» »

računalnik se ugasne

računalnik se ugasne

mera ::

lep pozdrav
ko sem igral neko igro se je računalnik kar ugasnil.nato sem očistil vse ventilatorje.
sedaj ko ga vžgem in se naložijo windowsise zopet ugasne.
enkrat mi je napisalo cpu se pregreva.
ali ima kdo kakšne ideje kaj bi lahko bilo.

mera ::

prebiram in me zanima kje in katero pasto bi moral kupiti da jo namažen med procesor in hladilnik

DeeCoy ::

počas.. kakšna je temperatura?.. ni rečeno da se pregreva procesor, lahko je tudi grafična.. Drgače je pa najcenejša pasta tule: http://www.mimovrste.com/artikel/217002...

Mitch ::

Artic Cooling MX-2 je tudi zelo kvalitetna, pa še več jo dobiš (4g)... Poleg tega ima tudi daljši rok uporabe. Skratka Best Buy!

mera ::

mislim da je procesor ker ko sem očistil ventilator sem obrisal dol tudi vso pasto,ker sem mislil da je umazanija,razen če je lahko brez nje in da se ne pregreva ,.
kje pa lahko pogledam temperaturo.
ali kdo pozna še kakšno trgovino kjer bi jo lahko takoj kupil in ne preko spleta.
ali lahko še kdo napiše kako jo potem naj namažem
hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mera ()

DeeCoy ::

temperaturo pogledaš v BIOSih, vsaj ponavadi je tako.. Glede paste.. Ponavadi je priporočljiva, včasih celo obvezna, odvisno kolko je prostora med hladilnikom in procesorjem.. Od kod pa si? Mi imamo v celju comshop, mislim da imajo pasto.. namažeš pa jo lepo, po celi površini, ki je namenjena za pasto.. jaz osebno si jo dam malo na prst in jo razmažem..

mera ::

iz velenje in tudi gledam na comshopovi strani in ne najde nobene paste

na najdel sem temperaturo in kaže 100st.c

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mera ()

DeeCoy ::

uhh.. to je pa za ene 50-60 stopinj prevč.. NE VEČ PRŽIGAT COMPA DOKLER NIMAŠ PASTE! 100 stopinj je nevarn za procesor!

bluefish ::

Nevarno ni, normalno pa tudi ne.

z00s ::

Vsem enotam dober dan.

Jaz sem imel tudi podobne težave, pa se je na koncu izkazalo da je bila težava res v grafični, zato svetujem da posodobiš vse driverje in preveriš kompatibilnost z matično ploščo. Pasta ti bo shladila procesor za 5 stopinj, kar pa ne bo odpravilo težave. Seveda lahko tudi nastaviš, da je temperatura, ob kateri se računalnik ugasne, višja. Samo če ti je do sedaj vse delovalo, potem pa naenkrat ne, bi jaz najprej naredil system resotore (najdeš v meniju System Tools), saj to velikokrat učinkuje.

Pa lep podzrav...

barocco ::

[IMG]http://i979.photobucket.com/albums/ae27...
res je visoka temp. CPU-ja.
Tudo meni kaže CPUID-85% na CPU.sem se dotaknil hladilnika je je mlačno -topel na dotik...ugotovil ni REALNA temperaTURA
na Core Temp pa kaže realno temperarturo.
Probaj samsi instalirat obe aplikaciji sta zastonj in sprobaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barocco ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
11824706 (4466) Valvoline
»

Pregrevanje laptopa po novem nanosu paste

Oddelek: Pomoč in nasveti
352918 (1943) MrStein
»

Prenosnik dela počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
454413 (3681) solatko
»

Rabim hlajenje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11421266 (19709) Xserces
»

Procesor-hladilnik je lahko karkoli narobe ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
342423 (1999) Urc

Več podobnih tem