» »

PayPal s spleta v fizične trgovine?

PayPal s spleta v fizične trgovine?

V prihodnosti kot nalepka na vratih trgovin in restavracij?

vir: TG Daily
TG Daily - Minil je komaj en dan, odkar smo poročali, da bi se lahko PayPal pojavil kot druga možnost za nakup aplikacij v Googlovem Android Marketu. A to ni vse, PayPal bi se lahko razširil tudi drugod, izven spleta, kot kažejo nova poročila. Znotraj podjetja si namreč želijo, da bi se razširili še v trgovine v resničnem svetu, zgrajene iz betona, železa, opeke in stekla. Na spletu je poslovanje s PayPalom enostavno, saj v varnem zavetju lastnega doma brezskrbno vtipkamo njegovo geslo, a kako to opraviti v trgovini? Preprosto. Prvi načrti PayPala so, da bi s svojim računom uporabniki povezali kar danes praktično stalne spremljevalce, mobilne telefone. Namesto kreditne kartice bi kupci tako izročili kar mobilni telefon, ki bi zaključil denarno transakcijo z računa PayPal. Ta nato bremeni kreditno kartico, torej za kupca skorajda ni razlike. Uporaba kreditne kartice je sploh pogosta v ZDA, medtem ko se na tej strani luže še nekoliko bolj držimo gotovine in običajnih bančnih kartic. Vseeno ideja o uporabi mobilnega telefona kot plačilnega sredstva ni nova, PayPal pa ima dovolj veliko bazo uporabnikov in tehnično (ter denarno) zaledje v obliki eBaya za izpeljavo načrta.

35 komentarjev

knesz ::

Za implementacijo sistem pa lahko najamejo Ultro, ki že ima izkušnje z mobilniki :)

c00L3r ::

To bi znalo dobro delovat v navezi z Bump. Že zdaj si lahko uporabniki pametnih telefonov med samo preko Bump-a prenaša sredstva iz PayPal.

MrStein ::

... z računa PayPal. Ta nato bremeni kreditno kartico, torej za kupca skorajda ni razlike.

Ni razlike, razen:
- moraš urediti PayPal račun
- moraš imeti mobilni telefon
- moraš nastaviti softver in/ali nastavitve za delovanje PayPal na telefonu

In pol lahko odtegnejo s tvoje kreditne, enako kot če bi preprosto vzel kreditno iz žepa?

Kje je tu gain?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

techfreak :) ::

Varnost? Trgovina ne dobi dostopa do tvoje kreditne kartice in niti do tvojega PayPal računa. Vse kar ti narediš je to, da preko telefona klikneš na Potrdi nakup. Poleg tega natančno veš kakšen znesek boš plačal, kar pri kreditni kartici ne moreš.

PrimozR ::

MrStein je izjavil:

... z računa PayPal. Ta nato bremeni kreditno kartico, torej za kupca skorajda ni razlike.

Ni razlike, razen:
- moraš urediti PayPal račun
- moraš imeti mobilni telefon
- moraš nastaviti softver in/ali nastavitve za delovanje PayPal na telefonu

In pol lahko odtegnejo s tvoje kreditne, enako kot če bi preprosto vzel kreditno iz žepa?

Kje je tu gain?

-5 minut dela, ko imaš kreditno.
-kdo ga nima?
-kakšen problem je klikniti v trgovini 'install' in vnesti svoje podatke PayPal računa?

knesz ::

PrimozR je izjavil:

MrStein je izjavil:

... z računa PayPal. Ta nato bremeni kreditno kartico, torej za kupca skorajda ni razlike.

Ni razlike, razen:
- moraš urediti PayPal račun
- moraš imeti mobilni telefon
- moraš nastaviti softver in/ali nastavitve za delovanje PayPal na telefonu

In pol lahko odtegnejo s tvoje kreditne, enako kot če bi preprosto vzel kreditno iz žepa?

Kje je tu gain?

-5 minut dela, ko imaš kreditno.
-kdo ga nima?
-kakšen problem je klikniti v trgovini 'install' in vnesti svoje podatke PayPal računa?

Zoprno je, če ti sredi nakupa zmanjka baterije. Menda se to zna pogosto dogajati, še posebej mlajšim polnoletnim osebam >:D

KaRkY ::

techfreak :) je izjavil:

Varnost? Trgovina ne dobi dostopa do tvoje kreditne kartice in niti do tvojega PayPal računa. Vse kar ti narediš je to, da preko telefona klikneš na Potrdi nakup. Poleg tega natančno veš kakšen znesek boš plačal, kar pri kreditni kartici ne moreš.


Nvem kak je pri tebi ampak jaz vedno ko vpišem pin za kartico mi piše tudi znesek na ekranu.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

techfreak :) ::

Pod pogojem, da ne vpisuješ PINa v fake ali spremenjen POS terminal.

MrStein ::

To, da uporabljaš lastno napravo je plus, seveda.

Je kdo omenil trojance? ;)

Sicer pa kaj točno bi to bilo : V trgovini klikneš Install?
Kaki install? Od kod pride na moj telefon?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Z interneta?

MrStein ::

A tak, slučajno ko sem v trgovini, mi samo od sebe (Blaster asociacija) nekaj na telefon prileti?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

App trgovini. App Store, Android Market, Ovi Store, Windows Marketplace, itd.

KaRkY ::

Definitivno neuporabno(za mene seveda), ker še vedno najraje plačam v gotovini, ker takrat vem koliko sem plačal če pa s kartico pa nikoli nevem koliko še imam denarja.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

techfreak :) ::

Seveda, zaradi tega pa boš lahko uporabil PayPal, ker boš tako vedel koliko si plačal.

KaRkY ::

Saj sedaj tudi veš številko koliko si plačal saj ti ap morajo izdati račun. Samo če plačujem z gotovino vem vedno koliko mam na računo.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

techfreak :) ::

KaRkY je izjavil:

Saj sedaj tudi veš številko koliko si plačal saj ti ap morajo izdati račun. Samo če plačujem z gotovino vem vedno koliko mam na računo.

Kako veš, da ti niso ukradli številke kreditne kartice + datum veljavnosti + CVV?

Poleg tega tudi veš koliko imaš mesečni limit in čez njega ne moreš.

Zgodovina sprememb…

KaRkY ::

Ker pazim na bankomatih, hodim na znane bankomate in seveda nikjer ne vpišem nič od naštetega. Edino kaj plačam z kartico je ko tankam na bencinski in to vedno na isti vse ostalo pa gotovina.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

bluefish ::

S kreditnimi se tako ali tako ne obremenjujem, vendar tudi pri navadni kartici v vsakem momentu vem, koliko je na računu. Pri kreditni najbrž ne bi bilo dosti drugače.

techfreak :) ::

@blueFish: kako pa preko interneta plačuješ?

bluefish ::

Bančno nakazilo. Včasih pa s PayPalom, ko nanj dobim kaka sredstva.

whatever ::

Čez 50 let bomo tak mel čipe že v glavi pa boš s tistim plačal.:))

PrimozR ::

KaRkY je izjavil:

Saj sedaj tudi veš številko koliko si plačal saj ti ap morajo izdati račun. Samo če plačujem z gotovino vem vedno koliko mam na računo.

spletno bančništvo...

KaRkY ::

PrimozR je izjavil:

KaRkY je izjavil:

Saj sedaj tudi veš številko koliko si plačal saj ti ap morajo izdati račun. Samo če plačujem z gotovino vem vedno koliko mam na računo.

spletno bančništvo...

Ne zaupam spletnem bančništvu:) preko neta pa tak ne kupujem kaj.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

ales85 ::

Kakšni pa so razlogi za nezaupanje? Možna stalna kontrola odlivov iz kartice je preveč zaupanja ne-vredna?

KaRkY ::

Nimam posebnega razloga pač nasplošno mi to ne diši. Stalno kontrolo nad odlivi pa imam tudi sedaj ker sem navajen da mam vedno gotovino pri sebi.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

fosil ::

Torej boš imel sedaj pri plačilu že kar dva posrednika, ki bosta seveda vsak pobrala nekaj procentov.
Tako je!

PrimozR ::

KaRkY je izjavil:

Nimam posebnega razloga pač nasplošno mi to ne diši. Stalno kontrolo nad odlivi pa imam tudi sedaj ker sem navajen da mam vedno gotovino pri sebi.

Torej itak kreditna/PayPal ni zate. Vprašanje je le kako boš preživel v modernem svetu...

KaRkY ::

Sem že v mojem prvem postu napisal da to ni zame. Preživim pa čisto lepo v tem modernem svetu. Ne vem zakaj bi moral meti vse svoje finance na netu da lahko preživim? Zaenkrat je še vse kar rabim v trgovinah kjer lahko grem fizično kupit.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Lion29 ::

karky, tvoji argumenti so (po mojem) bedasti.... ceprav razumem, ti imas skozi gotovino v denarnici in placujes skoraj izkljucno z njo, predvsem zato, da ves, kolko se imas in da sproti ves kolko porabis?

torej potemtakem nosis VES denar v svoji denarnici? vso placo, vse kar mas nasparano, VSE? te ni strah, da te okradejo? Sam a ni malo neprakticno imeti (recimo) par tisoc evrov skozi v denarnici?

ker pa sem bolj pr ta pametnih, pa sklepam, da nimas vsega kesha v denarnici in imas racun na banki kamor prejemas placo in s katerega po potrebi dvigujes denar, ne?

ce je tako, potem tvoji argumenti ne zdrzijo... ker pol imas dejansko isto situacijo... ne ves kolkokrat si dvignu denar, kolko si ga porabu in kolko ga trenutno imas. Ce zelis to izvedet moras bodisi na banko, bankomat ali na spletno banko... torej v cem je ze prednost neuporabljanja kreditnih kartic?



kar se tice te novice... jaz sem za, da bi bil na celem svetu en globalen racun, s katerim lahko placujem kjerkoli... bodisi je to visa, mastercard, diners, discovery, karanta, moneta ali paypal...


s paypalom imam pozitivne izkusnje... ampak imajo kr visoko provizijo. Me prav zanima kdaj bo prisel cas, ko gotovine vec ne bo...ce pomnislis malo... si podajamo kr neke kose papirja in kovance gor pa dol...bi rekel ..... so passé...

seveda pa vedno.. varnost na prvem mestu!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

PrimozR ::

Tudi jaz plačujem praktično samo z gotovino, razen če je denarnica prazna na blagajni, takrat dam kartico. Vseeno pa si ne predstavljam, da ne bi (več) imel kreditne in/ali PayPala, ker je na Ebayu/tujih trgovinah več izbire oz. je pogosto ta cenejša.

KaRkY ::

Jaz si življenje brez kreditne kartice čisto lepo predstavljam, ker je namreč nimam mam pa navadno maestro kartico.

@Lion ne ne nosim zraven par tisoč EUR sem pa še par let nazaj ko sem prejemal štipendijo vse prihranke mel doma v predalu, ker tisti denar potem za mene ni obstajal in ga tudi nisem pogrešal. Sedaj pa ko mam vse na banki pa je poraba denarja poskočila za kaki faktor 5-6 in resno razmišljam da bi na banki obdržal mogoče 300-400EUR max, ker bom potem tudi manj porabil, ker bom mislil da nimam denarja. Imam pa sedaj tudi doma kakih 200EUR zlate rezerve če ne morem priti do bankomata pa rabim denar.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

techfreak :) ::

In veliko bolj varno je imeti denar doma kot pa v banki? Si pa odpri dva računa, na prvem imaš večino denarja, na drugem pa 300 EUR in ko jih boš porabil boš kmalu mislil, da nimaš denarja.

KaRkY ::

PRi meni doma je definitivno bolj varno:) ME mora prvo sploh kdo najti da mi ga lahko ukrade. Pač prednosti podeželja:)
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

MrStein ::

KaRkY je izjavil:

PRi meni doma je definitivno bolj varno:) ME mora prvo sploh kdo najti da mi ga lahko ukrade. Pač prednosti podeželja:)

So ta mesec v okolišu Maribora nekaj hiš na podeželju izpraznili.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lion29 ::

KaRkY je izjavil:

PRi meni doma je definitivno bolj varno:) ME mora prvo sploh kdo najti da mi ga lahko ukrade. Pač prednosti podeželja:)


ce oropajo banko, bos ti tvoj denar lih tako vidu....ce pa oropajo tvojo bajto... pa ga ziher ne bos

ampak no... sej je kul...ne me narobe zastopit....nihce te ne sili, da uporabljas kartice...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134805 (14769) igi82m

PayPal (osnovne informacije)

Oddelek: Loža
62013 (1946) zee
»

PayPal v Rusiji podpira gotovinsko plačevanje

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
54619 (3752) erunno
»

PayPal beacon

Oddelek: Novice / Android
3211731 (8971) Tilen
»

PayPal s spleta v fizične trgovine?

Oddelek: Novice / Android
359927 (8794) Lion29

Več podobnih tem