» »

Kateri skener!

Kateri skener!

simon1 ::

Mene pa zanima nekaj glede skenerjev. Mislim da so najbolši skenerji od canona. pa me zanima ker model priporočate. če mislte da je tud kera druga znamka dobra mi povejte.

pa a se splača da kupm tak skener, ki se napaja prek usb vmesnika.

Highlag ::

Glede na to, da nisi povedal nobenega ključnega podatka ti bomo zelo težko pomagali.

Ključni podatki:
Kaj misliš skenirat
V kakšni resoluciji
Koliko ti je pomembna hitrost
Koliko ti je pomembna verna reprodukcija barv
Koliko $$ si pripravljen plačat
..
..
Pa verjetno še kaj.
:P
Never trust a computer you can't throw out a window

Stallone ::

simon1: Jest ti svetujem tega!

Sm se ful zanimow za skenerje, in tale je ZELO dober in še kar poceni tukaj, drugje je tudi do 40k!

JustVi ::

men tale ne gre iz glave.

Stallone ::

JustVi: Grrr, hate Mustek, sm kupu tega, in so tako ZELO hroščati gonilniki in ostala programska oprema, da sm nazaj nesu in zahteval denar...!:\

simon1 ::

Ubistvu sm jst mislu skener tja do 50 kSit. Mogoče tud mal več če se splača. Rad bi dobil take slike, kot so tiste , ki bi jih skeniral. Mam tud kar dober tiskalnik. Samo se mi zdi da canoni LIDE 50, LIDE 80 skenirajo sliko bolj počasi, kot pri običajnih, ki imajo zunanje napajanje.
Torej bi rad skener, ki bo naredil sliko z veliko hitrostjo in ločljivostjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: simon1 ()

Stallone ::

simon1: Verjemi, ga mam doma in je ZLO hitr! Mislm, sej vem kaj tebe zavede pri LiDE 50, premalo košta:) . Sej, včasih je bil skor 50, bo vredu? :D

Mislm jest ti ga priporočam, odločitev pa je tvoja...

simon1 ::

Kaj pa CANON LIDE 80? Tud tega sm gledu, ki je stane neki čez 48.000! Dej mi povejte če se splača.

Stallone ::

Jah, je ZELO podoben kot LiDE 50, samo da ima ta še za negative skenirat, torej če boš rabil za to, pa vzemi tega (čeprav se ga po moji oceni ne splača). Če hočeš kaj dražjega, bi jest gledal serijo CanoScan...:\

simon1 ::

Zdej sm se odloču da ne bom vzel skenerja iz serije LIDE. Odločam se med skenerjem 3200F in 5000F!? Pri 3200F me moti da je optična ločljivost 1200 x 2400, in nima programa OCR. Pri 5000F pa je cena visoka, če ne bi bilo za skenirat diapozitivov in negativov bi ga takoj vzel. Saj bom verjetno tudi negative skeniral ampak se mi ne splača. Pa še 3200F je hitrejši kot 5000F. Čist sm zmeden.8-O

Probite mi svetovat!!!!

Alexius Heristalski ::

Mislm, sej vem kaj tebe zavede pri LiDE 50, premalo košta.
He he, dobro si to ugotovil! Človek si je zapičil v glavo, da bo porabil 50k in ne bo sprejel pametnih nasvetov, ampak samo drage.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

VS ::

Pri 5000F pa je cena visoka, če ne bi bilo za skenirat diapozitivov in negativov bi ga takoj vzel. Saj bom verjetno tudi negative skeniral ampak se mi ne splača.


Ce mislis skenirati negative in diapozitive in potem te slike tudi natisniti, rabis vsaj 2800DPI za resnejse delo i n slike do recimo A4 velikosti. Kakovost teh slik ne bo ravno na zavidljivi ravni (oziroma, v nekaterih primerih bo izredno obupna, odvisno od filma); dobis, kar placas.

Ce imas kaj vec denarja, pa vseeno ne dovolj za pravi film skener, se ti splaca pogledati Epsone, od starega Perfection 2450 do Perfection 3200 in 4800(?). 2450 je kar nekaj let star, zelo pocasen, ampak kvaliteta slik je vsaj dve ravni visje od Canonovih.

Ce ne mislis skenirati negativov in diapozitivov, ti bo prisel prav katerikoli skener, ki skenira 300DPI. Vecja resolucija je le potrata, ker original ne premore vecje resolucije.

LP,
Saso
--
Povsem nekompetentna oseba.

kinimod5 ::

Po podatkih o canon-u 3200F ima prilozen OmniPage SE za OCR.
Imam narocenega pri enaa in ce pocakas ti bom lahko posredoval podatke, kako deluje!
Se glede LIDE serije.
Iz testov, ki mi jih je uspelo zbrati je serija LIDE bolj usmerjena v obliko kot v vsebino.

simon1 ::

Kul:D . Bom pa še mal počaku, da mi boš povedal kako deluje. Upam da ga boš čimprej dobil, ker moram kmalu kupiti skener. No sej bom skoz pregledoval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: simon1 ()

kinimod5 ::

Glede canona 3200F: skeniranje dokaj hitro in kvalitetno, glede OCR pa imas zdraven OmniPage SE. Zdraven sem dobil se Abby FineReader 5.0 ter Abby FineReader 6.0 trial.
Abby se obnese precej bolje kot OmniPage!
Nabavil sem v enaa za 24.000 SIT in zdraven dobil omenjeni Abby FineReader (nisem siguren, da to dobis povsod, ker na www.canon.com ni nikjer omenjeno, da spada zdraven).
Prvi vtisi: ZADOVOLJEN (ceprav lahko primerjam le z HP 3500)

simon1 ::

Še neki me zanima! Ali ta program prepoznava šumnike? Pa če je tekst jasen!
Pa če boš lahko skeniraj neko besedilo, in ga tukaj pokaži.

kinimod5 ::

Oba prepoznata sumnike (nastavis na Slovenscino), vendar Abby precej bolje kot OmniPage. Slike ti ne morem dat, ker skener ni bil zame (za punco - jaz sem samo nabavu in se mal igral :) ) in kar sem poskeniru sem ze zbrisu. S
em pa skeniru neki iz Monitorja (niso glih veliki fonti) in je zadevo prebralo OK (mislim, da ne bos dobu scanerja in OCR programa, ki bi ti text 100% prav prebral).

simon1 ::

OK hvala za te podatke. Mal sm še nesigurn sam bom vrjetn kr vseen 3200F kupu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: simon1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri scanner kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
222477 (562) no comment
»

Kateri skener kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
82020 (1851) aco111
»

Scanner za OCR

Oddelek: Kaj kupiti
121827 (1545) marvin42
»

scanerji

Oddelek: Kaj kupiti
81708 (1596) AtaStrumf
»

Skeniranje teksta

Oddelek: Programska oprema
133773 (3459) sloncek

Več podobnih tem