne pa da doživljajo trans vsakič ko dajo kaj novega na trg. Apple je 90% marketing in 10% močno precenjena Kitajska roba.

Zakaj pa je glupa firma? Zato ker znajo nekaj narediti in to prodati?

Spc ::

PaX_MaN je izjavil:

Zgleda, da lahko apple dela kaj hoče oz. če njim ni kaj všeč lahko to takoj prepovejo.

No, no, miško, ni treba paranoje zganjat.

Kake paranoje.
Če prepovedujejo jajčne podstavke.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Xserces ::

kva se dobr tole slis xD
Če prepovedujejo jajčne podstavke.


haha xD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Matev ::

jajčni podstavki so kopirali appleve ipode

in na njih služili

dam prav tej prepovedi





Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

dronyx ::

techfreak :) je izjavil:

Zakaj pa je glupa firma? Zato ker znajo nekaj narediti in to prodati?

Imaš prav. Firma ni glupa, glupa je raja, ki naseda njenemu marketinškemu oddelku. Jaz sem že večkrat omenil, da je iPod najslabši glasbeni predvajalnik, kar sem jih imel in imel sem jih že kar nekaj. Polnjenje prek USB priključka računalnika, iTunes za nalaganje glasbe....Jaz ga nočem več niti zastonj. V bistvu nočem ničesar, kar ima oznako Apple.

opeter ::

Ampak dajmo priznati, tale jajčni podstavek zgleda super, sploh na zadnji sliki :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Matev ::

Imaš prav. Firma ni glupa, glupa je raja, ki naseda njenemu marketinškemu oddelku.


meni ipod služi perfektno

ne vem zakaj ga ti ne znaš uporabljati

nije tehnika ze seljaka
pravijo

Tezaab ::

Ocitno Apple noce, da bi jim kdo konkuriral na podrocju jajc.

Xserces ::

opeter je izjavil:

Ampak dajmo priznati, tale jajčni podstavek zgleda super, sploh na zadnji sliki :D


ja to pa itak :):D:D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Testman42 ::

dronyx je izjavil:

Imaš prav. Firma ni glupa, glupa je raja, ki naseda njenemu marketinškemu oddelku.


+1

Še pri nas ko sploh ni reklame ljudje dejansko nasedajo temu. Kaj nasedajo, prav trudijo se da bi kuili te precenjene izdelke.
(govorim z mojega stališča. Imam prijatelja ki že celo leto gara ko zmešan da si bo šel v Italijo kupit tanovega telefončka z jabukom zadej.)
Po mojem mnenju bi še Fructal naredil boljši telefon. Sadje ima v imenu, telefon bi bil, kaj še hočete. frucPhone :)
Na Fructal bom šel pa jim dal idejo da nej tožijo Apple, ker ima ime podobno kot njihov jabolčni sok.

/troll_off

LexLuthor ::

ma halo, saj so jim še reklamo delali... Glupi so ko toča teli jabolčniki
www.pasice.si

Matev ::

Po mojem mnenju bi še Fructal naredil boljši telefon.


le zakaj ga potem ne naredi

le zakaj ni nobena firma na svetu naredila česa tako priljubljenega kot apple

???

mogoče pa ne znajo

ali pa nočejo

LexLuthor ::

ha ha tele debate za in proti applu me spominjajo na stare dobre čase rivalstva med spektrumovci in komodorjevci...
www.pasice.si

Xserces ::

Matev je izjavil:

Po mojem mnenju bi še Fructal naredil boljši telefon.


le zakaj ga potem ne naredi

le zakaj ni nobena firma na svetu naredila česa tako priljubljenega kot apple

???

mogoče pa ne znajo

ali pa nočejo


fan od jabuka ... xD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

hawkwood ::

Xserces je izjavil:

fan od jabuka ... xD


zakaj bi moral biti fan, al pa hater? pač resnica je da slab telefon (oz. tut kak drug izdelek) ne more bit tako popularen, pa če vam je všeč al pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hawkwood ()

Testman42 ::

Matev je izjavil:

le zakaj ga potem ne naredi

Ker niso gnili kapitalisti in si riti ne brišejo z zelenimi ameriškimi dolarji.
Najdi mi en hype oziroma nekaj takega da ljudje dobesedno stojijo, če ne celo kampirajo nekaj dni prej, v ogromnih kolonah pred trgovino na release date izdelka ki ne izvira iz amerike.

Matev je izjavil:

le zakaj ni nobena firma na svetu naredila česa tako priljubljenega kot apple

Morda sem samo jaz osebno tako proti Applu in njegovi politiki vendar pa verjamem da so stvari bolj priljubljene od Applovih izdelkov. Primer:
- WC papir
- Plastične vrečke
- Vezalke za čevlje
- Žlice
- You get the idea....

Must... stop... trolling....

bosmla ::

meni ipod služi perfektno

ne vem zakaj ga ti ne znaš uporabljati

nije tehnika ze seljaka
pravijo


Matev a ti ga uporabljas kot postavek za jajca? :)) skoro crkno od smeha, ko sem to napisal...

orbter ::

Kaj bo naslednje? Ajvar? :-)

guest #44 ::

Se strinjam, iBalls!

Appla se itak izogibam, nima smisla kupovat izdelek za 100% več denarja in mogoče le 20% več produktivnosti.

techfreak :) ::

dronyx je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Zakaj pa je glupa firma? Zato ker znajo nekaj narediti in to prodati?

Imaš prav. Firma ni glupa, glupa je raja, ki naseda njenemu marketinškemu oddelku. Jaz sem že večkrat omenil, da je iPod najslabši glasbeni predvajalnik, kar sem jih imel in imel sem jih že kar nekaj. Polnjenje prek USB priključka računalnika, iTunes za nalaganje glasbe....Jaz ga nočem več niti zastonj. V bistvu nočem ničesar, kar ima oznako Apple.

Samo zaradi tega ker nekdo nekaj uporablja še ne pomeni, da so nasedli njihovemu marketinškemu oddelku. Glede na popularnost Windows OS pri nas je potem večina nasedla marketingu Microsofta?

Osebno imam veliko boljše izkušnje z iTunes in je po mojem mnenju eden izmed boljših predvajalnikov glasbe. Zaenkrat deluje brez težav in sem zelo zadovoljen z njim.

skika ::

 Haters gonna hate.

Haters gonna hate.

Matev ::

Ker niso gnili kapitalisti in si riti ne brišejo z zelenimi ameriškimi dolarji.


ja

in?

a zato ker fruktal ni kapitalist, naj pa jaz sovražim ali imam rad stvari, ki delujejo

Bananovec ::

iPod (ajpod) in eiPOTT (aijpot)
Jaz opazim razliko.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Matev ::

čestitam
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Govorice o novih iPodih

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
74071 (110) Machete
»

Apple dobil tožbo zoper proizvajalca jajčnih podstavkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6115434 (12716) vorantz
»

[MP3] predvajlaniki s trdim diskom

Oddelek: Zvok in slika
364263 (2652) kapca81
»

Novosti iz Appla

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
235240 (4378) Sba
»

iPod Nano hack in ostali dodatki za iPode (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6211264 (8832) J4CK16

Več podobnih tem