» »

Skeniranje teksta

Skeniranje teksta

sloncek ::

Mene pa zanima, če obstaja kakšen uredu program za skeniranje in pretvarjanje besedila v editable tekst (slovensko besedilo).

10x
  • premaknilo: bastadu ()

kuglvinkl ::

Sam uporabljam Abby Finereader 5.0 (verjetno je že novejša verzija). Sicer ni podpore slovenščini, ampak sam sem samo dodal tri slovenske znake k angleščini in vse skupaj poimenoval slovenščina.

Sicer si pa ziher dobil poleg skenerja tudi OCR program.
Your focus determines your reallity

smilyxx ::

Jst imam Agfa e52 in sm zravn dobu scanwise(progy za skenat) in pa readiris, ta ti pa pretvarja besedilo tudi v slovenščino.

Lp
Save water.
drink beer.

SmiLe_ ::

Kuglvinkl podpora za SLO ti ne dela, ker je nisi inštaliral (zakaj nebi izbral lažje variante, če lahko zakompliciraš) :). Drugače pa Abby Finereader zelo dobro podpira SLO in mislim, da je trenutno eden izmed boljših.lp, SmiLe

bastadu ::

sloncek: Drugič sam malo pomisli, v kater oddelek spada kakšna tema. Tokrat sem samo zate to storil jaz...

Borci ::

Pred kratkim je izšla nova verzija odličnega programa Omni Page 12, ki seveda podpira tudi slovenščino.

Poglavarcek ::

Probaj Abbyy Finereader 6.0 Pro! Ima podporo za Slovenščino in je po moji oceni
eden najboljših OCR programov!
Demo si potegni na PC tukaj!

8-O

kljukec ::

Jst glih pišem diplomsko nalogo; pravzaprav jo skeniram:D :D :D
Uporabljam ABBY FineReader 6.0, ki že podpira slovenščinouradna stran FineReader-ja
Malo je treba vseen popravljati, to pa ne moreš izboljšati z nobenim programom. Prebereš mal, pa kje kako črko popraviš.
Najboljš je pa to, ker ti že kr v Word naredi ikono za skeniranje v njem:)) :)) :))

Kriko ::

Ja res je tako Omni Page Pro 11, in če je kot pravi nekdo tudi erzija 12 podpirata slovenščino in mislim da to delata odlično, saj če je normalen text je skoraj brez napake.
Probal sem tudi FineReader 5 in šest in mislim da je šestica enakovredna z OmniPage-om tako da si izberi enega ali drugega in boš sigurno zadovoljen!

Predator ::

abby-a uporabljam tudi zase pa še original verzijo sem dobil zraven scanerja :) ; nobenih problemov z tekstom dosedaj

kuglvinkl ::

Ehem, moj Abby ni imel podpore materinemu jeziku. Zraven skenerja sem sicer dobil... da stegnem roko... Omni Page 9, ampak sem delal že prej s sposojenim skenerjem z Abbyjem, tako, da sem pri tem ostal.

Upam, da štekaš. ;)
Your focus determines your reallity

pramarko ::

Jst sem za te namene uporabljal Recognito, ki je prva imela podporo slovenščini (madžarski program). Sem pa nedolgo nazaj nekje bral test programov te sorte in se mi zdi, da so najbolje ocenili Omni Page Pro.

Chessman ::

Točno tako Recognita je prvi progran z podporo za vzhodno evropske jezike. Je včasih veljala tudi kot najboljši program v naših krajih. Omnipage je nasplošno eden najboljših programov za OCR, podporo za slovenščino in ostale vzhodne jezike je dobil v verziji 11. Firma ki je izdajala recognito se je prodala za lepe denarce, kupli so jo prav zaradi podpore za vzhodno evropo. Kaj rečete v kateri program so to podporo takrat vgradili. Omni Page 11.

Sam sem sprobal Abby-ja in omnipage, oba sta super čeprav imam osebno z omnipageom boljše izkušnje z šumniki.

sloncek ::

No hvala za vse odgovore.Sm sprobal ABBYY FineReader 6.0 in dela super.:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Scanner za OCR

Oddelek: Kaj kupiti
121819 (1537) marvin42
»

Kateri skener!

Oddelek: Kaj kupiti
171916 (1661) simon1
»

OCR + skeniranje

Oddelek: Programska oprema
103477 (3201) ToTo
»

najboljsi prgram za skeniranje texta v .doc ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121542 (1319) Kriko
»

kateri program za prepoznavanje teksta?

Oddelek: Programska oprema
132696 (2501) ferjan

Več podobnih tem