» »

Samsung predstavlja 2-terabajtni trdi disk

1
2
»

Mitja358 ::

Torej pri nas lahko imaš na disku mp3 glasbo legalno, glede na to, da že plačaš SAZASu nadomestilo?

techfreak :) ::

Mp3 glasbo lahko imaš na disku, če je legalno pridobljena. Drugače pa seveda ne.

MrStein ::

Vse piše v ZASP.

Lahko imaš gor v vsakem primeru, ker naknadno ugotovit, ali je bilo legalno dobljeno je itak skoraj nemogoče.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

driver_x ::

PrimozR je izjavil:

Lahko pogledaš še na geizhals.at :)


A se tam že takoj vidi, če pošiljajo k nam?

MrStein je izjavil:


SAZAS pobira za vse in potem nakazuje denar v tujino. Baje. (baje nakazuje, to da pobira, je dejstvo)


Od vsaj dveh tujih avtorjev sem slišal, da od SAZAS-a nista dobila ničesar, čeprav sta izpolnjevala vse pogoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

PrimozR ::

sammy žal ne, vsaj ne da bi vedel... :/

Jst ::

Mene dve stvari zanimajo:

1. Ker znam Nemško povedati samo dva stavka, kako uveljavljati garancijo?

2. SMART. Jaz in kolega sva naročila 250GB diske. (To je bil takrat high end.) Pri vseh diskih je SMART kazal, kot da so diski čisto fuč. To je bila 100% napaka firmware-a, ker mi en disk še dandanes čisto lepo dela. Drugega imam pa za Portable Zunanjo USB enoto, kadar je potreba in tudi dela b.p.

Anyway: Če kdaj dobim disk, kjer mi SMART v recimo mesecu dni javi, da je šel disk iz super kondicije (Na začetku življenske dobe) v škart robo (po mesecu dni), ali imam pravico uveljavljati garancijo? Čeprav disk dela še normalno?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

nekikr ::

1. Napiši angleško, saj razumejo. Niso to Slovenci.
2. Ne. Dokler disk ne odpove ga ne moreš reklamirati (oz. ga lahko reklamiraš, čakaš nanj cel mesec in nazaj dobiš istega skupaj s položnico za stroške pošiljanja neupravičene reklamacije).

driver_x ::

1. uporabi kakšen google translate ali kaj podobnega
2. najprej vprašaj prodajalca kako je s tem in nato po potrebi vrni ali čakaj da crkne

Jst ::

No, lekcija zame je bila, da se na SMART ni *preveč* za zanašati.

Res pa je, da disk po letih uporabe zgubi na hitrosti in SMART to kaže.


--

>1. Napiši angleško, saj razumejo. Niso to Slovenci.

Ja, prvo jih kontaktiram preko maila. Srečo sem imel v vseh teh letih, da so mi šle samo odve grafične, pa še to kupljene v Slo, kjer sem se zglasil osebno in so vzeli moje podatke.

Ko pa pošiljaš preko pošte, na kaj je treba paziti? Da jim v pošiljko daš kopijo originalnega računa, verjetno? Kaj še?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

nekikr ::

Da je gor nalepka "občutljivo" in da je artikel notri primerno zaščiten. To je pa to.

Jst ::

Tnx, trenutno me zanima samo za info, ker sem v nekaj letih kar precej stvari kupil čez mejo in mi nikoli ni bilo treba uveljavljati garancije.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

driver_x ::

Garancija v EU ni obvezna, velja pa tisto, kar je obljubil prodajalec. če prihaja izdelek z EU garancijo, potem so ti tak izdelek dolžni obravnavati tudi na servisu pri nas. Vir: Evropski potrošniški center
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 ali 3Tb 3.5" disk ... priporočilo?

Oddelek: Kaj kupiti
8934 (755) Okapi
»

Kateri 1+TB HDD

Oddelek: Kaj kupiti
81879 (1321) RC14
»

PC - Pomoč pri nakupu

Oddelek: Kaj kupiti
362856 (2254) glistovje
»

Samsung izdal zeleni 1,5 TB-disk

Oddelek: Novice / Diski
184989 (3980) r0b3rt

Več podobnih tem