» »

Gateway NUJEN problem...

Gateway NUJEN problem...

matic ::

Zadeva mi ne dela, situacija pa je sledeca:
Star server z win2kAdvacedServer je imel povezavo ADSL in nastavljen ICS tako da so lahko vsi v mrezi uporabljal.. njegov ip je bil 192.168.0.1, sedaj sem ga spremnil na 7-ko, novi server z winXPpro pa postavil na 1-ko.
Tega sem ze prej doma nastimal (mreza 2 racunalnikov) da dela super.. sedaj ko sem ga pa priklopil v sluzbi pa ga ostale masine sploh ne j**** 5%!
Na lokalnih masinah so win98 in v winipcfg ponekod pise da je default gateway 192.168.0.7 - to je tastari server ceprav em tam zbrisal ICS in povezavo sploh! Ponekod pise pa da je default gateway 192.168.0.1 ampak internet pa vseeno ne dela.. na enem racunalo (od 10ih) pa celo dela - ceprav ima default gateway napisan 192.168.0.7 v winipcfg!
Povsod sem probal vpisati tudi gateway (prehod) v nastavitvah od tcp/ip protokola od mrezne kartice..

Ce ima kdorkoli kakrsenkoli nasvet! NAJ SPROCI!!!

matic ::

Neki sem zgruntal.. ce DNS sam vpisem v nastavitvah v win98 potem nekaj celo dela.. ampak se vedno pa pise za privzeti prehod: 192.168.0.7! !?!
Samo ni mi jasno zakaj kar na1x potrebujejo win98 DNS vpisane, ce pa so prej delali vedno b.p. prav tako win2k pro ki so na enem racunalniku!!??

ToniT ::

Najprej izklopi DHCP server na Win2k AS. Potem pa poskusi nastaviti ICS na Win XP.

matic ::

O win2kAS jaz nimam kaj dosti pojma.. in sedaj ze nekaj casa brskam za DHCPjem.. pa nic ne najdem.. :\
Mi lahko das kak nasvet.. ta server z win2kAS se bo itaq skenslal, ker winXP zadovoljujejo vse potrebe

ToniT ::

Poglej pod Services.

matic ::

Tam sem z iskal, pa sem sedaj se 1x prebrskal in najdem samo
DHCP client :\ - to pa ni to!?

ToniT ::

Ne. To ni to.

Kaj pa se zgodi, če izklopiš računalnik za Win2k?

matic ::

Sem ze poskusil in je bilo vecinoma enako!!!! Nic jasno.. :\ Samo to sem probal precej na hitro.. tako da bom to probal se enkrat... ker sploh nevem katere masine sem potem se resetiral in katere ne. Skratka nisem do dobra sprobal..

Samo zato moram pa it tja dejansko na lokacijo in delat tam.. ker vecinoma delam kar doma preko Terminal serverja oz. Remote Desktopa.

ToniT ::

Poskusi še na ostalih mašinah zagnati winipcfg in stisni gumb renew (obnovi) - na XP oz win2000 je ukaz ipconfig renew.

matic ::

hmmm neki cudnega/zanimivga:
Ime serverja je "Streznik" in ip je 192.168.0.1 in ce pingam iz neke lokalne masine "ping streznik" mi izpise:

Pinging streznik.medicotehna.si [209.197.240.14] with 32 bytes of data:

Reply from 209.197.240.14: bytes=32 time=220ms TTL=237
Reply from 209.197.240.14: bytes=32 time=220ms TTL=237
...

Moral pa bi izpisat IP 192.168.0.1!? Ime streznik.medicotehna.si je nekako pravo, ker je na serverju(z win2000AS) domain server in domena je medicotehna.si,
ampak kar je najbolj cudno je IP 209.197.240.14, ki pelje na www.mojstreznik.com!!!

Od kje mu to!?!?!?! 8-O

matic ::

Se nekaj sem probal in..
Celo mrezo sem ugasnil, prizgal samo novi server (winXP) in eno lokalno masino.. Gateway v winipcfg je bil pravi (192.168.0.1) samo ko sem pingal svoj internni server -"streznik" (v intranetu) sem dobil zopet rezlutat pinganja zgoraj!!! In cim odprem neko npr. www.krnekierdsf.com se mi odpre www.mojstreznik.com!! Od kje dobi on to!? V TCP/IP nastavitvah imam pod DNS vpisane Siolove IPje!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gajba piva za rešitev mrežneag problema Vista-W2K

Oddelek: Omrežja in internet
303115 (2239) just_a_cook
»

Kako rešit WiFi - lan problem

Oddelek: Omrežja in internet
72274 (2042) ferdo
»

IPji in maske na routerju in ostalih računalnikih - prosim pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
101844 (1747) mitjaj
»

Mreža, master browser in problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
161595 (1431) lojze_car
»

dns-ji - nic vec janso!

Oddelek: Programska oprema
8912 (722) matic

Več podobnih tem