» »

Samsung Wave

Samsung Wave

easyrider3 ::

telexdell, kje si pa dobil navigacijo za telefon,a je sploh priporečena za ta telefon,ker nisem nikjer zasledil da je navigacija Sygic tudi za OS Bada.

meXem ::

tudi mene zanima, kje si jo dobil, oz. kako si jo naredil gor?

lp

RejZoR ::

Bolf3nk je izjavil:

ej rejzor, kaj pa S8530 Wave 2 se splača nabavit? Ali raje 8500? http://mobisvet.si/index.php?main_page=...


Wave in Wave II sta v vseh pogledih enaka, drugačen je samo design ohišja ker sta ekrančka različna. Izviri Wave ima 3,3 inch Super AMOLED ekran, Wave II ima 3,7 inch SC-LCD (Super Clear LCD). Vse ostalo je enako do zadnjega detajla, Wave II so uvedli ker so problemi z dobavljivostjo S-AMOLED zaslonov. Aja, pa na Wave II je Bada 1.2 gor že tovarniško.

SC-LCD je mal slabši (slabši konrast, slabši vidni kot in večja poraba) od S-AMOLED ampak je na račun tega mal večji. Je pa tko da naj bi bil SC-LCD zelo blizu kakovosti Retina Display na iPhone 4, tko da je nakoncu skor vseeno.

Še ena opomba okoli Mobisveta in podobnih online štacun. Cene imajo sicer zelo ugodne ampak ima Samsung namesto 2 let samo 1 leto garancije pa še to ne moreš uveljavljat na uradnem Samsung servisu (RAM2), razen baje za hardwarske okvare, ampak moraš poslat zadevo na Mobisvet. Tega nihče nikjer ne omenja, pa se mi zdi vredno omembe.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dejca ::

Kaj lahko kdo pove kateri file je zdaj pravi za firmware 1.2 S850XXJL2 113mb ali S850XXJL2 299mb, ali je celo pravi S8500XXJID

pa postopek v celoti kateri je že to uredil, bi bil zelo dobrodošel :)

hvala

telexdell ::

Sygic drive naložite preko kiess in ga dobite povsem legalno na grškem samsungapps. Da naložite še kakšno drugo mapo pa tule prebrskajte (poglejte tudi druge teme!). Je sicer v španščini, a google translate je bil zame dovolj.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

telexdell ::

Dejca je izjavil:

Kaj lahko kdo pove kateri file je zdaj pravi za firmware 1.2 S850XXJL2 113mb ali S850XXJL2 299mb, ali je celo pravi S8500XXJID

pa postopek v celoti kateri je že to uredil, bi bil zelo dobrodošel :)

hvala

Sam imam instaliran zadnji decembrski FW, katerega sem podal na linku na prejšnji stran in je dolg čez 500MB. Od tega je nekaj čez 300MB aplikacij. Na strani FW je tudi zadovoljiv vodič.
Tisti kateri želite preiti nazaj na originalni FW od mobitela ali želite, da se vam nadgrajuje preko Kiessa pa sledite tem navodilom. Zadnji mobitelov FW je S8500PNJL1/S8500MOTJL1 in product code:GT-S8500BAAMOT. Zadnji odprti FW je S85000XXJL2/S8500OXFJL1 in product code GT-S8500BAAMSR.
POZOR!! obvezno morate imeti verzijo Kiessa 1.5.1.10074_45, ker drugače stvar ne deluje!!!

PS- če boste FW le nadgrajevali, potem ni potrebno naložiti starejšega FW. Če pa želite preiti na originalni FW od mobitela ali na nožjo različico, potem pač najprej naložite enega od kompletnih FW Bada 1.0!
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Hvala, sem pol včeraj sam porihtal in naštudiral to čudo.
Gor sem naložil XXJL2 (FULL, Bada 1.2, 299MB) in v CSC nastavitvah nastavil pre-configuration iz DBT na KOR. Ko sem neki čaral z različnimi CSC-ji se je telefon kar restartal v nedogled. Sedaj mi vse deluje kot je treba, jezik imam itaq angleščino, kar mi je boljše. Edino če hočem v Kies (tudi 2.x verziji) čekirat za nove nadgradnje moram CSC spet preklopit na DBT kar mi sicer resetira telefon nazaj na tovarniško ampak bom lahko v Kies nadgradil zadevo.
KOR moram pa uporabljat, da mi pri SMS-ih pokaže imena, drugače so samo številke. Na DBT pa moram dat, da Kies neha pribijat, da je moja verzija naprave nenadgradljiva. Ne uporabljam onega reg hacka za Kies 1.5.

Pač se mi bo ob releasu Bada 2.0 vse resetiralo ampak jebeš. V pol ure vse nastavim nazaj, tko da ni panike. Vsaj lahko nadgrajujem. Iz servisa sem dobil Bada 1.0 in še to neko glupo nenadgradljivo verzijo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dejca ::

hvala sem našo pravi firmware... zdaj pa mam problem, ker ne najdem PFS fila? Je potreben za upgrade al ne? hvala za pomoč

telexdell ::

Če delaš z multiloaderjem potem so polja: FOTA, Tune, ETC in PFS prazna. Drugače pa so v stisnjeni mapi vse datoteke katere rabiš za tisto verzijo FW in ti ni potrebno iskati kaj drugega. Le CSC file zamenjaj, če želiš slovenski jezik. Pa za RSC2 priporočajo low verzijo.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

RejZoR ::

Kaj je sploh razlika med low in mid? Fajla sta enako velika zato nisem prišel do nobenega zaključka...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dejca ::

ql hvala... kar se pa tiče csc fila če hočem met slovenski jezik, lahko že pri flashanju zamenjam original csc file al lahko potem naknadno dodam toti csc file ko ma dodan slovenski jezik?

geniuus ::

kaj pa če je telefon kupljen prek simobila - simlock
deluje? ali ga je treba odklepati

ezyman ::

geniuus je izjavil:

kaj pa če je telefon kupljen prek simobila - simlock
deluje? ali ga je treba odklepati

Za flashanje ga je treba odklenit, tako priporočajo. Moj od simobila je imel samo network lock. Pokličeš v en center, jim poveš IMEI kodo telefona in ti posredujejo kodo za odklep. Seveda more bit v telefonu sim kartica drugega operaterja, tako ga najlažje odkleneš.
Koda za IMEI: *#06#
Koda da preveriš da so vsi locki na off: *#7465625#

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ezyman ()

telexdell ::

Dejca je izjavil:

ql hvala... kar se pa tiče csc fila če hočem met slovenski jezik, lahko že pri flashanju zamenjam original csc file al lahko potem naknadno dodam toti csc file ko ma dodan slovenski jezik?

Sam sem csc file s slovenskim jezikom dal že ob nalaganju FW.

Drugače pa govorijo, da je več kot 50% verjetnost izdelave "opeke" iz Wave, če je telefon zaklenjen.
Vsekakor (kot je že omenil ezyman) pred nalaganjem FW z bootlogerjem telefon odklenite ter odstranite SIM in spominsko kartico.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Dejca ::

ok uspelo je, vendar je bila težava z fota engine :) kak pa je zdaj z aplikacijami katere so bile naložene na spominsko kartico, zdaj jih več ne prikaže, to se da dobit nazaj al ne več?

Lp

sem uredil :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejca ()

djtey ::

Je že mogoče kdo poskusil kakšen program za navigacijo, ki preverjeno deluje (slo mapa)?

RejZoR ::

Route 66 dela ok, podpira slovenijo in slovenski govor. Pa GpsMid, ki je free ampak temu primerno špartanski. Za govor ne vem, ima pa mape za slovenijo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

meXem ::

In kje se dobi route 66 ??
Je zastojn ali za plačat in ali se mape naložijo ali rabiš za uporabo povezavo z internetom ...?

LP

telexdell ::

Na Wave deluje:
Route 66 katerega že imaš naloženega (Samsung LBS). En mesec je brezplačen potem pa lahko kupiš doživljensko licenco usmerjanja za 29-49EUR. Mape so brezplačne, položaj ti kaže vedno, brez licence ne deluje le usmerjanje.
Ndrive- na samsungapps je brezplačen ali pa plačljiv program za nekatere evropske države. Slovenije še ni med njimi. Se pa na netu najdejo metode, katere tudi Slovenijo uvrstijo na evropski zemljevid. Deluje z Tele-atlas in Navteq mapami (zadnja 2010-12). Še ni SVN jezika vodenja.
Sygic- zaenkrat je brezplačen program le na grškem samsungapp. Zanj velja isto kot za Ndrive. Zadnja Navteq mapa je 2010-7 in deluje SVN jezik.

Sem poskusil vse tri navigacije. Route66 ima zastarele mapa, ima pomešane hišne številke in venomar opozarja, da prehajamo v območje, ki ni v celoti pokrito. Nima prikaza za omejitev na cestah. Ima pa dobro rešena križišča, kjer ti pri puščici za zavijanje nariše črtice, katere predstavljajo št. križišč pred zavojem.
Pri Ndrive še ni SVN glasu, ima dokaj malo nastavitev. Prikaz hitrosti, razdalje, čas prihoda... ima zapisano s precej premajhnimi črkami, tako da je to praktično neuporabno. Včasih se pojavlja kar precejšnje odstopanje med križiščem in prikazom pozicije, kar je lahko precej moteče.
Navigacijo Sygic sem preizkusil le na poti v službo (cca 5km) izven naselij, vendar so prvi vtisi, da je najboljša od vseh treh.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

koro13 ::

Bi bilo možno spravit iz grškega app stora Sygic Mobile maps in vstavit mape najnovejše Sygic Mobile Maps 2010?

Pa še, zej me pa res jezi! No uglavnem zanima me zakaj v Kiesu ne morem instalirat aplikacij na telefon če ga imam priključenega??? V Kiesu mi vse kaže ampak v storu pa da naprava ni priključena, fuck!!!
Lahka kdo pomaga?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koro13 ()

koro13 ::

Kako si kupil doživljensko licenco jaz lahko kupil le za 1 mesec ali 1. leto?

koro13 ::

Bi kod znal povedat, kako nastavit na Samsung Wave s8500 Bada OS 1.2, ker debiln Kies mi kaže zadn update - 1.0 Bada OS, jst bom kmal znorel zaradi tega. Mi lahko na čim bolj preprost način opišešete, kako naložiti Bado 1.2? Telefon je bil kupljen pri simobilu v prosti prodaji in imam najnovejo verzijo Kiesa.
Hvala
in LP

koro13 ::

A garancijo izhubiš pri nalaganju neuradnega FW-ja?

pleomax ::

koro13 je izjavil:

Bi kod znal povedat, kako nastavit na Samsung Wave s8500 Bada OS 1.2, ker debiln Kies mi kaže zadn update - 1.0 Bada OS, jst bom kmal znorel zaradi tega. Mi lahko na čim bolj preprost način opišešete, kako naložiti Bado 1.2? Telefon je bil kupljen pri simobilu v prosti prodaji in imam najnovejo verzijo Kiesa.
Hvala
in LP

Jaz sem pisal na servis pa so rekli,da uradno pride v Slovenijo komaj zdaj čez ene 2 tedna in da moraš telefon kao k njim ga peljati-jaz pa ne mislim tega na servis voziti,saj si androide tudi doma nadgrajujeo,čeprav bi jih mogli na servis peljati :D

koro13 ::

Ok, upam, da čimprej ;)
I hopeee

geniuus ::

telefon si lahko nadgradiš sam, pod pogojem, da je odklenjen
navodila in linke najdeš v tej temi

stvar preverjeno deluje
od kar imam bado 1.2 mi celo baterija zdrži dlje

pleomax ::

Pa je različica 1.2 v Slovenskem jeziku? Kako opa odkleneš to zadevico? A se ti potem izniči garancija,ker moj je bil že 2-krat na servisu,ker je 2-krat kar zmrznil in ni blo iz njega več nič. Zaostale stvari pa bom malo pobsrkal. Hvala,geniuus!

geniuus ::

če hočeš slovenski jezik, potem moraš pred flashanjem dodat fajl s slovenskim jezikom
če je zaklenjen, preveriš s kodo napisano v tej temi
če je kupljen pri simobilu/mobitelu in je slučajno zaklenjen, ti ga bodo brezplačno odklenili

pleomax ::

Bom ga nesej ja,da mi ga odklenejo. Rad bi si naredil tako,da bi se lahko pogovarjal recimo po msn-ju in facebooku kar prek telefona,brez,da bi mogel na internet pa tam vpisavati po google msn ali fb...Meni se ti zeleni krogci sploh ne pojavijo zraven,verjetno je vzrok ravno v tem kar mi piše,da ne more urediti SNS stikoc(kaj že pomeni ta kratica?) Upam,da mi lahko kdo pomaga,ker bi samo rad izkoristil funkcije telefona. Drugače sem si stike iz facebooka že dal v imenik.

pleomax ::

Kaj wave mogoče še komu drugemu kdaj kar ugasne,ko imate zagnano kakšno aplikacijo? Meni včasih kar ugasne in potem se znova prižge in morem vpisat pin kodo...Slitum,da se bo zopt pokavril čez kakšen dober mesec in kaj naj rečem,kaj mi naj na servisu naredijo,kr telefon mi namreč po nekem določenem času kar zablokira in ko ga znova prižgeš niiz njega nič,samo prikaže se napisa bada in je konec z njim. Na ram2 so mi že 2-krat menjali oz. na novo naložili sw,ampak ne vem kaj jim naj rečem prihodnjič,ker očitno je nekaj drugega narobe s telefonom.

koro13 ::

Meni včasih ne želi zagnati kakšne aplikacije in me vrže na namizje, kdo ve vzrok?
Drugače, pa nimam podobnih problemov, kot ti.
Pomoje je kriva bada 1.0 z bugi.
Veš točen datum izida 1.2 v sloveniji? Moramo nesti na servis ali bo v kies - shitu?
No uglavnem še komu nagaja spb tv?Vam deluje?
Sam telefon je pa vrhunski, tako, da respect, samo malo aplikacij!
LP

pleomax ::

Ja v roku 14 dni naj bi uradno prišla v slovenijo različica 1.2 in ga moraš pač peljati na servis,tam pa jih prosi,naj ti ga odklenejo,da boš potem si ga lahko sam nadgradil,če bo na voljo 2.0 za serijo wave(upam,ker drugače bom pa res jezen) :D Ja mene vrže iz aplikacije edino takrat,ko sem ga preizkušal-njegov procesor,da sem odprl kar nekaj aplikacij in potem me je za kako sekundico ven vrglo,pa spet nazaj. Res je vrhunski ampak joj,te aplikacije. ČE bi ga lahko kao na android vrgo bi bilo super,ali pa so gor dal android market,a o tem kar sanjajmo. :S Mogoče pa se bodo aplikacije kaj bolj začele razvijat,ker če samsung misli resno s to bado,potem mu bo uspelo :D Držim pesti :)

pleomax ::

Sedaj sem nekaj gledal in zgleda,da bo skoraj prišla za nas bada uporabnike igrica jezni ptički oz. v izvirniku angry birds! Ne em držati za besedo ampak,če pride do tega bo res super-da bi vi videli,kako veliko ljudi dobesdno na kolenih prosi,da bi se to zgodilo-konec koncev je tudi bada uporabnikov kar nekaj.

telexdell ::

pleomax je izjavil:

Sedaj sem nekaj gledal in zgleda,da bo skoraj prišla za nas bada uporabnike igrica jezni ptički oz. v izvirniku angry birds! Ne em držati za besedo ampak,če pride do tega bo res super-da bi vi videli,kako veliko ljudi dobesdno na kolenih prosi,da bi se to zgodilo-konec koncev je tudi bada uporabnikov kar nekaj.

Sam imam angry birds v java verziji(sicer namenjene za Symbian 9.4) že kakšnih 14 dni na telefonu. Aplikacija je opisana na Bada forumu.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

pleomax ::

Havala telexdell. ČEprav je za symbian 9.4 je kar. Sem jo pa ravno danes prvič igral na nokiji c7-se pravi na symbian^3 in je tam meni všeč. Upam pa vseeno,da bodo za bado razvili kako različico angry birds.

telexdell je izjavil:

pleomax je izjavil:

Sedaj sem nekaj gledal in zgleda,da bo skoraj prišla za nas bada uporabnike igrica jezni ptički oz. v izvirniku angry birds! Ne em držati za besedo ampak,če pride do tega bo res super-da bi vi videli,kako veliko ljudi dobesdno na kolenih prosi,da bi se to zgodilo-konec koncev je tudi bada uporabnikov kar nekaj.

Sam imam angry birds v java verziji(sicer namenjene za Symbian 9.4) že kakšnih 14 dni na telefonu. Aplikacija je opisana na Bada forumu.

Ti mogoče veš odgovor na moja prejšnja vprašanja. Kako si urediš SNS stike? V videu so prikazani še takšni zeleni krogci,ko se lahko kar direktno pogovarjaš po msn-ju,facebooku in verjamem,da vas veliko ve odgovor :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pleomax ()

koro13 ::

Nisem še poskusil, bom pogledal.
LP
Poglej na kakšne bada forume, v drugih temah o Samsung Wave oz. Bada so omenjeni.
Tam so res high userji ;)

koro13 ::

http://blog.infostretch.com/?p=471

Pleomax, mogoče tole...
Našel na hitro ;)

faceoff ::

telexdell je izjavil:

Tu se moraš registrirati, da dobiš zadnji FW
tukaj pa imaš CRC file in navodilo za Slovenščino


S strani samfirmware sem si pobral FW S8500XXJL2, peti po vrsti od spodaj gor (oranžno pobarvan) in zraven ni bilo .rc1 in .rc2 datotek. Zanima me če lahko flasham brez teh dveh datotek ( in naprimer uporabim dve drugi iz druge verzije)?
Uporabljam MultiLoader_V5.64 in v njem ni možnosti za nalaganje CRC datoteke (je pa možnost za .csc file, če misliš tega?). Na linku strani, ki si ga napisal si datoteke nisem mogel downloadati ker mi ne pusti registracije. Predvidevam, da .csc file vključuje tudi slovenski jezik in swype?

Bi mi lahko .csc file poslal na e mail: game99mania@gmail.com
Hvala!

telexdell ::

Mogoče t ene pusti ponovno registrirati, ker si že registriran>:D. Uporabi enako uporabniško ime in geslo, kot si ga za prenos FW.
Ne vem zakaj je ta FW, katerega si prenesel označen z oranžno. Takrat ko sem ga prenašal sam je bil le črno obarvan (velikost razpakiranega FW: 613.453.120 B in 11 datotek) in je vseboval .rc1 in .rc2 datoteke. V multiloader sem vpisal vse datoteke (.rc2 kot low) z vključno .fota in brez: .tune, .etc, .fps.
Tak postopek pri meni ni povzročil kakšnih težav. Kaj pomenijo posamezne datoteka, razen CSC katera je očitno jezikovni paket, pa ne vem. Vmes je tudi polno iger (asphalt 5, parachute...), tako da ti pri tem ali potrebuješ .rc1 in .rc2 ne morem svetovati.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

faceoff ::

Poskusil sem z enakim uporabniškim imenom in geslom kot za FW, ampak se še vedno ne morem vpisati. Tako, da če slučajno še vedno imaš tisti .csc file,ki si ga pobral s strani te prosim če mi ga lahko pošlješ na prej omenjeni email.

telexdell ::

Imaš na ZS
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

pleomax ::

Ve kdo,kako se naredi tisto,kaj je prikazano na zgornjem videu? LAstniki wave-ov 100% veste,vsaj nekaj. LEpo prosim,če bi mi kdo lahko povedal. :)

koro13 ::

Meni piše, da ne more povezati SNS stikov oz. nekaj podobnega
LP

pleomax ::

Ja,to meni tudi napiše!!! Pa nimam pojma kaj moram sedaj urediti,v navodilih pa itak nič ne piše.

pleomax ::

http://www.connect.si/mobilniki/novice/... Mislim,da Je pred Bado lepa prihodnost,saj jo v Indiji že po številu prodanih primerkov lahko malce že primerjajo z androidom. Skratka,lepo se razvija in sem prepričan,da bo daleč zlezla,mogoče celo do tja,kamor niti android ne bo mogel-nikoli ne veš,samo pogljte kaj je s symbianom danes!

johanblond ::

A vam dela EDUROAM na Wave / Badi?

Meni ne dela (Bada 1.0). Pogledal neka nemška navodila (inštaliral Arnes Eduroam certifikat) in mi ne dela. Piše - authentication failed.

telexdell ::

johanblond je izjavil:

A vam dela EDUROAM na Wave / Badi?

Meni ne dela (Bada 1.0). Pogledal neka nemška navodila (inštaliral Arnes Eduroam certifikat) in mi ne dela. Piše - authentication failed.

In kako lahko inštaliraš certifikat na Wave?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

johanblond ::

telexdell je izjavil:

johanblond je izjavil:

A vam dela EDUROAM na Wave / Badi?

Meni ne dela (Bada 1.0). Pogledal neka nemška navodila (inštaliral Arnes Eduroam certifikat) in mi ne dela. Piše - authentication failed.

In kako lahko inštaliraš certifikat na Wave?


Potegneš certifikat z neta na računalnik, ga preneseš kot datoteko na Wave, greš v Wave v file explorer, poskusiš odpret certifikat, vpraša te če ga hoče installirat, potrdis in to je to.

telexdell ::

Sem instaliral certifikat za nlb klik. Certifikat je namestilo. Ko odprem spletno stran me vparaša za certifikat, ko ga potrdim pa napiše "ni odziva".
Je kdo kaj delal v zvezi s tem?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Reloaded ::

Pozdravljeni
Tudi sam lastim Wave-ja ampak kupljen pri simobilu in ne gre nadgradnja na bada 1.2
Mogoče kdo od vas ve kakšne boljše informacije če bo bada 1.2 za te gsme in kdaj, oziroma če obstaja kaka možnost nadgradnje že zdaj.
LP
Reloaded!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung S8500 Wave oz. nasploh Bada OS (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
46164072 (37287) Xgeneration
»

Samsung bada aplikacije

Oddelek: Mobilne tehnologije
121313 (1144) BoboRobot
»

Neučinkovit servis za več mesecev

Oddelek: Mobilne tehnologije
454089 (2419) RejZoR
»

OS Bada

Oddelek: Mobilne tehnologije
285340 (3873) pleomax
»

Možen drug program namesto Kies

Oddelek: Mobilne tehnologije
92748 (2445) pleomax

Več podobnih tem