» »

Kateri 1+TB HDD

Kateri 1+TB HDD

potepuhec ::

Kupujem HDD za mediaplayer pa me zanima kateri med 1TB in 2TB so trenutno tihi, se ne grejejo prevec in relativno hitri - da imajo vgrajene 500GB plosce (lahko tudi z vecjo kapaciteto ce obstajajo). Mislim, da 5400rpm ne bi smel biti problem.
Gledal sem WD Caviar green ampak sem bral po forumih, da imajo razlicne verzije glede stevila plosc in posledicno glasnost in gretje. Dobri bi naj bili tudi Samsung Spin point F3.
A obstajajo se kateri drugi modeli teh ali drugih firm (seagate npr.).

Pozabil dodati. Vecje je bolje - kolikor sem gledal bi bil verjetno 1.5 TB cenovno najugodnejsi

axee ::

Preberi malo na SPCR. Imam izkušnje z samsungi F2 EcoGreen in morm res pohvalt, 500GB varianta je najtišji disk kar sem jih slišal, pa še vibracij skoraj da nima na otip. Povsod boš bral, da so samsungi hladnejši, a je bilo že nekaj debat na to da imajo temperaturne senzorje postavljene drugje. Drugače pa naj te temperature pri "eco" diskih ne skrbijo, toliko da je sapica čez njih in so pod 35°C brez problema. Nevem pa kako je z 1TB EcoGreen F2 glede glasnosti.

Sam sem pristaš WD Caviar green serije. Imam WD10EACS, WD10EADS in WD20EADS. Tihi so približno enako (sm kr občutliv na zvoke), morda je najbolj tih WD10EADS. Je pa res da ima WD20EADS malce več vibracij, a bo to problem samo če boš direktno prišraufal na ohišje.

Nasplošno ti priporočam da prebereš malce testov na SPCR.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

kmetek ::

spcr? link ?

axee ::

SPCR

LP

DeathKiller ::

WD 1TB Carival Black

NazgulRR ::

A ve kdo če in kdaj bo Samsung izdal Spinpoint 2TB diske? Vidim, da imajo diske samo do 1,5TB.

bluefish ::

Slej ko prej bo, samo se boš ob ceni prijel za glavo.

NazgulRR ::

V bistvo me zanima zato, ker imajo 1.5TB cene nižje od konkurenčnih 1.5TB. Sem mislil da ko bodo izdali 2TB diske, bodo tudi ti cenejši od konkurenčnih 2TB :D.

RC14 ::

Namen imam kupit en 2TB disk, pa glede na teste na netu, se zelo dobro odreže Samsung Spinpoint F4 EcoGreen 2TB SATA300 HD204UI.

Glede na to, da se vrti pri komaj 5400obr/min, je izredno hiter disk, dosti hitrejši od npr WD green 2TB EADS in EARS, cena pa je tudi zelo podobna kot WD green serija., torej okoli 98Eur.

V novicah tukaj na slo-tech, sem zasledil, da ima F4 EcoGreen HD204UI tovarniško napako, ki v točno določenih okoliščinah vodi do izgube podatkov

Mogoče kdo ve, če so že popravili to napako ?

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 ali 3Tb 3.5" disk ... priporočilo?

Oddelek: Kaj kupiti
8946 (767) Okapi
»

1 TB disk SATA (Samsung ?)

Oddelek: Kaj kupiti
334988 (3269) bodom
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29533914 (14064) xyxyxyxy
»

WD Caviar Green 2000GB 32MB

Oddelek: Kaj kupiti
141692 (1058) r0b3rt
»

Kateri 1TB disk?

Oddelek: Strojna oprema
221896 (1351) DJ MartiNi

Več podobnih tem