» »

Piratska amnestija za pet dolarjev

1 2
3
4

techfreak :) ::

Saj pravim, naj se podjetje odloči, če želi ponuditi študentske različice.

T-h-o-r ::

evo, za tako ceno ne bi nihče piratziral
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Okapi ::

S tem, ko so vsi mladostniki piratiziral nr. 1 program na trgu so naredil ogromno škode... konkurenci.
Zato tudi Microsoft in še kdo ne naredijo malo bolj konkretne zaščite.

O.

magecu ::

techfreak :) je izjavil:

Po pravici, ne vem katera je zadnja igra, ki sem jo obrnil ali preigral več kot prvih nekaj procentov.

Kdo je pa kriv za to? Ti ali proizvajalec? Imaš možnost demo iger poleg tega pa zelo veliko reviewev - pa jih preberi in se na podlagi opisa o igri odloči, če ti je všeč.

Za to da nisem preigral, je kriv avtor ker ponuja nizko-kakovosten proizvod.
Review-ji pa so itak bolj tako, vključno z Jokerjem. Ko sam sneti reče da je bil konec MGS2 kr neki, je katastrofalna situacija z njihovim intelektom jasna.
Ali recimo blesteči opisi za Dragon age, ki ima patetično zgodbo, nekonsistentne like, grafično podobo krepko pod nivojem zmožnosti engina in ne ravno zabavnim gameplayem. Pa kljub temu je dobival blesteče opise po internetu (Jokerja pa itak ne berem več).
In glede na to da preigram 2-5 procentov igre, a je res pomembno a to naredim v demotu (prirejen zato da bi ja kupil igro, tudi če je končnem produktu izkušnja drugačna) ali v pobrani igri, ki potem itak leti z diska?
Poleg tega je demotov vse manj.
Sej se občasno še vedno pojavijo igre, ki so kakovostne, in tiste tudi kupim.
Kaj ko je veliko, če sta na leto dve taki.

Kar se pa tiče machinariuma, ga nisem niti povohal.
Enostavno ni tip igre, ki bi mi bil všeč.
Stil risanja mi ne odgovarja, in ne da se mi ubadat z iskanjem obskurnih rešitev problemov(vsaj kolikor sem videl iz animacije in opisov).

Glede konzol pa se ne ubadam z njimi.
Če je igra, ki jo prav moram preigrat, si sposodim konzolo od prijatelja.

Po pravici jaz se ne sekiram zaradi piratstva. Če si lahko velika podjetja kot microsoft privoščijo uporabljat piratizirano opremo, kaj je narobe s tem da si to privošči uporabnik, ki niti nima resourcev za jo kupiti.

nekikr ::

Če nimaš sredstev za nakup, potem ne ukradeš. Saj ti ni življenjsko nujno. To, da imaš vsak teden novo igro (ali več) je čisto preseravanje in če si ne moreš privoščiti, potem se pojdi igrat na igrišče. Če nimaš za Photoshop, potem ga tudi ne rabiš. Bodo ostale cenejše rešitve čisto v redu. Isto velja za vse ostale programe. Če delaš spletne strani, potem ti ni problem dati 1000EUR za programsko opremo. Če jih pa delaš tako, malo za hobi, potem pa delaj na cenejših rešitvah, saj ti to ni kruh.

magecu ::

Jaz se tukaj umaknem iz pogovora.
Po pravici se mi zdi škoda, da sem se ploh zapletel v ta pogovor.
Vem, da nekateri imajo srečo, da uspejo živet v svetu, ki pretežno zgleda drugačen kot svet, v katerem živi večina ljudi.
Včasih me samo spodbode, ko pridem v stik s takimi osebami.

Če imajo ljudje možnost, da kupijo vse programe, ki jih rabijo in jih tudi kupijo, se mi zdi odlično.
Se mi pa po drugi strani zdi nepravično, da se od ljudi zahtevajo stvari katerih se velike/pomembne organizacije oziroma posamezniki ne držijo, če je to le mogoče.

Okapi ::

Če imajo ljudje možnost, da kupijo vse programe, ki jih rabijo in jih tudi kupijo, se mi zdi odlično.
A računalnik tudi ukradeš, če nimaš denarja, da bi si kupil takega, kot ga rabiš?

O.

PNG ::

Okapi ti si s svojimi puritanskimi enovrstičnicami ubil to temo. Sam seveda ne upaš dodati kaj si ti naredil za nepiratiziranje, najbrž so te puritanske enovrstičnice dejansko vse.

magecu ::

Okapi je izjavil:

Če imajo ljudje možnost, da kupijo vse programe, ki jih rabijo in jih tudi kupijo, se mi zdi odlično.
A računalnik tudi ukradeš, če nimaš denarja, da bi si kupil takega, kot ga rabiš?

O.

A velika podjetja pa kupijo vse patente in programe?
In v takem primeru čigava kraja naredi večjo škodo?
In v primeru ko najdejo podjetje pri taki kraji je to podjetje tudi oglobljeno za proporcionalno enako vrednost in spravljeno v enako eksistencialno krizo kot normalni uporabniki?

Okapi ::

Sam seveda ne upaš dodati kaj si ti naredil za nepiratiziranje,
In zakaj bi moral kaj narediti?

In v primeru ko najdejo podjetje pri taki kraji je to podjetje tudi oglobljeno za proporcionalno enako vrednost in spravljeno v enako eksistencialno krizo kot normalni uporabniki?
A ni? Če pri podjetju najdejo piratske Windowse, je kazen višja kot če jih najdejo pri tebi.

In kaj si pravzaprav s tem hotel povedati? Da lahko kradeš, ker kradejo tudi bogatejši od tebe?

O.

magecu ::

Okapi je izjavil:

In v primeru ko najdejo podjetje pri taki kraji je to podjetje tudi oglobljeno za proporcionalno enako vrednost in spravljeno v enako eksistencialno krizo kot normalni uporabniki?
A ni? Če pri podjetju najdejo piratske Windowse, je kazen višja kot če jih najdejo pri tebi.

Če je podjetje "majhno" da, če je pa veliko pa še nisem slišal za tak primer.

Okapi je izjavil:

In kaj si pravzaprav s tem hotel povedati? Da lahko kradeš, ker kradejo tudi bogatejši od tebe?

O.

Nič takega nisem reku samo vprašal sem tako kot ti.
Če pa ti meniš da je zato prav da se "krade" programe, je pa to tvoje mnenje.

Če pa hočeš zadnjo besedo, je tvoja.
Meni se ne da več teh igric.

KaRkY ::

@Okapi vem iz prve roke za primer ko so prišli iz MS-a in omenili da imajo 1300 računalnikov pri tem pa nekaj manj kot 1000 licenc pa je tisti ko se je pogovarjal z njim rekel samo kaj maš raje 1000 licenc ali nič pa so se tiho obrnili pa šli. Aja pa to se je zgodilo v eni od naših državnih ustanov.

Dejstvo je da se "krade" programe vsepovsod tudi največji fanatiki proti piraterizmo "kradejo", sedaj je samo odvisno kako bojo podjetja spremenila poslovne modele da bojo vseeno lahko zaslužila. Za programe je enostavno program daj zastonj prodajaj razne storitve. S tem se rešiš piraterizma.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

McMallar ::

Mah, pri MS je tako. Ce je podjetje "veliko" (recimo nekje vec kot 500 racunalnikov), MS-ju zadosca, da imas pokritih enih 75% licenc. Ce to imas, ne tezijo sploh ampak so se zadovoljni.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Zmajc ::

Sem že napisal v eni temi pa bom tu še 1x ponovil.

Na svetu ima 10% prebivalcev 90% premoženja. Med teh 10% spadajo "enterntainment" korporacije ki tako vehementno jočejo za izgubljeno prodajo. Med teh 10% niso prišli ker so "fer". Svet *NI* fer. Če bi bil fer nebi 10% imelo 90% premoženja.

Ni ironija da so te nefer korporacije uspele navadno ruljo prepričat da lahko samo oni kradejo. Če pa njim kdo kaj ukrade pa je to oh in sploh slabo, nezakonito in bo posledično propadla celotna zahodna civilizacija in svet kot ga poznamo.

Zato nimam niti malo slabe vesti če grem na net in potegmen dol VSE kar je nastalo na zahodu. Še vesel sem da sem vsaj nekje prišparal kak euro če me že vsi drugi okoli mene gulijo za vsako stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

nekikr ::

Zakaj potem ne greš v avtosalon in ukradeš enega Audija? Ta greedy nemška korporacija ima itaq preveč denarja in se upirajo dobrodelnosti in poslovanju z nulo...

Zmajc ::

Zakaj bi riskiral svojo eksistenco z krajo avtomobila ko vem da bi si z tem naredil več škode kot koristi? Raje prišparam tam kjer vem da država ni sposobna sankcionirat.

Enostavno folga da me vsi okoli mene ki majo 5 minut cajta (zavarovalnice, banke, država, trgovci s svojimi nemogočimi maržami, elektro, telekom, ...) vsak dan gulijo za težko prigaran keš in mi nimajo niti malo problema pobrat VSE. Če pa jaz z neta skopiram 3 filme in 5 iger pa sem že velekriminalec.

Pa **zda no. Poglejt na vso stvar z realnega zornega kota.

nekikr ::

Ok. Imaš prav. Vsi kradejo, dajmo še mi. Se strinjam.

V Somaliji je dokaj vsakdanje, da pobijajo ljudi. Torej grem lahko tja in malo za šalo malo zares pobijam ljudi tudi jaz, če zaprem eno oko celo legalno? Mislim, saj to vsi počnejo ne?

Zmajc ::

Kopiranje softwera != ubijanje

opeter ::

Res je. Ampka kopiranje software = kraja.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PaX_MaN ::

Vsi kradejo, dajmo še mi.

Policisti tepejo in streljajo ljudi.
Grem tepst in streljat ljudi še jaz!

nekikr ::

Se ti pridružim. Očitno je legalno, če to vsi počnejo.

Zmajc ::

opeter je izjavil:

Res je. Ampka kopiranje software = kraja.


Kopiranje softwera je kršenje avtorskih pravic.

Sicer pa vi kar bodite pridni potrošniki z opranimi možgani.

nekikr ::

Ni kršenje avtorskih pravic ampak je odtujitev.
Ne, ni odtujitev ampak je nelegalna prisvojitev.
Ni nelegalna prisvojitev ampak je "vstavi izraz ki ti je najbolj po volji).
Itd.

Gre se pa za isto stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Zmajc ::

Ti pa še kr tupiš eno in isto brez da bi vklopil možgane.

Umikam se iz te pointless debate ker z zidom ki nič ne razmišlja ne moreš debatirat.

techfreak :) ::

Zmajc je izjavil:

Ti pa še kr tupiš eno in isto brez da bi vklopil možgane.

Umikam se iz te pointless debate ker z zidom ki nič ne razmišlja ne moreš debatirat.

Naslednjič, ko boš kupoval npr. televizijo, pojdi v trgovino, izberi televizijo ter na blagajni povej, da boš plačal samo material + prevoz, to je npr. polovico cene. Ostalo je tako samo marketing + intelektualna lastnina, ki jo lahko kršiš.

49106 ::

Velja demokracija, torej večina. In ker se večina strinja da to ni kraja, lahko zadevo kar zaključimo.

Referendum?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

nekikr ::

Lahko. V isti sami vprašajmo ljudi še, ali se strinjajo s predlogom, da je vse zastonj oz. da plačajo le surovine, ki sestavljajo produkt.
Taka računica recimo:
Helikopter: 500kg železa in 200kg surove nafte. Seveda cena brez obdelave surovin, ker to je itaq samo ničvredno delo. Takisto ignorirajmo izdelavo helikopterja, ker je spet samo ničvredno delo.

Mi kdo pride prekriti streho in na novo položiti ploščice? Jaz priskrbim gradbeni material, vi pa naredite vse ostalo. Saj je samo ničvredno delo?

49106 ::

Zakaj primerjaš fizične izdelke, ko pa avtorske pravice tu ne veljajo?

nekir: Jaz ti ne bom pokril strehe, ti pa ne rabiš pisat:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

techfreak :) ::

Saj če odmislimo material je tudi fizični izdelek avtorsko delo. Torej bomo po novem kupovali samo material, ostalo pa je tako zastonj, a ne?

thramos ::

Kje pa je kdo reku, da je intelektualna lastnina zastonj?

Trdimo samo, da kršenje avtorskih pravic ni kraja, ker so posledice popolnoma drugačne.

49106 ::

zakaj pa ni zaščiten kot avtorsko delo? Zakaj lahko doma ustvariš repliko česarkoli?

Ne se kle zajebavat. Zagnati kopirano avtorsko delo ni noben zločin. Hakeljc je edino v P2P in ilegalna distribucija.

nekikr ::

Zakonodaja se s tabo ne strinja.

49106 ::

Kje se zakonodaja ne strinja? url pls

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

nekikr ::

ZASP - Zakon o Avtorskih in Sorodnih Pravicah
KZ - Kazenski Zakonik RS
Direktiva o zaščiti računalniških programov (Directive 91/250/EEC)
60. člen Ustave RS
...

Sicer si pa bedak, če trdiš, da je uporaba nelegalno pridobljene programske opreme (oz. drugih avtorskih del) zakonita.

Okapi ::

Zaradi takih, kot je Zmajc, hočejo regulirali internet. Samo toliko, da veste, komu se boste lahko zahvalili, ko bodo morali isp-ji gledati, kaj se h komu pretaka po netu.

O.

49106 ::

Bodo vsaj imeli kaj za delat, ko bojo šli pubci ut 5,10,20,100 MB linij nazaj na 2MB

Mipe ::

In kaj če kupim storitev, s katero mi je omogočeno pridobivanje potencialno avtorsko oporečne vsebine?

Bor H ::

Ni važno če storitev omogoča pridobivanje avtorsko oporečne vsebine, problem je če je to njen primaren namen.

49106 ::

V sloveniji to je primaren namen

Zmajc ::

Okapi je izjavil:

Zaradi takih, kot je Zmajc, hočejo regulirali internet. Samo toliko, da veste, komu se boste lahko zahvalili, ko bodo morali isp-ji gledati, kaj se h komu pretaka po netu.

O.


ISPji brez odločbe sodišča ne morejo uporabinku čisto nič prav tako na svojo lastne stroške tudi ne bojo preverjali vsakega posameznega uporabnika ali krši avtorske pravice. Sploh pa država nima finančnih sredstev da bi jim to plačala. Sami pa tega ne bojo financirali to si lahko ziher.

Tudi če uvedejo hiter, avtomatiziran postopek za izključitev kršiteljev z interneta po hitrem postopku. Je vsepovsod preveč možnosti kako do interneta priti tako da je vse skupaj brezveze.

Najti je treba vzroke za piratstvo in tu nekaj narediti da se zmanjša. Ne pa da bi vsi zdravili simptome bolezen pa ostane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

nekikr ::

Najpogostejša vzroka sta:
1. Ne vidijo te, ko kradeš
2. Ni kazni za vse tiste, ki kradejo
Torej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Zmajc ::

pozabil si omeniti:
- premali dohodki rulje
- v primerjavi z dohodki daleč previsoke cene (poglejte kolko več zaslužijo na zahodu pa imajo iste cene softwera)
- trg neprilagojen uporabnikom.
- etc

Mipe ::

Premali dohodki? Vidim ruljo, ki se postavlja z novimi mobiji, vsak drugi froc ima svoj avto. Problem je v tem, da hočejo igrati več, kot jim dovoljuje "žepnina".

nekikr ::

- premali dohodki rulje

Če imaš premajhne dohodke se pojdi igrat na igrišče in ne kupuj vsak teden nove igre. A v avtosalonu tudi težiš prodajalcu Mercedesov, da imaš premajhen dohodek in naj zniža ceno?

- v primerjavi z dohodki daleč previsoke cene (poglejte kolko več zaslužijo na zahodu pa imajo iste cene softwera)

Spet en pameten, ki ni šel dlje od Kopra. Slovenija ni čisto nič za standardom drugih držav. Presenečen bi bil kako dobro nam v bistvu gre (zanekrat).

- trg neprilagojen uporabnikom.

Kaj? Big Bang ima recimo tisoč iger, programe (in tudi igre seveda) pa lahko, kot povsod drugje, plačaš s kreditno kartico in potegneš z uradne strani oz. naročiš pri slovenskem uvozniku, kar ti je ljubše. Kaj tu ni prilagojenega.

Daj kakšen tehten argument in ne teh populističnih za srednješolce do 15 let.

KaRkY ::

@nekikr bi rad videl kako bi naš severni sosed delal za 600EUR na mesec.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Manu ::

Okapi je izjavil:

Zaradi takih, kot je Zmajc, hočejo regulirali internet. Samo toliko, da veste, komu se boste lahko zahvalili, ko bodo morali isp-ji gledati, kaj se h komu pretaka po netu.

O.

Zmajc je samo eden in ne "mnogo". Poleg tega se pustiš poigravat z najstniki in adolescenti, ki so v povsem običajni fazi ustvarjanja lastne identitete in se je praktično v teh letih normalno upirati oblastem in pravilom.

Zapomni si: čim večja represija tem večji upor. Ali nismo to izkusili in se naučili iz naše politične preteklosti? Treba je delovati vzgojno. To je težje in časovno bolj potratno, ampak so rezultati bolj učinkoviti.

nekikr ::

Karky: Pojdi tja in poglej. Če misliš, da se izven naših meja povsod cedita mleko in med in da je najmanjša plača 5000EUR.....zakaj hudiča si tu? Zakaj je kdorkoli tu, če je povsod najmanj 10x bolje? Pojdite malo po svetu mulci, pa potem pametujte kako slabo nam gre.

KaRkY ::

Nikejer nisem rekel da se cedi mleko in med(če pa sem pa mi pokaži post). Mam znance pri naših severnih sosedih in nimajo oni 600EUR ali še manj pri tem pa moraš še všteti da je pri njih cena hrane enaka kot pri nas ali pa še manjša. Podobna je Nemčija plače vidno višje cene enake ali ap manjše.

Aja pa odgovor zakaj sn tu ker me je mama tukaj rodila in nimam denarja da bi se preselil, ker moram večino dati za prevoz na fax.

PS. Zakaj niso mogli naši severni sosedi po WW2 dobiti koroške kak bi bil zaj srečn.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KaRkY ()

49106 ::

Gremo na referendum, Slovenija pod avstrijo:)

KaRkY ::

49106 je izjavil:

Gremo na referendum, Slovenija pod avstrijo:)


Sn takoj za.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobre old school avanture?

Oddelek: Igre
484335 (2748) MATiCEK
»

Piratska verzija igre povečala njeno prodajo

Oddelek: Novice / Igre
3211569 (8512) ahac
»

CD Projekt ne bo toleriral piratstva nove igre (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7922172 (19820) Mipe
»

Piratska amnestija za pet dolarjev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
17529173 (25058) Kenpachi
»

Z davkom nad legalizacijo P2P

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
454979 (3361) BigWhale

Več podobnih tem