» »

Samsung predstavlja 2-terabajtni trdi disk

Samsung predstavlja 2-terabajtni trdi disk

EcoGreen F4

vir: VR - Zone
VR - Zone - Samsungov EcoGreen F4 z dvema terabajtoma prostora za hrambo podatkov na prvi pogled ni nič posebnega. Nedvomno ni prvi dvoterabajtni trdi disk, niti ni prvi varčni disk v tolikšni kapaciteti. Podobno kot WD-jeva serija Green tudi Samsung za svoje EcoGreene uporablja 5400 obratov na minuto za vrtenje magnetnih plošč. Prav te so nekaj posebnega, saj prihajajo v velikosti 667 GB na ploščo, ki v trojici dajo 2 terabajta prostora.

Žal je tudi na tem področju WD prehitel Samsung s predstavitvijo WD20EARS, prvim 2-terabajtnim trdim diskom s tremi ploščami, ki obenem uporablja še t.i. Advanced Format za boljši izkoristek prostora. Vseeno je EcoGreen F4 od starejšega EcoGreen F3 v enaki kapaciteti boljši v mnogih pogledih. Večja gostota podatkov na ploščah poviša hitrost branja in zapisovanja podatkov, ker pa je bil stari model opremljen s štirimi 500-gigabajtnimi ploščami, v primeru novega pade še poraba energije in glasnost. Skupaj z njima je nekoliko nižja še obratovalna temperatura diska, vse skupaj pa dvigne zanesljivost.

Na tržišče bosta v septembru prišla dva različna primerka, s polnima dvema terabajtoma prostora oz. nekoliko omejena različica z le 1,5 TB. Oba bosta uporabljala vodilo SATA2, imela 32 MB predpomnilnika ter bosta imela enake tri 667-gigabajtne podatkovne plošče. Priporočena cena v ZDA naj bi znašala 120 ameriških dolarjev, torej lahko v evropskih trgovinah pričakujemo cene okrog 130 €, vsaj za 2-terabajtno različico.

61 komentarjev

«
1
2

zee ::

Nice! Lepo, da tudi cene diskov z večjimi kapacitetami tako lepo polzijo dol.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

axee ::

super, z tremi platterji bo najbrž malo tišji in predvsem manj vibriral, pa tudi cena je super :)

andromedar ::

Koliko plošč bo pa imela različica z 1,5TB? Bo slučajno kapaciteta omejen s firmware-om (ali kaj podobnega)?
Eh?

nekikr ::

Oba bosta uporabljala vodilo SATA2, imela 32 MB predpomnilnika ter bosta imela enake tri 667-gigabajtne podatkovne plošče.

krho ::

2,5x667G je 1,667G.. tako, da bo najbrž sw omejitev, da...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Dami ::

Huh, sploh nisem vedu da je WD tudi začel s 667 platami, pa redno spremljam HW novice.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

filip007 ::

Nimam nič proti Samsungu samo diski se "poserjejo", če ji pogledaš s SMART orodjem in WD Green 2TB ima 64MB in IntelliPower RPM obrate.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

Dami ::

Mojih 10 1.5tb F2 nima problemov s smartom pa tudi 3 stari F1, ki so že šli naprej, še delajo. Za arhiv se mi itak fučka za hitrost tak da 64mb cache pa IntelliPower mi nič ne pomenita, če disk crkne.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

kogledom ::

cena da je super? V ponedeljek sem naročil 3 SpinPoint F2EG 1,5TB (HD154UI) diske in s poštnino vred me je prišlo 200EUR.
Pri green različicah ne smeš gledat na hitrost, tukaj je važno samo $/GB.

smash ::

še vedno premalo...naj že gredo na petabajte, da bom lahko arhiviru normalno

kmetek ::

Priporočena cena v ZDA naj bi znašala 120 ameriških dolarjev, torej lahko v evropskih trgovinah pričakujemo cene okrog 130 EUR, vsaj za 2-terabajtno različico.

Tole je WIN izjava.

kogledom je izjavil:

cena da je super? V ponedeljek sem naročil 3 SpinPoint F2EG 1,5TB (HD154UI) diske in s poštnino vred me je prišlo 200EUR.
Pri green različicah ne smeš gledat na hitrost, tukaj je važno samo $/GB.


kje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

techfreak :) ::

smash je izjavil:

še vedno premalo...naj že gredo na petabajte, da bom lahko arhiviru normalno

S čim se pa ukvarjaš, da potrebuješ toliko prostora?

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

kmetek je izjavil:

Priporočena cena v ZDA naj bi znašala 120 ameriških dolarjev, torej lahko v evropskih trgovinah pričakujemo cene okrog 130 EUR, vsaj za 2-terabajtno različico.

Tole je WIN izjava.


Torej pri vas min 200€ ane?

kmetek ::

Toliko kolikor bo priporočena cena od dobavitelja.

kogledom ::

@kmetek: mylemon
Prejšnji teden mi je crknil disk in sem malo vohaljal naokoli za cenami.Mylemon je imel omenjeni disk v akciji za EUR64,27, v petek sem potem oddal naročilo. V pon preden sem plačal sem za hec še enkrat preveril kolikšna je cena: disk ni bil več v akciji, imel je novo, smešno ceno: EUR62,63. Obakrat je bila poštnina v SLO 12,65EUR. Plačal sem seveda samo zadnje naročilo, skupaj je bilo 200,54EUR. Danes je omenjen disk na mylemon 72,50EUR, imel sem torej srečo in naletel na akcijo.
Saj bi naročil pri slo ponudniku, če bi bila razlika v ceni do 15%, ampak so očitno marže nerazumno viskoke...

Xserces ::

filip007 je izjavil:

Nimam nič proti Samsungu samo diski se "poserjejo", če ji pogledaš s SMART orodjem in WD Green 2TB ima 64MB in IntelliPower RPM obrate.


da al pa ce 32mb in pa 64mb ni velike razlike... saj ti je ne vids...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

NazgulRR ::

kogledom-
Glede cen smo že govorili enkrat. Stvar je taka da en zastopnik v Avstriji ali Nemčiji dobi disk po dosti bolj ugodni ceni od proizvajalca, kot pa slovenski zastopnik. Slovenija je majhna država in naš zastopnik naroči dosti manj kosov kot pa nemški. Nevem koliko je to res, vendar se mi zdi kar logična razlaga za višje cene pri nas :).

Xserces ::

cakamo zdej se na 1TB platterje xD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

PrimozR ::

kmetek je izjavil:

Priporočena cena v ZDA naj bi znašala 120 ameriških dolarjev, torej lahko v evropskih trgovinah pričakujemo cene okrog 130 EUR, vsaj za 2-terabajtno različico.

Tole je WIN izjava.

kogledom je izjavil:

cena da je super? V ponedeljek sem naročil 3 SpinPoint F2EG 1,5TB (HD154UI) diske in s poštnino vred me je prišlo 200EUR.
Pri green različicah ne smeš gledat na hitrost, tukaj je važno samo $/GB.


kje?

Zakaj? Če maš insajderske informacije jih deli oz. ne dajaj takih komentarjev.

kmetek ::

kogledom: Saj bi naročil pri slo ponudniku, če bi bila razlika v ceni do 15%, ampak so očitno marže nerazumno viskoke...

Ni res, že vstopna cena je najmanj 10% višja zaradi količin, ki jih SLO uvozniki naročijo...pa še mafijski SAZAS nekaj pa je....isti disk je pr nas nekje 90EUR....žal.

NazgulRR je izjavil:

kogledom-
Glede cen smo že govorili enkrat. Stvar je taka da en zastopnik v Avstriji ali Nemčiji dobi disk po dosti bolj ugodni ceni od proizvajalca, kot pa slovenski zastopnik. Slovenija je majhna država in naš zastopnik naroči dosti manj kosov kot pa nemški. Nevem koliko je to res, vendar se mi zdi kar logična razlaga za višje cene pri nas :).



+1....avstijski dobavitelji veliko naročajo v tandemu z nemškimi, to pa je potem trg za 70MIO folka...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Mitja358 ::

NazgulRR je izjavil:

kogledom-
Glede cen smo že govorili enkrat. Stvar je taka da en zastopnik v Avstriji ali Nemčiji dobi disk po dosti bolj ugodni ceni od proizvajalca, kot pa slovenski zastopnik. Slovenija je majhna država in naš zastopnik naroči dosti manj kosov kot pa nemški. Nevem koliko je to res, vendar se mi zdi kar logična razlaga za višje cene pri nas :).

Če imam prave informacije, je višja cena pri nas zato, ker mora uvoznik pri 500 GB ali večjem disku plačati še dodatnih 17€ (državi?).

PrimozR ::

SAZASu.

bf4ed ::

BANDA mafijska je ta sazas... grrrrrrrrrr ;((

Mitja358 ::

Ja ta SAZAS. To je samo tako pri nas. Bi rad videl ko več nihče nebi kupoval pri nas in vse v tujini.

st0jko ::

Saj zato pa lahko mirne vesti downloadamo.
keks?

techfreak :) ::

V bistvu s tem stroškom delno pokriješ samo avtorje slovenske glasbe. Tuja dela ter ostala slovenska avtorska dela pa niso šteta zraven, torej tega ne smeš kopirati.

kogledom ::

OK, 17EUR za Sazas marsikaj razloži. Glede višjih cen zaradi količine pa ne jamrat, ker če je možno dobiti disk za 62EUR v at preko posrednika, ga lahko tudi slo posrednik dobi po tej ceni (prej ceneje), ni res? Ampak to je offtopic, hotel sem samo reči da 120$/1xxEUR pač ni super cena za 2GB.

PrimozR ::

Za 2 GB res ne... :)

Spomni se cen prvih 2 TB WDjev. 200 EUR in več. Sčasoma bodo te cene seveda padle.

axee ::

Mitja358 je izjavil:

NazgulRR je izjavil:

kogledom-
Glede cen smo že govorili enkrat. Stvar je taka da en zastopnik v Avstriji ali Nemčiji dobi disk po dosti bolj ugodni ceni od proizvajalca, kot pa slovenski zastopnik. Slovenija je majhna država in naš zastopnik naroči dosti manj kosov kot pa nemški. Nevem koliko je to res, vendar se mi zdi kar logična razlaga za višje cene pri nas :).

Če imam prave informacije, je višja cena pri nas zato, ker mora uvoznik pri 500 GB ali večjem disku plačati še dodatnih 17€ (državi?).


Ti to resno?? Kaj ma veze kakšno kapaciteto ima disk? Več prostora za piratske vsebine?? To je pa tako kot da bi za večji prtljažnik plačal uvoznik dodaten strošek, ker gre notri več trupel. Neumnost.


PrimozR je izjavil:

Za 2 GB res ne... :)

Spomni se cen prvih 2 TB WDjev. 200 EUR in več. Sčasoma bodo te cene seveda padle.


Mja, takrat sem ga tud jst nabavu in se zdej križam ko so tako poceni :)

PrimozR ::

EM, davek je, AFAIK, vezan na kapaciteto, torej /GB :)

axee ::

Ja, ampak resno dvomim da je kakorkoli povezan z sazas-om.

Smeagol ::

Mislim da imajo zgornji kar prav. Strosek je vezan na GB in denar gre SAZASu.

nekikr ::

Iz prve roke: davek gre SAZASU, reče se mu nadomestilo za avtorske pravice. Davek plačaš na GB do neke zgornje meje nad katero velja samo še absolutni davek. To nadomestilo plačaš tudi na prazne CDje, DVDje, spominske kartice itd.

Višja nabavna cena zaradi manjšega trga + večji strošek transporta + davek = višja cena za končnega kupca. V veliki meri pa se lahko zahvalite tej naši preljubi podalpski Švici.

Mitja358 ::

Ti to resno?? Kaj ma veze kakšno kapaciteto ima disk? Več prostora za piratske vsebine?? To je pa tako kot da bi za večji prtljažnik plačal uvoznik dodaten strošek, ker gre notri več trupel. Neumnost.


Tako sem slišal iz zelo zanesljivih informacij, tako da bo to kar držalo.

driver_x ::

nekikr je izjavil:

Višja nabavna cena zaradi manjšega trga + večji strošek transporta + davek = višja cena za končnega kupca. V veliki meri pa se lahko zahvalite tej naši preljubi podalpski Švici.


To je sicer res, ampak imamo Slovenci toliko višji standard od ostalih Evropejcev, da nekoliko višja cena sploh ne bi smela biti problem.

Drugače se pa zahvaljujem tistemu, ki je prilepil link do Mylemon, saj sem ravno pred enim večjim nakupom. Nad našimi spletnimi trgovci sem pa itak že obupal, saj poleg tega, da so dragi, večinoma tudi dobavnih rokov ne spoštujejo. Pri naših kupujem le še vsake toliko kakšno drobnarijo, se mi je pa kar v vseh treh zadnjih primerih zgodilo, da so (različni trgovci) obljubljali nek dobavni rok, po naročilu pa so me poklicali, da izdelka žal ne morejo dobiti še vsa tri tedne.

zee ::

To je sicer res, ampak imamo Slovenci toliko višji standard od ostalih Evropejcev, da nekoliko višja cena sploh ne bi smela biti problem.


Sarcasm?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

driver_x ::

Ne, to so preverjena dejstva! ;)

Xserces ::

driver_x je izjavil:

Ne, to so preverjena dejstva! ;)


haha not
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

bluefish ::

Torej, če na mediju hranim le lastne podatke, potem sem upravičen do odškodnine s strani SAZAS-a? Kao.

nekikr ::

To jih ne zanima. Predpostavljajo, da boš ti gor posnel en kup nelegalnih mp3jev, kaj pa dejansko počneš je pa tvoja stvar. Ti sam plačaj!

kogledom ::

So pa slo posredniki s tem nadomestilom pošteno hendikepirani, diskov se torej zaradi Sazasa enostavno ne splača kupovat v slo.

nekikr ::

Saj imajo tujci tudi nekaj podobnega, samo bistveno manj. Očitno so naši avtorji toliko boljši in posledično kopirani.

Dami ::

En se more zrajtat pa nardit neko vseslovensko akcijo obveščanja ljudi koliko in za kaj vse SAZAS pobira denar in kam ta denar dejansko gre. Pol bi ta pomp glede elektro podjetij zgledal zelo nedolžno. Šele potem bi se mogoče kaj premaknilo na bolje: ukinitev in odstranitev vseh pijavk z MZ hektorjem na čelu.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

PrimozR ::

driver_x je izjavil:

nekikr je izjavil:

Višja nabavna cena zaradi manjšega trga + večji strošek transporta + davek = višja cena za končnega kupca. V veliki meri pa se lahko zahvalite tej naši preljubi podalpski Švici.


To je sicer res, ampak imamo Slovenci toliko višji standard od ostalih Evropejcev, da nekoliko višja cena sploh ne bi smela biti problem.

Drugače se pa zahvaljujem tistemu, ki je prilepil link do Mylemon, saj sem ravno pred enim večjim nakupom. Nad našimi spletnimi trgovci sem pa itak že obupal, saj poleg tega, da so dragi, večinoma tudi dobavnih rokov ne spoštujejo. Pri naših kupujem le še vsake toliko kakšno drobnarijo, se mi je pa kar v vseh treh zadnjih primerih zgodilo, da so (različni trgovci) obljubljali nek dobavni rok, po naročilu pa so me poklicali, da izdelka žal ne morejo dobiti še vsa tri tedne.

Lahko pogledaš še na geizhals.at :)

MrStein ::

techfreak :) je izjavil:

V bistvu s tem stroškom delno pokriješ samo avtorje slovenske glasbe. Tuja dela ter ostala slovenska avtorska dela pa niso šteta zraven, torej tega ne smeš kopirati.

SAZAS pobira za vse in potem nakazuje denar v tujino. Baje. (baje nakazuje, to da pobira, je dejstvo)

O tem je bil celo članek na slo-tech. Definirano pa je nekje v uradnem listu.

Evo (konec 3.-ega člena):
za vsakih začetih 1 GB zmogljivosti 8 SIT, vendar
ne več kot 4000 SIT.

To je 16,69 EUR.
Vir: http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?... (Uredba o zneskih nadomestil za privatno in drugo lastno reproduciranje)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

vasquez ::

Radijske postaje morajo na sazas poslati seznam koliko so vrteli posamezne skladbe. Zanima me ali moram jaz tudi poslati seznam piratskih zadev na disku. Ne bi rad namreč prišel v navzkriž z zakonom...

bluefish ::

Ravno to se mi zdi paradoksalno.

Verjetno SAZAS že srbijo prsti, da bi začeli s podobnimi akcijami kot RIAA v US. Seveda jim v tem primeru najbrž ne bi prišla na misel ukinitev plačevanja nadomestila.

Isotropic ::

kaj pa naredijo potem s temi soldi? gredo nazaj v proracun?

MrStein ::

Kako "nazaj" ???


Raztalajo si jih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 ali 3Tb 3.5" disk ... priporočilo?

Oddelek: Kaj kupiti
8934 (755) Okapi
»

Kateri 1+TB HDD

Oddelek: Kaj kupiti
81879 (1321) RC14
»

PC - Pomoč pri nakupu

Oddelek: Kaj kupiti
362856 (2254) glistovje
»

Samsung izdal zeleni 1,5 TB-disk

Oddelek: Novice / Diski
184989 (3980) r0b3rt

Več podobnih tem