» »

Komponente za Računalnik

Komponente za Računalnik

TheReaper ::

Fantje stvar je taka, izbral sem si katere komponente bom kupil za nov računalnik:
- matična plošča
- procesor
- RAM
- grafična kartica
- disk in cd-rom ne bom niti omenjal, ker nista pomembna...

Zanima pa me:
- so zgoraj naštete komponente kompatibilne med sabo?
- kakšno ohišje priporočate (napišite možnosti, linke) (ohišje naj bo kompatibilno z zgoraj naštetimi komponentami, ne predrago, ter čim boljše za prezračevanje (dokupiti nameravam še ventilatorje)
- kakšen napajalnik bi moral kupiti za zgoraj naštete komponente? (napišite možnosti, linke)


Dodajte še svoja mnenja glede zgoraj naštetih komponent... :)

Hvala za sodelovanje

huek111 ::

Verjetno boš imel več od tega procesorja,če izvzamem postavljanje pred prijatelji. LINK
Matično pa bi osebno raje imel Asus-ovo,vendar je to stvar posameznika.

TheReaper ::

v bistvu sem procesor izbral ker ima 9MB predpomnilnika drugi štirijedrni pa max 6MB... če lah poveš kaj je potem boljše pomnilnk ali hitrost (GHz)??? Pa hvala za odgovor.
Pa če mi lahko kdo pove kateri napajalnik, ter katero ohišje naj kupim, ter če so komponente kompatibilne???

Hvala.

cinkaCR7 ::

Paše skupaj samo bi se dal ceneje skoz prit, rami, grafična so predragi oz. se jih da dobiti ceneje.

TheReaper ::

kje pa bi jih dobil cenje???

aja pa še napajalnik pa ohišje če kaj mogoče veš????

worxer ::

napajalnik za to bi bil zadost: link
Ohišje pa bi blo čist vredi: link

cinkaCR7 ::

Če je tujina opcija?
koliko si pa še pripravljen zapravit? Ohišje kak CM 690 Advanced, napajalnik corsair 600w

TheReaper ::

ohišje tja 100EUR napajalnik pa tudi kaj takega

z tujine pa raje nebi kupoval

Zgodovina sprememb…

worxer ::

Ohišje najbolš d si sam zbereš, ker boš najbol vedo kero ti odgovarja :)

cinkaCR7 ::

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o... odlično ohišje za svoj denar, za kaj več poglej reviewe

TheReaper ::

točno tega ima prijatelj pa pravi da je v redu :)

sam za napajalnik pa se mi zdi zelo poceni najprej sem mislil da bom več odštel za nega

worxer ::

evo, pa ta napajalnik je ql http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...

TheReaper ::

aha hvala sam a ste prpričani da je ohišje kompatibilno z matično, ter da je napajalnik kompatibilen z grafično katera ima 2 6 pinska vhoda???

worxer ::

polek grafične ponavad dubiš še kabl ki pretvori priklope iz standart v take za grafično. na ohišje bi pa tak mogla vsaka plata pasat k je delano po takih standardih.

cinkaCR7 ::

Lej bo tudi kak lc GP3 600W dovolj za tvoje potrebe, rahen in samo razen, če v bližnji prihodnosti misliš kaj nadgrajevat(CF) kupi kaj blj močnejšega oz. kvalitetnega(corsair, seasonic, enermax) jaz sem dobil za 111EUR CM SilentM 850W in sem z njim zelo zadovoljen.

worxer ::

js sm za svojo "gamersko" kišto dau cca 850EUR pred letom pa pou notr je napajalnik LC power ko je bil 41EUR pa sm čist zadovoln z njem. Tak da na napajalniki se lahk tut špara :)

TheReaper ::

aha dobro potem CF ne nameravam še v bližnji prihodnosti, vsaj zaenkrat ne, se bom mal odločil med temi možnostmi ki sta mi jih dala...
Pa res najlepša vam hvala, ker že v par temah poskušam dobit odgovor na te 2/3 vprašanja pa vse odgovarjajo sam kar je treba ne... :)
hvala še enkrat res!!!

nUUb ::

ja worxer jaz sem pa mnenja da je ravno napajalnik najbolj pomemben, ker se najmanj menja poleg dvd enote in raje nabaviš boljšega zaradi prihodnosti, overclockanje, nova grafična kartica, pride prav. Lahko pa rečem da vse pod i7 je dovolj 600W kvaliteten napajalnik.

Pri procesorju ti priporočam 6 jedernega, če pa poganjaš samo igre pa bo 4 jedernik dovolj.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

worxer ::

čist odvisno od posameznika no, ka bo pač delo.

Mare3 ::

bluefish ::

Ostani pri eni temi in ne odpiraj novih za isti računalnik: Komponente za "gamerski" računalnik


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik do 1200€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6914177 (13002) wondy
»

nakup PC

Oddelek: Kaj kupiti
283754 (3242) thebaloh
»

Komponente za "gamerski" računalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1036498 (5103) worxer
»

Sestavljanje gaming PCja

Oddelek: Kaj kupiti
181730 (1305) CyberAD
»

Nakup računalnika - pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
281632 (1106) JeZo

Več podobnih tem