» »

dns-ji - nic vec janso!

dns-ji - nic vec janso!

matic ::

Sledeci problem:
Na serverju in po mrezi ko vpisem npr. url "www.jasdhfjdsah.com" mi vedno odpre www.mojstreznik.com namesto da "strani ne more najti"!

Kje in kdo mi sproti da se mi to preusmeri na www.mojstreznik.com!?
Na Serverju ki deli adsl povezavo imam v lastnostih od mrezne kartice po tcp/ip vpisan ip 192.168.0.1 in dns streznike od Siola. Na vse ostalih racunalnikih nimam vpisano nicesar..
Meni ni nic vec jasno!? Od kje pride on do www.mojstreznik..com!? Je kako orodje s cimer lahko to raziscem!? Kakrsenkoli nasvet pomoc... kaj naj se gledam, kaj naj se preverim... kdo naj bi splo skrbel zato!? Oz. kdo naj bi povzrocal to p****??

Cist sem obupan.. ker povrh mi se pol strani ne najde na internetu..

CaqKa ::

mogoče 404 error preveže na tisto stran.. nevem

matic ::

ampak ker error 404 bi pa to mogu bit!? Potem bi mogla imet vsaka masina na mrezi to tako nastimano..
Sej na serverju se da to nastimat samo za lastne strani - ki jih n gosti!?

Drugace pa mi to povzroca.. sem probal danes, ko so vsi zapustii delovna mesta in pogasnili racunalnik odpre www.dfsafds.com v ie na serverju.. in mi je prav tako odprl www.mojstreznik.com!
V DNS pa se se 1x vpisal siolove ipje! V tcp/ip nastavitve od mrezne kartice in od tiste "mreze" ki si jo adsl povezava naredi!

ZIVCE bom zgubu! Sam ko bi vsaj vedu zarad cesa.. zaradi mojega neznanja ali bedastega M$!?
Saj bi sistem formatiral pa ovo na novo.. sam ne gre tko na easy! ;(

Brane2 ::

Kaj pa, če mostrežnik plačuje Siolu za to, da njegovi COM dns serverji preusmerije vse zahteve, na katere ne dobijo odgovora v COM domeni na mojstreznik.com ?

Na Linuxu dobiš ob DNS serverju še par orodij za igranje s tem. Ne spomnim se zdaj imen programov (mislim, da je eden htdig), prebrskaj help fajle...

PaJo ::

Hm, samo nekaj mi povej, kaj to ti pocne na samo eni masini ali na vseh masiniah, ki so v mrezi? Pa kako povezavo mas naprej, preko ADSL-ja?
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

matic ::

Na vseh masinah to dela!!
Tudi ce vse masine ugasnem pa probam na serverju se lih tko to zgodi na serverju... tko da ocitno je moj server kriv ki pa laufa na win2000! Ja za povezavo pa uporabjam ADSL-SiOL. Pa se je ze prej zacel pojavljat ko smo se uporabljal ISDN-Volja.

Brane: LOL! :D Potem bi se zatako reklamo ze zdavnja stepli in bi bila to skoraj sigurno reklama za telekom! Ali pa sam Siol! Pa tudi kje drugje bi se to dagajalo.. saj vem da nisi to mislil resno..

Aja pa se to.. ce na lokalni masini napisem intranet naslov: http://imeserverja/ se mi prav tako odpre www.mojstreznik.com ce pa vpisem ip http://192.168.0.1 pa se odpre stran od serverja! Ce komu ta podatek kaj pmaga..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic ()

CaqKa ::

ja očitno je da ti dns nekaj jebe... če drugače ne pol naredi tak da narediš proxy.. samo ziher se da porihtat to vse.. nekaj si zmrdo pri dnsju...
v eno od teh mašin daj dns od recimo arnesa 193.2.1.66 pa poročaj pol..

MUC ::

To maš napisan v registru v serverju pol ... prever register za mojstrzenik.com in zbriš vse pojavitve.

matic ::

v registru ni nobenega sledu u stringu "mojstreznik" ;(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hosting pri MOJSTREZNIK.com

Oddelek: Izdelava spletišč
5790 (697) rene
»

Gateway NUJEN problem...

Oddelek: Programska oprema
101028 (819) matic
»

NUJNO! Kako naj ugotovim kater IP sproza povezavo na inet

Oddelek: Programska oprema
121107 (905) ToniT
»

Web Hosting v slo

Oddelek: Omrežja in internet
81090 (868) R0K
»

www gostiteljstvo (na veliko)

Oddelek: Omrežja in internet
212130 (1821) Ales

Več podobnih tem