» »

Dostop do podatkov o poslovnih podjetjih

Dostop do podatkov o poslovnih podjetjih

podtalje ::

Izdelujem en manjši program za vodenje poslovanja in se je pojavila želja, da bi v program lahko na podlagi iskanja
uvozil tudi podatke o poslovnih subjektih.

Kar sem gledal, to omogoča AJPES, vendar pa se mi zdijo cene za to precej navite:
http://www.ajpes.si/Registri/Poslovni_r...

Baza s podatki v ožjem izboru, z mesečno osvežitvijo, stane 13.285,80 EUR.

Če pa bi uporabljal spletne poizvedbe, pa pride 284,26 EUR za do 500 poizvedb.
Tu bi cena še nekako bila sprejemljiva, me pa moti omejitev na samo do 500 poizvedb.

Zanima me, ali res ni kakšne cenejše rešitve za dostop do teh podatkov?

mm&r ::

Katere podatke pa rabiš?
Na davkariji imaš na voljo seznam davčnih zavezancev

PaX_MaN ::

Osnovni podatki so na volj brezplačno(ZIP,struktura podatkov).
Celoten PRS lahko sicer dobiš prek zahtevka po ZDIJZ, tule imaš primer zahteve (nekje na polovici strani) in kolobocijo od seronj na AJPES. Pa pazi, ta primer je za ponovno uporabo, če boš zahteval samo pridobitev(="pošljite mi!"), je velika verjetnost da boš dobil odgovor "5. odstavek 6. člena ZDIJZ, luzer!" ker pač to je itak vse na netu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Miha 333 ::

Za take potrebe si lahko z malo programske telovadbe zložiš seznam iz Fursovih seznamov (link je že objavljen zgoraj). Zastonj.

podtalje ::

Hvala za uporabne odgovore.

V splošnem pa seznam davčnih zavezancev ima pomanjkljivost, da so notri samo davčni zavezanci. Prednost imaš, da se osvežuje dnevno.
Vendar pa se se mi zdi seznam, ki ga je objavil Pax Man, še bolj uporaben, saj so notri vsi davčni zavezanci, pa še lepše so strukturirani.
Manjši minus je, da se osvežuje na tri mesece, ampak je po moje to OK.

Edino kar še pogrešam pri teh podatkih, je informacija o TRR. Se mogoče da tudi kaj takega najti na internetu ali sem že preveč zahteven? :)

...:TOMI:... ::

Vem, da imajo te podatke banke, ne vem pa od kod jih črpajo.
Tomi

krneki0001 ::

Eno je poslovni register slovenije - PRS. Tega ima ajpes in ga vsak dan pošilja bankam in poslovnim subjektom, ki ga plačujejo. Tam dobiš osnovne podatke o firmah, ustanovitelje, kontakte,.... . Nekje 15 različnih tabel vsak dan.

Potem je pa register transakcijakih računov. Tega pa vse banke za svoje komitente pošiljajo na ajpes, potem pa nazaj dobijo od ajpesa izvleček iz vseh bank v enotni strukturi. Ena sama tabela za komplet vse račune.

Miha 333 ::

podtalje je izjavil:


V splošnem pa seznam davčnih zavezancev ima pomanjkljivost, da so notri samo davčni zavezanci.

To ne pomeni, da notri ni tistih, ki niso zavezanci za DDV. Vsi so vključeni. Davčni zavezanci za FURS smo vsi državljani in vsa podjetja (davek ni samo DDV).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

podtalje ::

Hvala za info. Sem še enkrat pregledal in so notri res vsi zavezanci, tako da je zadeva kar uporabna.

Za seznam TRR računov pa sem trenutno našel edino na AJPES.
https://www.ajpes.si/Registri/Transakci...

Cena pride 123,80 letno (z mesečimi spremembami), kar je še nekako sprejemljivo za nekoga, ki res to rabi.

Za razliko od podatkov o poslovnih uporabnikih, kjer za osnovno bazo zahtevajo 13.285,80 EUR letno. 8-O

PaX_MaN ::

Zato ker so si zlobiral izjemo:
V drugem krogu medresorskega usklajevanja je AJPES podal pripombo k takratnemu predlogu
novega 34.a člena (izjema po prvi alineji), ker naj bi bil delež polovica stroškov, povezanih z
izvajanjem javnih nalog določen prenizko; AJPES je predlagal, da se kot navedeni delež
predpiše "tretjina" stroškov.


(1) Za ponovno uporabo podatkov lahko organ zaračuna mejne stroške, ne sme pa zaračunati cene.
(2) Ne glede na prejšnji odstavek lahko zaračunava ceno za ponovno uporabo:
- organ, ki mora v skladu z načrtom ali programom dela ali financiranja poleg proračunskih sredstev ustvariti prihodek za kritje vsaj 30 odstotkov svojih stroškov, povezanih z izvajanjem svojih javnih nalog


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza podjetij

Oddelek: Loža
154076 (3220) M & M
»

Nezakonita prekvalifikacija ZDIJZ zahtev na AJPES

Oddelek: Problemi človeštva
212422 (1880) PaX_MaN
»

Odprtje s.p.

Oddelek: Loža
447646 (6049) next3steps
»

osebni TRR oznaka T

Oddelek: Loža
396916 (5787) ChawaSi
»

program za izdajo računov

Oddelek: Programska oprema
275713 (3729) prtenjam

Več podobnih tem