» »

Disk prepozna, a noče v operacijski sistem

Disk prepozna, a noče v operacijski sistem

deejay2 ::

Zunanji disk mi je crknil, nakar razdrem ohišje tega diska in vzamem sam disk ven ter ga priklopim direktno na plato in ne več preko USB-ja. Poženem OS, ki mi na začetku javi, da je zaznal nov disk. To potrdim in računalnik mi začne zaganjat OS. Samo problem je pa v tem, da nekaj časa nalaga OS, potem pa nikakor noče v njega, ampak mi na kišti samo gori lučka, da nekej melje. Se komu sanja v čem je problem?

zee ::

Poženem OS, ki mi na začetku javi, da je zaznal nov disk. To potrdim in računalnik mi začne zaganjat OS.


Lahko pojasniš? Rekel bi sicer, da si priklopom (dodatnega?) trdega diska spremenil boot sekvenco tvojega računalnika.

Odklopi problematični trdi disk, zaženi operacijski sistem, ko bo operacijski sistem naložen, priklopi problematični trdi disk in upaj na najbolje.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

deejay2 ::

S tem sem mislu, da mi je ob zagonu računalnika takoj javil, da je zaznal nov disk in potem moraš pritisnit F1, s čimer "potrdiš ta disk". Tko da disk mi čist normalno najde...

To kar predlagaš sem skoraj ziher da se ne sme delat. Karkoli vklapljat na plato, ko je računalnik že prižgan, se kolikor vem ne sme.

zee ::

Brez skrbi. To lahko počneš.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

TOP ::

Probaj disk sformatirat in na novo naloži OS,

deejay2 ::

Zakaj bi formatiral disk? Sej na tem zunanjem ni bil naložen OS, tako da ne vidim smisla.

No grem vseen probat to kar zee svetuje.

deejay2 ::

Sm probal vklopit v OS-u. Sliši se, da se disk prižge, ampak najde ga pa pol ne. Je samo še za v koš? Čudno da takoj ob zagonu ga računalnik zazna, v OS-u pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deejay2 ()

perkomat ::

deejay2 je izjavil:

Sm probal vklopit v OS-u. Sliši se, da se disk prižge, ampak najde ga pa pol ne. Je samo še za v koš? Čudno da takoj ob zagonu ga računalnik zazna, v OS-u pa ne.


Evo jest mam isti problem. A si mogoče lastiš WD My Book? Osebno ga bom nesel na garancijo, pa da vidim.

deejay2 ::

perko11, točno tega :). Meni je garancija že potekla, ker je star že ene 3-4 leta

A. Smith ::

Sm probal vklopit v OS-u. Sliši se, da se disk prižge, ampak najde ga pa pol ne. Je samo še za v koš? Čudno da takoj ob zagonu ga računalnik zazna, v OS-u pa ne.


Za win7 ne vem, ampak v winXP mu moraš dodeliti črko pogona.

Start, zaženi (run) -> vpišeš compmgmt.msc

Izbereš upravljanje diskov / disc management

Zdaj pa poglej, ali je na tem mestu prikazan tvoj novopriklopljen disk. Če je, z ga klikni z desnim gumbom, izberi "dodaj črko pogona/assign drive letter" in moralo bi delovati.

Če sistem diska ne zazna, je bodisi pokvarjen, bodisi sistem ne dovoljuje priklopa med obratovanjem.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

deejay2 ::

Ne zazna ga tudi na ta način. Je še kaka rešitev?

A. Smith ::

Naredi, kar je rekel Zee: Vgradi, vklopi rač. in v Biosu nastavi boot seznam, da ti ne bo poskušal bootat iz ta praznega diska.

Računalnik bi moral skoraj gotovo speljat in zagnat win, čeprav imaš vanj vgrajen zanič disk.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

deejay2 ::

Sm pogledal in bootanje je čisto ok nastavljeno. Disk z OS-om je primary, ta bivši zunanji disk secondary. Mam pa naloženo tako 7 kot XP-je in pri obeh se sredi nalaganja ustavi. Sej lučka na kišti gori, da računalnik nekej melje, ampak tud če čakam nekej minut se ne zgodi nič.

Ma še kdo kako idejo al je disk za v koš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deejay2 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne zazna HDD pri zagonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
141177 (952) -žiga-
»

USB ključ - problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
217024 (4261) deninho1989
»

wd 500gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
151381 (1079) Zimavc
»

Ne zazna, niti ne zavrti SATA diska

Oddelek: Strojna oprema
81064 (973) Bwaze6
»

Skurjen napajalnik?

Oddelek: Strojna oprema
111225 (1117) Jan987

Več podobnih tem