» »

kartice

kartice

biokill ::

Torej star sem 18 let, imam odprt račun na koperški banki, tako da imam sedaj njihovo kartico, za dvig iz bankomata in plačilo v lo-trgovinah......

Mati je dobila možnost zastonj kartice pri american express in mi jo je naročila....Kako ta american deluje?
Kolikor mi je mati nekaj na hitro povedala, ni povezana z računom na banki, pač pa dobiš na koncu meseca položnico na dom, ki jo moraš poravnati...(omejitev pa je mislim da je 600Eur na mesec)....... ali prav mislim?

Zdaj pa bi potreboval še eno kartico za nakup v tujini in pa za nakupe prek interneta......kolebam med viso, viso electron in pa mastercardom......kaj bi priporočali....pa še to me zanima, ali sote kartice kreditn ali samo za dvig..

L.P.

bluefish ::

Visa Electron je debetna in se račun bremeni sproti. Prav tako lahko porabiš le toliko, kot je na računu. Mastercard in Visa pa sta kreditni.
Skratka, priporočam Viso Electron

Furbo ::

Visa electron je pri banki koper še povsem brezplačna.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

biokill ::

Ja, sem gledal...Se bom verjetno kar za tole odločil. Hvala obema, L.P.

fosil ::

Sej z AE lahko tudi plačuješ na netu in v tujini.
Edino malo bodi pozoren na to brezplačnost, pri kreditnih karticah (kamor spada tudi AE) namreč plačuješ letno članarino tako da tudi če so ti jo dali zastonj, to še ne pomeni da bo večno zastonj.
Tako je!

KoMar- ::

Amex je enako primerna kartica za internetne nakupe kot Visa ali MasterCard.

St235 ::

Sam v trgovini z Amex bolj teško plačaš. Drugač pa če imaš american exspress ne rabiš še ene kartice jemat. Načeloma kreditne delujejo tako, da z njimi plačuješ do nekega limita potem ti pa enkrat na mesec to zaračunajo.

biokill ::

Vem, da je potem članarina za AE 10E letno, nekaj takega...Pri American express mi gre samo to naživce, ker ti na ne trgajo iz računa na konc mesca, oz. ni vezana na račun, ampak dobiš položnico domov....

Zanima me še, če lahko z Viso electron plačuješ tudi v trgovinah (fizičnih in spletnih) kjer imajo znak samo VISA...Ker visa electron zlo redko vidim, da bi imeli kje.

L.P.

Furbo ::

Na spletu sem jaz v 90% lahko plačal z Electron čeprav je pisalo samo Visa.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330113265 (32115) Vetrpiha
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333108839 (35886) PINki
»

Visa Electron za mladoletne?

Oddelek: Loža
297429 (6930) Adrijan0
»

Kreditna kartica - kje, kaj in koliko stane? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8717953 (14438) Picero
»

Mnenje o kreditnih karticah!

Oddelek: Loža
385495 (3929) flipflop

Več podobnih tem