» »

izredni ali redni šrudij?

izredni ali redni šrudij?

VonGriffin ::

Torej, zanima me koliko vas opravlja študij izredno in kaj je slabše/boljše ?

IceIceBaby ::

Jaz sem vpisan izredno pa se mi zdi da je dost slabše kot če si redno.

1. predavanja za izredne študente so večinoma popoldne/zvečer ali ob koncih tedna. Meni to ne paše najbolj in sem se tudi zmenil in hodil na predavanja skupaj z rednimi.

2. Predavanja so ponavadi slabša. Ker je navoljo manj časa je vsa razlaga bolj na hitro. Sicer pravjo da povejo samo tiste stvari ki jih rabiš na izpitu. Ampak na koncu šteje znanje in ne le ocena pri izpitu.

3. Šolnina ni poceni. Čeprav je to invseticija v znanje in se ti hitro povrne je še vseeno boljše če je zastonj.

Dobra stran je pa to da se lahko vpišeš skoraj kamor hočeš. Meni se zdi brezveze da se selekcija dela že med vpisom. Potem se pa na fax vpiše kup nesposobnih odličnjakov in nekdo z malo slabšo oceno ne pride zraven čeprav mu je fax pisan na kožo.

VonGriffin ::

sam grem letos zgodovino nepadogoško izredno (kljub temu se je točkovalo) in lovim informacije okoli

s kom pa se zmeniš za obiskovanje termina rednega programa?

Tomi ::

Jaz sem redno, in ne morem reči, da je slabo. Predavanja so v redu, predavatelji se posvetijo študentu, če jih potrebuješ.
Je pa mama pred nekaj časa bila na PF v Mariboru, izredno, in je rekla, da so menda veliko bolj tečni.
Samo od faksa do faksa se razlikuje.
metrodusa.blogspot.com

Jst ::

Jst sem se letos vpisal izredni študij organizacije in menedžmenta. Vam čez kako leto ali dve sporočim...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

icek ::

Sam sem tud redno in mi bolj pase. Je pa baje izredno dosti lazje naret?

freejack ::

Lažje? To je relativno, naj bo nasl. leto izredno na FRI, pa se vpište, pa bomo vidl, kolk vas bo naredlo. :D Ok, ok, sej sn jst tut na rednem pogrnil, tko da letos pavziram, a vseeno. Mislim, da redni študij omogoča več prednosti, kot izredni, razen, če ti tempo življenja narekuje drugače (po možnosti ob delu, ipd.).

IceIceBaby ::

freejack a mi mal plz razložiš tole o pavziranju. Jaz mam sicer še šanse na nardim ampak mogoče bom pa moral pavzirat. Samo pol je baje treba plačat neko zavarovanje itd. Pa če veš mogoče kako je z vojsko.

Tnx

Intl ::

Izredni , Redni študij?
Vsak hvali svoje, ampak dejstvo je da šolnina res ni poceni. Kar se pa tiče predavanj in vaj ( ce te sploh so) so le te na izrednem študiju popolnoma neobvezne[EF]. No in čas od vpisa beži in beži, predavanja gredo mimo na vrsto pridejo izpiti in pokazati je potrebno neko znanje. Kaj sedaj? Valjda, na predavanje ne gres, ker so ponavadi zvecer in ob koncu tedna.... Dejstvo pa je, da snov ki zajema izpit ni ravno neko lahko čtivo, k bi si ga človk zapomnu tko kot da bi si pogledal film, prebral kakšno zanimivo knigo... In pol pades enkrat, dvakrat, mogoče še tretjic. Če se ti to često dogaja se lohk počasi že mal zamisliš nad sabo?!
Tisti ki ste se vpisali letos izredno, roko na srce oiskujte redna predavanja ter vaje in opravljajte izp. roke takrat ko so le ti na volju tudi rednim študentom. Sej je čist simpl finta -> redni mora biti prisoten na vajah, saj brez teh ne more na izpit. Itak pa človeku ostane vec v glavi, če zadevo katero se bo moral naučiti najprej sliši, opravi določene vaje itd...

Jst ::

Kot sem že prej omenil, grem letos izredno študirat meneđment. In povem vem, da moraš imeti narejene vaje, da greš lahko na izpit. (mogoče je to samo na meneđmentu)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

VonGriffin ::

A. vs I. se strinjam, če se bom lahko zmenil bom seveda hodil na redna predavanja, samo koliko vem lahko izredni upravljajo samo izredne izpite (tako piše na strani fakultete) ?

ja šolnina je draga, samo navsezadnje je to invisticija v znanje, odvisno tudi od študija se cena giblje tam od 280čukov do 500 ali već.

kar se pa tiče FERI izredno, fakulteta je svinjsko težka (sploh v MB) če glih nimaš mate v malem prstu, zato tudi ni izrednega študija
Obstaja pa visokšolski , ki stane pol miljona (urg:'( ) tako da človek malo pomisli.


Bom videl kakšna bo situacija, itako pa bu v vsakem primeru sranje


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Višja šola za informatiko (B2)

Oddelek: Šola
3415620 (6142) Raptor F16
»

Profesor na izrednem faksu zahteva preveč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8214867 (11686) Smurf
»

Ponavljanje letnika brezplačno - zakaj že? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
1117863 (6092) amd64bit
»

študij ob delu

Oddelek: Šola
65650 (5401) 'FireSTORM'
»

Najboljša varianta, če ne narediš letnika

Oddelek: Šola
103788 (3509) DavidJ

Več podobnih tem