» »

Trajnostno upravljanje nepremičnin

Trajnostno upravljanje nepremičnin

matobeli ::

Lep pozdrav,

danes me v veži našega bloka pričaka plakat ki ponuja "PRAVIČNO trajnostno upravljanje nepremičnin *know-how* in podobno"



Zanima me vaše mnenje, z lastnim se bom zadržal da me kdo ne toži.

Moje prve opazke:
1. Plakat oblikovan kot reklama iz topšop
2. "Zanimiv" email naslov: coopgore@gmail.com
3. Kooperativa GO-RE z.b.o.-so.p. since 1892. Bizi pravi 2013

Po še malo googlanja odkrijem par stvari:
-Zakoniti zastopnik Misja Dejan je leta 2003 napisal diplomsko nalogo Ocenjevanje uspešnosti investiranja gradnje na primeru štirih stanovanjskih oziroma poslovno stanovanjskih sosesk, zanimivo je to da je mentorica (oziroma sodelavka) neka dr. nečesa, ampak obstaja in je napisala nekaj prispevkov.
-Podjetje je sodelovalo pri izvedbi Jadranskih iger 2013 (čisto spodaj)

Pojavi se še na random mestih npr:
Gorenjski forum socialnega pojdetništva
Zapis 27. sestanka koordinacije županov občin Zg. Gorenjske

Izgleda kot pismo nigerijskega kapitana, vendar bi rekel da to ni, mogoče celo kdo pozna?

Karkoli že je mi ni vseeno kaj se lepi na oglasne deske v moji stanovanjski skupnosti. Sploh ne v časih bavbav novih zakonov in gospodarske "krize".
  • zavaroval slike: Gandalfar ()

bluefish ::

Meh, na prvi pogled nek mutibarić, ki bi se z gmail naslovom in brez zaposlenih rad šel upravljanje večstanovanjskih stavb.

Skratka, ignore - papir prenese vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

tony1 ::

Fora je sicer lahko v tem, da od povprečnega upravnika s sto zaposlenimi imaš ene toliko kot od s.p.ja - je pa (upam) vsaj razlika v ceni... :D

P.S.: pozitivna stvar je, da so dali letak v spell checker pred printom.

mat xxl ::

Tudi jaz mislim, da gre za fulanta mutibariče, jaz tak letak uporabim samo za reciklažo papirja....

PaX_MaN ::

Všeč mi je njihova izjemna razpoložljivost in odzivnost.

harvey ::

Beseda "tranjnostni" je ena najbolj izrabljenih fraz zadnjih nekaj let....
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Vikking ::

Gre za socialno podjetje, ki je tudi v evidenci ministrstva MDDSZ: http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...

kaj več: http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...

Torej je pod okriljem ministrstva, za kaj se gre pri tem:
Osnovni namen te oblike podjetništva je opravljanje tržne dejavnosti po posebnih načelih socialnega podjetništva, ki so:

- enakopravnost članstva
- sodelovanje deležnikov pri upravljanju
- premoženje, dobiček in presežek prihodkov nad odhodki se uporablja za namen socialnega podjetništva in druge neprofitne namene
- delitev dobička ali presežkov prihodkov ni dopustna oziroma je omejena
- preglednost finančnega poslovanja in notranje nadzorstvo nad materialnim in finančnim poslovanjem
- trajno delovanje v korist svojih članov, uporabnikov in širše skupnosti
- ustvarjanje novih delovnih mest za ranljive skupine oseb ter opravljanje družbeno koristnih dejavnosti.

Torej čeprav ne poznamo, letak je res "češki" ampak so zgleda ta podjetja kar pod kontrolo, bolj kot kakšen s.p. jevec. Kikomaj čaka da ti nabije stroške upravljanja s stanovanji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

fosil ::

Torej čeprav ne poznamo, letak je res "češki" ampak so zgleda ta podjetja kar pod kontrolo, bolj kot kakšen s.p. jevec. Kikomaj čaka da ti nabije stroške upravljanja s stanovanji.

In kje si zasledil podatek da so ta podjetja kaj bolj pod kontrolo?
Jaz sem predvsem zasledil podatek, da so ta podjetja upravičena do določenih subvencij.
Tako je!

Vikking ::

Nekaj o tem: http://www.uradni-list.si/1/content?id=...

Namen je dober, če se bo pa našla kakšna luknja jo bo pa slej ko prej, nekdo izkoristil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

alexa-lol ::

Lahko povem da mentorica nima pojma. Ignoriraj vse kar piše na papirju.

Slowenc ::

Obstajajo že 100+ let, svoje domene pa ne premorejo - imajo Gmail.
Nihče še ni komentiral njihovega žiga - res je fenomenalen.
Edit:
naj mi nekdo razloži kaj pomeni 24/7/8.
Skiny gate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slowenc ()

Utk ::

Ne glede na vse bedarije na letaku, so verjetno boljši in cenejši od večine od občin požegnanih upravljalcev. Slabši bi bili težko.

Nikec3 ::

Ko nekje preberem besedo "pravično", najprej pomislim na demokratični socializem, potem se pa primem za denarnico.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

jype ::

Nikec3> Ko nekje preberem besedo "pravično", najprej pomislim na demokratični socializem, potem se pa primem za denarnico.

Jaz pa mislim, da to pomeni, da ne šikanirajo posameznih poslopij, tako kot nekateri, ki nočejo vzdrževati blokov z rumeno fasado.

Vikking ::

Torej če prejemajo subvencije kot socialno podjetje, so cenejši. Poleg tega so pod okriljem ministrstva, če bi delali slabo bi lahko hitro izgubili dovoljenje/subvencijo in bi romali na smetišče. Lažje se je pritožit, če začnejo pisat stanovalci npr. bloka ministrstvu, da upravljalec dela slabo , da računa čudne storitve in namesto po pogodbi si izmišljuje nove stroške.

Torej se bodo verjetno bolj potrudili da bodo stanovalci zadovoljni.

Konec koncev, zakaj pa ne bi izkroistili stanovalci od upravljalcev posrednih subvencij od države.


Mi smo imeli upravljalca ki sploh ni imel emaila pa spletne strani. Žal je šel v upokoj, vsem je žal da je šel.

Torej, se ne bi preveč čudil češkemu letaku, ampak bi predlagal sestanek z stanovalci. Zakaj pa ne, če ne druga se bo sedanji upravljalec malo ustrašil, ko bo spoznal da iščete cenejšega, pa zaradi tega ne bo kar tako navijal cene. Saj bo uvidel da imate opcijo/izbiro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračanje štipendije-da/ne?

Oddelek: Šola
166411 (5403) NotSpecial
»

Študentsko delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7615554 (12054) Janac
»

Je treba podaljšat štipendijo

Oddelek: Šola
5871 (771) St235
»

Štipendija za dijake

Oddelek: Šola
8888 (729) terezijslo
»

Neodobrena štipendija in izredno šolanje?

Oddelek: Šola
183604 (3110) St235

Več podobnih tem