» »

Samsung Wave

Samsung Wave

meXem ::

a gre shazem na wave in kako (če gre) ?

Johnny_q ::

mislim da za Bado tega programa še ni...mogoče je pri plačljivih, ki jih pa v Slo. trenutno še ne moremo kupovat.

koro13 ::

Lahko uprašam, kako je zdaj, kje lahko dobim Sygic mape, ali kaj so že :)???

LuGi ::

Nikjer, ker jih se ni.

rqss ::

Živjo,
mene pa zanima navigacija za samsung wave na OS Bada.
Kaj je najceneje in kje se določen program kupi, da so na voljo mape od slovenije, po možnosti še hrvaške.
So kakšne izkušnje s tem?
hvala in lp
R

koro13 ::

Beri zgoraj je odgovor
Sedaj map še ni, imaš samo online Route66

meXem ::

A morda kdo ve kako se nastvati pika in vejica v primarni tipkovnici pri pisanju sms-ov ali je potrebno vedno kliknit tipko za ločila in ga potem tam poiskati (zadeva je namreč malo nepriročna kar se tega tiče :)) ???

Johnny_q ::

če malo dlje držiš tipko za presledek se ti odpre meni z ločili. oziroma če spustiš ti avtomatsko doda piko.

meXem ::

svaka ti cast !
samo to sem še rabil do popolnega telefona ;)

denabiker ::

najbolje, da malo prebiraš tuje forume, kjer je ogromno napisano, pa še izveš različne trike in bližnjice za uporabo

meXem ::

bom, če še pa imaš kakšen trik pa le povej :)

koro13 ::

Kaj pa kdaj bodo oflinne mape za gprs,
aja špa kje lahko pogledam wi-fi naov mobilnik?
Hvala
LP

alyo94 ::

živjo, dajte mi prosim povedat kje se izklopi 3G in zakaj mi nikakor noče povezat z računalnikom, da so gonilniki nek narobe al niso nameščeni, please
lp Aljaž

meXem ::

3G se izklopi v nastavitvah, greš pod povezovanje-omrežje-omrežni način-pa tam preklopiš iz samodejno na GSM 900/1800.

Zakaj pa ti noče povezat z računalnikom pa ni mus da je problem v telefonu ... probaj preverit preden priklopiš na kompa, če ti na waveu laufa kakai program v odzadju (pritisni in drži sredinsko (meni) tipko.

alyo94 ::

Ja hvala, sm pogruntal že sam, ampak najlepša hvala, telefon je super, vendar ga morem še dobro spoznat :)

meXem ::

ma telefon je bomba :)

koro13 ::

Na originalni strani od gorilla glassa sem prebral, da je med njimi tudi Samsung Wave s8500:
http://www.corninggorillaglass.com/#fea...

Imate vseeno razne case in screen protectorje?

Elemen_T ::

Če kdo nuca teme in se mu ne ljubi brskat po forumih - Samsung Wave Themes (postavila s kolegom) ;)

koro13 ::

Hvala :)
LP

koro13 ::

Zakaj kar naenkrat ne moren inštalirati aplikacij na Wava?
Tudi če so za ta mobilnik?
Tam kjer piše install je belo in ne moren izbrat?

telexdell ::

Bi prosil kakšnega prijaznega lastnika telefona Wave 8500 kupljenega pri mobitelu, da mi napiše verzijo firmwara. Podatek se vidi v programu Kies in je v obliki: S8500abcde/s8500fghijk.
Sam sem si telefon nadgradil na odprto licenco (XX) Bade 1.2, prej preden sem si zapisal za podatek.

PS- lahko tudi na PM
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Zgodovina sprememb…

Ma$terM|nd ::

Mene pa zanima kake so internet nastavitve pri SiMobilu. Sem flashal telefon na Bada 1.2 in vse deluje brez problema zaenkrat le internet mi noče delat, ker nimam nastavitev.

Zanimajo me nastavitve za internet in mms.

Sicer sem že bral nekaj na drugih forumih, ampak so nastavitve le za android naprave in nekako ne gre.
Kateri avto gre najlepše po gozdu???
Službeni!

meXem ::

A mi kdo lahko pove kje se dobi sploh stvar za nadgradnjo bade na 1.2 in kako se to naredi ???

lp

koro13 ::

Samsung Kies stran ?

meXem ::

no ja zdaj si mi pa pomagal ...

Ma$terM|nd ::

Tukaj so firmware-i. Jaz sem snel S8500XXJID in je bada 1.2, za ostale ne vem.

Tukaj pa je tutorial kako flashat. Verjetno mi ni treba posebej pisat da je na lastno odgovornost.

Preventivno je verjetno fino če ven vzameš SIM, za vsak slučaj.

Jaz sem sledil postopku pa mi zaenkrat dela lepo (edino MMS nastavitve pri simobilu si še moram nastavit). Vendar poudarjam zaenkrat ker bom videl skozi uporabo kako stvar funkcionira.
Kateri avto gre najlepše po gozdu???
Službeni!

Zgodovina sprememb…

Ma$terM|nd ::

Mi je uspelo zrhtat nastavitve za internet in MMS

-----------------------------
internet nastavitve:

Set name: Simobil internet (poljubno ime)
Access name: internet.simobil.si

Auth type: Normal

User ID: simobil
Password: internet

Protocol: HTTP

Home URL: http:// (oz. privzeto)
Proxy address: 80.95.224.17:9201

Linger time: 300 (privzeto)

Advanced settings
->
Static IP (brez kljukice)
Static DNS (obkljukaj)
->
Server 1: 80.95.225.230
Server 2: 80.95.225.231

Ostalo ostane nespremenjeno
-----------------------------
MMS nastavitve:

Set name: Simobil internet (poljubno ime)
Access name: mms.simobil.si

Auth type: Normal

User ID: simobil
Password: internet

Protocol: HTTP

Home URL: http://mmc
Proxy address: 80.95.224.46:9201

Linger time: 300 (privzeto)

Ostalo je nespremenjeno
-----------------------------
Kateri avto gre najlepše po gozdu???
Službeni!

Zgodovina sprememb…

koro13 ::

Kako bi nastavil za Tušmobil?

SynTax64 ::

koro13 je izjavil:

Kako bi nastavil za Tušmobil?

TUŠMOBIL
Name: tusmobil internet
APN: internet.tusmobil.si
Proxy: 91.185.221.85
Port: 8002
Username: tusmobil
Password: internet
Server:
MMSC:
MMS Proxy:
MMS Port:
MCC: 293
MNC: 70
APN type:

TUŠMOBIL MMS:
Name: tusmobil mms
APN: internet.tusmobil.si
Proxy: 91.185.221.85
Port: 8002
Username: tusmobil
Password: internet
Server:
MMSC: http://mms.tusmobil.si:8002/
MMS Proxy: 91.185.221.85
MMS Port: 8080
MCC: 293
MNC: 70APN type:

meXem ::

@Ma$terM|nd hvala !
bom probal pa bomo videli.

Kakšna je pa sploh razlika med staro in novo bado?
Vem da je pisanje po tipkovnici malo posodobljeni in odpravljen kakšen bug, še kaj ?

Ma$terM|nd ::

Swype varianta je ja, ampak le za angleško različico in poleg tega mora bit t9 vklopljen. Tako da ga jaz ne uporabljam. In mogoče je telefon malo bolj odziven drugače pa je več ali manj enako.

Edino problem se mi je pojavil, ker Kies ne zazna telefona in ga je na USB treba priključiti kot mass storage. Vendar po tem ko telefon izključiš, telefon še vedno misli da je priključen in mi ne dovoli dostopa do pomnilniške kartice. Upam da bo flash na novejšo verzijo to rešil.

Edit: Flash na verzijo S8500XXJK1 je zadevo popravil. Kies sicer še zmeraj ne poveže telefona ampak težave z mass storage povezavo pa več ni.
Kateri avto gre najlepše po gozdu???
Službeni!

Zgodovina sprememb…

telexdell ::

Swype varianta lepo deluje na SLO jeziku!
Problem s Kies je, da moraš najprej odstraniti gonilnike za telefon in jih nato preko Kiesa ponovno naložiti. Lahko pa priključiš telefon na drugi USB port (katerega prej nisi nikoli uporabil!!),kjer se po samodejni naložitvi gonilnikov telefon normalno poveže.
Ko naložite Bado 1.2 (S8500XXJL2/S8500XXOXFJL1) vtipkajte *#5239870*# nato v administrativnem meniju izberite "pre-configuration" in vnesite kod *#27236*#. Odpre se jezikovni paket. Izberi MOT za Mobitel ali SIM za Simobil. Po samodejnem resetiranju telefona je nastavljeno vse potrebno za GPRS in MMS.

PS- prosil bi kakšnega prijaznega forumaša, da mi posreduje podatke o FW za Mobitel pred decembrsko posodobitvijo (lahko tudi na PM). Torej, če ima kdo kakšen drug FW kot S8500PNJL1/S8500MOTJL1 (podatki se vidijo v programu Kies).
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Ma$terM|nd ::

Jaz mam S8500XXJK1 in je zgleda neka čudna verzija ker ne gre nič nastavit tako kot si napisal. Kje lahko dobim S8500XXJL2/S8500XXOXFJL1 z Bada 1.2 omenjeno zgoraj?
Kateri avto gre najlepše po gozdu???
Službeni!

Zgodovina sprememb…

telexdell ::

Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Ma$terM|nd ::

Zakon! Hvala
Kateri avto gre najlepše po gozdu???
Službeni!

Vanadium ::

Da si sposodim temo. Kaka je kaj razlika med wave I in wave II. Predvsem me zanima hardware del. Vem da wave II nima amoled tako da nevem ali naj počakam novejšega ali vzamem prvo generacijo :|

Ma$terM|nd ::

Verjetno boš tako najlažje videl razliko

WAVE vs. WAVE II

Jaz osebno mislim da razen tipa in velikosti zaslona ni očitnih razlik
Kateri avto gre najlepše po gozdu???
Službeni!

Zgodovina sprememb…

Vanadium ::

sem glih gledu to hehe hvala. Vidim da je edin v displayu, pa velikosti hm... ma klinc na konc bom pa pomoje šel desire iskati

koro13 ::

SynTax64 je izjavil:

koro13 je izjavil:

Kako bi nastavil za Tušmobil?

TUŠMOBIL
Name: tusmobil internet
APN: internet.tusmobil.si
Proxy: 91.185.221.85
Port: 8002
Username: tusmobil
Password: internet
Server:
MMSC:
MMS Proxy:
MMS Port:
MCC: 293
MNC: 70
APN type:

TUŠMOBIL MMS:
Name: tusmobil mms
APN: internet.tusmobil.si
Proxy: 91.185.221.85
Port: 8002
Username: tusmobil
Password: internet
Server:
MMSC: http://mms.tusmobil.si:8002/
MMS Proxy: 91.185.221.85
MMS Port: 8080
MCC: 293
MNC: 70APN type:

Hvala

Sam zej ni povezave :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koro13 ()

ezyman ::

Zanima me če vam dela uraden update preko kies? Imam gor še verzijo 1.0, ampak mi v kies napiše da je latest firmware. Ima to kakšno vezo z operaterjem? Telefon je bil kupljen na Simobilu. Vem pa da je vmes bil že 1.0.2 update...

RejZoR ::

Ta Samsung je eno govno. Pazite to foro.

Kupil Samsung Wave, fenomenalna strojna plat. Kakšna 2 tedna nazaj sem si naložil Bada 1.2 update preko Kies. Vse je delalo super samo imen mi nikakor ni hotelo kazati, ko sem prejel SMS že od verzije 1.0. Pošljem na servis in ugotovijo, da je bil gor firmware namenjen za nemški trg in zaradi česar kontakti niso delali s slovensko SIM kartico. Zdej so naložil gor firmware namenjen za slovenijo.
Guess what, iz skoraj popolne Bada 1.2 bom sedaj moral trpeti na verziji 1.0. Mislim what the fuck no. Slovenci nismo dobili niti 1.0.2 in z 1.2 očitno isto ne bo nič. Resno ne vem zakaj nas v središču evrope tretirajo kot jeben tretji svet oz v najboljšem primeru kot vzhodno evropo (kar v končni fazi pomeni isto).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

meXem ::

Počakaj kakšen mesec pa bomo tudi mi meli vse ok in bo špilalo ko urca

RejZoR ::

Upam. Čeprav mi ni jasno zakaj potem 1.0.2 ni nikoli prišel do slovenskih uporabnikov. 1.2 sem naložil preko Kies like 3 tedne nazaj če ne celo več.
Seveda za dojčland regijo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

easyrider3 ::

Jaz sem naložil novi Bada 1.2 firmware že menda pred enem mesecem in mi telefon deluje čisto normalno.Telefon sem pa vzel pri Debitelu in ga imam že od septembra.Problem imaš ker so ti pri Simobilu ponudli tak telefon in se lahko upravičeno jeziš na njih,SAMSUN je pa zakon.V sredo sem pri Simobilu prekinil več kot 10.letno naročnino.Simobil is sucks.

RejZoR ::

Jezst sem ga vzel v prosti prodaji... ker firmware pa imaš gor, XXJL2? Oz si flashal uradno verzijo al z multiloaderjem oz reg hackom v Kies?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Yoni ::

LOL nevem kaj si sploh kupil telefon z OS-om, za katerega se je že v štartu vedelo da je drek in totalno neperspektiven.

RejZoR ::

OS je čist ok. Samsung je tisti faktor, ki bi ga najraje zabil v zemljo in poscal.

Strike 2:

Ravnokar dobil nazaj telefon. To da bo gor zastarela Bada 1.0 so mi povedal že na servisu, ker naj bi bila to najnovejša verzija za slovenijo.
Vklopim telefon, zaženem Kies in pazi to: "This version of device cannot be updated". Ej fuck me. Ne da ima gor pol leta outdatano verzijo softwara, zapovrhu sem zdej še zaklenjen nanj. Ne vem iz koga se delajo norca...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

telexdell ::

RejZoR je izjavil:

Ta Samsung je eno govno. Pazite to foro.

Kupil Samsung Wave, fenomenalna strojna plat. Kakšna 2 tedna nazaj sem si naložil Bada 1.2 update preko Kies. Vse je delalo super samo imen mi nikakor ni hotelo kazati, ko sem prejel SMS že od verzije 1.0. Pošljem na servis in ugotovijo, da je bil gor firmware namenjen za nemški trg in zaradi česar kontakti niso delali s slovensko SIM kartico. Zdej so naložil gor firmware namenjen za slovenijo.
Guess what, iz skoraj popolne Bada 1.2 bom sedaj moral trpeti na verziji 1.0. Mislim what the fuck no. Slovenci nismo dobili niti 1.0.2 in z 1.2 očitno isto ne bo nič. Resno ne vem zakaj nas v središču evrope tretirajo kot jeben tretji svet oz v najboljšem primeru kot vzhodno evropo (kar v končni fazi pomeni isto).

Kaj imaš ti kontakte na SIM kartici ali kaj?
Drugače pa BADA 1.2 dela lepo. vmesnik je v Slovenščini. Deluje Wipe vmesnik. Preko DLNA povezave mi na filmih prikazuje celo podnapise (namesto č,š,ž so sicer neku čudni znaki). Ima 40.000 internetnih radijskih postaj. Včeraj sem si namestil Sygic navigacijo....
Če bodo uredili še možnost namestitve certifikatov za spletno banko, kar je obljubljeno v BADI 2, potem imam vse kar potrebujem.

Svetujem ti, da si prebereš moj prejšnji post in nadgradiš telefon po priloženih navodilih. Če boš čakal na naše "umetnike" bo zunaj že BADA 10, ko bodo oni izdali 1.02.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

RejZoR ::

Hell fuckin yeah. Sam sem naložil Bada 1.2 in kontakti mi delujejo kot je treba. Mogoče bom celo spisal vodič. Kies sicer še vedno joka, da se te verzije ne da nadgrajevati ampak z 1.0 je isto jokal. Bom pač ročno naložil ko pride 2.0...

EDIT:
Ma jebemo no. Naložil S8500XXJL2, zdej dela vse razen Planeta mi noče odpret pa če se postavim na glavo. Sem ročno vnesel vse nastavitve ampak mi vedno zateži internal error in ničesar ne naloži. Preko WiFi lahko brskam po netu.

EDIT2:
Uuu zdej pa tud Planet dela. All fixed :D Spet sem happy čeprav bi lahko glup Samsung poskrbel da bi stvar tovarniško delovala kot je treba.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Bolf3nk ::

ej rejzor, kaj pa S8530 Wave 2 se splača nabavit? Ali raje 8500? http://mobisvet.si/index.php?main_page=...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung S8500 Wave oz. nasploh Bada OS (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
46163795 (37010) Xgeneration
»

Samsung bada aplikacije

Oddelek: Mobilne tehnologije
121304 (1135) BoboRobot
»

Neučinkovit servis za več mesecev

Oddelek: Mobilne tehnologije
454082 (2412) RejZoR
»

OS Bada

Oddelek: Mobilne tehnologije
285327 (3860) pleomax
»

Možen drug program namesto Kies

Oddelek: Mobilne tehnologije
92735 (2432) pleomax

Več podobnih tem