» »

Seagate in Samsung razvijata skupni krmilnik za SSD

Seagate in Samsung razvijata skupni krmilnik za SSD

X-Bit Labs - Pri polprevodniških pogonih je kakovosten krmilnik vsaj toliko pomembne kot kakovost silicijevega čipa, zato sta se Seagate in Samsung odločila združiti moči. Podjetji sta namreč objavili, da skupaj razvijata tehnologijo za krmilnike za polprevodniške pogone, ki bo zadostila potrebam najzahtevnejših strank (enterprise) z visoko zmogljivostjo, zanesljivostjo in vzdržljivostjo. Razvito tehnologijo bosta navzkrižno licencirali.

Tako bodo združili Seagatovo znanje na področju shranjevanja podatkov v enterprise segmentu s Samsungovo 30-nanometrsko tehnologijo bliskovnega pomnilnika MLC NAND. Novi krmilnik bo v uporabi v novih Seagtovih polprevodniških pogonih. To je že drugi dogovor o sodelovanju na tem področju, ki ga je letos podpisal Seagate. V začetku leta so namreč sodelovanje obljubili tudi LSI-ju. Zanimivo je, da podjetji v svoji izjavi za javnost nista navedli nobenih tehničnih podrobnosti, nobenih preglednic, shem, grafov ali slik, in sta bili nasploh zelo skopi z detajli.

16 komentarjev

Jst ::

Nice!


--

Ena zgodbica:

Navada je železna srajca, pravijo. In ko sem se jaz pogovarjal z starejšim človekom, serviserjem, sem ga povprašal, koliko SSD pogonov je vgradil in kaj si misli o tej "novi" tehnologiji.

Odgovor: Nič. Nekaj v smislu zaradi tega, ker jih proizjavajo "neznana" podjetja in če se tega ne lotijo WD, Seagate,... potem veš, da to ni zanesljivo.

Hehe. No sedaj bodo tudi takšni starčki lahko brez slabe vesti uporabljali SSD pogone "pravih" firm.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

zee ::

Heh. A Intel ni prava firma? :))

LOL@starejši človek, serviser

Me pa dejansko čudi, da se veliki proizvajalci trdih diskov (WD, Seagate, Hitachi) še niso bolj vrgli v proizvodnjo SSD pogonov.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Key Quest ::

Sicer so SSDji res fajn, samo se vedno so predragi. Kupil ga bom ko se bo dalo dobit 500GB za manj kot 100 evrov!

sv-pt ::

Key Quest je izjavil:

Sicer so SSDji res fajn, samo se vedno so predragi. Kupil ga bom ko se bo dalo dobit 500GB za manj kot 100 evrov!

ti se boš pa še pošteno načakal...
hitrost prenosov ti ni pa nič pomembna? za to tvojo zahtevo boš kaj kmalu lahko dobil kakšn kitajski ponaredek z zapisovanjem slabšim od usb2 :P kej bolj kvalitetnega boš pa še par let čakal

Jst ::

zee: Intel ne proizvaja trdih diskov, hdd. Saj sem mu omenil Intel, pa mi je točno to ven vrgel. Res, LOL.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Orbit89 ::

Kaj sem jaz edini, ki ga zanimajo SSDsi predvsem zaradi tišine?

hojnikb ::

Orbit89 je izjavil:

Kaj sem jaz edini, ki ga zanimajo SSDsi predvsem zaradi tišine?

Ne, nisi edini ;)
#brezpodpisa

zee ::

Edini gotovo ne. Tišina & brzina. Sploh ko se navadiš na to, uvidiš, da ne moreš iti več nazaj na trde diske s ploščami. 8-)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

opeter ::

Mene zanima tišina, brzina in seveda cena. Se vidimo čez dve leti. 1 TB za 80 evrov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Xserces ::

opeter je izjavil:

Mene zanima tišina, brzina in seveda cena. Se vidimo čez dve leti. 1 TB za 80 evrov.


ja to pa nevem ce bomo vidl u 1 letu
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

kuglvinkl ::

Prav smešni ste s temi 80 evrov za 1TB.

Jest bi tut najhitrejši primerek procesorja za 80 evrov...
Your focus determines your reallity

Steinkauz ::

Eni majo res mal lol pričakovanja.
V roku 2eh let lah prčakujemo kake 128gb za 120eur.
To bi blo že super in kupim

Jst ::

Saj tudi VelociRaptor, ki je, relativno gledano, najhitrejši disk, drži svojo ceno in trenutno ni na obzorju kakšnih sprememb*.

*Če se motim, in je načrtovan naslednik, mi prosim povejte.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kuglvinkl ::

Glede naslednika ne vem, se zdi pa smiselno, da mu uturijo malo SSD cachea, da bo postal hibriden.

Pa še neki, če bi Apple delal Velociraptorja, bi obdržal brand, mu v ime dodal kakešn nano or smth, pod pokrovom bi bil pa SSD ;)
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Bananovec ::

Če bi kdaj v prihodnosti dobili kak 320GB SSD za 150-200EUR, bi bil zelo srečen. Seveda pa se bom še načakal kako par mesecev ali pa kako leto.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Jst ::

Tale hibridni disk, Seagate Momentus XT Hybrid,(če se ne motim,) tudi mene zelo matra. Škoda, da ni v 1TB različici.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dragi SSD-ji iz Hitachija in OCZ-ja

Oddelek: Novice / Diski
359895 (7158) Bor H
»

Znane podrobnosti o tretji generaciji Intelovih SSD-jev

Oddelek: Novice / Diski
238664 (7730) Icematxyz
»

Znan Intelov delovni načrt za SSD-je

Oddelek: Novice / Pomnilnik
327420 (6051) Spock83
»

Izraelsko podjetje bojda povečalo zanesljivost SSD

Oddelek: Novice / Diski
154860 (3804) BaToCarx
»

Novi polprevodniški pogoni iz OCZ-ja

Oddelek: Novice / Procesorji
265450 (4249) Jst

Več podobnih tem