» »

OCR + skeniranje

OCR + skeniranje

BustA ::

Kateri program je najboljši za OCR (spreminjanje texta iz knjige v računalnik) seveda pa mora podpirati slovenščino!
Zanima pa me tudi kako ta stvar poteka, ali morašskenirati s tem programom za OCR ali pa lako že skenirano besedilo spremeniš v text ?
Devide Et Impera

Stallone ::

Ja mene tud to zanima...:\\

ToniT ::

Jaz uporabljam Abby FineReader - slovenske črke se da ročno nastaviti, obstaja tudi Recognita (mislim, da jo je kupil Omni Page) - poglej na google.
Za vhod je lahko tudi poskenirana slika - ni nujno, da skeniraš iz programa.

Witboy ::

Hudo dobr proggy je readiris!!! Jst ga uporabljam ze vsaj 1 leto in je kul k podpira šumnike in vse čudne znakce :D

BaRtMaN ::

Kje naj pa dljam te proggije? Men uradna stran od Abbyja ne dela! (lahko da je kriv ZoneAlarm, na katerga sm zlo jezn!)

Borci ::

Najzmoglivejši program, ki ga jaz poznam je ScanSoft OmniPage Pro 11, seveda podpira tudi slovenski jezik.
Ni pa nujno, da moraš skenirati sliko, lahko izbereš že posneto sliko.

Go-ahead ::

Zanima me, če obstaja kakšen software, ki bi na računalnik prejet fax (WIN2000) samodejno optično prepoznal, preveril besede s črkovalnikom, in shranil v datoteko primerno za nadaljno obdelavo v WORDU (MS office-u).

LP

ToniT ::

Admini??? :\\ :\\

Bajo1 ::

Jst bi rabu NUJNO program za prepoznavanje na roko napisanega texta ker mam eno goro papirja za pretipkat pa se mi res ne da - a obstaja to sploh? Sem že nekaj iskal a brez uspeha...:| :(

Han ::

Če imaš malo potrepljenja, lahko poskusiš naučiti npr. Recognito, da bo kolikor toliko zanesljivo prepoznala takšno pisavo...

ToTo ::

Baje da zna ta nov Abby FineReaderPro zelo dobro prepoznavat rocno pisavo!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OCR

Oddelek: Programska oprema
223984 (246) tony1
»

program za skeniranje ki prepozna slovenske znake

Oddelek: Programska oprema
134002 (4002) opeter
»

Kateri skener!

Oddelek: Kaj kupiti
172027 (1772) simon1
»

skeniranje texta

Oddelek: Pomoč in nasveti
51307 (1258) Blisk
»

Skeniranje teksta

Oddelek: Programska oprema
133890 (3576) sloncek

Več podobnih tem