» »

S popravki bogat torek

S popravki bogat torek

bit-tech.net - Čeprav so veliko ranljivost v vseh še vedno podprtih sistemih Windows pri Microsoftu zakrpali že prejšnji teden, le tega danes ne bo pogrešati. Microsoft namreč običajno popravke izda na drugi torek v mesecu, ki je prav danes, a bo skrbnike sistemov in ostale uporabnike danes razveselil podatek, da je popravljenih kar 34 napak v operacijskih sistemih Windows in zanj namenjenih izdelkih. Popravkov bo sicer le 14, a jih je kar 8 izmed njih kritičnih. Ponoven zagon sistema bo, jasno, nujen.


Poleg podprtih operacijskih sistemov, Windows 7, Vista, XP SP3 na namizju ter vseh strežniških različic, bodo popravke dobili še pisarniški paket Office, spletni brskalnik Internet Explorer in Microsoftov konkurent Adobovemu Flashu, Silverlight. Nekaj več o popravkih si lahko preberete tudi v Microsoftovi najavi popravkov na TechNet.

Ogrejte Windows Update!

46 komentarjev

lunamit ::

Ponoven zagon sistema bo, jasno, nujen.

A ne bi moralo biti tukaj nekaj v ležeči pisavi ali pa kar cel stavek?
There are 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.

morbo ::

Mhm, le kdaj pa ni potreben reboot pri winsih :)

Key Quest ::

Naceloma ko je ugasnjen.

RejZoR ::

Who cares, reboot je v manj kot minuti in preostalih 7 dni do naslednjega updejta lahko laufa 24 ur na dan. Boo hoo, zdej pa vsi v jok pa na drevo če morte restartat jao. In dostkrat mi ni bilo treba restartat sistema po updejtu. Vglavnem ja, dostkrat pa tud ni bilo treba.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

filip007 ::

Moram jaz tud, ko laufam XP na Vbox pod Ubuntu :))

Pa še to, kje sploh so, "što se čeka"
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

Volk| ::

RejZoR je izjavil:

Who cares, reboot je v manj kot minuti in preostalih 7 dni do naslednjega updejta lahko laufa 24 ur na dan. Boo hoo, zdej pa vsi v jok pa na drevo če morte restartat jao. In dostkrat mi ni bilo treba restartat sistema po updejtu. Vglavnem ja, dostkrat pa tud ni bilo treba.


Če imaš kak strežnik, katerega ne moreš kar tako restartat ni ravno "who cares". Je lahko velik problem.
Zato pa veliki sistemi na laufajo na winsih :)
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

cewapcic ::

ravno danes sem po 3 tednih neuporabljanja ubuntuja updateal in sem mogel restartati...

nekikr ::

Potem je to najslabši sistem. Ker zahteva reboot. Vsaj tako nas učijo...

frudi ::

RejZoR je izjavil:

Who cares, reboot je v manj kot minuti in preostalih 7 dni do naslednjega updejta lahko laufa 24 ur na dan. Boo hoo, zdej pa vsi v jok pa na drevo če morte restartat jao. In dostkrat mi ni bilo treba restartat sistema po updejtu. Vglavnem ja, dostkrat pa tud ni bilo treba.

I care, ker pač ne maram izgubiti trenutnega stanja sistema (odprta okna in programi). Ko se človek enkrat navadi uporabljati sleep/hibernate, postane vsak reset odveč.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Wox ::

Glede na to, da za odpravo večine problemov povprečni uporabnik Slo-Techa izvede format in reinstall, je tale reboot prdec v morje.
Commodore 64

BoLhCa ::

frudi je izjavil:


I care, ker pač ne maram izgubiti trenutnega stanja sistema (odprta okna in programi). Ko se človek enkrat navadi uporabljati sleep/hibernate, postane vsak reset odveč.


HAHAHAHAHA !! Dej ne serji s takimi no. Pol se pa v vsaki drugi temi kregate pa kolk vam zagon windowsou traja. Kaj pol rabiš hiter zagon.
Res je problem 5min da restarta in odpreš prejšnje stanje. Jao bože~

frudi ::

A boš dal kak link, kje sem se kregal glede časa zagona Windows?
Jaz se vsekakor nikjer ne bi hvalil s časom zagona, ker je pri moji količini inštaliranega programja vse prej, kot hiter. Tudi zaradi tega mi brezvezno resetiranje gre toliko bolj na živce...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Urajmal ::

Kaj pa je slabega z rebootom? :) Verjetno vsakmu vrže tud kdaj štrom ;)

techfreak :) ::

BoLhCa je izjavil:

HAHAHAHAHA !! Dej ne serji s takimi no. Pol se pa v vsaki drugi temi kregate pa kolk vam zagon windowsou traja. Kaj pol rabiš hiter zagon.
Res je problem 5min da restarta in odpreš prejšnje stanje. Jao bože~

Je problem, saj je potrebno odpreti vse programe ter vse dokumente v njih.

PrimozR ::

Kot že omenjeno, po vsja polovici updejtov Ubuntuja sem moral rebootati. Updejta se pa Ubuntu skorajda dnevno. Pa sem mislil da sem uporabljal Linux, ki ga ni treba nikoli rebootati...

Lawler ::

Kar se mene tiče me reboot ne moti :)

denial ::

Od kdaj pa se na "critical mission" sisteme na vrat na nos nalaga popravke? Security policy anyone? Marikateri izmed teh popravkov bo podpiral hotpatching. OK, vsi najbrž ne, zato se v primeru restart is not an option naredi ocena tveganja na podlagi katere se izbere najprimernejšo rešitev. Sicer pa, če je varnost kritičnih sistemov odvisna izključno od varnostnih popravkov s strani Microsofta potem je to FAIL.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

BoLhCa ::

techfreak :) je izjavil:

Je problem, saj je potrebno odpreti vse programe ter vse dokumente v njih.


Ker imaš in uporabljaš 24/7 vsaj 40 dokumentov v vsaj treh različnih programih ane ? Resno... ne nabijejte, kak zločin je restart. Bi razumel, če bi mel 300MHz računalnik in bi odpiranje 3-4 programov trajal 40min, ter še dodatnih 2h za 10 dokumentov v njih. Sedaj pa ko je laufanje nično, je pa to zgolj natolčevanje in umetno delanje revčka iz sebe, ker morš ponovno kliknit na ikono.

matjazek ::

Eni pač imajo računalnik še za kaj drugega, kot za formatiranje in za igranje igric ter surfanje po internetu, ki ga pač plača mamica...taki nikoli ne bodo razumeli, da neplanirano restartanje pač ni nekaj, kar si želiš.
Js imam update narejene ročno in problem rešen!
Za domovino, z biciklom navhrib!

nekikr ::

Kje je torej problem?

Tarzan ::

PrimozR je izjavil:

Kot že omenjeno, po vsja polovici updejtov Ubuntuja sem moral rebootati. Updejta se pa Ubuntu skorajda dnevno. Pa sem mislil da sem uporabljal Linux, ki ga ni treba nikoli rebootati...


Ubuntu? Mogoče enkrat na 14 dni je potreben reboot, drugače pa ne. So imeli en čas nazaj precej popravkov v kernelu, kar pomeni, precej popravkov, ki zahtevajo reboot, ampak vseeno, ni jih toliko, da bi lahko glede tega konkuriral Windows OS. ;)

st0jko ::

O fak.. Folk pa res iz vsake stvari zna naredit problem. Saj ti ni treba restartat tisti moment ko se updejt naloži.. Jao jao...
keks?

filip007 ::

Ja no odvisno, zdaj utrujajo s okvričkom v treju da lahko preložiš reset, mislim da so Norton AV kopirali, kar je sploh smešno.
Ubuntu samo lepo pobarva znak za ugašanje, kar je kot Benz S500.

Še vedno jih ni...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

AntiFriz ::

Ob kaksna brezvezja se zatika folk.. Da pa kdo pomislu na to, da se zivljenski stroski vecajo iz mesca v mesec, place pa so pa vedno pod evropskim nivojem pa nobenga ne zanima. Ocitno mate vsi polne riti vsega oz zivite pri teh "mamicah", ki se tu pogosto omenjajo...

K da bi restartu edini racunalnik, k poganja celotno jedrsko elektrarno.

noraguta ::

je bilo kar luštno gledat kolk relay strežnikov so pozaprli na hitr.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

PrimozR ::

AntiFriz je izjavil:

Ob kaksna brezvezja se zatika folk.. Da pa kdo pomislu na to, da se zivljenski stroski vecajo iz mesca v mesec, place pa so pa vedno pod evropskim nivojem pa nobenga ne zanima. Ocitno mate vsi polne riti vsega oz zivite pri teh "mamicah", ki se tu pogosto omenjajo...

K da bi restartu edini racunalnik, k poganja celotno jedrsko elektrarno.

:facepalm:

A je treba čist povsod vlečt evropske plače? Pejte živet v Evropo če je tukaj tak problem...

kuglvinkl ::

U glavnem. Držte se teme. Reboot je samo eno od sporočil iz novice.

Kristus...
Your focus determines your reallity

BoLhCa ::

@matjazek Seveda, zdaj se je oglasil um stoletja. Če se mi zdi iz restartanja PC-ja delat slona neumno, mi mamica plačuje internet ? Bravo, verjetno zahteva visok nivo inteligence, da prideš do takega mišljenja oz. ugotovitve.

No in povej mi kaj je to tvoje "še za kaj drugega", ker glede nato da uporabljam več PC-jev za službo, kjer laufajo baze in dvodnevni uvozi .xml-jev, na vseh je tudi preko mreže dosegljiv "main" program za trženje, ter da na dan pošljem cirka 50 mailov (resnih in ne neke net štose), ter da je gori več delujočih programov za konektanje iz drugih lokacij, ter editor slik in html kode, pa mi ni nikakršn problem resetirat, grem vmes pač na cigaret in ko pridem nazaj je vse kot sem zapustil, kaj zaboga ti delaš "še za kaj drugega", kar ti seveda ne plača mamica ? Knock yourself out - da te vidmo.

noraguta ::

denial je izjavil:

Od kdaj pa se na "critical mission" sisteme na vrat na nos nalaga popravke? Security policy anyone? Marikateri izmed teh popravkov bo podpiral hotpatching. OK, vsi najbrž ne, zato se v primeru restart is not an option naredi ocena tveganja na podlagi katere se izbere najprimernejšo rešitev. Sicer pa, če je varnost kritičnih sistemov odvisna izključno od varnostnih popravkov s strani Microsofta potem je to FAIL.

ja je fail , dokler ni ustreznih zadost pocen rešitav je ša še vedno sprejemliv fail. priznam , da sem na nekatrih kiljentih imel nekaj dela z lnk-jem. ampak kolkr se spomnim prvič v karijeri, pa še na koncu je šlo bolj za preverjanje. razen na eni zanemarjani mašini , kjer sem opustil dobre prakse.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Looooooka ::

Oh kok je cool ko se velemojstri zbudijo in pametujejo za kaksne stvari je reboot nepotreben.
Najboljs da ma vsaka zadeva v winsih lepo svoje staticno skompajlane knjiznice pa naj bo OS na 4 dvdjih...zato, da enim ne bo treba vec deliti s svetom svojega velecenjenega mnenja o tem kje in kdaj je reboot potreben.
Hesus!
Sam manjka se kksna primerjava winsev s kksnim OS-jem,ki ma tocno 2 funkciji in zasede 200kb.Pol bo tema dosegla svoj vrhunec.

st0jko ::

Sprijazni se. Na sloteku nobena šansa za pljuvat po winsih ne gre v nič. Pravtako apple. Ali pa nvidia.

:D
keks?

techfreak :) ::

st0jko je izjavil:

Sprijazni se. Na sloteku nobena šansa za pljuvat po winsih ne gre v nič. Pravtako apple. Ali pa nvidia.

:D

Kje je pa zdaj Windows prišel? Saj Mac OS in tudi Linux potrebujeta reboote, torej nista nič boljša.

Zgodovina sprememb…

roli ::

Meni gre restartanje tudi na živce. Ponavadi resetiram, ko dobi sistem kake čudne muhe oziroma dela stvari, ki jih nebi smel več počet. Mimogrede pa še namestim popravke.Pač mam odprte programe pa firefox s par 100 zavihki in to traja nekaj časa, da se zažene. Saj ni problem čakat samo zakaj bi če ne rabim? Pač namestim popravke enkrat na mesec.
http://www.r00li.com

Wox ::

Pač mam odprte programe pa firefox s par 100 zavihki in to traja nekaj časa, da se zažene.

Da najdeš pravi zavihek traja verjetno dlje kot reboot. Eni ste pravi majstri, ni kaj.
Commodore 64

BoLhCa ::

To bi pa rad vidu, nujnost/efektivnost/uporabnost in predvsem hitrost tega browsanja :)

@Wox kinda true^^

bluefish ::

Eto, pa se je 13 popravkov oz. 37,9MB zvalilo na moj sistem.

filip007 ::

ob 20:00 šele so pa natančni...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

kurjač ::

win7/64
12 posodobitev - 46,2MB

GupeM ::

win7(32bit) + office 2007... 15 popravkov (43,1MB)

uros_m ::

Pa kdo vas sili nalagat popravke. Mejte na ročno pa lepo onanirajte naprej.

bluefish ::

Tablete si že vzel danes?

Nimam nič proti popravkom, vendar menda lahko napišem povzetek tega torka.

xyxyxyxy ::

Loooooooooooooool, novica o popravkih, pod njo pa kreganje o resetu. Noro. :))

lunamit ::

Heh, ste pa divji tle. Samo hudomušno sem špiknil avtorja za ležečo pisavo za reboot in se je vnel cel flamewar. Reboot je pač potreben, to ni nič takega. Doma me je računalnik zbudil ob 3h ker se je restartal, v službi mam pač nastavljeno da ročno štimam popravke, ker traja pol ure da se nardi publish projektov.

Drugače je pa to že skoraj mali service pack. Čeprav moram rečt da mam občutek da win7 dela slabše po update-ih. No pustmo nekaj dni.
There are 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.

dux ::

Če ma kdo težave s ponovnim zagonom na linuxu, si naj pogleda tole: http://www.ksplice.com
Upanje je v nasih odlocitvah

slitkx ::

Iz muhe sta naredili futalognkosaurus dukei.

MrStein ::

techfreak :) je izjavil:

BoLhCa je izjavil:


Res je problem 5min da restarta in odpreš prejšnje stanje. Jao bože~

Je problem, saj je potrebno odpreti vse programe ter vse dokumente v njih.

A ni v starih cajtih bil feature, da je OS sam znal nazaj pognat programe, ki si jih imel?

Tarzan je izjavil:


Ubuntu? Mogoče enkrat na 14 dni je potreben reboot, drugače pa ne. So imeli en čas nazaj precej popravkov v kernelu, kar pomeni, precej popravkov, ki zahtevajo reboot, ampak vseeno, ni jih toliko, da bi lahko glede tega konkuriral Windows OS. ;)

Kaj, a nima Ubuntu ksplice?

BoLhCa je izjavil:

To bi pa rad vidu, nujnost/efektivnost/uporabnost in predvsem hitrost tega browsanja :)

@Wox kinda true^^

Jaz imam na službenem PC tudi preko 50 tabov, pa se čist v redu dela.
Edino zagon Firefoxa traja dobro minuto. (zakaj to, če pa vse strani iz cache naloži, pa verjetno ne vedo niti pri Mozilli)


Če ste že Ubuntu omenili. Bug, da se help pojavi komaj po pol minute je znan že od 2007, zdaj pa so objavili, da ne bo popravljen pred aprilom 2011 (hmm, le zakaj asociacija na 1.april?)
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podpore za Windows 10 Mobile bo konec, Microsoft priporoča Android ali iOS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10319419 (13972) cekr
»

Microsoft v aprilu pripravlja nov rekordni popravni torek

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
369473 (7370) SLO_Matej
»

Izšel prvi servisni paket za Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7722783 (19036) jest10
»

messenger - hoče nadgradnjo - ne morem nadgradit - kaj naj storim?

Oddelek: Programska oprema
182062 (1636) cucolino
»

Windows XP Service Pack 2 Reloaded (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
717629 (7629) Vlady

Več podobnih tem