» »

Kako rešit WiFi - lan problem

Kako rešit WiFi - lan problem

ferdo ::

Težava je sledeča:
imam 2 acess pointa oba D-Link ter laptop z integriranim INTELpro WiFi abg

No, LAN mi deluje povsem normalno že od samega začetka, težave imam pa z WiFi. Problem je softwerski in ne hardwerski.
-Iskanje mrežij preko Windows oken ni možna, ker mi javi nek wireless zero configuration....
-Iskanje omrežij preko INTELpro SET Wireless programa je možna in se tudi povežem na acesspoint "conected"
-Iskanje omrežij preko ConfigFree orodja od TOSHIBA proizvajalca laptopa je možna in se tudi povežem na acesspoint "conected"

Ko mi je WiFi deloval sem imel v WiFiproperties oknu dodaten drsnik "wireless" sedaj, ko mi ne deluje ga ni, kako to?, to me že skos muči, neki se z windowsi tepe..... v tem drsniku določim, da window samodejno upravlja z WiFi povezavo... neki u tem smislu...

Sedaj na omenjena dva načina se konektam na acess point, in to je vse, naprej do ruterja oz. v mrežo me ne spusti, pingam gateway ni nič - javi hardware error..., mi je pa tudi to čudno, ko je internet deloval preko WiFi tudi nisem mogel pingat gateway niti ostalih v mreži... čudno vse skupaj in več ne vem kaj nardit...

PS: je možno tukaj kakšno sliko prilepit ??? včasih sem to preko računa na volji naredil, sedaj tega nimam in imam problem:)
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.
  • spremenil: ferdo ()

ferdo ::

po dolgem boju z laptopom sem prišel preko WiFija tle neki napisat...

Vso nesnago programske opreme sem dol vrgu, in sem se lahko povezal na acesspoint, vendar še vedno je nekaj čudno in ne vem kaj!?.
testiram iz laptopa preko Wifi ip:192.168.0.3
v Command Prompt vtipkam ping 192.168.0.1 ip gatewaya in mi izpiše - hardware error, za vse 4 poslane paketke.
v Command Prompt vtipkam ping 192.168.0.7 ip PCja in mi izpiše - hardware error, za vse 4 poslane paketke.

testiranje iz PCja preko LAN ip:192.168.0.7
v Command Prompt vtipkam ping 192.168.0.1 ip gatewaya in mi vse 4 poslane paketke dobi vrnjene - lokalna mreža deluje
v Command Prompt vtipkam ping 192.168.0.3 ip WiFi laptopa in mi izpiše - request time out, za vse 4 poslane paketke.

Trenutno mi internet preko WiFija dela, vendar nikakor nemorem preko Wifija v ruter, acesspointe kaj šele druge PCje v lokalni mreži, kaj bi blo lahko narobe?
Imam bitdefender, ki nima naloženega ožarnega zidu, v windowsihXP home varjanta pa imam firewall, vendar to mi nič ne dela težav pri ožicenem lanu v laptopu mislim da tudi za Wifi ne...

kakšne informacije so lahko dobrodošle.. - HVALA
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

ferdo ::

Zdej se mi je pa zgodilo da se je mreža na PCju ip:192.168.0.7 sesula..

V device managerju mi javi pod network adapters dva klicaja:
-Realtek RTL8139/810X Family Fast Ethernet NIC - Packet sheduler miniport
-WAN Miniport (IP) - Packet sheduler miniport

Hotu sem popravit povezavo in mi javi sledeče:

Windows could not finish repairing the problem because the following action cannot be completed:
Failed to query TCP/IP settings of the connection. cannot proceed.
For assistance, contact the peron who manage your network. - to sm pa jzt...

in v tem oknu je gumb CANCEL in če ga kliknem ni nobenega haska, to okno je še vedo on the screen. WTF!?...

WiFi mi spet ne funkcionira....preko ožičenega LANa na laptopu zdej to pišem in mi za 1x še deluje....
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

ferdo ::

PC ip:192.168.0.7 še nisem uredil..

na laptopu pa je nek napredek sam čist mejhen...

Na acesspointu sem dal DHCP enabled.
Wifi TCP/IP propeties sem nastavu automastko dodeljevanje IP in DNS serverjev...

Problem je pa sledeč:)...

ožičen LAN deluje - to je čist druga pesem..., DHCP na ruterju disabled

Sedaj to pišem preko WiFija....

Kako mi je to uspelo?:
konektu sem se na acesspoint, nato preverim, če pingam IPje po mreži in tema - "hardware error"...
Preverim, če dela intrnet - in ne dela....
Nato grem v WiFi properties, gor so drsniki GENERAL, WIRELESS NETWORKS in ADVANCED, ter grem na advanced in grem na firewall settings in sem dal FIREWALL na ON. čez sekundo dve me je spustilo na internet.

in po parih minutah ponovil vajo s tem, da je bil Windows firewall ON in zadeva je spet dolpala...

v čem je fora?
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

roli ::

Torej sedaj uporabljaš zero config za povezavo na acces point?
Sicer nimam pojma kaj je tvoj problem samo poizkusi:
- Začasno onemgoči vse zaščite za Wi-fi (sem iml tak problem nekoč, da ni delalo zaradi tega)
- Mrežno nastavi na DHCP in v routerju/acces pointu nastavi naj vsakemu računalniku dodeli svoj IP - zakleni IP na MAC naslov.


Z Wi-fijem so vedno problemi.Ko enkrat dela pa je seveda super.Drugače pa ti sploh lahko povežeš se na acces point/router? Ker, če se lahko pa potem samo ne deluje stvar je problem malo manjši.
http://www.r00li.com

ferdo ::

Tako, sedaj uporabljam zgolj samo Windows zero conf. za povezovanje na acesspoint... in se mi uspešno poveže!
Nato nastane problem ko hočem pingat IPje v lokalni mreži iz laptopa k je povezan na acesspointu in mi javi hardware error za vsak poslani paketek..
drugi PCji v mreži ne morejo pingat IP od WiFi-ja na laptopu, mi javi "request time out" za vsak poslani paketek na IP od Wifija.... - torej laptopa preko WiFi-a nemore nihče zaznat v lokalni mreži.... krneki, če je konektan na acesspoit???!!!""##$$%%

Se mi pa dogaja, da me včasih spusti v internet preko Wifija, vendar druge naprave to sploh ne zaznajo, razen acesspointa ki zazna MAC od wiFija da je konektan... Lokalna mreža ne zazna WiFija... Ruter nisem nikoli spreminju v nastavitvah..

Sedaj mi acesspoint dodeljuje IP WiFiju DHCP enable in je vse isto, da bi pa ruter dodeljeval IP pa nečem, hočem met za vsak PC fiksen IP, ta kompromis sem naredu, da bodo acesspointi dodeljevali IPje .. več pa ne.

Meni ožičena mreža dela tako kot treba tale WiFi je pa krneki... laptop je nou 3leta u garanciji, na servisu pravijo da bi rabli 3dni da testirajo.. meni je pa to smotano in bom sistem nanovo postavu mam recovery CD in to lepo urihta....sm bedno mi je k bo treba določene programe nanovo gor dajat.. eh..
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

roli ::

Jaz govorim o fiksnih IPjih preko DHCPja.Torej, da dodeli vedno istemu računalniku enak IP.Ker, če jaz v nastavitvah mrežne dam nek IP mi tudi ne dela. Tako, da imam sedaj IP zaklenjen na MAC naslov.Torej vedno dobi računalnik enak IP samo on ga še vedno dobi preko DHCP. Ker pri meni drugače sploh ne deluje.
http://www.r00li.com

ferdo ::

Evo, tole pišem preko WiFi in pingam VSE kar je možno v mreži, seveda sem dal nanovo sistem na laptop...recoveryCD toshiba zakon, prej se je pa neki z gonilniki zjebalo sm siguren..., ker meni je WiFi delal, pol pa zaradi nepoznavanja situacije, ker sm mel preveč programske opreme za WiFi sm neki zbrku, ko sem naložu gonilnike od IntelPRO Wireles in je Windowse totalno zjebalo...zdaj deluje. Upam da bo tako tudi ostalo:D

Za tist PC ip:192.168.0.7 sem tudi zrihtu mrežno, nanovo windowse XP naložu, pustil MSgonilnike za mrežo na miru in to je to...
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deljenje internetne povezave med netbookom in namiznikom

Oddelek: Omrežja in internet
14831 (633) Piqui
»

IZZIV za vse ki se spoznate na WIFI

Oddelek: Pomoč in nasveti
232901 (2286) NeMeTko
»

Gajba piva za rešitev mrežneag problema Vista-W2K

Oddelek: Omrežja in internet
303124 (2248) just_a_cook
»

Nekaj teorije o IP naslovu in Subnet Mask

Oddelek: Operacijski sistemi
215833 (5239) jype
»

Gateway NUJEN problem...

Oddelek: Programska oprema
101021 (812) matic

Več podobnih tem