» »

Gmail - obvestilo po sms

Gmail - obvestilo po sms

Robocop1 ::

Pozdravljeni!

V računu gmail bi si rad nastavil, da ob prispeli pošti dobim obvestilo po sms. Probal sem po navodilih na: http://www.makeuseof.com/tag/how-to-set..., pa ni šlo (sploh naslova ne morem potrdit, ker ne dobim varnostne cifre po sms-u).

Sem pri simobilu, torej bi moral obvestila preusmeriti na xxxyyy@simobil.net (xxx - predzadnje 3 cifre, yyy - zadnje 3 cifre), kot piše na: http://www.tech-faq.com/how-to-send-tex... pa tudi to ne dela.

Zanima me, če kdo zna to reč nastaviti - tako da bom o vsaki pošti obveščen.

KoMar- ::

1. način ne dela, ker Slovenija ni podprta, 2. način pa, ker xxxyyy@simobil.net že lep čas ne deluje več.

projektor ::

Hm, v času, ko pametni mobilniki na katerih so naloženi e-poštni odjemalci, počasi a vztrajno prevladujejo na trgu, niti ni pričakovati podpore za tovrstno storitev.

Robocop1 ::

Pol je edina možnost, da pri simobilu odprem e-poštni račun (...@simobil.net) s katerim dobim 5MB placa in dohodno pošto preusmerim na ta račun. Simobil pa mislim da podpira obveščevanje preko sms-a.

Ne vem pa kako je z pravicami. Pri takšni uporabi gre bolj za izkoriščanje računa, kot pa za resno uporabo.

Zheegec ::

Vsak soliden telefon ima že svoj odjemalec (ali pa ga dobiš na netu), potem pa si nastaviš POP3/IMAP in imaš vso pošto na telefonu.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Yacksy ::

Ampak, če nočeš imeti mailov na telefonu je tovrstna mail to SMS storitev precej uporabna.

Vidim, da so slovenski operaterji zaradi zlorab bolj kot ne vsi zaprli svoje e-mail to SMS strežnike. A je trenutno na voljo kakšen drugi ponudnik v Sloveniji za to storitev? Ima kdo kakšno domačo metodo?
Shit happens

dmok ::

Yacksy je izjavil:

Ima kdo kakšno domačo metodo?

Napiši si program za PC, ki bo bral pošto in za vsako novo spročilo dodal dogodek v Google Calendar in nastavil opomnik z opozorilom preko SMS. 8-)

d.

Tody ::

Dejte mi vi tole povedat, kaj za vraga vam koristi SMS če pa maila potem ne moreš pogledat? Mislim v čem je štos? Če vaš že firbec matra potem imate m.gmail.com ki delal tudi že na neki stari Nokii. Res ne vidim v čem je korist le tega?

klemenSLO ::

tody: SMS te opozori na dogodek.(recimo izpad sistema). Jasno da ne rabiš smsja, ki te opozori na mail, v katerem ti prijatelj napiše 'jutri ob 9 zvečer v zlati ladijci na pivu...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

Tody ::

ja a nebi bilo potem bolje narediti skripto ki bo direkt sms poslala? Al je firma preveč škrta :) Opozorilne in statusne sms mam tud sam tko da vem da se to da in da je to bolje :)

To da sistem pošlje mail ti pa dobiš potem sms da si dobil mail neveš pa kaka je napaka je plain old stupid.

btree ::

na mobitelu se da, odpreš mail na planetu: mobištevilka@planet.si, v nastavitvah nastaviš, da želiš prejeti sms ob prejeti pošti in preusmeriš iz gmaila na ta email. To prakticiram že nekaj časa. V smsu je naveden pošiljatelj emaila in subject.

flood ::

a je še kdo bobu to sporočilo?
in poslal tel. št.


Račun je začasno onemogočen
Če želite takoj obnoviti dostop do računa, spodaj vnesite telefonsko številko mobilnega telefona in poslali vam bom besedilno sporočilo s potrditveno kodo.
Možnosti preverjanja
Kratko sporočilo
Google bo na vaš mobilni telefon poslal kratko sporočilo s kodo za preverjanje.
Glasovni klic
Google vam bo prek samodejnega glasovnega klica poslal kodo za preverjanje.
Država
Ponudnik storitev mobilne telefonije
Številka mobilnega telefona
Telefonska številka
Če naletite na težave pri preverjanju računa, nas obvestite.

Če računa ne morete obnoviti z mobilnim telefonom, se lahko na nadaljnjo pomoč obrnete na podporo.

Oprostite. Morda so računi onemogočeni zaradi zaznane kršitve Googlovih pogojev uporabe ali pogojev uporabe posamezne storitve. Več o tem



lp
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Furbo ::

btree je izjavil:

na mobitelu se da, odpreš mail na planetu: mobištevilka@planet.si, v nastavitvah nastaviš, da želiš prejeti sms ob prejeti pošti in preusmeriš iz gmaila na ta email. To prakticiram že nekaj časa. V smsu je naveden pošiljatelj emaila in subject.


Jaz isto, deluje tudi na mobiju, 100% free.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Robocop1 ::

Za mobitel vem. Na www.planet.si se prijaviš in odpreš e-poštni predal ter pošto iz kateregakoli računa posreduješ na cifra@planet.si in si obveščen preko sms.

Problem pa je, ker se s simobilom ne moreš prijavit na planet.si. Simobil ima tudi nekaj podobnega, a mislim da ni čisto zastonj, pa tudi preveril še nisem.

Zakaj obvestilo po sms? Imam 1 starejši telefon, ki emaila ne podpira, torej je sms edini način, da sem obveščen.
Zakaj sploh obvestilo? Ne sedim 24/7 pred računalnikom in čekiram maile, rad pa bi znal, kdaj prispe nova pošta.

A je še kakšna rešitev za simobil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Robocop1 ()

Tody ::

ja in ko dobiš sms? Greš prvi cyberkafe in pogledaš emaile?

Lonsarg ::

Tisto, ko si pri simobil gledal za 2EUR in 5 MB, je Nokia Messegin, in dela seveda samo na nokija telefonih, takih, ki pa itak že tko ali tko lahko mail gledajo... pomoje je cenejše kot ta 2EUR na mesc lepo en mobič vzet, na naročnino za 1 EUR, če maš frej al pa recimo 20-30EUR se da zment, da nakdo zate vzame.

#000000 ::

gmail je začel zadnje časa tako srat in štekat, da ne vem če bom sploh še uporabljal. Odgovorim na mail in ga namest naslovnika dobim jaz, odgovarjam na mail, med pisanjem neki štekne in kao ni mogu spravit osnutka ter se sesuje vse komplet. Se da nastavit naj ne shranjuje osnutka ?

Furbo ::

Meni dela b.p., res ga pa večino časa uporabljam preko thunderbirda.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

tloonie ::

imam podobno željo in sem našel rešitev za simobil - vodafone live mail ; http://vodafonelive.simobil.si/web/gues... je pa plačljivo (nek minimalc če hočeš preko wapa gledat), ko sem klical na center za pomoč so mi povedali da je "v postopku nadgradnje" in mi dali datum "naslednji ponedeljek" torej 9 avgusta

lp

wiwa ::

Tudi mene zanima kako bi naredil oz. katera aplikacija to omogoča, da bi dobil SMS ko dobim določen mail (naprimer iz gmaila).
Sepravi ko dobim pošto od XYosebe@gmail.com na moj@gmail.com da me GSM opozori z SMSom da imam na gmailu novo sporočilo od XYosebe.
Naročniko razmerje imam z TušMobilom.

BladE_ ::

Malo poguglaj je veliko načinov... drugače se pa ta zadeva imenuje poenostavljeno sinhronizacija in jo omogoča skorj vsak telefon... če ti je to tako pomembno boš pa tudi par Mb prenosa zakupil in je stvar rešena...
Akcija - Reakcija

amigo_no1 ::

Kateri telefon imaš ?

wiwa ::

GSM je HTC WildFire.
Sej ni problem sinhronizacije, zakaj bi mi sinhroniziral vsakih 5 minut in gledal na GSM če sem dobil mail in če je od ta prave osebe. Zanima me samo sporočilo samo določene osebe.

amigo_no1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

zee ::

Vklopi Push notifikacije in to je to. Brez SMSov.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

amigo_no1 ::

Še dva:
http://www.sms2email.com/site/email2sms...
http://www.openhost.fr/open-sms-envoyer...


ena tretja metoda:
http://www.htmlremix.com/uncategorized/...

How to get sms alert of new mail at Gmail.com (with Google Calendar):
http://gmail2sms.blogspot.com/2012/03/h...

zee
On bi rad da dobi obvestilo/piskanje/ samo pri mailih od določene osebe.

Če daš push mail potem telefon piska ob vsakem mailu, edino če se da kaj nastaviti na samem telefonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

wiwa ::

Najbolj mi je še tale všeč http://scornik.blogspot.com/2012/04/get... saj ostalo je v glavnem vse za plačat.
Iz koledarja mi pošilja SMSe, forward e-maila na SMS mi pa še ne dela. Pa sem šel po navodilih :)
Mogoče kdo ve je skripta ta prava ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

email SMS alerts na mobitelu

Oddelek: Pomoč in nasveti
153749 (1315) Gunisms
»

skripta za pošiljanje brezplačnih sms sporočil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programiranje
19543128 (8368) AštiriL
»

Prejel sem MMS

Oddelek: Mobilne tehnologije
91025 (854) lukaz
»

Gmail zna pošiljati SMS

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
2910482 (7315) Ice-Heki
»

Mobitelova nova storitev - SMS zgrešeni klic (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
7112889 (9049) StratOS

Več podobnih tem