» »

Podatki vseh slovenskiih podjetij

Podatki vseh slovenskiih podjetij

Lion29 ::

Pozdravljeni,

delam na enmu projektu, kjer potrebujem imena vse slo. podjetij, kontaktne podatke in storitve, ki jih opravljajo

kako najceneje do njih?

nekdo mi je pravil, da to storitev ponuja ajpes, sem dobil vceraj njihovo ponudbo, sem mislu, da me bo katapultiralo direktno na pokopalisce...

ce sem uspel prav razbrati zelijo oni za:

"Izbor podatkov v ožjem naboru za vse enote poslovnega registra"

imeti

19.602 evra NA LETO!!!!

meni ni jasno, kako si lahko to nekdo privosci?

A poznaste kak drugi nacin (veliiiiko cenejsi) kako do teh podatkov?

jaz rabim:
ime podjetja
naslov
tulifon
web
email
direktorja(-e)

in spisek dejavnosti

ne rabim maticnih, bonitete, kdaj so pdrli, prilive, etc
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

zee ::

Rumene strani TIS?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Lion29 ::

zee je izjavil:

Rumene strani TIS?


in kaj, enega po enega prepisovat?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

zee ::

V kaki obliki pa si mislil, da boš dobil podatke od AJPES-a? V PDF datoteki z rdečo mašno? ;(
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

black ice ::

Bizi.si testni račun? ;)

Lion29 ::

zee je izjavil:

V kaki obliki pa si mislil, da boš dobil podatke od AJPES-a? V PDF datoteki z rdečo mašno? ;(



na ajpesu dobis v txt, XML ali access obliki se dobi

in za tako ceno bi morali dati tut masno zraven ja... pa se kako irglovo poslat
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

black ice je izjavil:

Bizi.si testni račun? ;)


kaj bom dobil tle? spisek vseh podjetij v primerni obliki, da jaz lahko importiram v bazo?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

BlueRunner ::

Odvisno od tega kakšne podatke želiš. Če hočeš takšne, ki verodostojno pokrivajo 100% poslovnih subjektov v Sloveniji, potem je AJPES edini vir in izbire nimaš. Če te pokritost/verodostojnost podatkov ne tangira preveč si lahko pomagaš tudi s scarppingom drugih spletnih mest.

Je pa razlika med komercialnimi in nekomercialnimi projekti. Za komercialnega imaš zgornjo ceno. Za nekomercialnega se ti sme zaračunati samo stroške obdelave in materiala. Pri digitalnih zadeva je to drobiž. Ker nisi navedel kakšne narave je tvoj projekt, ti ne morem reči, če imaš pravo ceno (komercialen projekt) ali ne (nekomercialen projekt).

Pod črto je razumljivo, da boš za komercialno izkoriščanje podatkov lezel AJPES-u v zelje in za ta privilegij boš pač mastno plačal.

Gandalfar ::

AJPES je pravna oseba javnega prava. Ustanovitelj AJPES je Republika Slovenija. Kako si jim pa lahko konkurenca? :)

Vikking ::

Lahko si pomagaš s PIRS-om, drugače pa ima edino AJPES vse in "točne" podatke.

Lion29 ::

ma jaz bi rad naredil en imenik, kjer bi rabil max 2x na leto azurnirat...vec nebi bilo potrebe...
ce so 80% tocni podatki je po mojem ze zadosti dobra cifra...

kako deluje PIRS? a tam lahko izvazas podatke v csv ali xml?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

u, pirs zgleda kar kul, pa kot vidim je zastonj registracija z moznostjo izvoza... kul... will look into it...

hvala
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

BlueRunner ::

Gandalfar je izjavil:

AJPES je pravna oseba javnega prava. Ustanovitelj AJPES je Republika Slovenija. Kako si jim pa lahko konkurenca? :)

Tako, da obdeluješ iste podatke ceneje ali pa na načine, ki so še vedno zakoniti, pa AJPES tega ne omogoča. Ravno zato, ker je AJPES oseba javnega prava ti mora podatke vedno izročiti (zavrnitev ni možna). Za komercialno ponovno uporabo teh podatkov pa ti lahko še vedno obračuna komercialno ceno.

Lion29 ::

pismo... pirs bi bil kul ce:
bi omogocil izvoz veck kot 2000 podjetij na enkrat.... ampak ok, pac se malo potrudis in pokrijes vse

problem je, ker nisem nasel nikjer opcije, da bi izvozil tudi sifre dejavnosti :'(
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Looooooka ::

Err...podatki so na internetu.Lepo si nared program in parsaj njihov page pa si uvozi v svojo bazo.Nikjer ne pise, da tega ne smes narediti :)

BlueRunner ::

PIRS je avtorsko delo, ki pokriva tudi elemente podatkovne zbirke - t.j. vsebino podatkovne baze. Osnovni pogoji za dopuščeno uporabo so tukaj. Tako je prepovedano razmnoževanje podatkov na katerm koli drugem mediju ali pa posredovanje tretjim osebam. To pomeni, da je dovoljena bolj ali manj le za osebna uporaba. Če delaš nekomercialno, to ne bi smela biti težava, če delaš komercialno, se pripravi na tožbo, ki jo bo Slovenska knjiga (lastnik materialnih avtorskih pravic) bolj verjetno dobila, kot pa izgubila.

Potem se znova vrneš na izhodišče. Če si nekomercialen, dobiš podatke od AJPES za drobiž. Če si komercialen, boš mastno plačal. Vprašanje je samo komu in koliko (razvijalcem, lastnikom spletnih strani, odvetnikom, AJPES-u, ...).

Lion29 ::

:'(

komercialno....




to pomeni, da tudi ce so podatki javni tako na ajpesu, pirsu, firma.si in se cel kup drugih strani, jih ne smem uporabit?

kako pa tej mediji vedo, kje sem jaz informacijo dobil?


pa sam se eno cist tko hipoteticno vprasanje....

ce me v bodoce recimo ajpes tozi... je verjetno na njih, da dokazejo, da sem podatke dobil ravno iz njihovega sajta in ne na meni, da sem podatke dobil drugje? (recimo osebno pr vsakem podjetju? )
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gandalfar ::

kako pa ves, da ajpes nima vmes namerno pokvarjenih podatkov?

Lion29 ::

ker ne smejo met?

sicer pa bom itaq naredu cross refference, da bom ziher.... maja no, sej naceloma nebi smelo bit problemov...

hvala fantje za pirs idejo in ostale komentarje..

appreciated!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

BlueRunner ::

to pomeni, da tudi ce so podatki javni tako na ajpesu, pirsu, firma.si in se cel kup drugih strani, jih ne smem uporabit?

Uporabiš jih lahko samo v skladu s tem kar ti dovolijo. Zato pazi pri njihovih pogojih uporabe. Avtorske in sorodne pravice se nanašajo tudi na zbirke podatkov, ne samo na tisto, kar večina razume pod pojmom "avtorsko delo".

Gandalfar je izjavil:

kako pa ves, da ajpes nima vmes namerno pokvarjenih podatkov?

Imeti namerno pokvarjene podatke v digitalnem prepisu sodnega registra, ki se ga mora voditi na podlagi zakona, bi predstavljalo toliko poslovne škode, prekrškov in kaznivih dejanj za AJPES in odgovorne osebe, da bi jih težko sam vse naštel.

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Ni mi čisto jasno po kakšni logiki (zakonu) pravzaprav ajpes zaračunava ta famozni komercialni dostop, glede na to da so to javno dostopni podatki.

Bi bilo zanimivo če bi se obrnil na informacijsko pooblaščenko in preko nje zahteval podatke.
Tako je!

Ice-Heki ::

Ce zelis pogledati podatke o podjetju, lahko to storis brezplacno na spletu.
Ce zelis pa podatke uporabljati, pa pac rabis svojo bazo - in to placas.

Okapi ::

Za Ajpes ne vem, tržni ponudniki takšnih zbirk podatkov pa imajo skoraj sigurno vmes nekaj izmišljenih podjetij. Ko se na trgu pojavi tekmec, preprosto pogledajo, če ima v zbirki ta izmišljena podjetja, in če jih ima, vedo, da je njim ukradel podatke.

O.

fosil ::

Ce zelis pa podatke uporabljati, pa pac rabis svojo bazo - in to placas.

In zakaj ti država zaračuna več kot so stroški?

Ob tem je treba vedet še eno stvar, za objavo letnih poročil mora vsako podjetje po zakonu ajpesu poslat podatke in nato še plačati za objavo, če si to želi ali ne.
Torej ajpes dvakrat kasira.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

BlueRunner ::

AJPES ima na svoji spletni strani povezavo do akta, ki ureja zaracunavanje dostopa do informacij javnega znacaja. Ta akt velja za vse javne evidence (tudi npr. kataster) in dela distinkcijo med komercialno in nekomercialno rabo.

Akt velja ze leta in ni sporen, ker ima podlago v zakonu in ne omejuje dostopnosti podatkov osebam s pravnim interesom.

Kar se pa tice komercialnih ponudnikov, pa lahko s podatki pocno kar hocejo (v okviru zakonite obdelave seveda). Ce hocejo, lahko vpisejo tudi lazne podatke... AJPES tega ne ne sme storiti niti v sanjah. To bi bilo tako, kot bi Uradni list objavljal lazne zakone.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AJPES kot najbolj transparentni državni organ javno objavil vse svoje registre (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Varnost
369121432 (86665) AndrejO
»

Spammanje mailboxa ob odprtju podjetja..

Oddelek: Omrežja in internet
121300 (783) SeMiNeSanja
»

Ajpes končno priznal: Ne vemo, kaj delamo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
8430394 (20701) Furbo
»

Dostop do podatkov o poslovnih podjetjih

Oddelek: Programiranje
91725 (1180) PaX_MaN
»

osebni TRR oznaka T

Oddelek: Loža
396943 (5814) ChawaSi

Več podobnih tem