» »

FBI: Kdo je Iserdo - mariborski hacker?

FBI: Kdo je Iserdo - mariborski hacker?

«
1
2

Kepica ::

Pozdravljeni...

Zanima me če kdo ve oz. pozna tega maldeniča, zloveščega hekerja, samoklicanega "iserdo"???
Beri:
http://www.stuff.co.nz/world/americas/3...
http://www.npr.org/templates/story/stor...
http://seattletimes.nwsource.com/html/n...

Je mogoče tole njegov blog:
http://securityh4x.blogspot.com/2009/09...

Gospodič je naredil vsaj izredno promocijo naše države, plus zagotovil si je državno službo, saj take zmeraj zaposlijo z namenom, če je boljši od nas, naj bo naš.

Mogoče kdo ve kaj več o tem?

Isotropic ::

ce je to tisti benđamin, je bila tema o tem na jokerju na gnojiscu...

Kepica ::

tam moraš bit povabljen...da lahko bereš....

PromeuZ ::

<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

Isotropic ::

na techcrunch naj bi bil en video o teh. meni nepoznana stran sicer.
ce so dobili kaj v slo, ne vem, so pa dobili v usa v silicon valley (za eno leto), pa vsi stisnili prpo (mam punco, stipendijo morem oddelat...). so pa iz lj fri, vsaj nekateri. kaj prida vec se pa ne spomnim od tiste teme.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

O primeru botneta mariposa sem ravno danes pisal na blogu.

Zanimivo je, da je vzdevek Iserdo očitno bil nekaterim znan že nekaj mesecev (vsaj od marca 2010), očitno pa niso vedeli, da gre za Slovenski računalniški um in da je bil botnet mariposa tehnično outsourcan v Slovenijo.

S čim se je model ukvarjal, pa je razloženo tule.

Ker stoji v ozadju prijetja očitno FBI, se mu po moje ne piše nič dobrega. V najhujšem primeru bo dobil dobro plačano službo kje v ZDA za kakšno domovinsko vladno agencijo.;)

Včasih smo pri nas sanjali, da bomo postali nekakšna softverska silicijeva dolina na Balkanu in kot kaže je to naš realni domet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

whatever ::

Lahko bi bil kakšen Sergej. ISerdžo:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

kayrosos ::

hmmmm...morda pa je Iserdo v bistvu vzvratni Odresi oz. Odreši :-)

whatever ::

Ne bi rekel. Potem bi bil raje Isendo. Ali Idarku.

btree ::

whatever ::

Na alter je nekdo omenil, da naj bi bil ta:

enkripcija

Preroške sposobnosti mtoseva?

Aja, ne, ni. Temu je zgleda ime Žiga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

dronyx ::

Kakor sem jaz bral nek članek na ZDnetu bi naj bila na internetu lahko dostopna koda za ustvarjanje takih botnet omrežji, tako da si verjetno naši hekerji zadeve niso izmislili čisto na novo, ampak so preprodali naprej nekaj, kar že obstaja oziroma so neukim špancem nudili ustrezen tehnični support za delovanje botneta mariposa.

OUTSOURCE YOUR BOTNETS IN SLOVENIA. STARTING PRICE 300 USD. BUY TWO, THIRD FOR FREE. :))

urosh ::

@tomazzz - ne, ni to on ;)

Good Guy ::

to je naš hišnik..

PS: pa nobenmu povedat..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Bananovec ::

Kepica je izjavil:

tam moraš bit povabljen...da lahko bereš....

Mene so gayfobojevi psički banali leto dni nazaj ;(

So pA vsaj malo reklame naredili ti naši fantje.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Isotropic ::

kdo pa si bil na jokerju ti?

;-) ::

Zaj bo povišan vpis na FERI.

Kolos ::

whatever je izjavil:

Na alter je nekdo omenil, da naj bi bil ta:

enkripcija

Preroške sposobnosti mtoseva?

Aja, ne, ni. Temu je zgleda ime Žiga.


http://www.druga.org/~raz01c/cejeki/opi...

Nick [n0_body] je isti.

dronyx ::

;-) je izjavil:

Zaj bo povišan vpis na FERI.

To zanesljivo ne, bi pa lahko FERI na predmetnik dodala poleg osnove ekonomike še kakšen predmet s področja prava in kazenske zakonodaje, da si bodo naši hekerji sami znali izračunati, kakšna kazen je v kateri državi zagrožena za cyber kriminalce.

Saj leto dni zapora morda res ne izgleda veliko, samo kdor je bil v JLA ve, kako se lahko eno leto vleče. So pa kazni za tovrstni kriminal po moje pri nas in v večini EU po moje prav smešno nizke in jih bo potrebno čim prej spraviti v bolj razumne časovne okvirje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Keyser Soze ::

dronyx je izjavil:

To zanesljivo ne, bi pa lahko FERI na predmetnik dodala poleg osnove ekonomike še kakšen predmet s področja prava in kazenske zakonodaje, da si bodo naši hekerji sami znali izračunati, kakšna kazen je v kateri državi zagrožena za cyber kriminalce.

Kaj te pa briga kaznovalna politika drugih držav.

Naučit te morajo samo kakšna je kazenska zakonodaja pri nas in katere države ne sklepajo "sporazumov o izročanju".:D
OM, F, G!

sidd ::

tale nobody že ni
no idea for signature
signed
I

dronyx ::

Keyser Soze je izjavil:

Naučit te morajo samo kakšna je kazenska zakonodaja pri nas in katere države ne sklepajo "sporazumov o izročanju".

Ja, saj to sem imel v mislih. Nekaj ur predavanj bi pa bila lahko izbrana poglavja iz kaznovalne politike drugih držav, da se bodo lažje pogovarjali s kolegi iz tujine.

Marsikateri cyber kriminalec verjetno tudi spremeni državljanstvo in lokacijo samo zato, da mu ne težijo organi pregona, ker to je po svetu zelo različno sankcionirano ali pa sploh ne.

n0_body ::

whatever je izjavil:

Na alter je nekdo omenil, da naj bi bil ta:

enkripcija

Preroške sposobnosti mtoseva?

Aja, ne, ni. Temu je zgleda ime Žiga.



Haha, whatever. Kolk sem se nasmeju ko sem prebral te poste. Ne vem kaj je blo temu "iserdotu" da je kao moj nick uporabljal. :P

sverde21 ::

dronyx je izjavil:

Saj leto dni zapora morda res ne izgleda veliko, samo kdor je bil v JLA ve, kako se lahko eno leto vleče. So pa kazni za tovrstni kriminal po moje pri nas in v večini EU po moje prav smešno nizke in jih bo potrebno čim prej spraviti v bolj razumne časovne okvirje.


Mogoče bi res morali malenkost povišati kazen, vendar v nobenem primeru ne na ameriško raven, kjer lahko več sediš zaradi vdora v en server, kot pa za umor.
<?php echo `w`; ?>

ziga7 ::

n0_body je izjavil:

whatever je izjavil:

Na alter je nekdo omenil, da naj bi bil ta:

enkripcija

Preroške sposobnosti mtoseva?

Aja, ne, ni. Temu je zgleda ime Žiga.



Haha, whatever. Kolk sem se nasmeju ko sem prebral te poste. Ne vem kaj je blo temu "iserdotu" da je kao moj nick uporabljal. :P


Serbus Iserdo.

LeXani ::

klik
Lepo napisano. Tudi slike so.
Šolski profil soosumljenke Nuše Čoh klik
Šolska slika obeh - obkrožena klik
Čas prve prijave 04.11.2005

PacificBlue ::

Hm komentar?

This story is half true as i know Dejan (co-worker) and he is innocent and has nothing to do with the whole thing.

He is a smart guy (recommend his as a cooworker), he had the feds on his back and a lot of unwanted press lately which spread like fire. All as a result of misleadings which one of the daly papers (Večer) also wrote a week ago.

For fact, he is not Iserdo. So try to find out who Iserdo really is - Btw, tommorow there will be a press conference in Maribor given by the police authorities

Cheers...
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

whatever ::

ROTFL. Zgleda bodo po FERIju kmalu hodili FBI in nam pregledovali računalnike. Sam resno, kaj se na FERIju zadnja leta vse dogaja... Požari, streljanje, FBI...
Ponosen sem na naš faks. Folku trga:D

urosz ::

kam sem se jaz to vpisal :D :D :D

black ice ::

urosz je izjavil:

kam sem se jaz to vpisal :D :D :D

Takoj na (pre)pis :D

Avenger ::

Uh, sam tole je pa neumno... ogromno škode, ogromno tveganje, pa je kasiral po par $100...?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

bajsibajsi ::

Ne, baje si je stanovanje kupil. :p

tsh2 ::

kriminalci so že v osnovi neumni ljudje. pameten človek ne bi toliko tvegal.

dronyx ::

Ne bi rekel, da so vsi po vrsti neumni ljudje. Res se pa večina ne zaveda, da v trenutku, ko postanejo "preveliki", se na njih spravi takšna mašinerija, da se le težko izmažejo. Na to pa večina ne pomisli, ko piše kodo za svoj prvi botnet virus.

borki ::

fosil ::

In na kako točno so pravzaprav kradli denar s tem botnetom?
Tako je!

opeter ::

Kepica je izjavil:

Gospodič je naredil vsaj izredno promocijo naše države, plus zagotovil si je državno službo, saj take zmeraj zaposlijo z namenom, če je boljši od nas, naj bo naš.


Mogoče v filmih, vsekakor pa ne v Sloveniji.
Tisti gospod, ki je našel pred leti luknjo v NLB je tudi fasal neko tožbo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Okapi ::

Tisti gospod, ki je našel pred leti luknjo v NLB je tudi fasal neko tožbo.
Misliš tega? http://slo-tech.com/novice/t131658

O.

dronyx ::

Slovenci smo že imeli nekoč nesojenega svetovnega računalniškega prvaka matjaža roglja, tako da nismo čisti bureki. Tisti gospod iz primera NLBja je bil pa robert škulj in naj bi po izbruhu afere storil samomor.

pcserviser ::

tisti, ki je baje vdrl v NLB se je obesil. Malo je smešno, da lahko gumarski tehnik vdre v spletno stran NLB.

Okapi ::

Eno tehnično vprašanje - zakaj bi se bilo treba trudit z nekimi čudnimi znaki v geslu? Verjetno je enako varno, če uporabiš nekaj daljše geslo z osnovnim naborom.

Kar se besed, ki so lahko v slovarju, pa je tudi samo stvar v tem, da jih pač mora biti dovolj, da je različnih kombinacij preveč za brute force. Recimo deset (ali mogoče še manj) besed iz slovarja skombiniraš in je to preveč za brute force. Recimo kovasjebepolicajinikolinebostestrlimojegagesla je verjetno preveč za brute force. Se motim?

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Good Guy ::

Tisti gospod, ki je našel pred leti luknjo v NLB je tudi fasal neko tožbo.


to je bil študent s preveč časa, noben gospod... ni fasu nobene kazni, ker je naredu samomor..

pcserviser je izjavil:

tisti, ki je baje vdrl v NLB se je obesil. Malo je smešno, da lahko gumarski tehnik vdre v spletno stran NLB.


ta človek je našel v nlb-ju luknjo preko katere bi lahko nakazal na nek drug račun določeno količino denarja. On se je zajebal ker je potem banko izsiljeval da bo dal to v medije, ampak ko se je vmešala policija, kriminalisti... je naredu konec..

narobe je začrtal zadevo kako to izkoristit da bo izpadel "dober".
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Pegaz ::

Avenger je izjavil:

Uh, sam tole je pa neumno... ogromno škode, ogromno tveganje, pa je kasiral po par $100...?

Zgleda, da je Iserdo kasiral kar malo več kot par $100. Tukaj prodaja nekaj.

Kolikor gledam ga je dosti ljudi poznalo na hacker sceni in je prodal kar dosti botov.

Yohan del Sud ::

Samo cp za lenobe iz prejšnjega posta in vprašanje, zna kdo te funkijonalije lepo povedat v običajnem jeziku? Tisti zadnji se mi zdi še posebej kritičen.


[+] USB spreader with on-fly autorun.inf content
[+] UDP flood with random data and packets sizes, configurable strength of flood
[+] Strong TCP flood, working with max power on all WINNT systems with configurable strength of flood [+] MSN spreader (hooking send and WSARecv functions) - completely version independant message replacer [+] Visit module (client visit website; hidden or with default browser) [+] External downloader [+] optional module: Post Data Grabber for Internet Explorer 6, 7 and 8 [+] optional module: Connect Hook for Internet Explorer, Firefox, Opera and Chrome [+] optional module: Cookie Stuffer for Internet Explorer and Mozilla Firefox [+] optional module: Slowloris Flooder (great flooder for stress testing HTTP Web servers) [+] optional module: Reverse Proxy (turn every client into proxy server instantly!)
www.strancar.com

techfreak :) ::

Good Guy je izjavil:

Tisti gospod, ki je našel pred leti luknjo v NLB je tudi fasal neko tožbo.


to je bil študent s preveč časa, noben gospod... ni fasu nobene kazni, ker je naredu samomor..

pcserviser je izjavil:

tisti, ki je baje vdrl v NLB se je obesil. Malo je smešno, da lahko gumarski tehnik vdre v spletno stran NLB.


ta človek je našel v nlb-ju luknjo preko katere bi lahko nakazal na nek drug račun določeno količino denarja. On se je zajebal ker je potem banko izsiljeval da bo dal to v medije, ampak ko se je vmešala policija, kriminalisti... je naredu konec..

narobe je začrtal zadevo kako to izkoristit da bo izpadel "dober".

Kolikor se spomnim je on dejansko napisal program, ki zaklene userjev input in program sam klika na gumbe itd. in nakaže denar na določen račun. To je zaenkrat možno pri večini e-bank.

iNooby ::

sidd je izjavil:

tale nobody že ni

ta je pomagal "Iserdu"

in kolko let zapora bi naj dobil Iserdo?
Haters gonna hate...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iNooby ()

iNooby ::

He didn't identify the chief suspect, Iserdo, which, read backwards, means "salvation" in Slovenian.
Haters gonna hate...

sidd ::

iNooby je izjavil:

sidd je izjavil:

tale nobody že ni

ta je pomagal "Iserdu"

in kolko let zapora bi naj dobil Iserdo?


Mislim da je že bilo dovolj govoric ;)
V ponedeljek bi naj postalo vse kristalno jasno.
no idea for signature
signed
I

AngelOfDeath ::

Potem pa bomo počakali.
edit: Slovnica

tsh2 ::

sidd je izjavil:

Mislim da je že bilo dovolj govoric ;)
V ponedeljek bi naj postalo vse kristalno jasno.

imaš čuden vrstni red besed. štajerc? :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rdečelaske izbirajo najbolje, moški so za raznolikost, ženske za dolžino (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5323910 (19710) MrStein
»

Slovenska policija aretirala domnevnega pisca Maripose (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Varnost
22168269 (47471) #000000
»

Razbijanje gesel z GPU je realnost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
10228717 (23148) MrStein
»

Varnost brezžičnega omrežja?

Oddelek: Omrežja in internet
272468 (1980) blackbfm
»

Brazilska in ameriška policija nemočni zoper TrueCrypt (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Diski
10631342 (21466) poweroff

Več podobnih tem