» »

Scanner za OCR

Scanner za OCR

Sajhtam ::

Rabil bi scanner predvsem za OCR! Katerega lahko priporočate! Kakovost skeniranja slik ni pomembno! Važen mi je, da mi dobro preskenira dokumente in prepozna besedilo (s šumniki), da mi ni treba veliko za njim popravljati!

Hvala in lp!

klemenSLO ::

Mislim da si malo zamešal stavari.

Skener ni bistven, saj ti že vsak skener skenira v zadostni ločljivosti (300 DPI ali več).

Bistvo je spodoben OCR program. Predlagam ABBY FINEREADER. Ima tudi SLOVENSKI pack za prepoznavanje naših črk, ki se ga dobi na spletni strani tega programa/podjetja .

Mirč ::

točno tak ABBY FINEREADER,dela čudeže:),dražji skener ti pač ponuja večjo hitrost,ter večjo natančnost,ampak za sam tisk to ni toliko pomembno.
lp

Sajhtam ::

To vem, da je poglaviten program! Le zanimalo me je, kakšen scanner bo optimalno delal z njim. imam sedaj enga BenQ 5300 in mi iz "čl" dela "d", iz "m" rata "rn" itd. (dokumenti so jasno čitljivi, ni da bi iz kakega časopisa skeniral). Zato sem spraševal za scanner! A potem pravta, da je uporaben vsak scanner?

LP!

Mirč ::

benq ni skener
canon lide xx itd,

Sajhtam ::

benq ni skener

Zato sprašujem kateri scannerji so sosobni! A so še kakšni drugi scannerji kot Canon?

BineZerko ::

Še vedno mešaš.
Skener samo poskenira in nič ne vpliva na "čl" ali "d".
S kvalitetnim programom za OCR boš pa dobl "čl" in ne "d". Omenjeni Abbyy FineReader OCR je 1A. Boljšega ni.
ti samo lepo poskeniraj črno-belo, 300dpi v TIFF (CCITT/ITU G4) format, pa bo.

Sajhtam ::

Sorry! Ampak trenutno uporabljamo ta "1A" ABBY FINEREADER in mi dela iz "čl" "d" in "rn" "m" (in obratno). Če je za OCR odgovoren samo program, potem je Finereader zanič!

Han ::

Pri OCR je zelo pomembna tudi kvaliteta tiska originalnega dokumenta. Če skeniraš zmazek, pač ne moreš pričakovati 100% brezhibne prepoznave...

Včasih se je dalo Recognito 'naučiti' prepoznavanja določenih 'kvak'. Kako je zdaj s tem, ne bi vedel. Recognito je že pred časom kupil ScanSoft, ki zdaj prodaja program OmniPage.

Sajhtam ::

Vem! Vendar mi to dela pri vseh dokumentih, tudi pri jasno čitljivih zadevah.

Sajhtam ::

Ah, scanner je bil narobe nastavljen, zato ni dobro prepoznaval črke! Zdaj dela! Hvala vsem za poduke in sorry, če sem mogoče tečen izpadel! :D

Vikking ::

Aja pa res nevem zakaj potrebuješ skener, vzameš digitalca pa pofotkaš.

marvin42 ::

pofotkaš... si že kdaj probal pofotkati par strani in jih spraviti v txt obliko s čim manj napakami? verjetno ne.
Mostly Harmless


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri scanner kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
222467 (552) no comment
»

program za skeniranje ki prepozna slovenske znake

Oddelek: Programska oprema
133901 (3901) opeter
»

Kateri skener!

Oddelek: Kaj kupiti
171905 (1650) simon1
»

skeniranje texta

Oddelek: Pomoč in nasveti
51261 (1212) Blisk
»

Skeniranje teksta

Oddelek: Programska oprema
133754 (3440) sloncek

Več podobnih tem